نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 447

موضوع: تحصیل در دانشگاه تکنولوژی سیدنی ( UTS ) و مسائل مرتبط

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

Cool تحصیل در دانشگاه تکنولوژی سیدنی ( UTS ) و مسائل مرتبط

سلام

خب انجمن های مختص به دانشگاه های آمریکا و کانادا در فروم وجود دارند ولی اینجا خبری ازشون نبود. منم گفتم اولیش رو من استارت بزنم

با اجازه مدیران توی این انجمن همه سوالات و اطلاعات درباره دانشگاه تکنولوژی سیدنی و یا UTS مطرح خواهد شد.

اطلاعات کلی :

چرا UTS :

دانشگاه تکنولوژی سیدنی در قلب شهر سیدنی واقع شده (به اصطلاح city) و دور و اطرافش برج های بلند سیدنی واقع شده اند. حتی ساختمان شماره یک دانشگاه هم همان برج بلند معروف UTS است که حتی هنگامی که هواپیمایتان می خواهد در فرودگاه سیدنی بنشیند نیز معلوم است. این دانشگاه در رشته های مهندسی رنک نزدیک به 100 و به طور کلی رنک حدودا 230 دارد. کادری بسیار مهربان و پاسخگو دارد. کلا این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی طراحی شده چون اکثر دانشجوهای این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.

utsleft.gif

خب اینا که همه اش داستان بود چهار تا خصوصیت مهم که باعث می شه دوستان این دانشگاه رو انتخاب کنند :

1 - اگر بخواهید با هزینه ی شخصی بیایید شهریه ی این دانشگاه نسبت به UNSW و دانشگاه سیدنی به مراتب ارزانتر است
    2 - دپارتمان مهندسی عمران این دانشگاه اکثر اساتیدش ایرانی هستند و هوای دانشجویان ایرانی را دارند
    3 - کلا این دانشگاه معروف به این است که دانشجویانش بعد از فارغ التحصیلی بلافاصله کار پیدا می کنند. کلا یک نهاد در این دانشگاه با نام UTS Career کار می کند که هفته به هفته یک برنامه برای مشغول به کار کردن دانشجویان ارائه می کند. انواع و اقسام کمک ها نظیر رزومه پر کردن، ارتباط با شرکت ها، کار درون دانشگاهی، تور کاریابی، workshop ها و ... را پشت سر هم می گذارد تا بالاخره دستتان را یک جایی بند کند
    4 - معمولا به دانشجویان ایرانی پذیرش می دهد و دفتر International Application دانشگاه یکی از بهترین ها در سرویس دهی و راهنمایی دانشجویان اینترنشنال است

در مورد کورس های ارائه شده در دانشگاه در زیر گروه های :

رشته ارائه می کند. برای ورود به وبسایت دانشگاه اینجا کلیک نمایید

این دانشگاه بهترین Handbook انلاین برای راهنمای رشته ها را در اختیارتان می گذارد. بعد از انتخاب کردن رشته مورد علاقه برای اپلای کافی است در ستون سمت چپ روی Apply Now کلیک کرده و مراحل پر کردن و ارسال ادمیشن را طی نمایید

این دانشگاه قدرت چک کردن اعتبار نمره آیلتس شما را دارد. لذا نیازی نیست که نسخه رسمی کارنامه تان را با هزینه زیاد برایشان بفرستید. همین که یک اسکن برایشان ارسال نمایید کافی است

هزینه ی اپلیکیشن برای هر کورس 100 دلار استرالیا است. اگر هم تصمیمتان برای رشته انتخابی بعد از حتی تصمیم نهایی تغییر کرد کافی است یک ایمیل به دانشگاه فرستاده و در 99 درصد مواقع با درخواست شما موافقت می شود و رشته تان عوض می شود. برای مثال خیلی ها برای یک رشته فوق لیسانس یکساله اپلای کرده بودند بعدا خواستند به فوق لیسانس دو ساله تغییر بدهند و با یک ایمیل این کار را انجام دادند.

همه امکاناتی برای شما در این دانشگاه فراهم شده تا همیشه خیالتان از همه چیز راحت باشد. هر اتفاقی که برایتان بیفتد با یک درخواست حل می شود مگر اینکه حرفتان خیلی غیر منطقی باشد.

گروه های بسیار بیشماری در دانشگاه فعالیت می کنند. فکر نکنم هیچ دانشجویی بتواند همه گروه ها را حتی یکبار اسم هایشان را بیاورد. خود دانشگاه هم تعداد بسیار زیادی گروه برای کمک به دانشجویان به وجود آورده است. برای مثال گروه کاریابی، گروهی برای کمک به شما برای نوشتن تمرین های درسی به زبان انگلیسی، گروه آیلتس که کلاس ها و امتحانات آزمایشی آیلتس برگزار می کند، گروه دانشجویان بین المللی پاسخگو به تمامی سوالات شما، مر کز دانشجویان که کار آموزش خودمان را انجام می دهد، گروه برنامه های تفریحی، مشاوره تحصیلی، مشاوره روانشناسی و ... که همه خدماتشان رایگان است

برای راحتی دوستان یک مرکز درمان هم درون دانشگاه وجود دارد که با بیمه دانشجویی هزینه ویزیت دکتر عمومی رایگان و پزشک متخصص بسیار اندک می باشد

دانشگاه دارای یک سالن ورزشی و بدنسازی مجهز نیز هست که برای دانشجویان تخفیف بالایی می دهد ولی رایگان نیست (البته دوستان توجه داشته باشید که اینجا سیدنی است و حتی با تخفیف نیز هزینه اش بالاست)

برای اسکان دانشجویان نیز یک نهاد بسیار مجهز دیگر به نام UTS Housing وجود دارد. خود دانشگاه نیز خوابگاه به دانشجویان می دهد که :

1 - گرانتر از خوابگاه های خصوصی است
    2 - امکانات بسیار زیاد و محیط بسیار شاد تری نسبت به خوابگاه های خصوصی دارد
    3 - خوابگاه های دانشگاه از پشتیبانی UTS Housing برخورداره و هر مشکلی به وجود میاد بلافاصله UTS Housing ، ارشد های خوابگاه و یا UTS Security آن را حل خواهد کرد.
    4 - خیلی تمیز اند

فاصله ی خوابگاه های دانشگاه تا خود دانشگاه حداکثر 10 دقیقه پیاده است. UTS Housing در پیدا کردن خوابگاه های خصوصی خوب ؛ ارزان و مورد اطمینان نیز به شما کمک خواهد کرد.

از نظر امنیت با اینکه سیدنی یکی از امن ترین شهر های جهان است اینجا دانشگاه رو که ببینید همون اول متوجه می شوید که اگر وسط زندان مجرمین جهان هم بود بازم امن بود. UTS Security تلفن 24 ساعته و رایگان داره که می توانید از موبایل و یا فقط با فشردن شماره 6 از یکی از صدتا تلفنی که توی دانشگاه و خوابگاه هست باهاشون تماس بگیرید. به جز درب های دستشویی ها ، همه درب ها فقط با پسورد و کارت دانشجویی و کارت های مخصوص باز و بسته می شن. حتی برای سوار شدن به آسانسور هم باید کارت بکشید و یا رمز وارد کنید. کل دانشگاه و خوابگاه ها با دوربین 24 ساعته مانیتور می شن. دانشگاه یک اتوبوس مخصوص دارد که هر نیم ساعت یکبار 7 روز هفته از ساعت 6:30 شب تا 2 نصف شب بین دانشگاه و خوابگاه ها و کتابخانه می گردد و به صورت رایگان دانشجو ها می توانند در محیطی امن جا به جا بشن

از نظر برنامه های تفریحی هم همین رو فقط بگم که اینجا پر از دانشجوی Exchange است یعنی مثلا طرف از آلمان اومده فقط یک ترم سیدنی درس بخوند و برود. خب بدیهی است که صرفا برای تفریح به اینجا آمده. مگر نه که همون آلمان می موند درسش رو می خوند این همه هم پول خرج نمی کرد. پس 90 درصد دانشجویان اینجا صرفا فقط به خاطر تفریح اومدند. دیگه خودتون بقیه اش رو کامل کنید

در کل هم یک توصیه به دوستان دارم اینه که سیدنی خیلی شهر گرانی است. اصلا انتظار قیمت پایین و دانشجویی و ... نداشته باشید. اینجا از هر کی هم می پرسم من جمله خود من همه معتقدیم سیدنی اون طور که تصور می کردیم نبود. همه خانه ها و خیابان ها اینجا قدیمی ان. من رفتم کانبرا اتوبان از سیدنی تا کانبرا 2 لاینه بود (حتی سه لاینه هم نه ها دو لاینه). ماشین خفن هم اینجا کم ملت می خرن. به جز مرکز شهر اکثر خانه ها 2، 3 طبقه است. حواستون باشه توی ذوقتون نخوره. در عوض از صمیمی ، پاکی و خوش برخورد بودن مردمش هر چی بگم کم گفتم.

خب فعلا همین رو داشته باشید. بعدا اگر حال داشتم میام کامل ترش می کنم

موفق باشید
    ویرایش توسط kramezani : August 8th, 2012 در ساعت 12:42 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)