صفحه 126 از 126 نخستنخست ... 2676116117118119120121122123124125126
نمایش نتایج: از شماره 1,251 تا 1,260 , از مجموع 1260

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng. structural & Earthquake Eng

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

سلام خدمت تمامی دوستان
    یک سوالی داشتم
    من دفترچه خدمت پست کردم و فعلا تاریخ اعزامم مشخص نشده
    مدرک فوق لیسانس دارم
    قصد دارم با همسرم از طریق زمینی به ترکیه بریم با ویزای توریستی بریم و برنگردم، سپس در ترکیه یک ملک اجاره کنیم و اقامت یک ساله بگیریم. در این مدت کارهای پذیرش تحصیلی برای دکتری رو انجام بدم یا همسرم پذیرش بگیره و بتونیم ویزای توریستی رو به تحصیلی تغییر بدم.
    آیا این روش انجام پذیر هست؟ چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟
    ممنونم از اینکه با حوصله جوابی سوالات را میدهید
    روزهای خوب خواهند رسید...

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ترکیه و مسائل مرتبط + سوالات كلي و متداول

با سلام
    من تازه وارد این سایت هستم برای کسب اطلاعات خواستم وارد ویکی اپلای بشم ولی ارور میده سوالم این هست من لیسانس ارتباطات شاخه روزنامه نگاری و روابط عمومی دارم برای ارشد رشته ام کدوم دانشگاه ترکیه مناسب تر و پذیرش بهتری داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aref111 نمایش پست ها
    سلام خدمت تمامی دوستان
    یک سوالی داشتم
    من دفترچه خدمت پست کردم و فعلا تاریخ اعزامم مشخص نشده
    مدرک فوق لیسانس دارم
    قصد دارم با همسرم از طریق زمینی به ترکیه بریم با ویزای توریستی بریم و برنگردم، سپس در ترکیه یک ملک اجاره کنیم و اقامت یک ساله بگیریم. در این مدت کارهای پذیرش تحصیلی برای دکتری رو انجام بدم یا همسرم پذیرش بگیره و بتونیم ویزای توریستی رو به تحصیلی تغییر بدم.
    آیا این روش انجام پذیر هست؟ چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟
    ممنونم از اینکه با حوصله جوابی سوالات را میدهید
    با سلام

دوست عزیز اینکه مسئله ای مشکلاتی پیش بیاره و یا نه اون به برنامه های میان و بلند مدت شما بستگی داره، وقتی به هر حال قصد دارین بدون تعیین تکلیف خدمت خارج بشید خوب در نتیجه محدودیت های بعدی که پیش میاد را باید حساب کنید.

در مورد موردی که گفتید فعلا مرز زمینی برای خروج توریستی بسته هست. در گرفتن اقامت توریستی مشکلی نخواهید داشت ولی باید بدونید برای سال دوم اقامتتون تمدید نمیشه. اینکه پذیرش را از چه دانشگاهی بتونید بگیرید این بستگی به رزومه پژوهشی شما و دانشگاه هدف و همچنین بودجه شما داره.

اگر یکیتون ویزای تحصیلی بگیرید برای ویزای همراه اگر اشتباه نکنم باید یکسال صبر کنید و بعد اقدام کنید، یعنی اگر یکی پذیرش بگیره بعدی نمیتونه تا یکسال ویزای همراه بگیره و از طرفی هم ویزای توریستی اون تمدید نمیشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط faranakmilan نمایش پست ها
    با سلام
    من تازه وارد این سایت هستم برای کسب اطلاعات خواستم وارد ویکی اپلای بشم ولی ارور میده سوالم این هست من لیسانس ارتباطات شاخه روزنامه نگاری و روابط عمومی دارم برای ارشد رشته ام کدوم دانشگاه ترکیه مناسب تر و پذیرش بهتری داره؟
    با سلام

شما اول باید ببینید رشته شما در کدام دانشگاهها هست، بعد اگر گرایش خاصی مد نظر دارید به برنامه های درسی هر دانشگاه مراجعه کنید، نسبت به بودجه و رزومه پژوهشی دانشگاهها و شهرهای هدف خودتون (من جمله دولتی و خصوصی) را انتخاب میکنید و بعد شرایط اولیه پذیرش (برای دانشجویان بین المللی) را پیدا میکنید و...

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز اینکه مسئله ای مشکلاتی پیش بیاره و یا نه اون به برنامه های میان و بلند مدت شما بستگی داره، وقتی به هر حال قصد دارین بدون تعیین تکلیف خدمت خارج بشید خوب در نتیجه محدودیت های بعدی که پیش میاد را باید حساب کنید.

در مورد موردی که گفتید فعلا مرز زمینی برای خروج توریستی بسته هست. در گرفتن اقامت توریستی مشکلی نخواهید داشت ولی باید بدونید برای سال دوم اقامتتون تمدید نمیشه. اینکه پذیرش را از چه دانشگاهی بتونید بگیرید این بستگی به رزومه پژوهشی شما و دانشگاه هدف و همچنین بودجه شما داره.

اگر یکیتون ویزای تحصیلی بگیرید برای ویزای همراه اگر اشتباه نکنم باید یکسال صبر کنید و بعد اقدام کنید، یعنی اگر یکی پذیرش بگیره بعدی نمیتونه تا یکسال ویزای همراه بگیره و از طرفی هم ویزای توریستی اون تمدید نمیشه.

با سلام

شما اول باید ببینید رشته شما در کدام دانشگاهها هست، بعد اگر گرایش خاصی مد نظر دارید به برنامه های درسی هر دانشگاه مراجعه کنید، نسبت به بودجه و رزومه پژوهشی دانشگاهها و شهرهای هدف خودتون (من جمله دولتی و خصوصی) را انتخاب میکنید و بعد شرایط اولیه پذیرش (برای دانشجویان بین المللی) را پیدا میکنید و...
    سلام مجدد ممنون از پاسخگویی شما من استانبول و آنکارا مد نظرم هست و مسلما در درجه اول دانشگاه های دولتی فقط خواستم ببینم کسی تو این فروم هم رشته من هست و آیا اطلاعاتی درباره پذیرش رشته ام کسب کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    با سلام

با سلام

سلام مجدد یک سوال دیگه هم دارم به نظر شما که تجربه در مورد دانشگاه های ترکیه دارید برای من که خانم هستم تحصیل و زندگی در استانبول راحت تر هست یا در آنکارا؟

سلام مجدد یک سوال دیگه هم دارم به نظر شما که تجربه در مورد دانشگاه های ترکیه دارید برای من که خانم هستم تحصیل و زندگی در استانبول راحت تر هست یا در آنکارا؟
    با سلام کسی هست به این سوال من جواب بده ؟زندگی در استانبول راخت تر هست یا در آنکارا در حین تحصیل؟

سلام مجدد ممنون از پاسخگویی شما من استانبول و آنکارا مد نظرم هست و مسلما در درجه اول دانشگاه های دولتی فقط خواستم ببینم کسی تو این فروم هم رشته من هست و آیا اطلاعاتی درباره پذیرش رشته ام کسب کنم
    لطفا برای حفظ نظم تاپیک سوالات را در یک پست مطرح کنید،‌ اینطور ارسال پی در پی کاربران را خسته میکنه.

به نظر من رشته شما رشته ای نیست که کسی در اینجا باشه که تجربیاتش را منتقل کنه، خودتون باید تحقیقات را را همان روشی که اشاره کردم انجام بدین، حتی رشته شما در مقطع ارشد شاید در خیلی از دانشگاهها نباشه باید تک تک چک کنید.

جواب در مورد این سوال را در تاپیک دیگر دادم، شما اول باید ببینید از کجا میتونید پذیرش بگیرید، برای مثال شما شاید از هیچ کدام از دانشگاههای این دو شهر نتونید پذیرش بگیرید و مجبور بشید برید شهری دیگه، و یا اینکه شاید فقط از آنکارا پذیرش بگیرید.

در نتیجه اول باید شرایط را نگاه کنید ببینید حق انتخاب بین شهرها هست و بعد انتخاب کنید، بخث امنیت که در تاپیک دیگه اشاره کردم، از نظر هزینه هم طبیعتا استانبول با آنکارا قابل مقایسه نیست.

Junior Member

روز بخیر
    من ۴۴ سالمه. لیسانس مکانیک با معدل ۱۲.۲۶ و فوق لیسانس مدیریت اجرایی با معدل ۱۹.۳۳ دارم. ۱۷ سال هم سابقه کار دارم. به نظر شما آیا امکان پذیرش در دانشگاه بغازیچی برای دکترای رشته مدیریت وجود داره؟ آیا این رشته ها پروژه محور هستند یا باید واحدهای درسی هم پاس بشه؟ ا هزینه تحصیل در این رشته ها چه مقدار هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط AE987 نمایش پست ها
    روز بخیر
    من ۴۴ سالمه. لیسانس مکانیک با معدل ۱۲.۲۶ و فوق لیسانس مدیریت اجرایی با معدل ۱۹.۳۳ دارم. ۱۷ سال هم سابقه کار دارم. به نظر شما آیا امکان پذیرش در دانشگاه بغازیچی برای دکترای رشته مدیریت وجود داره؟ آیا این رشته ها پروژه محور هستند یا باید واحدهای درسی هم پاس بشه؟ ا هزینه تحصیل در این رشته ها چه مقدار هست؟
    در مورد دانشگاههای خصوصی و دولتی میتونید به اطلاعاتی که قبلا نوشتم مراجعه کنید. شهریه در دانشگاههای دولتی هم بین حدودا 900 تا 5000 هزار لیر (هر ترم) متغیر هست.

و اما در مورد واحد های درسی باید گفت بله باید 2 سال واحد های درسی را پاس کنید، بعد اون از مجموع دروس لیسانس، فوق و دکتری آزمون و مصاحبه ای گرفته میشه، که در صورت قبولی در این آزمون میتونید دوران تز خودتون را شروع کنید.

در مورد شانس پذیرش، باید آزمون ها و مقاله ها (اگر موجود باشند) را مینوشتید. ولی در کل من برای دانشگاههای تاپ شانس زیادی برای پذیرش شما نمیبینم.

برای دانشگاههای غیر تاپ، شانس پذیرش میتونید داشته باشید ولی شانس بورسیه (در دانشگاههای غیر دولتی) باز به رزومتون بستگی داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

سلام.
    21 سالمه ترم 6 پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم با معدل 19. یک مقاله در حال نگارش دارم. فعلا برای مدرک زبان اقدام نکردم.
    برای ارشد می خواستم از یکی از دانشگاه های ترکیه پذیرش بگیرم. شرایط پذیرش در دانشگاه ترکیه برای ارشد رو کسی می دونه؟ باید آزمون خاصی بدیم مثل آزمون ارشد ایران؟ یا با ریز نمرات هم می شع پذیرش گرفت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)