صفحه 7 از 33 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 322

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul University

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستانی که برای پاییز 2013 و 2014 اقدام می کنند ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط sera26 نمایش پست ها
    خوب البته ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارن منم راهنمایی کنن.
    راستی این قضیه کاهش پذیرش ایرانیا تو پزشکی به دانشگاه های 19 مایس و چکورووا و کارادنیز و آتاتورک هم رسیده یا نه؟ کسی اطلاع داره این دانشگاه ها امسال چنتا ایرانی تو رشته های پزشکی پذیرش کردن؟
    با سلام خدمت دوست عزیز. در مورد اتاتورک که فعلا نتایج اعلام نشده مثل دانشگاه قاضی.
    دانشگاه کارادنیز بنده اطلاعاتی در موردش ندارم. دانشگاه چکوروا هم فعلا نتایج نهایی خودش رو اعلام نکرده پس نمیشه در مورد پذیرش این دانشگاه ها صحبت کرد.
    در مورد سوال قبلیتون باید عرض کنم خدمتتون که دیگه اون زمانی میگفتن ترکیه پزشکی اسونه قبولیشو ازین حرفا گذشته. الان رقابت روی صدم هستش حتی گاهی همه برابر میشه نمره امتحانشون و بر مبنای معدل انتخاب میکنن.
    تومر مدرک زبان ترکی هستش که این مدرک بعد از قبولی شما و زمانی که میخواین ثبت نام کنین دانشگاه از شما این مدرک میخواد.که باید داشته باشید.البته بعضی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی هم تدریس میکنن و مدرک زبان انگیلیسی از شما میخوان.
    امتحان yos هم هر دانشگاه برای خودش برگزار میکنه و زمانش تقریبا از اردیبهشت ما شروع میشه تا گاها اخر تیر ماه اما اکثر دانشگاه ها بین اردیبشت و خرداد هستند.
    در مورد زمان بای عرض کنم خدمتتون که اولا برای هر کسی نمیشه زمان خاصی تعیین کرد هز انسانی ضریب هوشی متفاوتی داره پاییه ی متفاوتی داره. اما در حد معقول اگر بخواین از دانشگاه های تاپ قبول بشین نه چنین زمانی کم هستش. در مورد دانشگاه هایی که شما فرمودین خوب دانشگاه های تاپ نیستن اما قبلا قبولی از این دانشگاه ها نسبتا راحت بود اما با توجه با این قضیه کاهش پذیرش دانشگاه ها باید منتظر ماند تا ببینیم این داشنگاه هایی که شما فرمودین به چه صورت پذیرش کردن.
    در کل عرض کنم که دیگه به راحتی سابق نیست.امسال دانشگاه ege که ایرانی ها 10 الی 12 نفرشون 99.68 زده بودن فقط 3 نفرشون در رشته های پزشکی قبول شدند!!!!!!!!!!
    اگر زمان و وقت کافی دارید مثلا از الان شروع کنین به خوندن شاید بتونین قبول بشین البته مجددا تاکید میکنم باید صبر کنیم ببینیم دانشگاه های مد نظر شما به چه صورت پذیرش میکنن.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    uni tabriz- architect

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

سلام دوستان نتایج 19 مایس سامسونم دادن....و بقازایچیhttp://www.boun.edu.tr/Assets/Docume...LEDILENLER.pdf اینم برا سامسونhttp://www.omu.edu.tr/2012-2013-egit...ler-8645-html/

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    uni tabriz- architect

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستانی که برای پاییز 2013 و 2014 اقدام می کنند ( پست اول را بخوانید )

سامسون خیلی خوب ایرانی پذیرش داده رشته پزشکی و دندان نسبت به بقیه...

سلام ببخشید تو این لیست این نمره OMU بر اساس چه امتحانیه؟ همون امتحان yos که دانشگاه گرفته؟ اگر همون باشه که خوب افرادی بودن بانمره 88 پذیرش شدن دیگه؟ من که این امتحانو همینجوری زدم بالای 80 تا سوالو درست جواب دادم پس با یه خورده خوندن میشه بالای 98 زد. امیدوار شدیم. راستی یه نظر میخوام ازتون: منو همسرم میخوایم باهم بریم و میخوام بدونم چه رشته ای رو توصیه میکنین- پزشکی - دندان- دارو-؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul University

سلام ببخشید تو این لیست این نمره OMU بر اساس چه امتحانیه؟ همون امتحان yos که دانشگاه گرفته؟ اگر همون باشه که خوب افرادی بودن بانمره 88 پذیرش شدن دیگه؟ من که این امتحانو همینجوری زدم بالای 80 تا سوالو درست جواب دادم پس با یه خورده خوندن میشه بالای 98 زد. امیدوار شدیم. راستی یه نظر میخوام ازتون: منو همسرم میخوایم باهم بریم و میخوام بدونم چه رشته ای رو توصیه میکنین- پزشکی - دندان- دارو-؟
    دوست عزیز بحث 98 یا 100 زدن نیست همونطور که برای شما اسونه برای خیلی ها هم همینطوره،به همین دلیل رقابت زیاده و تنها تست زدن ملاک نیست. البته به شرکت کننده ها و سطح سوالات هم بستگی داره.
    نکته دیگه کی خیلی مهمه اینه که اگه مثلا 10 نفر مثل شما نمره ی کامل رو بزنند دانشگاه بر اساس معدل دیپلم پیش و سنتون گزینش میکنه که این خودش نکته ای هست که خیلی ها توجه نمیکنند که نمونه بارزش امسال دانشگاه ege خیلی ها که 99.68 زدن قبول نشدند.
    بستگی به علاقتون داره.ببینین رشته های پزشکی مهم ترین فاکتورش علاقست چون سختی زیادی داره و این علاقست که باعث میشه شما این سختی هارو تحمل کنین.
    اگه میخواین برگردین ایران کار کنین در رشته پزشکی و دندان حتما باید تخصص بگیرین چون دیگه عمومی چندان به درد نمیخوره. به نظره بنده اگه وقتشو دارین و میخواین برگردین دندان بخونین و با یه تخصص برگردین.
    رشته داروسازی هم همه میدونن که رشته ی خوبیه در ایران و خوب باز هم باید علاقه داشته باشید چون از بقیه سخت تر هستش. البته خوبیه داروسازی اینه که تخصص هم نگیرین در ایران کار هست.

اما اگه میخواین همون ترکیه بمونین و کار کنین بهترین کار اینه که در ترکیه پزشکی بخونین چون هم به پزشک احتیاج زیادی دارند هم مزایای خوبی میدند هم درامد خوبی در ترکیه برای این رشته هستش.
    امیدوارم تونسه باشم تا حدودی راهنماییتون کرده باشم.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط rasa_tehm نمایش پست ها
    دوست عزیز بحث 98 یا 100 زدن نیست همونطور که برای شما اسونه برای خیلی ها هم همینطوره،به همین دلیل رقابت زیاده و تنها تست زدن ملاک نیست. البته به شرکت کننده ها و سطح سوالات هم بستگی داره.
    نکته دیگه کی خیلی مهمه اینه که اگه مثلا 10 نفر مثل شما نمره ی کامل رو بزنند دانشگاه بر اساس معدل دیپلم پیش و سنتون گزینش میکنه که این خودش نکته ای هست که خیلی ها توجه نمیکنند که نمونه بارزش امسال دانشگاه ege خیلی ها که 99.68 زدن قبول نشدند.
    بستگی به علاقتون داره.ببینین رشته های پزشکی مهم ترین فاکتورش علاقست چون سختی زیادی داره و این علاقست که باعث میشه شما این سختی هارو تحمل کنین.
    اگه میخواین برگردین ایران کار کنین در رشته پزشکی و دندان حتما باید تخصص بگیرین چون دیگه عمومی چندان به درد نمیخوره. به نظره بنده اگه وقتشو دارین و میخواین برگردین دندان بخونین و با یه تخصص برگردین.
    رشته داروسازی هم همه میدونن که رشته ی خوبیه در ایران و خوب باز هم باید علاقه داشته باشید چون از بقیه سخت تر هستش. البته خوبیه داروسازی اینه که تخصص هم نگیرین در ایران کار هست.

اما اگه میخواین همون ترکیه بمونین و کار کنین بهترین کار اینه که در ترکیه پزشکی بخونین چون هم به پزشک احتیاج زیادی دارند هم مزایای خوبی میدند هم درامد خوبی در ترکیه برای این رشته هستش.
    امیدوارم تونسه باشم تا حدودی راهنماییتون کرده باشم.
    موفق باشید.
    مرسی از راهنماییتون- ولی نمیدونم اطلاع دارین یا نه اما اگر بخوام برگردم ایران باید یه دوره تکمیلی 50 تا 120 میلیونی رو تو دانشگاه های ایران بگذرونم که با این اوصاف برگشتنم منتفیه و میخوام حداقل یه مدت تو ترکیه کار کنم و از اونجایی که تو رشته نوروساینس مقالات خوبی دارم و سررشته خوبی هم دارم بعد یه مدت شاید واسه تخصص تو رشته های مغز و اعصاب برم یه کشور دیگه. از بابت سختی هم من خودم همونطور که گفتم زیست خوندم و مثلا بیوشیمی که من پاس کردم فوقالعاده سخت تر از پزشکیا بود. درس های دیگه هم خیلی هاش مشترکن بین این دو رشته. در مورد معدل مال من 17.5 که میدونم متوسطه وخوب نیست ولی من نمیخوام واسه اژه یا حاجت تپه اقدام کنم ( چون هزینه زندگیش زیاد تر از توان منه) و دانشگاه هایی که من میخوام 19 مایس و چکورووا و آتاتورک و کارادنیزه به نظرتون با این معدل و یه امتحان خوب چقدر واسه اینا شانس دارم؟ راستی میشه واحد هایی که اینجا تو دوره کارشناسیم پاس کردم و مشترکن با رشته پزشکی رو تطبیق داد؟ اصن ترکیه یه همچین قانونی داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul University

مرسی از راهنماییتون- ولی نمیدونم اطلاع دارین یا نه اما اگر بخوام برگردم ایران باید یه دوره تکمیلی 50 تا 120 میلیونی رو تو دانشگاه های ایران بگذرونم که با این اوصاف برگشتنم منتفیه و میخوام حداقل یه مدت تو ترکیه کار کنم و از اونجایی که تو رشته نوروساینس مقالات خوبی دارم و سررشته خوبی هم دارم بعد یه مدت شاید واسه تخصص تو رشته های مغز و اعصاب برم یه کشور دیگه. از بابت سختی هم من خودم همونطور که گفتم زیست خوندم و مثلا بیوشیمی که من پاس کردم فوقالعاده سخت تر از پزشکیا بود. درس های دیگه هم خیلی هاش مشترکن بین این دو رشته. در مورد معدل مال من 17.5 که میدونم متوسطه وخوب نیست ولی من نمیخوام واسه اژه یا حاجت تپه اقدام کنم ( چون هزینه زندگیش زیاد تر از توان منه) و دانشگاه هایی که من میخوام 19 مایس و چکورووا و آتاتورک و کارادنیزه به نظرتون با این معدل و یه امتحان خوب چقدر واسه اینا شانس دارم؟ راستی میشه واحد هایی که اینجا تو دوره کارشناسیم پاس کردم و مشترکن با رشته پزشکی رو تطبیق داد؟ اصن ترکیه یه همچین قانونی داره؟

بنده در مورد تطابق واحدهای مشترک اطلاعی ندارم و چیزی هم تا به حال نشنیدم که کسی این کارو کرده باشه باید از خود دانشگاه بپرسین یا دوستان اگه در فروم اطلاع دارند در اختیارتون قرار بدن.
    در مورد بازگشت به ایران تا اونجایی که بنده اطلاع دارم این حرف شما در مورد دانشگاه هایی هست که مورد تاییید ایران نیست مثل اذربایجان اکراین و جاهای دیگه که مورد تایید ایران نیست .
    در مورد دانشگاه هایی که مورد تایید ایران هستند شما بعد بازگشتتون یه امتحان علوم پایه ازتون گرفته میشه که بعضی از دوستان میگن فرمالیتست بعضی از دوستان هم میگن نه واقعا سخته. البته کسی که پزشکی رو بتونه تا اخر بخونه طبیعتا از امتحان علوم پایه سربلند بیرون میاد! در مورد گذروندن واحد هم درس هایی دینی و .... باید پاس کنید که 6 ماه بیشتر زمانتون رو نمیگیره و هزینش هم چیزی حدود 5 میلیون هست نه 50 میلیون!!!!
    ما از الان نمیتونیم بگیم ایران 6 سال دیگه هم ایا دانشگاهیی که به فرض شما میخونین رو ایران قبول داره یا نه!
    دانشکاه هایی که مد نظر شماست دانشگاه هایی خوبی هستند اما بازم نمیشه گفت با این معدل قبول میشین یا نه چون بستگی داره به تعداد شرکت کننده ها و معدلاشون.
    به نظر بنده شما امتحان بدید بهتره و مطمین باشید اگه بتونین 99 یا 100 بزنین از یکی از دانشگاه های مد نظرتون قبول میشید اما دانشگاه های تاپ کمی شرایطشون فرق میکنه.

Junior Member MS73 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

سلام.
    با اجازتون یه چندتایی سوال داشتم.
    من امسال پیش دانشگاهیمو تموم کردم و کنکور دادم.و میدونم یکی از رشته های خوب تهران یا تبریز قبول میشم.
    خودمم ترکم.البته AZERIولی در عرض 2-3 هفته میتونم دونسته هامو به ترکیش ارتقا بدم.
    معدل دیپلمم هم 19.54 بود.
    با این شرایط میتونم از یکی از دانشگاهای خوب ترکیه پذیرش بگیرم؟ و اینکه شرایطم تاثیری تو اخذ بورسیه و تحصیل رایگان داره یا نه؟
    اگه شما جای من بودین ایران درس میخوندین یا ترکیه؟
    ممنون میشم کمکم کنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul University

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط MS73 نمایش پست ها
    سلام.
    من امسال پیش دانشگاهیمو تموم کردم و کنکور دادم.و میدونم یکی از رشته های خوب تهران یا تبریز قبول میشم.
    خودمم ترکم.البته AZERIولی در عرض 2-3 هفته میتونم دونسته هامو به ترکیش ارتقا بدم.
    با این شرایط میتونم از یکی از دانشگاهای خوب ترکیه پذیرش بگیرم؟ و اینکه شرایطم تاثیری تو اخذ بورسیه و تحصیل رایگان داره یا نه؟
    ممنون میشم کمکم کنین

سلام دوست عزیز.شما برای چه رشته ای میخواین اقدام کنین؟
    در ایران از چه رشته هایی قبول میشید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

نقل قول نوشته اصلی توسط MS73 نمایش پست ها
    سلام.
    ممنون میشم کمکم کنین
    البته اگه معدل پيشتون هم مثل ديپلم خوب باشه فكر كنم شانس خوبي داشته باشيد بخصوص تو رشته هاي فني ... در كنار معدل بسته به دانشگاهي كه انتخاب ميكنيد بايد مدرك تافل يا تومر بگيريد، همچنين بعضي از دانشگاه ها خودشون ازتون امتحان ورودي ميگيرن يا مثل دانشگاه Bogazici ازتون نتيجه امتحان SAT رو ميخوان ... من در مورد بورس براي دوره هاي ليسانس خبري ندارم ولي شنيدم كه اگه معدلتون خوب باشه تخفيف خوبي براتون در نظر ميگيرن ... اگه از لحاظ هزينه، تحمل دوري از خوانواده يا سربازي مشكلي نداريد و بتونيد از دانشگاه هاي تاپ و نه معمولي تركيه پذيرش بگيريد با اين شرايط من جاي شما بودم ميرفتم تركيه ...

البته اينم بگم كه مهلت اپلاي براي امسال تموم شده و بايد تا سال ديگه صبر كني ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)