صفحه 3 از 33 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 322

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ترکیه و مسائل مرتبط ( سوالات كلي و متداول )

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAA نمایش پست ها
    من از METU قبول نشدم ولی میدونم سفارت تهران با اسکن ادمیشن لتر هم قبول میکنه که ویزا بده ... برای گرفتن ویزا اول باید برید توی سایت سفارت و اون فرم رو بگیرید، کامل کنید بعد پرینتشو بگیرید و با اون نامه و پاسپورت و عکس برید سفارت ... در ضمن ویزای دانشجویی هیچ هزینه ای نداره ...

فقط دوستانی که میخوان ویزا بگیرن توجه کنن که بعد از اینکه با ویزا وارد ترکیه شدید در اولین فرصت برای دریافت اقامت اقدام کنید چون این کار 2-3 ماه ممکنه زمان ببره و توی این مدت هم شما نباید از ترکیه خارج بشید چون ویزاتون باطل شده و باید 2باره ویزا بگیرید که دردسر داره، برای همین اگه امکان داره گرفتن ویزا رو برای قبل سفر آخرتون نگه دارید.

پ.ن:
    یعنی از بچه ها کسی ITU قبول نشده ؟!؟!

با سلام و ممنون از پاسختون
    فقط یه مساله ای که هست اینه که این ایمیل نه سربرگ داره و نه امضا و یه ایمیل ساده است که نوشته که شما قبول شدید و رشته و از این جور چیزاست
    نمی دونم با این ویزا بدن یا نه

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

نقل قول نوشته اصلی توسط peykan48 نمایش پست ها
    با سلام و ممنون از پاسختون
    فقط یه مساله ای که هست اینه که این ایمیل نه سربرگ داره و نه امضا و یه ایمیل ساده است که نوشته که شما قبول شدید و رشته و از این جور چیزاست
    نمی دونم با این ویزا بدن یا نه
    پس ادمیشن لتر نیست فقط واسه اطلاع شما یه ایمیل زدن ... اینو از دانشگاه پیگیر باشید که خود نامه یا اگه عجله دارید اسکن نامه رو بفرسته واستون، من الان یادم اومد اون موقع که رفته بودم اونجا پرسیدم که نامه میدین یا نه که گفت آره نامه قبولی میدیم حالا اگه عجله داشتی میتونی بگی یکی از دوستات بیاد نامه رو از من بگیره و با DHL یا TNT بفرسته که زودتر به دستت برسه و واسه ویزا اقدام کنی یا اینکه صبر کنی تا دانشگاه با پست معمولی برات بفرسته ... من با خانوم Esra Tuzun صحبت کرده بودم که ایشون مسئول اپلای دوره فوق لیسانس بودند ... من از دوستام که از کنسولگری تبریز ویزا گرفته بودند پرسیدم گفتن حتی بدون اون نامه هم میشه چون خود کنسولگری از دانشگاه استعلام میکنه، حالا دیگه الان هم همونطوری باشه یا نه نمیدونم دوست عزیز ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی و مسائل مرتبط

دوست من بعد از گرفتن برگه دنکلیک حتما بهم اطلاع بده
    بگو اگه کسی کاردانی نداشت چطور میشه؟
    و بگو تو ایران کسایی که فنی و لا کارو دانش میخونن واسه اونا پیش دانشگاهی نیست

http://www.istyurtkur.gov.tr/yurtlarimiz.php

دوستان من این سایت رو هم برای خوابگاه پیدا کردم.امّا قیمت ها رو ننوشته.دوستانی که اطلاع دارند ممنون می شم راهنمایی کنند.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mish نمایش پست ها
    دوستان میشه راجع به گرفتن خوابگاه های دولتی اطلاعات دقیقی بدید.
    دانشگاه استانبول تکنیک برای دانشجویان خارجی دوره لیسانس خوابگاه می ده؟
    http://www.istyurtkur.gov.tr/yurtlarimiz.php

دوستان من این سایت رو هم برای خوابگاه پیدا کردم.امّا قیمت ها رو ننوشته.دوستانی که اطلاع دارند ممنون می شم راهنمایی کنند.
    از خود دانشگاه سوال کردید ؟! چون من شنیدم ITU و METU برای همه دانشجوهای لیسانس خوابگاه میدن بعدش اگه جایی خالی موند میدن به فوق و دکترا ...

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAA نمایش پست ها
    از خود دانشگاه سوال کردید ؟! چون من شنیدم ITU و METU برای همه دانشجوهای لیسانس خوابگاه میدن بعدش اگه جایی خالی موند میدن به فوق و دکترا ...
    راستش من سوال نکردم از خود دانشگاه.ولی چون یکی از بچه ها گفته بود به دکتراها نمی دن.فکر کردم نکنه به دانشجویان خارجی دوره لیسانس خوابگاه ندن.اگر بدن که خیلی خوب می شه.

Member
    رشته و دانشگاه

راستش من سوال نکردم از خود دانشگاه.ولی چون یکی از بچه ها گفته بود به دکتراها نمی دن.فکر کردم نکنه به دانشجویان خارجی دوره لیسانس خوابگاه ندن.اگر بدن که خیلی خوب می شه.
    تا جایی که میدونم دانشگاه خوابگاه میده، یه ایمیل بزن بپرس حتما چون ترم پیش یکی از بچه های همین فروم برای دوره Hazirlik فوق لیسانس قبول شده با اینهمه بهم گفت که دانشگاه بهش خوابگاه داده ...

Junior Member mahsa_88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Technical University / chemistry

دانشگاه استانبول تکنیک چندتا خوابگاه خصوصی داره . از اینجا قیمت ها رو بببینید :
    http://www.yurtburs.itu.edu.tr/Icerik.aspx?sid=8233

خوابگاه Ayazağa بهترین قیمت رو داره که مهمولا جای خالی نداره و واسه سال اول نوبتتون نمیشه. باید یک سال تو نوبت باشید. برای خوابگاههای دیگه هم باید درخواست بدید به صورت حضوری که مشکلی نیست و بهتون جا میدن.
    Only One Thing Makes a Dream Impossible , The Fear Of Failure

Paulo Coelho

Junior Member bandiket آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

سلاممممم!هنوزم هستن دانشگاهایی که با معدل برمیدارن؟!معدل بالای چند؟!بعد کسی میدونه کدوم دانشگاها معماری منظر دارن؟!میگن خیلی سخت شده پذیرش گرفتن راس میگن؟!

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط bandiket نمایش پست ها
    سلاممممم!هنوزم هستن دانشگاهایی که با معدل برمیدارن؟!معدل بالای چند؟!بعد کسی میدونه کدوم دانشگاها معماری منظر دارن؟!میگن خیلی سخت شده پذیرش گرفتن راس میگن؟!
    سلام.
    دانشگاه ITU که اصلا معدل زیر 17 نمیزاشت ثبت نام کنی. سیستمش پیغام خطا میداد.
    دانشگاه Hacettepe بعضی دوستان با معدل بالای 19 پذیرش نگرفتن.
    دانشگاه metu هم که 17 به بالا. حتی metu قبرس هم به معدل پیش دانشکاهیم که زیر 14 بود گیر داد و پذیرش نداد!

دانشگاه های خصوصی, من از بهترینش که بیلکنت بود تا بدترینش با اون معدل افتضاح پیش دانشگاهی و کتبی پذیرش گرفتم!!
    البته بیلکنت از بین 5 انتخابی که داشتم, انتخاب مهندسی رو حذف کرده بود و گفت بین 4 تای بقیه میتونم یکی رو انتخاب کنم. بورس هم بهم نداد!
    sabanci البته یکی از بهترین هاس که هنوز نتیجش نیومده ببینم قبول میشم یا نه.

مهلت ثبت نام اکثرشون واسه امسال تموم شده. بعضی ها ثبت نام اولیه با تاخیر دارن هنوز (خصوصیا) . چون هنوز جای خالی دارن بعضی رشته ها.

معماری هم نمیدونم ظاهرا معروف ترینش اینه:
    http://www.msgsu.edu.tr/

این تجربیات من بود. بقیه ی دوستان باز بیشتر میتونن راهنمایی کنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)