صفحه 45 از 78 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 776

موضوع: دانشگاه دولتی Istanbul Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in Computer Science at Sabanci University

پیش فرض پاسخ : دانشگاه دولتی Istanbul Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط salarra نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی میدونه که حتما باید ریزنمره رسمی کارشناسی و ارشد رو قبل ترجمه ببریم تهران تا وزارت علوم تایید کنه یا همین ریز نمره رسمی ترجمه شده هم قبولشونه. لطفا اگه دوستان اطلاعی دارن خبر بدن. این که گفتن اصل مدرک رو هم بیارین برای پسرای مشمول که کلا امکان پذبر نیس. اول باید پذیرش رسمی بدن، وثیقه بزاریم بعدش به ما دانشنامه یا همون دیپلما رو میدن. کلا این ITU سیستم سایت و ادراریش خیلی مثل سیستم های اداری ماس.
    من هفته پيش رفته بودم واسه گرفتن معافيت تحصيلي مثل اينكه زياد مهم نيست نامه رسمي ببريد بعضي ها ايميل رو پرينت گرفته بودن آورده بودن كارشناس نگاه مي كرد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه دولتی Istanbul Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط vanishtain نمایش پست ها
    سلام دوستان به کمک شما نیاز دارم.چند ساعت پیش قبولی خودم را در مقطع لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه ituدریافت کردم زبانش 30% انگلیسی هست با این شرایط لطفا در مورد چند ابهام مرا راهنمایی کنید:
    1- چون ترکی نمی دانم باید یکسال ترکی بخوانم آیا در خود دانشگاه باید زبان ترکی بخوانم یا در موسسه های خصوصی باید بخوانم در واقع کجا و با چه هزینه ای
    2- در این یکسال که زبان ترکی میخوانم ویزای تحصیلی به من میدهند ( خیلی مهمه چون من ففط یکسال وقت دارم تا معافیت دانشجویی بگیرم بعدش مشمول غایب میشم و معافیت تحصیلی شاملم نمیشه )
    معمولا دانشگاههای ترکیه خودشون دوره Preparatory زبان دارند به این ترتیب که شما باید توی آزمون تعیین سطح شرکت کنید و با توجه به نتیجه امتحان بهتون میگن از چه مقطعی باید یادگیری زبان رو شروع کنید.. در مورد هزینش هم هرچند بستگی به سطح زبان شما داره اما در کل چیزی که من طی این مدت توی سایت دانشگاههای مختلف دیدم رقمش در حدود شهریه 1 سال تحصیلی مقطع کارشناسی هست بنابراین کسی که اینجا زبانش رو تکمیل کنه قطعا هم از نظر مالی جلو میفته و هم از نظر زمانی!
    اما بازم باهاشون مکاتبه کنید و مشکل رو دقیقا براشون توضیح بدید تا ادوایزر دانشگاه خودش راهنماییتون کنه..
    (در مورد ویزا هم نگران نباشید، چون حتی در صورت نیاز به دوره آماده سازی زبان موقع ثبت نام علاوه بر شهریه کلاس زبان بخشی از شهریه سال اول مقطع مربوطه رو هم از شما میگیرن و به اصطلاح فریز میکنن.. به این ترتیب شما از همون بدو ورود دانشجوی اون دانشگاه محسوب میشید و در نتیجه ویزای تحصیلی هم بهتون تعلق میگیره!)
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering at ITU

کسی از دوستان هست که 22 جولای بره استانبول برای ثبت نام؟
    ".Being defeated is often a temporary condition. Giving up is what makes it permanent"
    Marilyn vos Savant

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE_Telecommunications

سلام دوستان. دانشگاه به چند تا ایمیل من که شاید سوالات شما هم باشه جواب داد.

جواب سوال اول:
    Now, also we are preparing your admission document.

You can use your certified transltaed copies.

All student houses and dormitories are fully occupied by undergraduate students. Although the accomodation office and international students office assist international MSc and PhD in finding accomodation, accomodation is not fully guaranteed for graduate students. Therefore it is higly recommended to arrange and evaluate accomodation offerings and options in time. The monthly rent varies significantly in Istanbul, depending on the location and type of accomodation.

There is not any spesific scholarships supplied for students. There are some general scholarships that you can apply to Institute at the beginning of the Fall term if you get an admission. But these scholarships may not satisfy your expenses. On the other hand, you may take from projects/professor you worked.

جواب سوال دوم:
    Can I register on 27th and 28th August ?
    Yes.
    سوال سوم:

Hello,

Yes, it is a certificate or other official document that you graduated from that university.

After registration ITU, you can take residence permit from police department in your town.

Regards,

Istanbul Technical University
    Graduate School of Science, Engineering and Technology

من بین بوغاز و این دانشگاه موندم کدومو انتخاب کنم زاهنمایی کنید
    there is no life in the void ,only death

Member aliraz2005 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-Energy Conversion

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_niknami نمایش پست ها
    من بین بوغاز و این دانشگاه موندم کدومو انتخاب کنم زاهنمایی کنید
    رشتتون چیه؟؟
    سطح استاد راهنماهاتون چیه!؟
    از نظر فاند چطوری هستن!؟
    میزان غنای گروه یا دانشکده نسبت به گرایشی که شما میخوایید چطوریاس؟؟
    برای ارشد یا دکتری؟؟ اگه ارشد هدف بعد ارشدتون چیه!؟

من وزارت علوم رفتم و لیست اسامی قبول شدگان را نشان دادم تا برای باز کردن پرونده ام اقدام کنم تا مشکل نظام وظیفه حل شود ولی آن ها لیست اسامی را قبول نکرده و گفتند باید نامه ی پذیرش رسمی از دانشگاه به شما میل شود و شما آن را پرینت کرده و بیاورید تا شورا برود و تایید شود.
    من با مدیر گروه رشته ی خود صحبت کردم و گفت که باید به قسمت institute of silence and technology میل بزنم (رشته ی من مهندسی ساخت است ) من در سایت
    http://www.fbe.itu.edu.tr/Pages.aspx?app=14&lang=en-gb
    رفتم و ایمیل fbe@itu.edu.tr را پیدا کرده و ایمیل زدم و مشکل را بیان کرده و تقاضای official letter of acceptance کردم ولی تا کنون جوابی نیامده است. آیا در این مورد که اکنون چه باید کرد دوستان اطلاعی دارند؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط salarra نمایش پست ها
    سلام دوستان. دانشگاه به چند تا ایمیل من که شاید سوالات شما هم باشه جواب داد.

جواب سوال اول:
    Now, also we are preparing your admission document.

You can use your certified transltaed copies.

All student houses and dormitories are fully occupied by undergraduate students. Although the accomodation office and international students office assist international MSc and PhD in finding accomodation, accomodation is not fully guaranteed for graduate students. Therefore it is higly recommended to arrange and evaluate accomodation offerings and options in time. The monthly rent varies significantly in Istanbul, depending on the location and type of accomodation.

There is not any spesific scholarships supplied for students. There are some general scholarships that you can apply to Institute at the beginning of the Fall term if you get an admission. But these scholarships may not satisfy your expenses. On the other hand, you may take from projects/professor you worked.

جواب سوال دوم:
    Can I register on 27th and 28th August ?
    Yes.
    سوال سوم:

Hello,

Yes, it is a certificate or other official document that you graduated from that university.

After registration ITU, you can take residence permit from police department in your town.

Regards,

Istanbul Technical University
    Graduate School of Science, Engineering and Technology

بسیار ممنون از اطلاعات شما پس می توانیم شهریور ثبت نام کنیم در ,27th و 28th August می شود آدرس ایمیل شخصی که به سوالات شما جواب داد را ذکر کنید؟مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in Computer Science at Sabanci University

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan13701370 نمایش پست ها
    من وزارت علوم رفتم و لیست اسامی قبول شدگان را نشان دادم تا برای باز کردن پرونده ام اقدام کنم تا مشکل نظام وظیفه حل شود ولی آن ها لیست اسامی را قبول نکرده و گفتند باید نامه ی پذیرش رسمی از دانشگاه به شما میل شود و شما آن را پرینت کرده و بیاورید تا شورا برود و تایید شود.
    من با مدیر گروه رشته ی خود صحبت کردم و گفت که باید به قسمت institute of silence and technology میل بزنم (رشته ی من مهندسی ساخت است ) من در سایت
    رفتم و ایمیل fbe@itu.edu.tr را پیدا کرده و ایمیل زدم و مشکل را بیان کرده و تقاضای official letter of acceptance کردم ولی تا کنون جوابی نیامده است. آیا در این مورد که اکنون چه باید کرد دوستان اطلاعی دارند؟
    مرسی
    شما بايد از طريق سامانه نشا اقدام ميكرديد و بعد مي رفتيد پيش كارشناس تركيه فكر كنم اسمش فياض پور يا همچين چيزيه اون تاييد كنه شورا اينا تشكيل نميشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan13701370 نمایش پست ها
    مرسی
    من دیروز تلفنی با مسئول فوق لیسانس انستیتو صحبت کردم گفتن بعد از روز یکشنبه این هفته نامه پذیرش رو میل می کنیم، وزارت علوم چند تا مورد می خواد که باید در نامه پذیرش قید شده باشه اعم از داشتن سربرگ دانشگاه، تاریخ شروع و پایان دوره، نوع دوره و ... که من این سوال رو پرسیدم که آیا تو اون نامه اینا قید شده یا نه که گفتن وقتی این نامه میل شد اگر از این موارد چیزی قید نشده بود میل بزنید به او ایمیل قید می کنند خلاصه فکر می کنم جای نگرانی نیست،
    فقط من یه مشکل دارم اینکه من بدون نمره زان پذیرش گرفتم، حالا وزارت هم نمره زبان می خواد که با توجه به زمان بندی فرصت امتحان تافل ندارم و هزینه اشم برا این مدت کم و صرفا برای ارئه به وزارت به صرفه نیست، آیا راه حلی برای مرک زبان وزارت علوم وجود داره یا نه ؟! از دوستان اگر کسی راه حلی سراغ داره دریغ نکنه، ممنون