صفحه 38 از 48 نخستنخست ... 2829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 472

موضوع: دانشگاه خصوصی کوچ ( Koc University ) و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه خصوصی کوچ ( Koc University ) و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط k_han_1985 نمایش پست ها
    سوءتعبیر نشه دوست عزیز!
    من کلی عرض کردم، در واقع تاکیدم روی بحث Requierments هست!.. اصلا بحث بد بودن امیرکبیر یا معدل شما نیست؛ ببینید (به هر حال) شما دست کم برای متقاعد کردن اساتید جهت دریافت فاند (از طریق پروژه) یکسری ملزومات رو باید ارائه بدی که یکیش بحث معدل ترجیحا بالای 80% هست که خوشبختانه شما این شرط رو داری اما لازمه که روی بقیه موارد هم کار کنی!
    + دانشگاه Koc در حال حاضر فقط برای مقطع PhD پذیرش میده!
    موفق باشید.
    نه مشکلی نیس، ممنون که جواب دادین
    من باز مجبورم همون دوستمون رو مثال بزنم که اولاً معدلش زیر 80% بود، ثانیاً اصلاً با استادا مکاتبه نکرده بودن و از طریق دانشگاه اقدام کرده بودن (خودشون که اینجوری گفتن)، در ضمن کوچ خودش بورس میکنه پس اصلاً ربطی نداره که استاد پروژه داشته باشه یا نه.
    محض اطلاع گفتم فقط
    مرسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه خصوصی کوچ ( Koc University ) و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط taa نمایش پست ها
    من باز مجبورم همون دوستمون رو مثال بزنم که اولاً معدلش زیر 80% بود، ثانیاً اصلاً با استادا مکاتبه نکرده بودن و از طریق دانشگاه اقدام کرده بودن (خودشون که اینجوری گفتن)، در ضمن کوچ خودش بورس میکنه پس اصلاً ربطی نداره که استاد پروژه داشته باشه یا نه.
    محض اطلاع گفتم فقط
    مرسی
    دوست عزیز من دقیقا نمیدونم منظورتون کدوم کاربر هست و دقیقا چه نوع بورسیه ای مد نظرتونه؟ اسکالرشیپ TA RA پروژه توبیتاک؟!... بله، معمولا بسیاری از دانشگاههای خصوصی دانشجوهای اینترنشنال رو حتی در مقطع کارشناسی بسته به کیفیت رزومه شون از پرداخت درصد مشخصی از شهریه معاف می کنند، اما برای فول فاند شدن در مقطع ارشد خصوصا دانشگاههای ترک روش معمول مشارکت در پروژه های تحقیقاتی اساتید هست که لازمه اون داشتن رزومه قوی از جمله مقالات چاپ شده در نشریات مورد تایید ISI هست یا در حالت دیگه استفاده از بورس دولتی توبیتاک و یا بعنوان RA / TA که البته بیشتر در کشورهای غربی و برای مقطع PhD مصطلح هست!
    مخلص کلام اینکه اون چیزی که شما ازش صحبت میکنی اسکالرشیپی هست که دانشگاه ها برای تعدیل مبلغ شهریه به دانشجوی اینترنشنال میدن که بسته به کیفیت رزومتون میتونه بین 25% تا 75% و در موارد انگشت شمار 100% باشه که معمولا شامل پرداخت کمک هزینه ماهانه و... هم میشه!
    البته من بعید میدونم صرف داشتن معدل 16 امیرکبیر دانشگاههای خصوصی معتبر به شما اسکالرشیپ 100% بدن اما در هر صورت اینجا هدف تبادل اطلاعات هست و در نهایت شما مختارید هر طور که خودتون صلاح میدونید عمل کنید.. و امیدوارم که به نتیجه برسید!
    ویرایش توسط k_han_1985 : August 3rd, 2015 در ساعت 11:58 AM

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط taa نمایش پست ها
    محض اطلاع گفتم فقط
    مرسی
    مطلب شما و درک شما از ماجرای پذیرش دانشگاه کوچ درسته:
    1. دانشگاه های ترکیه "شریف" رو خوب می شناسن... و من هم که لیسانسم پلی تکنیک بود وقتی بیزینس اسکول کوچ رفتم گفتن ما دو تا ایرانی داریم از شریف! (که البته یکیشون لیسانسش بوعلی بود)
    2. مکاتبه با اساتید برای گرفتن فاند تحقیقاتی یه مقدار خنده داره... در مورد کوچ دیگه بامزه تره !
    چرا؟ چون کوچ پیشنهاد فاندش اینه که به همه بچه های دکترای خودش داره میده:

1. ماهی 2000 لیر که دیگه خوابگاه نمیده (نکته توبیتاک برای کل فاندهاش چه اسکالرشیپ 2025 و یا تحقیقاتی اش مبلغ 1800 لیر به بچه های دکترا میده! )
    2. اگر از خوابگاه های کوچ استفاده کنید ( که برای بچه های دکترا به صورت آپارتمان های شیر شده است که هر کس اتاق خودش رو داره و توی هر آپارتمان هم بین 3-5 نفر زندگی می کنن و فقط آشپزخانه حمام دستشویی ها مشترکه) در اینصورت ماهی 1500 لیر به شما میدهند...

هر دو دانشجوی دکترای ایرانی ای که اونجا درس می خوندن موارد بالا رو تایید کردن و من حتی از بچه های دکترای ترک هم پرسیدم ماجرا همون بود!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    2. مکاتبه با اساتید برای گرفتن فاند تحقیقاتی یه مقدار خنده داره... در مورد کوچ دیگه بامزه تره !
    مکاتبه با استاد خنده داره؟! فکر میکنم توی این تالار شما اولین نفری هستی که همچین حرفی زدی!!
    این اسکالرشیپی که شما ازش صحبت میکنی همونطور که عرض کردم چیز خاص یا منحصر به جای خاصی نیست که اینقدر روش تاکید داری دوست عزیز! (تقریبا 4-5 بار شما به این موضوع در جاهای مختلف اشاره کردی!) الان خیلی از دانشگاههای درجه 2 خصوصی در ترکیه حتی برای مقطع لیسانس هم با توجه به معدل و ریزنمرات یه درصد مشخصی اسکالرشیپ به دانشجوهای بین المللی میدن (نمونش شهیر یا آتیلیم) اما برخلاف گفته شما اکثر بچه هایی که مستر قبول شدن اتفاقا فاند رو از طریق مکاتبه با استاد گرفتن نه خود دانشگاه!!
    شما یکی دو تا مورد اونم دکتری توی ذهنت هست مدام همونارو تکرار میکنی!.. در واقع داری عملا راهی رو که خیلیها رفتن و به نتیجه رسیدن براحتی نقض میکنی دوست عزیز!!

Junior Member

سلام.

هیچکدام از دوستانی که برای دوره دکترای دانشگاه کوچ اقدام کردند، آیا نتایج برای شما اعلام شده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع،دانشگاه صنعتی شریف

سلام
    من کارشناسی مهدسی صنایع از دانشگاه شریف میخونم و معدلم تا زمان اقدام برای اپلای،با 110 واحد گذرانده حدود 13.6 است.
    میخوام بدونم که برای رشته های مهندسی صنایع و گرایش های مختلف مدیریت آیا شانسی برای اپلای کردن با فاند کافی(از این دانشگاه) برای تحصیل و زندگی در ترکیه را دارم؟ (پذیرش دکتری مستقیم)
    نمرات تافل و جی آر ای چقدر باید باشه؟
    با تشکر

Junior Member hamed2357 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر

سلام دوستان
    دکترای مستقیم(از لیسانس) این دانشگاه ارزش داره ؟
    یچیزی تو مایه های خواجه نصیر خودمون هست نه؟
    ولی برای استانبول بودن به مدت 5 سال فرصت خیلی خوبی هست
    من شنیدم آنکارا یجوری هست. و استانبول خیلی بهتره. البته هزینه ها هم استانبول بیشتره خب!

Member
    رشته و دانشگاه
    EMBA University Of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط k_han_1985 نمایش پست ها
    مکاتبه با استاد خنده داره؟! فکر میکنم توی این تالار شما اولین نفری هستی که همچین حرفی زدی!!
    این اسکالرشیپی که شما ازش صحبت میکنی همونطور که عرض کردم چیز خاص یا منحصر به جای خاصی نیست که اینقدر روش تاکید داری دوست عزیز! (تقریبا 4-5 بار شما به این موضوع در جاهای مختلف اشاره کردی!) الان خیلی از دانشگاههای درجه 2 خصوصی در ترکیه حتی برای مقطع لیسانس هم با توجه به معدل و ریزنمرات یه درصد مشخصی اسکالرشیپ به دانشجوهای بین المللی میدن (نمونش شهیر یا آتیلیم) اما برخلاف گفته شما اکثر بچه هایی که مستر قبول شدن اتفاقا فاند رو از طریق مکاتبه با استاد گرفتن نه خود دانشگاه!!
    شما یکی دو تا مورد اونم دکتری توی ذهنت هست مدام همونارو تکرار میکنی!.. در واقع داری عملا راهی رو که خیلیها رفتن و به نتیجه رسیدن براحتی نقض میکنی دوست عزیز!!
    به نظر شما مکاتبه با اساتید کوچ برای مقطع دکتری هم ضروریه یا فقط درباره ارشد ( چون خودش فاند نداره) لازمه؟ و اگر جوابتون مثبته الان وقت مناسبی برای شروع مکاتبه است؟ با توجه به این که بیش از 6 ماه به ددلاین مونده.
    !work hard in silence, let success make the noise

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering, Koç University

نقل قول نوشته اصلی توسط naghmeh69 نمایش پست ها
    به نظر شما مکاتبه با اساتید کوچ برای مقطع دکتری هم ضروریه یا فقط درباره ارشد ( چون خودش فاند نداره) لازمه؟ و اگر جوابتون مثبته الان وقت مناسبی برای شروع مکاتبه است؟ با توجه به این که بیش از 6 ماه به ددلاین مونده.
    مکاتبه با اساتید مطمئنا به نفع خواهد بود. شما اگر برای ترم بهار اقدام میکنید که کمتر از سه ماه وقت دارید و میتونید مکاتبه با اساتید رو شروع کنید اما برای ترم پاییز آینده الان خیلی زوده.
    Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time.
    Thomas A. Edison

Member
    رشته و دانشگاه
    EMBA University Of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط CSE2014 نمایش پست ها
    مکاتبه با اساتید مطمئنا به نفع خواهد بود. شما اگر برای ترم بهار اقدام میکنید که کمتر از سه ماه وقت دارید و میتونید مکاتبه با اساتید رو شروع کنید اما برای ترم پاییز آینده الان خیلی زوده.
    ممنون از راهنماییتون
    من ندیدم phd marketing برای بهار پذیرش داشته باشه. از کجا باید مطمئن شم؟ دانشکده مدیریتش ایمیل هم اصلا جواب نمیدن.
    یه سوال دیگه اینکه بدون نمره جی آر ای و مقالاتی که اکثرشون در حال داوری هستن آِیا شانسی هست یا بهتره صبر کنم بعد از پذیرش مقالات برای پاییز بعد اپلای کنم؟
    !work hard in silence, let success make the noise