صفحه 60 از 78 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 776

موضوع: دانشگاه دولتی Istanbul Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici University IE

پیش فرض پاسخ : دانشگاه دولتی Istanbul Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید

دوستانی که توی این دانشگاه دارن درس میخونن، میشه در مورد زبان تدریس این دانشگاه بگین؟ همه درسا انگلیسیه؟ میشه کل دروس رو انگلیسی گرفت و پاس کرد یا ترکی هم هست؟

پیش فرض پاسخ : دانشگاه دولتی Istanbul Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید

با توجه به اینکه ثبت نام چند روز بعد و بین 18-22 هست

روال کاری را دوستان می تونند بگن و یا عزیزانی که پرسیدن؟ مثلا هزینه های جانبی هم خواهد داشت به غیر از ثبت نام دانشگاه؟

و اینکه عزیزانی که بدون مدرک زبان اقدام کردند روال اونها چی هست؟ باید هزینه 1 ترم را بدن یا 1 سال؟
    ویرایش توسط LHVIA : July 14th, 2016 در ساعت 02:46 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering at ITU

نقل قول نوشته اصلی توسط shadli_m7 نمایش پست ها
    من هم دکترا قبول شدم. تبریک به همه دوستانی که قبول شدند.

اطلاعاتی در مورد شهریه، ثبت نام، خوابگاه و موارد این چنینی دارید؟
    تبریک به شما دوست عزیز
    شهریه ۷۶۸ لیر ترکیه هستش و ثبت نام روزهای ۱۸ تا ۲۲ جولای هست که میتونید طبق برنامه ی که بر اساس رشته ی قبولیتون ارایه شده مراجعه کنید.
    تاریخهای ثبت نام بر اساس رشته قبولی :
    http://www.sis.itu.edu.tr/tr/lisansu...an_201710.html
    مدارک لازم در ثبت نام:
    http://www.sis.itu.edu.tr/tr/lisansu...ge_201710.html
    در مورد خوابگاه هم که باید بگم ظرفیت خوابگاههای دانشگاه در مقایسه با تعداد دانشجو خیلی کم هستش و زیاد برای ترم اول روش حساب نکنید ولی باز میتونید روز ثبت نام برید (اسکی رکتورلوک بیناسی) یک اتاق هست وارد که شدید سمت چب اولین اتاق و درخواست بدین برای خوابگه. ولی اگر بتونید همخونه ییدا کنید شاید خونه گرفتن مقرون به صرفه تر باشه.

موفق باشید.
    ".Being defeated is often a temporary condition. Giving up is what makes it permanent"
    Marilyn vos Savant

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jahan88 نمایش پست ها
    دوستانی که توی این دانشگاه دارن درس میخونن، میشه در مورد زبان تدریس این دانشگاه بگین؟ همه درسا انگلیسیه؟ میشه کل دروس رو انگلیسی گرفت و پاس کرد یا ترکی هم هست؟
    ضمن تبریک

اگر رشته ی قبولیتون انگلیسی هستش که معمولا اکثر رشته ها فوق لیسانس و دکتراشون کاملا انگلیسی هست. ولی باز هم درسهای اختیاری ترکی هست که من اصلا توصیه نمی کنم بردارید چونکه اصطلاحات علمی خیلی فرق می کنه با ترکی استانبولی اگر بلد باشید

موفق باشید.
    ".Being defeated is often a temporary condition. Giving up is what makes it permanent"
    Marilyn vos Savant

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    با توجه به اینکه ثبت نام چند روز بعد و بین 18-22 هست

روال کاری را دوستان می تونند بگن و یا عزیزانی که پرسیدن؟ مثلا هزینه های جانبی هم خواهد داشت به غیر از ثبت نام دانشگاه؟

و اینکه عزیزانی که بدون مدرک زبان اقدام کردند روال اونها چی هست؟ باید هزینه 1 ترم را بدن یا 1 سال؟
    هزینه ای جانبی اگر منظورتون به غر از هزینه زندگی باشد فقط هزینه بیمه هست که باید برای گرفتن ویزای اقامت بگیرید که حدودا ۴۰۰ تا ۶۰۰ لیر بسته به سن شما خواهد داشت. و هزینه رجیستر کردن موبایلتون که حدود ۲۰۰ لیر هستش.

در مورد مدرک زبان هم اگر ندارید و قبول شدید تا زمانی که مدرک زبان ارایه نکردید نمی تونید انتخاب واحد کنید ولی باید شهریه ترم رو واریز کنید.

موفق باشید.
    Marilyn vos Savant

آقا امید شما را خدا رسوند

چند سوال کوتاه دارم فکر کنم به درد بعضی دوستان هم بخوره
    (من مدرک زبان ندادم و می خوام برای بهمن ارائه بدم و شروع کنم)

فقط 768 لیر ثبت نام را واریز میکنم (و یا مدرک زبان ندارم هزینه 1 سال را)

باید بیمه و اقامت را هم همین دوره واریز کنم؟ (چون من بهمن می خوام مدرک بدم و شروع کنم)

بعد این گروه خونی و ogrenim vizeli ikamet belgesi چیه باید از کجا گرفت و هزینه هاش چقدر میشه؟

من به دانشگاه زنگ زدم اونها هم گفتن باید ogrenim vizeli ikamet belgesi بگیری برای ثبت نام من نفهمیدم از کجا بگیرم و اقدام کنم اونها هم نمی دونستن کامل!

سپاس فراوان برای پاسخگویی
    ویرایش توسط LHVIA : July 14th, 2016 در ساعت 01:26 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    آقا امید شما را خدا رسوند

چند سوال کوتاه دارم فکر کنم به درد بعضی دوستان هم بخوره
    (من مدرک زبان ندادم و می خوام برای بهمن ارائه بدم و شروع کنم)

فقط 768 لیر ثبت نام را واریز میکنم (و یا مدرک زبان ندارم هزینه 1 سال را)

باید بیمه و اقامت را هم همین دوره واریز کنم؟ (چون من بهمن می خوام مدرک بدم و شروع کنم)

بعد این گروه خونی و ogrenim vizeli ikamet belgesi چیه باید از کجا گرفت و هزینه هاش چقدر میشه؟

من به دانشگاه زنگ زدم اونها هم گفتن باید ogrenim vizeli ikamet belgesi بگیری برای ثبت نام من نفهمیدم از کجا بگیرم و اقدام کنم اونها هم نمی دونستن کامل!

سپاس فراوان برای پاسخگویی

گروه خونی رو از آزمایشگاه باید بگیریم. اسممون رو به انگلیسی بنویسن رو برگه.
    ویزا رو گویا قبلا باید از می خواستیم دانشگاه نامه پذیرش رو به سفارت ترکیه در تهران یا تبریز ایمیل کنه و ما اینجا از سفارت ویزا می گرفتیم. اما الان همونجا تو استانبول دانشگاه نامه میده بعد نمی دونم گویا میریم اداره اقامت یا همچین جایی!
    اینو دوستان راهنمایی کنن.
    شنبه از سفارت باید بپرسیم.

کاش دوستی همه چیز رو کامل توضیح بدن که نریم اونجا معطل شیم و مجبور شیم دوباره برگردیم ایران و دوباره بریم. مثل همین قضیه ویزا. چون دانشگاه بدون ویزا ثبت نام نمیکنه.

من امتحان تافل و جی آر ای رو آخر می (May) دادم. هنوز کارنامه کاغذی نیومده برام. حالا برای ثبت نام اصلشو میخوان. چیکار کنم؟ البته استانبول تکنیک رو تو هر دو رسیپنت انتخاب کردم. حالا نمی دونم برای اونا فرستاده یا نه!

Junior Member

تبریک به همگی
    دوستان کسایی هستن که مثه من حضوری نمیتونن برن ثبتنام؟شما چجوری میخواید ثبتنام کنید؟
    من زنگ زدم بهشون گفتن که میشه یکی از دوستام که اونجا باشن ثبتنام کنن، ولی الان این ویزارو منم نمیدونم چیکار باید کردش!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط blueeli نمایش پست ها
    تبریک به همگی
    دوستان کسایی هستن که مثه من حضوری نمیتونن برن ثبتنام؟شما چجوری میخواید ثبتنام کنید؟
    من زنگ زدم بهشون گفتن که میشه یکی از دوستام که اونجا باشن ثبتنام کنن، ولی الان این ویزارو منم نمیدونم چیکار باید کردش!
    خب این دوستتون مگه اصل مدارک شما رو داره؟

Junior Member

بچه ها میدونین اگه تا این تاریخ 18 جولای نرسیم ثبتنام کنیم میشه دیفرش کرد برا ترم بعد یا نه؟