صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: Charlotte - City Guide

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض Charlotte - City Guide

Hi dude,

I am now in Charlotte,
    I am going to give you more info about the city

For starting
    if you are going to be there in summer, dont forget to bring 4-5 umbrellas!!!

Here you can see the heaviest storm you have ever seen

Gasoline now is 3.68 G

Humidity is about 95%

every thing is green here

former iranian students in Charlotte are very nice
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

پیش فرض پاسخ : Charlotte - City Guide

سلام.
    من 15 روزه شارلووت هستم و بخشی از مشاهداتم رو میگم:

1. یک دلار یک دلاره و شخصیت داره واقعا اینجا.
    2. تو شارلوت ماشین مثل شلوار می مونه. شما ممکنه گرسنه باشید اما شلوارتون رو نخواهید فروخت و بدون شلوار هم نمیشه ببیرون رفت!!! و دو نفر هم عملا نمی تونن یک شلوار مشترک داشته باشن حتی زن و شوهر(بدون اغراق)
    3. اینجا ملت در حد مرگ انرژی مصرف می کنن و اسراف هم بسیار بالاست به ویژه برای تهویه مطبوع و بنزین.
    4. دانشجوی با فاند اینجا کاملا زیر خط فقر آمریکا قرار میگیره.
    5. غذای ناسالم و ارزان اینجا بسیار بسیار زیاده و مصرف کوکا و پپسی هم به ویژه بین قشر کم درآمد (کارگران و ...) و فقیر (دانشجو) بسیار زیاده.
    6. اجاره بها و حتی قیمت خونه + قیمت ماشین با در نظر گرفتن کیفیت از تهران کاملا ارزان تره.
    7. قیمت میوه و سبزی در فروشگاهها و مالها نسبت به ایران بسیار گرانتره.
    8. خرت و پرت و قطعات یدکی اینجا خیلی گرونه. مثال: یک دوچرخه متوسط الحال رو میشه با 90 دلار خرید اما لاستیک همون دوچرخه تکی 20 دلاره. تلمبه 35 دلار. یک جفت پدال همان دوچرخه 20 دلار!!! خلاصه هر چی قطعه ریز تر میشه عملا قیمت هم به همون شدت پایین نمیاد.
    9. اینجا قیمتها شناور هستش و شما باید خوب بگردین تا بهترین قیمت رو برای یک جنس یکسان پیدا کنید. گاها اختلاف ها بسیار چشمگیره و باعث تعجب میشه!
    10. اینجا کیفیت جنس رو بیشتر رنج قیمت اون تعیین می کنه نا صرف بودنش در خاک امریکا. جنس چینی آشغالتر از جنس چینی بازار ایران هم اینجا به وفور وجود داره.
    11. با وجود بالا بودن هزینه های پزشکی بخش قابل توجهی از مردم کوچکترین توجهی به وزن و ریخت و قیافه ی خودشون و مشکلات احتمالی اون ندارن...
    12. اینجا به هر نوع transaction مالی مالیات تعلق میگیره، خرید، فروش، کسب درآمد و ....
    ویرایش توسط pimi810 : August 20th, 2012 در ساعت 04:54 AM

Member eajj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture

پیش فرض پاسخ : Charlotte - City Guide

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    6. اجاره بها و حتی قیمت خونه + قیمت ماشین با در نظر گرفتن کیفیت از تهران کاملا ارزان تره.
    ...
    پیمی جان میشه چند مورد رو در این زمینه مثال بزنید که یکمی ملموس تر بشه موضوع ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : University of North Carolina Charlotte

سلام خدمت آقا سعید، پیمان و سجاد. من 1 ساله اینجه نیومده بودم. آقا شهر خداست. بی نظیره شهره اینجا. ما نشستیم اسم همه دانشگاه ها رو نوشتیم دیدم فقط جرجیا تک شهرش از اینجا بهتره. آب و هوا بهشت. ولی متاسفانه دانشگاه اصلا خوب نیست. ترمی 2000 تا میگیره که اصلا با فاند نمیشه جبران کرد. در ضمن نه ماشین می تونید بخرید نه مسافرت. اگر بخواین به فاند متکی باشین. کسی عمران نیمده؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_3a نمایش پست ها
    سلام خدمت آقا سعید، پیمان و سجاد. من 1 ساله اینجه نیومده بودم. آقا شهر خداست. بی نظیره شهره اینجا. ما نشستیم اسم همه دانشگاه ها رو نوشتیم دیدم فقط جرجیا تک شهرش از اینجا بهتره. آب و هوا بهشت. ولی متاسفانه دانشگاه اصلا خوب نیست. ترمی 2000 تا میگیره که اصلا با فاند نمیشه جبران کرد. در ضمن نه ماشین می تونید بخرید نه مسافرت. اگر بخواین به فاند متکی باشین. کسی عمران نیمده؟؟؟
    we are fighting for it!!!!
    there are some rumors that TA wages will be increased to 15k for the next year

PhD is not a good deal in terms of money
    and it does not matter where you study
    it's almost the same, although lower than average here in UNCC

traveling is affordable if you use bus to go to the eastern states
    you wanna fly to the west? yes! it's unlikely based on the current funding

Being TA is waste of time and energy
    at the end of the day, it's your publications and research experiences that make your resume solid and competitive

Charlotte is a small town for me, and I never call it a "City", If I used to do that, I wanna offer my sincere apologies!!!!

In the beautiful "city" of Atlanta, housing rate is lower than Charlotte!
    A City is where you have public transportation

by the way, some people love the serenity and tranquility of Charlotte along with its glorious weather
    ویرایش توسط pimi810 : February 27th, 2013 در ساعت 11:55 PM

Junior Member

آقا پیمان
    1- فارسی بنویس ملت بیان استفاده کنن. قبل از اینکه بیای آمریکا هم انگلیسی مینوشتی؟
    2- نه تنها قرار نیست مشکل فی حل بشه بلکه قراره 450 دلار در ترم هم اضافه باشه.
    3- کی گفته همه جا مثله اینجا هست؟ همه جا فاندش همینقدر کم هست ولی همونطور که میدونی این دانشگاه بیشترین استودنت فی رو تو کل آمریکا داره. مشکل اینه. کسی نگفت فاند کمه. همه میگن فی زیاده.
    4- عزیز من با همون اتوبوس هم بخوای بری 3 شب واشنگتن (که دیگه نزدیکتر از اون نیست) حداقل 400 دلار خرجته. کما اینکه بنده رفتم ماه پیش. این 400 تا رو شما می تونی از پس انداز فاندت بدی ها؟ اینجا یه چیز مینویسی می بینیمت 180 درجه برعکسشو میگی. داستان چیه؟
    5- تی ای بودن ویست آف تایم نیست داداش من. راهی هست برای اینکه استاد هایی که ریسرچ ندارن و فاند ندارن بتونن دانشجوهای خوبی مثل شما رو بگیرن. نمیخوای تی ای باشی، برو دانشگاه رنک 5 که اونجا مسترها تی ای هستن و پی اه دی ها ریسرچ میکنن.
    6- بنده دارم آر ای میگیرم نه تی ای. هیچ فرقی در مقدار دستمزد نیست.
    7- شارلوت تاون نیست عزیز من. مساحتش 1.2 برابره تهرانه. مساحت مسکونیش رو تازه میگم.
    8- آتلانتا که میگی یک شهر زیبا، مساحتش 0.45 شارلوت و جمعیتش 0.55 شارلوت هست. البته شهر بهتریه. بر منکرش لعنت. ولی چند تا شهر مثل آتلانتا و چیکاگو و بوستون و بالتیمور و میامی میشناسی که دانشگاه داشته باشند؟ بازم هست؟
    9- به هیچ وجه یک شهر خوب رو با سیستم حمل و نقلش نمی سنجن. با سطح رفاه مالی می سنجن و آب و هوا. که اینجا جزوه بهترین هاست. یه سر به رنکینگ شهرها بزنی بدک نیست. یه سری هم پاشی بری همین ایالت پایینی پایتختشو ببینی (کلمبیا) متوجه میشی شهربد یعنی چی. یا اگه خواستی برو ایالت بالایی ویرجینیا.
    10- چنانچه حمل و نقل عمومی مطرح باشه، شارلوت نه تنها بد نیست بلکه جزو 10 درصد تاپ رنک در قاره آمریکا هست. حداقل رشتمون حمل و نقله دیگه اینو بلدیم. در ضمن این مشکل حمل و نقل عمومی فراگیره در قاره آمریکا.

1. both EN and FA are allowed here, i'd prefer to write in EN
    2. Correct!
    3. UNCC is below average, in my opinion, funding is not good and fee is so high
    4. Greyhound round trip Charlotte: Washington is about $86 if you buy your ticket online 5-6 days before departure, dorm like hostels, 4 bedrooms, are about $25/night, and 2-3 stars hotels $35-$65 per night
    5. It's always better to have an RA, but I know sometimes it's impossible for first year students. TA is good for attracting new students to department, but it's not wise to remain as a TA for more than 2 semesters
    6. Time is matter. I am now TA, but I have to do my research simultaneously, and it's not easy.
    7. People will come and see. I have no business in deep forest, although people live there
    8. ,DC, Huston, dallas, Pittsburgh, Los angles, Phoenix, San Diego, Austin , ....
    9. I have my own ranking based on my current status as a low income international student. Here you should have a car and it needs lots of money, and it's not healthy. Also, I used to live in one of the best climates in my home country.... I do not care about thing like this. I care about my job opportunity, and people who live around me. According to these criteria, Charlotte is just fine, nothing wonderful
    10. I'm also majoring in Electrical Engineering, but do not know every thing in my field:
    http://www.walkscore.com/NC/Charlotte

I just try to cast doubts on what anyone says to exaggerate Charlotte and Mecklenburg county.

yellow rectangular is downtown Charlotte, 40 mins far from UNCC campus (by bus)

https://maps.google.com/?ll=35.22977...84543&t=h&z=14

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

من واقعیتش توی اون قسمت نگاه مثبت پویا به شارلوت، نظرم به پویا نزدیک تره. چون یک دوستی دارم از آتلانتا اومده شارلوت آمریکاییه و اونقدر از شارلوت تعریف می کنه که من گاهی اوقات شک می کنم که توی شارلوت دارم زندگی می کنم، واسه همین هم گفتم پس شاید چیزایی هست که من نمی دونم. این دوستم آمریکاییه و تمام عمرش رو آتلانتا بوده، البته آتلانتا رو با هیچ جا عوض نمی کنه، ولی نگاهش نسبت به شارلوت خیلی مثبته. این یعنی یک چیزایی توی شارلوت هست که حداقل برای من دانشجوی بی پول قابل لمس نیست ولی برای اون که وکیله و پولداره قابل درکه.
    دانشگاه هم به نظرم هم اندازه رنکشه، نه بالا نه پایین، به هر حال یک نگاه به رنکش بندازیم می فهمیم که انتظارات زیاد ازش داشتن اشتباه. فی هم واقعیتش خیلی رو نروه. باید یک اعتراضی چیزی بکنیم. حداقل برای ماها درستش کنن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_3a نمایش پست ها
    آقا پیمان
    1- فارسی بنویس ملت بیان استفاده کنن. قبل از اینکه بیای آمریکا هم انگلیسی مینوشتی؟
    2- نه تنها قرار نیست مشکل فی حل بشه بلکه قراره 450 دلار در ترم هم اضافه باشه.
    3- کی گفته همه جا مثله اینجا هست؟ همه جا فاندش همینقدر کم هست ولی همونطور که میدونی این دانشگاه بیشترین استودنت فی رو تو کل آمریکا داره. مشکل اینه. کسی نگفت فاند کمه. همه میگن فی زیاده.
    4- عزیز من با همون اتوبوس هم بخوای بری 3 شب واشنگتن (که دیگه نزدیکتر از اون نیست) حداقل 400 دلار خرجته. کما اینکه بنده رفتم ماه پیش. این 400 تا رو شما می تونی از پس انداز فاندت بدی ها؟ اینجا یه چیز مینویسی می بینیمت 180 درجه برعکسشو میگی. داستان چیه؟
    5- تی ای بودن ویست آف تایم نیست داداش من. راهی هست برای اینکه استاد هایی که ریسرچ ندارن و فاند ندارن بتونن دانشجوهای خوبی مثل شما رو بگیرن. نمیخوای تی ای باشی، برو دانشگاه رنک 5 که اونجا مسترها تی ای هستن و پی اه دی ها ریسرچ میکنن.
    6- بنده دارم آر ای میگیرم نه تی ای. هیچ فرقی در مقدار دستمزد نیست.
    7- شارلوت تاون نیست عزیز من. مساحتش 1.2 برابره تهرانه. مساحت مسکونیش رو تازه میگم.
    8- آتلانتا که میگی یک شهر زیبا، مساحتش 0.45 شارلوت و جمعیتش 0.55 شارلوت هست. البته شهر بهتریه. بر منکرش لعنت. ولی چند تا شهر مثل آتلانتا و چیکاگو و بوستون و بالتیمور و میامی میشناسی که دانشگاه داشته باشند؟ بازم هست؟
    9- به هیچ وجه یک شهر خوب رو با سیستم حمل و نقلش نمی سنجن. با سطح رفاه مالی می سنجن و آب و هوا. که اینجا جزوه بهترین هاست. یه سر به رنکینگ شهرها بزنی بدک نیست. یه سری هم پاشی بری همین ایالت پایینی پایتختشو ببینی (کلمبیا) متوجه میشی شهربد یعنی چی. یا اگه خواستی برو ایالت بالایی ویرجینیا.
    10- چنانچه حمل و نقل عمومی مطرح باشه، شارلوت نه تنها بد نیست بلکه جزو 10 درصد تاپ رنک در قاره آمریکا هست. حداقل رشتمون حمل و نقله دیگه اینو بلدیم. در ضمن این مشکل حمل و نقل عمومی فراگیره در قاره آمریکا.
    واقعا که!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    فردوسی مشهد- برق قدرت ... University of North Carolina at Charlotte

پیمان جان. شما اگه میخای انگلیسی تمرین کنی، راه های بهتری هست. خداییش دوستانه بگم سخته اینجوری نه که نفهمم، نه. اما یه جایی هم باشه 2 کلمه فارسی تایپ کنیم.

آقا بحث فاندینگ و اینا من چشمم اب نمیخوره. اما فاندش کم نیست. همون بحث فی مطرحه. ولی اینجا بهتر ازین نمیشه. وقتی graduate coordinator هندیه و میگه همینی که هست...

بحث شهر هم به نظرم خوبه. بابا این همه شهر اسم بردی کدومش رو میتونی از پسش بر بیای؟ گرونه. یا اگرم گرون نیس ما که پذیرش نداشتیم. نکنه austin پذیرش داشتی و نرفتی کلک؟

درباره آب و هوا هم که میگی تو بهترین قسمت ایران بودی و الان مهم نیس برات، من و خیلی ها به خاطر همین آب و هوا بی خیال بعضی جاها شدیم. ما هم تو جهنم که زندگی نمی کردیم تو ایران.

اون walkscore هم اصن معیار نیست اونقدر. صرفا نمیشه اونو در نظر گرفت. Raleigh که یه ده محسوب میشه در برابر این جا walkscore بهتری داره

از همون August داری غر میزنی

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

من با انگلیسی نوشتن پیمان مشکلی ندارم، به هر حال اینجا آمریکاست. بد نیست انگلیسی بنویسم تا بهتر بشه.
    با اون حرف مسعود که میگه زیاد غر می زنی هم موافقم، کلا توی شرایط دشوار مشابه، تو میزان غر زدنت بیشتر از بقیه است. تو دل ما رو هم خالی می کنی.
    شارلوت اون شهرهایی که گفتی نیست قبول، ولی شهر خوبیه. حالا شاید بعدا که ماشین گرفتی بیشتر باهاش ارتباط برقرار کنی، این آمریکایی که من می بینم با این گله *****ش با سیستم حمل و نقل عمومی مشکلش حل نمی شه. باید حتما ماشین داشته باشی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    1. both EN and FA are allowed here, i'd prefer to write in EN
    2. Correct!
    3. UNCC is below average, in my opinion, funding is not good and fee is so high
    4. Greyhound round trip Charlotte: Washington is about $86 if you buy your ticket online 5-6 days before departure, dorm like hostels, 4 bedrooms, are about $25/night, and 2-3 stars hotels $35-$65 per night
    5. It's always better to have an RA, but I know sometimes it's impossible for first year students. TA is good for attracting new students to department, but it's not wise to remain as a TA for more than 2 semesters
    6. Time is matter. I am now TA, but I have to do my research simultaneously, and it's not easy.
    7. People will come and see. I have no business in deep forest, although people live there
    8. ,DC, Huston, dallas, Pittsburgh, Los angles, Phoenix, San Diego, Austin , ....
    9. I have my own ranking based on my current status as a low income international student. Here you should have a car and it needs lots of money, and it's not healthy. Also, I used to live in one of the best climates in my home country.... I do not care about thing like this. I care about my job opportunity, and people who live around me. According to these criteria, Charlotte is just fine, nothing wonderful
    10. I'm also majoring in Electrical Engineering, but do not know every thing in my field:
    http://www.walkscore.com/NC/Charlotte

I just try to cast doubts on what anyone says to exaggerate Charlotte and Mecklenburg county.

yellow rectangular is downtown Charlotte, 40 mins far from UNCC campus (by bus)

https://maps.google.com/?ll=35.22977...84543&t=h&z=14
    واقعا که!!!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین