صفحه 24 از 78 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333474 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 776

موضوع: دانشگاه دولتی Istanbul Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه دولتی Istanbul Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط EIN نمایش پست ها
    دوست عزیز شما مطمئنی داخل کنسول رفتی؟؟؟ یا همون موارد پشت بلوتن کنسول گری اینجا کپی پست کردی؟؟ کنسول گری تبریز نزدیک خونه ماست. این قانون یک هفته است که دیگه ویزا نمی دن.
    خواهشا اطلاعات دقیق بدین....
    در ضمن اینم نامه دانشگاه بیلکنت به یکی از دانشجویاش:
    در راستای این تغییرات، بیلکنت به طور رسمی این ایمیل رو به دانشجو های اینترنشنال زده:

The regulation regarding the visa regime for students coming to Turkey has recently changed. From now on, students coming from the countries, which
    are exempted from visa requirement for their citizens' travel to Turkey, do not have to apply to the Turkish Consulates for any kind of visa. They may directly come to Turkey without obtaining any kind of visa including student visa.

However, students coming from countries, which are not exempted from visa requirement to enter Turkey, have to apply for any kind of visa prior to coming to Bilkent, Ankara. These students should visit the Turkish Consulates in their countries to apply for any kind of visa as soon as they receive their admission confirmation from Bilkent University.

It is very important that you confirm your countries' visa regime with Turkey via the Turkish Consulate in your country.

Bilkent University
    Office of International Student

دوست عزیز اینجا همه دنبال راه چاره هستن. از دادن اطلاعاتی که مطمئن نیستین پرهیز کنین.

موفق باشین

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : دانشگاه دولتی Istanbul Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید

با توجه به قانون جدید ویزای ترکیه برای دانشجویان بهتره همون تاریخ 4-5 سپتامبر با یه بلیط یکطرفه برای ثبت نام رفت چون دیگه نیازی به برگشت به ایران برای گرفتن ویزا نیست و پس از ثبت نام میشه همون جا موند و کارت اقامت رو از استانبول گرفت.

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in Computer Science at Sabanci University

من دانشجوي كامپيوتر هستم معدل ١٥.٥
    كلي هم مسابقه رباتيك و برنامه نويسي شركت كردم و يكسال هم تجربه كار دارم
    تافل و GRE هم ثبت نام كردم
    استانبولي هم كامل بلدم
    منو فول فاند قبول ميكنند ؟ و چطور بايد اقدام كنم ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

[QUOTE=rastin185;1679237]
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminoofcriss نمایش پست ها
    شما برای اپلای به ریزنمرات رسمی نیاز خواهید داشت . البته در مرحله اپلای میتوانید ریزنمرات معمولی را که ترجمه رسمی دارد آپلود کنید اما در ثبت نام باید تایید شده رسمی در دارالترجمه دادگستری را به همراه دانشنامه ببرید که تاییدات وزارت را دارد . معدلتون را میتوانید از 20 بنویسید . فرمتهای مختلف هست . اپلای ترم بهمن از 20 آبان شروع و تا 12 دیماه ادامه دارد .
    ریز نمره من برای اپلای رسمی هست اما معدل نداره (فرم شماره 3 اسمشه ) .اینو چکار کنم ؟به نظر شما با معدل 14 و جی ار ای بالا شانس پذیرش دارم ؟
    ویرایش توسط aminoofcriss : July 20th, 2014 در ساعت 09:25 PM

Junior Member

[QUOTE=aminoofcriss;1684856]
    نقل قول نوشته اصلی توسط rastin185 نمایش پست ها

ریز نمره من برای اپلای رسمی هست اما معدل نداره (فرم شماره 3 اسمشه ) .اینو چکار کنم ؟به نظر شما با معدل 14 و جی ار ای بالا شانس پذیرش دارم ؟
    دوست عزیز در مورد سوالات شما
    ریزنمرات باید معدل داشته باشد تا ملاکی برای ارزیابی در دانشگاه باشد . اگر چنین نیست دانشگاه به شما ریزنمرات رسمی قابل ترجمه و تایید نداده است.چون به کل فرمت چنین ریزنمراتی متفاوت است . حاوی تاییدات دادگستری ، امورخارجه و در نهایت کنسول ترکیه است.
    راجب معدل یا GPA به سایت دانشگاه مراجعه کرده و به حدنساب معدل در رشته خودتون نگاه کنید . شما باید معدلی بالاتر داشته باشید .
    رزومه شما بسیار موثر خواهد بود
    جی ار ای بالا معیار بسیار مهمی است . موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidkk نمایش پست ها
    من دانشجوي كامپيوتر هستم معدل ١٥.٥
    كلي هم مسابقه رباتيك و برنامه نويسي شركت كردم و يكسال هم تجربه كار دارم
    تافل و GRE هم ثبت نام كردم
    استانبولي هم كامل بلدم
    منو فول فاند قبول ميكنند ؟ و چطور بايد اقدام كنم ؟
    معدلتان مناسب است
    رزومه خوب شانس شما را بالا میبرد.
    تافل و جی آر ای بالا سعی کنید بدست آورید
    استانبولی امتیازی ندارد چون دانشگاه انگلیسی است.

سلام،همه رشته ها به زبان انگليسيه؟من رشته خودمو نگاه كردم سايتش زبان تدريس رو تركي زده بود!

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

[QUOTE=rastin185;1686023]
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminoofcriss نمایش پست ها
    دوست عزیز در مورد سوالات شما
    ریزنمرات باید معدل داشته باشد تا ملاکی برای ارزیابی در دانشگاه باشد . اگر چنین نیست دانشگاه به شما ریزنمرات رسمی قابل ترجمه و تایید نداده است.چون به کل فرمت چنین ریزنمراتی متفاوت است . حاوی تاییدات دادگستری ، امورخارجه و در نهایت کنسول ترکیه است.
    راجب معدل یا GPA به سایت دانشگاه مراجعه کرده و به حدنساب معدل در رشته خودتون نگاه کنید . شما باید معدلی بالاتر داشته باشید .
    رزومه شما بسیار موثر خواهد بود
    جی ار ای بالا معیار بسیار مهمی است . موفق باشید
    دوست عزیز ریز نمره دانشگاه ازاد معدل نداره چون ریز نمره در حال تحصیل با فارغ التحصیل کاملا فرق داره
    من میخام واسه ترم بهمن اپلای کنم و اذر ماه ریز نمره بگیرم و چون تا اون موقع فارغ نشدم پس ریز نمرم بدون معدل میشه( فرم شماره 3 ) ...اگه بخام صبر کنم بهمن که فارغ شدم درخواست ریز نمره رسمی بدم بهم میگن باید دانشنامه اصلیت بیاد و تا اون موقع بهت ریز نمره رسمی نمیدیم و این 1 سال زمان میبره.....پس بهترین کار اینه که با همین ریز نمره بدون معدل که کاملا رسمی هست و تایید دادگستری و وزارت خارجه میشه اپلای کنم...پس اخرش معدل نداره ریز نمرم چکار کنم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ITU, Satellite Communication and Remote Sensing

سلام دوستان
    من دیروز رفتم کنسولگری ترکیه در تبریز. بهم گفتن که نزدیکه 1 ماهه که دیگه ویزای دانشجویی نمیدن. گفتن که همون برگه اشتغال به تحصیل (Ogrenci Belgisi) رو ببرید اداره امنیت، بهتون اقامت می دن.

Junior Member

[QUOTE=aminoofcriss;1689573]
    نقل قول نوشته اصلی توسط rastin185 نمایش پست ها

دوست عزیز ریز نمره دانشگاه ازاد معدل نداره چون ریز نمره در حال تحصیل با فارغ التحصیل کاملا فرق داره
    من میخام واسه ترم بهمن اپلای کنم و اذر ماه ریز نمره بگیرم و چون تا اون موقع فارغ نشدم پس ریز نمرم بدون معدل میشه( فرم شماره 3 ) ...اگه بخام صبر کنم بهمن که فارغ شدم درخواست ریز نمره رسمی بدم بهم میگن باید دانشنامه اصلیت بیاد و تا اون موقع بهت ریز نمره رسمی نمیدیم و این 1 سال زمان میبره.....پس بهترین کار اینه که با همین ریز نمره بدون معدل که کاملا رسمی هست و تایید دادگستری و وزارت خارجه میشه اپلای کنم...پس اخرش معدل نداره ریز نمرم چکار کنم ؟
    والله دوست عزیز شما این کارنامه رو ببرید هیچ دارالترجمه ای براتون مهر نمیزنه چه برسه به تاییدات امورخارجه و دادگستری و کنسولگری.... چیزی که شما دارید فقط یک کارنامه کل است وسلام .
    البته با ترجمه این کارنامه میتونید اپلای کنید اونم بستگی به موافقت دانشگاه مقصد داره . از اونجایی که معدل یکی از ابزار های بررسی صلاحیت داوطلبان است بهتره با دانشگاه مشورت کنید ببینید اصلا تحت چنین شرایطی قبول میکنند یا خیر . اما در موقع ثبت نام ترم بهمن که اتفاقا زمان کمی بین اعلام نتایج و ثبت نام است شما موظف به ارایه دانشنامه و ریزنمرات رسمی هستید.
    بازهم تاکید میکنم یا با ایمیل یا با تلفن حتما با امور دانشجویی این موضوع رو در میان بگزارید و مسقیما شرایطتون رو بگید بعد اقدامات رو انجام بدید .
    موفق باشید.