صفحه 1 از 126 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1260

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Local Moderator

پیش فرض تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

کاربران گرامی
    با سلام

به علت تعدد مطالب تاپیک تحصیل در ترکیه ( سوالات متداول و کلی ) و بلااستفاده شدن آن تاپیک، تاپیک ذکر شده به تاپیک های جزیی تر و تخصصی تر با عناوین تحصیل در مقطع کارشناسی، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر تفکیک شدند که این تاپیک، یکی از تاپیک های جدید ایجاد شده است.
    تاپیک تحصیل در ترکیه ( سوالات متداول و کلی ) جهت مطالعه بیشتر تا سال 2012 آرشیو خواهد شد . ارسال های چند صفحه آخر تاپیک ها به تاپیک های تفکیک شده منتقل شدند تا دوستان پرسش های خودشون را در اون تاپیک ها دنبال نمایند.

نکات مهم :

1 .
    عزیزان تازه وارد، ضمن خوشامدگویی لطفاً قبل از ارسال هر گونه پست، ابتدا ویکی اپلای، بعد سوالات متداول و بعد ارسال های قبلی دوستان را مطالعه نمایند. بعد اگر ابهامی بود، در تاپیک مربوطه مطرح نمایند.

2 .
    عزیزان با تجربه، ضمن سپاس فراوان، لطفاً قبل از پاسخگویی به ارسال های دوستان تازه وارد که پاسخشون یا در ویکی اپلای و یا در سوالات متداول و یا قبلاً داده شده است، آن ها را گزارش نمایند و به منابع مذکور هدایت نمایند.

3 .
    جهت اطلاع از لینک های مربوط به ویکی اپلای: اینجا را کلیک نمایید .

4 . جهت اطلاع از سوالات متداول: اینجا کلیک نمایید .

5 .
    جهت اطلاع از ارسال های قبلی دوستان که بسیار جامع است: اینجا کلیک نمایید.

ممنون از حضور شما در فروم
    شاد باشید.
    ویرایش توسط MMoHH : February 27th, 2015 در ساعت 04:43 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

پیش فرض تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

دوستان با تجربه لطف میکنید راهنمایی کنید:
    من از بیلکنت پذیرش دارم برای دکترای برق با Tuition Waiver و خوابگاه! از دانشگاه North Dakota آمریکا هم پذیرش دارم برای دکتری برق، فقط با Tuition Waiver ، هزینه زندگی به عهده خودم هست. مشکل ویزای آمریکا هم ندارم، به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم؟ راستش می خواستم برم بیلکنت و طی 2 سال ترانسفر بگیرم برم یه دانشگاه خوب آمریکایی! یا به نظرتون از همون اول برم North Dakota و از اونجا ترانسفر بگیرم برم دانشگاه بهتر؟ راستش گیر کردم، امکانات و شهرت بیلکنت وسوسه کننده اس، از طرفی اون یکی گزینه هم داخل خود آمریکاست! نمی دونم چی کار کنم؟ میشه مشورت بدین؟! ممنون از لطفتون!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ترکیه و مسائل مرتبط + سوالات كلي و متداول

نقل قول نوشته اصلی توسط lere نمایش پست ها
    من از بیلکنت پذیرش دارم برای دکترای برق با Tuition Waiver و خوابگاه! از دانشگاه North Dakota آمریکا هم پذیرش دارم برای دکتری برق، فقط با Tuition Waiver ، هزینه زندگی به عهده خودم هست. مشکل ویزای آمریکا هم ندارم، به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم؟ راستش می خواستم برم بیلکنت و طی 2 سال ترانسفر بگیرم برم یه دانشگاه خوب آمریکایی! یا به نظرتون از همون اول برم North Dakota و از اونجا ترانسفر بگیرم برم دانشگاه بهتر؟ راستش گیر کردم، امکانات و شهرت بیلکنت وسوسه کننده اس، از طرفی اون یکی گزینه هم داخل خود آمریکاست! نمی دونم چی کار کنم؟ میشه مشورت بدین؟! ممنون از لطفتون!
    اگه برنامه ریزیتون رو ی آمریکاست به نظر من ND رو انتخاب کنید. اونجا از نظر ترنسفر وضعیت راحت تره. فرصت ارتباط با استاد خیلی بهتره. فاند هم برای دکترا به هر حال از ترم دوم یا سوم حتما پیدا میکنید. هزینه ها در نهایت خیلی فرقی نمیکنه و شما از ترم دوم یا سال دوم حتما فاند پیدا میکنید.
    Bilknet امکاناتش خیلی خوبه و از ND بهتره ولی خوب من باشم بازم ND رو میرم. به هر حال اون تو خود آمریکاست. از اونجا هم که راحت میتونید به دانشگاه بهتر ترنسفر کنید.

ApplyAbroad Senior Veteran

درود

دوست خوب من ضمن خوشامدگویی و تبریکات فراوان اگر امکان داره شرایط آکادمیک خودتون رو هم بفرمایید و نتیجه پذیرشتون رو هم در سیستم نتایج پذیرش و هم در تاپیک نتایج پذیرش اعلام بفرمایید .

بی نهایت سپاسگزارم

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

با تبریک به شما

اگه امکان داره به طور خلاصه بگین چه طور برای ویزای آمریکا مشکل ندارین؟ تجربتون حتما به درد دیگران هم میخوره.

استانبول بهتر از آنکارا نیست به نظرتون؟ چرا برای دانشگاه هایی مثل کوچ-سابانچی-بوگازیچی اقدام نکردین؟

با آرزوی موفقت بیشتر

Junior Member

پیش فرض تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

با سلام.من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مدیریت بازرگانی دانشگاه ازاد تهران شمال هستم.یک ترم از درسم باقی مونده.معدلم در حدود 18/60 هجده و شصت هستش.توی کنکور کارشناسی ناپیوسته رتبه 2 رو کسب کردم.مقاله ندارم.زبانم در حد نرمال هستش ولی مدرک زبان ندارم.میخواستم بدونم ایا امکان گرفتن بورسیه از دانشگاه های ترکیه برای من وجود داره برای ارشد؟و اینکه ایا میتونم تغییر رشته بدم؟
    و اگر وجود داره,از کی باید شروع کنم و از کجا باید شروع کنم؟
    در ضمن تقریبا 2 سال پیش هم برای دوره BBA(لیسانس) از دانشگاه MMU مالزی پذیرش دارم ولی نرفتم.
    ویرایش توسط MMoHH : February 27th, 2015 در ساعت 09:59 PM دلیل: بروزرسانی متن

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

نقل قول نوشته اصلی توسط yamo457 نمایش پست ها
    با سلام.من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مدیریت بازرگانی دانشگاه ازاد تهران شمال هستم.یک ترم از درسم باقی مونده.معدلم در حدود 18/60 هجده و شصت هستش.توی کنکور کارشناسی ناپیوسته رتبه 2 رو کسب کردم.مقاله ندارم.زبانم در حد نرمال هستش ولی مدرک زبان ندارم.میخواستم بدونم ایا امکان گرفتن بورسیه از دانشگاه های ترکیه برای من وجود داره برای ارشد؟و اینکه ایا میتونم تغییر رشته بدم؟
    و اگر وجود داره,از کی باید شروع کنم و از کجا باید شروع کنم؟
    در ضمن تقریبا 2 سال پیش هم برای دوره BBA(لیسانس) از دانشگاه MMU مالزی پذیرش دارم ولی نرفتم.
    تو دانشگاه های دولتی ترکیه شانس گرفتن بورسیه کلا کمه، نه برای شما بلکه برای همه ولی در عوض دانشگاه های خصوصی بورس های خوبی میدن که تو اونام فعلا Bilkent برای مقطع ارشد مورد تایید وزارت علومه و بقیه جزو گروه ب محسوب میشن که برای ارزشیابی کردن مدرکتون یکسری شرایط داره ... اینو واسه این گفتم که اگه قصد بازگشت به ایرانو دارین در جریان باشید وگرنه از لحاظ سطح علمی در سطح بالایی قرار دارند ... برای اپلای حتما باید مدرک زبان و GRE داشته باشید ... تغییر رشته هم بستگی به مقدار تغییر یکسری درس پیشنیاز رو هم باید پاس کنید ... مهلت اپلای برای ترم بهار اواخر December و اوایل January هست که دقیقشو باید از سایت هر دانشگاهی چک کنید ...

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز ،
    بنده واسه پاییز 2012 اپلای کردم و از 4 تا دانشگاه ریجکت شدم ، البته معدلم لیسانسم پایین بود و اینکه نمره ی GRE خیلی بالایی هم نداشتم، به نظر شما بیخیال تحصیل در ترکیه بشم؟ چون نتایج دانشگاهها رو که دیدم اکثر اسامی ایرانی بودن و معدلاشونو که پرسیدم بالای 16 بود و متاسفانه من دیگه نمیتونم معدلمو عوض کنم.رزومه من وقتی که اپلای میکردم این بود :
    رشته برق
    معدل لیسانس13.01
    GRE 720
    تافل 85
    دوتا مقاله در حال داوری یکی IEEE و یکی کنفرانس ایرانی
    1.5 سال سابقه تدریس مرتبط با رشتم در آموزش و پرورش

-اقدام به مستر برق دانشگاههای تکنیک استانبول ، خاورمیانه ، 9ایلول ، بلینکت و همشون ریجکت کردن.

دوستان متاسفانه من ترم آخر لیسانس به درس علاقه مند شدم و همین مسئله باعث شده سطح توقعم بالاست و فقط میخوام یه دانشگاه سطح بالا برم تا شبانه روزی کار کنم چون واقعا به رشتم علاقه دارم، بخاطر همین دانشگاههای ترک زبان و سطح پایین رو نمیخوام،
    سال پیش واسه GRE دوهفته خوندم و حتی نمیدونستم فرمتش عوض شده و یه کتاب قدیمی میخوندم که رفتم سر جلسه دیدم تعداد سوالات کلا عوض شده و حتی ماشین حساب هم میدن.به نظرتون ایندفه خوب بخونم و با GRE بالا و نزدیک 800 میتونم از این دانشگاها پذیرش بگیرم ؟
    البته این ترم(بهار2013) یه تفاوتی داره که وقتی اپلای میکنم 4تا مقاله و یک ژورنال دارم که جوابشون هم اومده . به نظرتون مقاله ها تاثیر داره ؟ نظر شخصی خودم اینه که واسه دانشجوی لیسانس زیاد مهم نیست و شاید بیشتر شک میکنن چه جوری با اطلاعات لیسانس اینا رو نوشتم ولی واقعا کار کردم، لطفا شما هم نظرتون رو بدین . البته تازگیا تو یه کنفرانسIEEE هم داوری کردم.
    دوستان ضمنا من دارم الان واسه کنکور ارشد ایران میخونم و یه خوبی که داره اینه که شدیدا پایه درسیم داره خوب میشه و الان ریاضیا رو میخونم که تو مدت کوتاه خیلی قوی شدم ، میخوام بدونم اگه شانسی واسه ترکیه وجود نداره تمرکزمو کامل بذارم رو کنکور ایران و واسه GRE وقت و هزینه صرف نکنم.
    ممنونم
    ویرایش توسط BBC : August 2nd, 2012 در ساعت 09:01 PM

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط BBC نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز ،
    بنده واسه پاییز 2012 اپلای کردم و از 4 تا دانشگاه ریجکت شدم ، البته معدلم لیسانسم پایین بود و اینکه نمره ی GRE خیلی بالایی هم نداشتم، به نظر شما بیخیال تحصیل در ترکیه بشم؟ چون نتایج دانشگاهها رو که دیدم اکثر اسامی ایرانی بودن و معدلاشونو که پرسیدم بالای 16 بود و متاسفانه من دیگه نمیتونم معدلمو عوض کنم.رزومه من وقتی که اپلای میکردم این بود :
    رشته برق
    معدل لیسانس13.01
    GRE 720
    تافل 85
    دوتا مقاله در حال داوری یکی IEEE و یکی کنفرانس ایرانی
    1.5 سال سابقه تدریس مرتبط با رشتم در آموزش و پرورش

-اقدام به مستر برق دانشگاههای تکنیک استانبول ، خاورمیانه ، 9ایلول ، بلینکت و همشون ریجکت کردن.

دوستان متاسفانه من ترم آخر لیسانس به درس علاقه مند شدم و همین مسئله باعث شده سطح توقعم بالاست و فقط میخوام یه دانشگاه سطح بالا برم تا شبانه روزی کار کنم چون واقعا به رشتم علاقه دارم، بخاطر همین دانشگاههای ترک زبان و سطح پایین رو نمیخوام،
    سال پیش واسه GRE دوهفته خوندم و حتی نمیدونستم فرمتش عوض شده و یه کتاب قدیمی میخوندم که رفتم سر جلسه دیدم تعداد سوالات کلا عوض شده و حتی ماشین حساب هم میدن.به نظرتون ایندفه خوب بخونم و با GRE بالا و نزدیک 800 میتونم از این دانشگاها پذیرش بگیرم ؟
    البته این ترم(بهار2013) یه تفاوتی داره که وقتی اپلای میکنم 4تا مقاله و یک ژورنال دارم که جوابشون هم اومده . به نظرتون مقاله ها تاثیر داره ؟ نظر شخصی خودم اینه که واسه دانشجوی لیسانس زیاد مهم نیست و شاید بیشتر شک میکنن چه جوری با اطلاعات لیسانس اینا رو نوشتم ولی واقعا کار کردم، لطفا شما هم نظرتون رو بدین . البته تازگیا تو یه کنفرانسIEEE هم داوری کردم.
    دوستان ضمنا من دارم الان واسه کنکور ارشد ایران میخونم و یه خوبی که داره اینه که شدیدا پایه درسیم داره خوب میشه و الان ریاضیا رو میخونم که تو مدت کوتاه خیلی قوی شدم ، میخوام بدونم اگه شانسی واسه ترکیه وجود نداره تمرکزمو کامل بذارم رو کنکور ایران و واسه GRE وقت و هزینه صرف نکنم.
    ممنونم
    GRE بخش ریاضی واقعا امتحان ساده ایه. شما وقت بذارید و فقط برای 800 بخون. توی ترکیه بازخورد نمره ی 800 چه بین استادا و چه منشی تحصیلات تکمیلی! با نمره 790 خیلی تفاوت داره. هر دو تا GRE پیش رو هم میتونید بدی که محکم کاری کرده باشی. هر کدوم رو بالاتر شدی همونو ریپورت کن. 1 ماه روزی 3 ساعت بخونی حتما 800 میشی. فقط باید تست , آزمون کامل بزنی و رفع اشکال کنی.

مقاله خارجی، داخلی، ژورنال، ISI ؟ مقاله اگه خوب نباشه و یه جای الکی سابمیت شده باشه که فقط سابمیت شده باشه، مطمئنا نه تنها تاثیر مثبت نداره، ذهنیت استاد رو هم خراب میکنه.
    METU شما معدلتون بالاهم بود با این GRE شانست خیلی کم بود و احتمالا ریجکت میشدید. بیلکنت هم شانست کمه حتی با GRE بالاتر.

دانشگاههایی که اپلای کنی شانس داری :

شما میتونی با مقالت کارت رو جبران کنی، بخصوص برای دانشگاههایی که مصاحبه دارن. بوآزیچی اپلای کن، قبلش هم به واسطه مقاله هات استاد پیدا کن، نمره GRE رو بیار بالای 780 شانس داری. برای ITU هم شانس داری. ولی خوب بستگی به بقیه بچه ها داره.
    اگه مشکل هزینه نداری Sabanci هم اپلای کن. دانشگاه خوبیه.
    بوآزچی ایرانیا زیاد نمیرن سمتش چون سخت گیره و مصاحبه داره. اون رو بذار اولویتت و بعد هم ITU , Sabnaci اپلای کن. بعد هم METU و Bilkent.
    قبل اپلای استاد پیدا کن و بعد اپلای کن. فعلا هم ایمیل نزن. GRE امتحان دادی بعدا ایمیل بزن.

1- Bogazici
    2- ITU
    3- Sabanci
    4- METU
    5- Bilkent

کنکور رو هم موازی ادامه بده. GRE وفتتو نمگیره خیلی.
    موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    GRE بخش ریاضی واقعا امتحان ساده ایه. شما وقت بذارید و فقط برای 800 بخون. توی ترکیه بازخورد نمره ی 800 چه بین استادا.....
    وای پاسخ شما منو شوکه کرد!! من نمیدونستم GRE در این حد اهمیت داره، وگرنه اونموقه فرصت داشتم دوباره شرکت کنم، من بدون تحقیق از کسی با خودم فک میکردم فقط 80 نمره از 800 کمتر دارم و بخاطر ریزنمرات و معدل پایین ریجکت شدم. کاش اطلاعاتی که دادین رو قبلا داشتم. من حقیقتا نمره GRE رو جدی نمیگرفتم و فک میکردم بالای 700 باشه خوبه!
    حق با شماست GRE خیلی سادست ، من الان دارم روی ریاضی مهندسی و معادلات تسلط کامل پیدا میکنم و اصلا قابل مقایسه با ریاضی GRE نیستن! اگه بدشانسی نیارم 800 میشه آورد.
    درضمن 3تا از مقاله هام کنفرانس داخلیه ولی یکیش IEEE و یکیشم ژورنال ، پس به نظر شما همین دوتا را تو رزومم بنویسم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)