صفحه 65 از 126 نخستنخست ... 15555657585960616263646566676869707172737475115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 1260

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Member
    رشته و دانشگاه
    TOBB ETU & UPC

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوان

نقل قول نوشته اصلی توسط tur نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید .
    یه سوال دارم برای برنامه ریزی !!!
    اینکه به نظرتون من میتونم از یه دانشگاه دولتی در استانبول ( ترجیحا حاجت تپه ) پذیرش بگیرم ؟؟؟؟؟؟ دانشگاهی میخوام ک رشته ام ترکی باشه .
    لیسانس حسابداری میگیرم این ترم از پیام نور معدل حدود 16 !!!
    زبان ترکی متوجه میشم چون آذریم اما نوشتاری فعلا ضعیفم برفرض ک حداقل نمره تومر و آلس رو بگیرم .
    خیلی مهمه اگ زود ج بدین .
    برای ارشد حسابداری یا شاید مدیریت ...
    ممنون ، سپاس
    سلام
    اول اینکه حاجت تپه استانبول نیست انکاراست. دوم چرا که نه؟!
    فقط بنظر من جی ار ای از آلس راحتتره مخصوصا برای شما که نیتیو نیستین درسته که ترکی بلدین ولی باز سخته...
    و اینکه بیشتر دانشگاهها( ترکی یا انگلیسی زبان) مدرک زبان انگلیسی می خوان پس به فکر امتحان زبان هم باش( اخیرا مدرک ایلتس رو قبول نمی کنند)
    در آخر اگه در امتحانات زبان و مخصوصا جی آر ای نمرات خوبی کسب کردید بهتون پیشنهاد می کنم که برای دانشگاههای خصوصی هم اپلای کنید چرا که این دانشگاهها از کادر علمی قوی برخوردارن، اساتیدشون فعالترند و و مهم تر اینکه می تونید بورس تحصیلی دریافت کنید.
    بهترین دانشگاههای خصوصی انگلیسی زبان Bilkent, Koç, Sabancı و TOBB Etu(ترکی-انگلیسی)
    The greater the challenge, The greater the gain

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوان

نقل قول نوشته اصلی توسط arazwolf نمایش پست ها
    سلام
    اول اینکه حاجت تپه استانبول نیست انکاراست ( منظورم همون ترکیه بود نه فقط استانبول ! ). دوم چرا که نه؟!
    فقط بنظر من جی ار ای از آلس راحتتره مخصوصا برای شما که نیتیو نیستین درسته که ترکی بلدین ولی باز سخته...
    و اینکه بیشتر دانشگاهها( ترکی یا انگلیسی زبان) مدرک زبان انگلیسی می خوان پس به فکر امتحان زبان هم باش( اخیرا مدرک ایلتس رو قبول نمی کنند)
    در آخر اگه در امتحانات زبان و مخصوصا جی آر ای نمرات خوبی کسب کردید بهتون پیشنهاد می کنم که برای دانشگاههای خصوصی هم اپلای کنید چرا که این دانشگاهها از کادر علمی قوی برخوردارن، اساتیدشون فعالترند و و مهم تر اینکه می تونید بورس تحصیلی دریافت کنید.
    بهترین دانشگاههای خصوصی انگلیسی زبان Bilkent, Koç, Sabancı و TOBB Etu(ترکی-انگلیسی)
    آخه جایی ک دیدم نوشتن برا تحصیلات تکمیلی آلس لازمه !!!!
    بورس نمیخوام فقط پذیرش بگیرم از دولتی ، ( خصوصی شهریه اش بالاس )
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    TOBB ETU & UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط tur نمایش پست ها
    آخه جایی ک دیدم نوشتن برا تحصیلات تکمیلی آلس لازمه !!!!
    بورس نمیخوام فقط پذیرش بگیرم از دولتی ، ( خصوصی شهریه اش بالاس )
    ممنون
    آلس برای دانشجویان بومی ترکیه ست شما بجاش می تونید آزمون جی ار ای و یا جی مت( برای رشته های مدیریت) بدید.
    اگه شما بورسیه بشید دیگه شهریه نمی دید شهریه ویو میشه و ماهانه شما مبلغی رو در ازای TA و یا RA دریافت می کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in Computer Science at Sabanci University

من اگه الان اپلای کنم نتیجه زودتر معلوم میشه ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    TOBB ETU & UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidkk نمایش پست ها
    من اگه الان اپلای کنم نتیجه زودتر معلوم میشه ؟
    اول اینکه کدوم دانشگاه منظورت هست؟ هر دانشگاه یه تقویمی داره و باید اونو دنبال کنید
    دوم از پست تکراری پرهیز کنید!

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in Computer Science at Sabanci University

نقل قول نوشته اصلی توسط arazwolf نمایش پست ها
    اول اینکه کدوم دانشگاه منظورت هست؟ هر دانشگاه یه تقویمی داره و باید اونو دنبال کنید
    دوم از پست تکراری پرهیز کنید!
    من تا جايي كه فهميدم دانشگاها معمولا ددلاينشون ارديبهشت هست ولي نتايج رو پيدا نكردم
    من كوچ ، سابانجي و استانبول تكنيك ميخوام اپلاي كنم

Member RezaRazeR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering-TU Wien

سلام دوستان
    من میخوام یک پذیرش از ترکیه بگیرم فقط برای خروج از کشور یعنی مورد تایید وزارت علوم باشه(و دریافت اصل دانشنامه،چون خیلی روندش داره کند پیش میره)
    برای مقطع کارشناسی ارشد رشته ی الکترونیک،یا هر رشته ای فقط پذیرش بدن...

از یک نفر شنیدم که گفت با سه میلیون تومن میشه پذیرش گرفت و مورد تایید هست و میشه خارج شد
    خیلی خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

با سلام
    لطفا نظرتون رو در مورد شانس من برای پذیرش دکترای مدیریت و فاند از دانشگاه های ترکیه بفرمایید

لیسانس مکانیک دانشگاه آزاد معدل 13.05
    ارشد MBA دانشگاه دولتی معدل 17.38
    GRE : Q 168 _ V 147_ AW 3
    TOEFL : 94
    مقاله 3 تا (هر 3شون از پایان نامه ام بود) : 1 همایش ملی . 1 ISI 1 , ISC

Junior Member abolfa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس حقوق از دانشکده حقوق شهرری معدل 17

باسلام و عرض ادب...دوستان یه سوال خیلی فوقالعاده مهم دارم که با مطالعه پست هایقبلی هم نتونستم جوابی براش پیداکنم...لطفا کمک کنید...تا جایی که منمتوجه شدم برای پذ یرش گرفتن از یه دانشگاه برند خارجی باید معدل خوب+مقاله+رزنمرهعالی+آیلتس یا تافل+سابقه کاری مرتبت با رشته و....داشته باشیم..حرف من اینه که حتی اگه موفق به انجام چنین کاری بشیم...(که البته من هنوز موفقنشدم)...چه تضمینی برای شغل ما وجود داره وقتی بعده چند سال تحصیل به ایران برمیگردیم؟ ...همین الان تو استخدام اداراتبراشون دانشگاه داخلی یا خارجی زیاد مهم نیست...چرا باید این همه وقتمون رو خارجصرف هیچی کنیم؟ حالا بماند که چقدر دردسر داره خوده اپلی گرفتن....شماها اصلا ازکجا مطمعنید که بعده اینکه به کشور برگشتید شغلی در شان شما وجود خواهد داشت...اهانمگه اینکه بخایید همون جا بمونید که بحث اقامت اینا پیش میاد که خودش یه داستاندیگس...البته من منظورم از یه شغل...شغل شرافتمندانه و با درآمد منصفانه با رشته تحصیلیتون هستشا....یعنی ماهی 7یا8میلیون تومن...واقعا توبدترین برزخ رو کره زمین گیر کردم....راستی دانشجوی ترم آخر حقوق هستم معدل کارشناسی17.و22ساله...چندماهدی گه میریم سربازی..

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfa نمایش پست ها
    باسلام و عرض ادب...دوستان یه سوال خیلی فوقالعاده مهم دارم که با مطالعه پست هایقبلی هم نتونستم جوابی براش پیداکنم...لطفا کمک کنید...تا جایی که منمتوجه شدم برای پذ یرش گرفتن از یه دانشگاه برند خارجی باید معدل خوب+مقاله+رزنمرهعالی+آیلتس یا تافل+سابقه کاری مرتبت با رشته و....داشته باشیم..حرف من اینه که حتی اگه موفق به انجام چنین کاری بشیم...(که البته من هنوز موفقنشدم)...چه تضمینی برای شغل ما وجود داره وقتی بعده چند سال تحصیل به ایران برمیگردیم؟ ...همین الان تو استخدام اداراتبراشون دانشگاه داخلی یا خارجی زیاد مهم نیست...چرا باید این همه وقتمون رو خارجصرف هیچی کنیم؟ حالا بماند که چقدر دردسر داره خوده اپلی گرفتن....شماها اصلا ازکجا مطمعنید که بعده اینکه به کشور برگشتید شغلی در شان شما وجود خواهد داشت...اهانمگه اینکه بخایید همون جا بمونید که بحث اقامت اینا پیش میاد که خودش یه داستاندیگس...البته من منظورم از یه شغل...شغل شرافتمندانه و با درآمد منصفانه با رشته تحصیلیتون هستشا....یعنی ماهی 7یا8میلیون تومن...واقعا توبدترین برزخ رو کره زمین گیر کردم....راستی دانشجوی ترم آخر حقوق هستم معدل کارشناسی17.و22ساله...چندماهدی گه میریم سربازی..
    درود

با وجود اینکه اینجا جاش نیست اما من لازم دونستم مسئله ای رو بیان کنم. فلسفه ی ارتقای سواد آکادمیک با فلسفه شغل متفاوت است. شما تحصیلات تکمیلی رو ترجیح می دین نه به اینکه شغل پیدا کنین بلکه دارای شان اجتماعی در سطوح طبقاتی جامعه از نظر آگاهی نسبت به جامعه عام باشین. شما نسبت به چیزی آگاهی بیشتری پیدا کنین بینشتون نسبت به آن مسئله متفاوت تر و عالی تر خواهد بود. لزوما برای کار تحصیلات تکمیلی نیاز نیست. اما امکان تاثیر مستقیم ارتقای علمی با فرایند کاری نیز وجود دارد.
    اما فلسفه ی مهاجرت تحصیلی به عوامل مختلف بستگی داره که یک بعدش شغل است. ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و مذهبی و ... . شما دو راه پیش رو دارین: 1. بازگشت 2. عدم بازگشت اما از کجا معلوم در آینده راه سومی پیش نیاد. که البته بحثش متفاوت است. اما زندگی در بهترین حالت ممکن یا حالتی بهتر از حالت فعلی طبیعتا هم از نظر فطری هم از نظر فکری خواسته ی اکثریت انسان ها است که تنها یک بخش آن مربوط به شغل است.

دوست خوب من هیچکس از ابتدا حقوق عالی درآمد عالی نخواهد داشت مگر اینکه جزو قشر مرفه جامعه باشد و یا نسلی از آن قشر باشد. شما دنبال تضمین نمی تونین باشین آن هم در دنیای نسبیت و اهم آن در کشوری مثل ایران که هیچگونه ثباتی وجود ندارد! امیدوارم پاسخ ابهامی که در ذهن داشتین رو گرفته باشین و ژرفای دیدتون رو نسبت به فرایند صعودی زندگی وسیع تر کنین.
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)