صفحه 6 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 199

موضوع: آشنایی دوستانی که برای پاییز 2013 و 2014 اقدام کرده اند ( پست اول را بخوانید )

Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستانی که برای پاییز 2013 و 2014 اقدام می کنند ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezad68 نمایش پست ها
    سلام
    مکانیک حرارت و سیالات
    معدل لیسانس : 15.25
    GRE دادم منتظر جوابشم.تافل رو اسفند شرکت میکنم.
    واسه مهر سال بعد میخوام پذیرش بگیرم.
    مقاله و ... ندارم.
    دانشگاه هایی که میخوام : 1st : Middle east, 2nd: Istanbul teknik, 3rd : boghaz ichi
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    یه سوالم داشتم از دوستان عزیز :
    برای دانشگاه استانبول تکنیک و بوغازایچی اگه با مدرک تافل و جی آر ای اقدام کنم بازم باید مدرک تومر داشته باشم؟
    برای پذیرش با ریزنمره میشه اقدام کرد و بعد مدرک اصلی رو (من سربازی دارم) آزاد کرد؟در ضمن ریزنمره هم باید افیشال باشه یا فقط باید موقع ثبت نام مدارک اصلی رو برد؟
    خیلی ممنون
    از زحمات دوست عزیزمون جناب Fan Tas Tic محمدرضا جان هم تشکر میکنم.
    در مورد Bogazici چون زبانش انگلیسی هست لازم نیست تومر هم داشته باشید. برای Istanbul Technic هم تا جایی که من میدونم دوستام فقط با نمره IELTS و GRE رفتن. باز رشته به رشته فرق میکنه. شما سایتشونو چک کن. زبانو فکر میکنم همون toefl یا ielts قبول باشه، ولی برای بعضی رشته ها به جای gre دیدم که َALES خواستند.

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

پیش فرض آشنایی دوستانی که برای پاییز 2013 و 2014 دانشگاه های Ege و Dokuz Eylül اقدام می کنند

سلام دوستانی که برای سال های 2013 و 2014 مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و بالاتر دانشگاههای اگه و 9ایلول اقدام خواهند کرد مشخصات خودشون رو اینجا وارد کنند تا آشنایی و بحث و تبادل نظر در رابطه با هر چه بهتر طی نمودن پروسه اپلای بپردازیم

ضمنا هر خبری اعم از هزینه دانشگاه و زمان ثبت نام و ... اعلام خواهد شد

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستانی که برای پاییز 2013 و 2014 دانشگاه های Ege و Dokuz Eylül اقدام م

خوب کاری کردین این بحث رو باز کردین منم میخوام واسه این دودانشگاه اقدام کنم ولی اطلاعاتم خیلی کمه. من میخوام واسه رشته پزشکی یا دندو و دارو شرکت کنم. ولی از شهریه هاش فقط یه لیست پیدا کردم که فکر کنمزده بود 590 تا پزشکی و برای دانشجو های خارجی گفته بود 2 - 3 برابر این مبلغ سالانه. ولی در مورد هزینه زندگی و رفتو آمد و ... هیچی نمیدونم و اینکه متوسط نمره ای بچه های سال های قبل که پذیرش شدن تقریبا چند بوده و با چه نمره یوس میشه به احتمال بالای 90 پذیرش شد و ... ممنون میشم راهنماییم کنین

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستانی که برای پاییز 2013 و 2014 دانشگاه های Ege و Dokuz Eylül اقدام م

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه 9ایلولبرای دانشجویان فنی )
    1 Diploma: Yüksek lisans başvuruları için lisans diploması, doktora başvuruları
    için lisans ve yüksek lisans diploması.

2 YÖK Onayı: Yüksek Öğretim Kurulu'nca Lisans/Yüksek lisans eğitiminin
    uygun olup olmadığı, daha önce öğrenim gördükleri kurumun tanınıp tanınmadığı
    konusunda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın görüşü alınması gerekir. (YÖK
    onayına ilişkin belgesi olmayanlar için daha sonra YÖK onayı almak koşulu ile şartlı
    olarak başvurusu kabul edilebilir).

3 Not Durum Belgesi: Yüksek lisans başvuruları için lisans not durum belgesi,
    doktora başvuruları için lisans ve yüksek lisans not durum belgesi.

4
    5 İki adet referans mektubu
    (*ALES (GRE, GMAT) Sonuç belgesi

6 %30 İngilizce destekli Türkçe programlara başvuran adayların TÖMER (Türkçe
    Öğrenim Merkezi)nden Türkçe bildiğine dair diploma alması gereklidir.

7 Doktora başvuruları ÜDS (Üniversitelerarası Dil Sınavı) minimum 60, KPDS
    (Kamu Personeli Dil Sınavı minimum 60 veya Üniversitelerarası Kurul tarafından
    buna eşdeğer olarak belirlenen aşağıdaki tabloda alınması gerekli minimum puan belirtilen İngilizce Dil Belgelerinden herhangi birine sahip olunması ve bu belgenin
    Enstitüye teslim edilmesi gerekmektedir

شرایط ثبت نام
    1. Enstitü tarafından verilecek kayıt zarfı içerisinde yer alan belgelerin
    doldurulması gerekir.
    2. Diploma (orjinal)
    3. Not durum belgesi (orjinal)
    4. 6 Adet fotoğraf
    5. Pasaportunun fotokopisi
    6. Öğrenci katkı payının İş Bankası Kordon Şubesine yatırıldığını gösteren
    öğrenim harcı makbuzu
    7. Öğrenim meşruhatlı vize (Öğrenim amaçlı ikamet tezkeresi olanlarda zorunlu
    değildir.)
    8. Öğrenim amaçlı ikamet tezkeresi
    هزینه حمل و نقل (برای دانشجو):
    ŞEHİR MERKEZİ
    (Otobüs / Metro / Vapur / Banliyö)
    0,95
    TORBALI - SARNIÇ AKM
    1,65
    URLA - F.ALTAY AKM
    1,65
    SEFERİHİSAR - F.ALTAY AKM
    1,65
    BALIKLIOVA - F.ALTAY AKM
    1,65
    FOÇA - HATUNDERE AKM
    3,00
    1,65 1,85 2 Kontör
    YENİ FOÇA - BİÇEROVA AKM
    1,65
    KEMALPAŞA - BORNOVA METRO
    1,65
    SELÇUK - TORBALI
    1,65
    ÖZDERE - CUMAOVASI AKM
    1,65
    3-5 BİLET (3' LÜK) 6,50
    3-5 BİLET (5' LİK) 10,40

رشته و دانشگاه

نمونه ای از هزینه خوابگاه دانشجویی در ازمیر (وابسته به دانشگاه اگه )

T.C. VAKIFLAR BANKASI BORNOVA
    EGE ÜNİVERSİTESİ
    KAMPÜS ŞUBESİ
    ÇİFT KİŞİLİK
    ODA
    TEK KİŞİLİK
    ODA
    DEPOZİTO
    500 TL
    750 TL
    AİDAT
    350 TL
    600 TL

این خوابگاه دارای آب گرم - حمام و دستشویی - مبل - نظافتچی مخصوص هر اتاق - اینترنت هستند
    آشپزخانه - کتابخانه - اتاق مخصوص شست و شوی لباس همگانی میاشد
    rererererer.jpg

رشته و دانشگاه

شرایط پذیرش در دانشگاه اگه:

Lise son sınıfta bulunan veya mezun olan yabancı uyruklu adayların başvuruları,

a)
    Yabancı uyruklu olanların,
    b) Doğumla Türk vatandaşı olup da İçişleri Bakanlığı’ndan Türk vatandaşlığından çıkma
    izni alanlar ve bunların Türk vatandaşlığından çıkma belgesinde kayıtlı reşit olmayan
    çocuklarının aldığı 5203 sayılı Kanunla Tanınan Hakların Kullanılmasına İlişkin Belge
    sahibi olduklarını belgeleyenlerin,
    c) Doğumla yabancı uyruklu olup, daha sonra T.C. vatandaşlığına geçen çift
    uyrukluların,
    d) T.C. uyruklu olup, lise öğreniminin son üç yılını K.K.T.C. hariç yabancı bir ülkede
    tamamlayanların,

başvuruları kabul edilir.

Madde 10: Adaylardan;

a) T.C. uyruklu olanların (lise öğreniminin son üç yılını K.K.T.C. dışında yabancı bir
    ülkede tamamlayanlar hariç),
    b) K.K.T.C. uyruklu olanların,
    c) Uyruğundan birisi T.C. olan çift uyrukluların (lise öğreniminin son üç yılını K.K.T.C. dışında yabancı bir ülkede tamamlayanlar hariç),
    d) Uyruğundan birisi K.K.T.C. olan çift uyrukluların,
    e) T.C. uyruklu olup lise öğrenimini K.K.T.C.’de tamamlayanların,

başvuruları kabul edilmez.
    Madde 11: EGEYÖS sınavına başvuru yaptıktan sonra başvurusunu geri alanlar ile herhangi bir programa yerleştirilemeyen adayların başvuru ücretleri geri ödenmez.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Üniversitemizde uygulaması yapılan EGEYÖS Sınavı’nın Temel Öğrenme Becerileri Testi bölümünden 40 ve üzerinde not alan öğrenciler, ilgili bölümün kontenjanı çerçevesinde, puanların yukarıdan
    aşağıya sıralanması sonucuna göre yerleştirilirler

Yabancı dil hazırlık sınıfı zorunlu olan bölümlere kaydı yapılan öğrenciler Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğe uymakla yükümlüdürler.
    Üniversitemizce yapılan yeterlik sınavından 100 üzerinden en az 70 puan alan adaylar ya da bu sınava eşdeğer sayılan Yabancı Diller Yüksekokulunca kabul edilen ve aşağıda belirtilen sınavlardan yeterli puan almış olanlar da hazırlık öğretiminden muaf tutulurlar. Aksi takdirde, bu öğrenciler Yabancı Dil Hazırlık Sınıfına devam etmek zorundadırlar.

TOEFL (Klasik Tip) en az …………… 530
    TOEFL (CBT) en az…………………… 197
    TOEFL (IBT) en az …………………… 79
    IELTS en az ……………………………. 7.0
    Cambridge FCE en az ...……………… B
    Almanca’dan muaf olmak isteyenlerin belgeleri Yabancı Diller Yüksekokul
    Kurulu’nca ayrıca değerlendirili
    r.

Junior Member bandiket آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستانی که برای پاییز 2013 و 2014 اقدام می کنند ( پست اول را بخوانید )

منم ایشالا واسه 2013-14 میخوام اقدام کنم واسه لیسانس مهندسی کامپیوتر,دلم میخواد برم ایستانبول تکنیک!ولی معدلم خوب نیس!به بقیه دانشگاها زیاد فک نکردم.şنمیدونمم قبول میشم یا نه!اصلا کلاس اینا نمیرم خودم میخونم..واسه تافلم دارم میخونم..اینا!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ادبیات فرانسه دانشگاه فردوسی

سلام دوستان
    لیسانس فرانسه دارم
    برای مقطع کارشناسی معماری داخلی یا هنر
    پاییز 92
    دانشگاه های مورد نظر:Bilkent, ITU,Izmir university از چپ به راست
    معدل دبیرستان و پیش دانشگاهی 19
    مدرک گرافیک و معماری دارم.پورتفولیو دارم. زبان هنوز شرکت نکردم ولی زبانم خوبه.
    سوالم هم اینه که با این شرایط چقدر احتمال داره از Bilkent بورس بگیرم؟
    ارز دانشجویی قطع (می شود)/(نمی شود):فعل جمله به عمل ما بستگی داره!
    http://www.bina.ir/news/index.php?op...10-28&Itemid=1

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تبریز مکانیک-ساخت و تولید

سلام
    رشته: مهندسی مکانیک/گرایش:ساخت وتولید/ دانشگاه تبریز / مقطع: کارشناسی هستم
    دانشگاه هایی که میخوام اقدام کنم: دانشگاه استانبول تکنیک-دانشگاه METU -دانشگاه بوغازیچی-دانشگاه قاضی آنکارا / برای مقطع: کارشناسی ارشد/همون رشته مکانیک-ساخت وتولید / برا مهرماه-2013 میخوام اقدام کنم
    الان کلاس تومر میرم.راستش من یه کم دیر کردم به شدت به راهنماییهاتون نیاز دارم.خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ادبیات فرانسه دانشگاه فردوسی

نقل قول نوشته اصلی توسط babakturk نمایش پست ها
    سلام
    رشته: مهندسی مکانیک/گرایش:ساخت وتولید/ دانشگاه تبریز / مقطع: کارشناسی هستم
    دانشگاه هایی که میخوام اقدام کنم: دانشگاه استانبول تکنیک-دانشگاه METU -دانشگاه بوغازیچی-دانشگاه قاضی آنکارا / برای مقطع: کارشناسی ارشد/همون رشته مکانیک-ساخت وتولید / برا مهرماه-2013 میخوام اقدام کنم
    الان کلاس تومر میرم.راستش من یه کم دیر کردم به شدت به راهنماییهاتون نیاز دارم.خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
    دویت عزیز تا جایی که میدونم دانشگاه هایی مثل ITU و METU برای ارشد دانشجوهایی رو بیشتر قبول میکنن که مدرک GRE داشته باشند چون خیلی رقابتیه و نمره این امتحان براشون مهمه.پیشنهاد میکنم حتما این مدرک رو بگیرید.
    ارز دانشجویی قطع (می شود)/(نمی شود):فعل جمله به عمل ما بستگی داره!
    http://www.bina.ir/news/index.php?op...10-28&Itemid=1