صفحه 112 از 126 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1260

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member

Smile پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوان

نقل قول نوشته اصلی توسط Sissi نمایش پست ها
    سلام من چند روز دیگه مصاحبه دارم دانشگاه yeditepe مقطع دکترا.. کسی اطلاع داره ممکنه چه سوالاتی بپرسن؟
    سلام و عرض تبریک برای دعوت شدن به مصاحبه.
    سوالاتی که معمولا در مصاحبه ها پرسیده میشن به ترتیب زیر هست، ولی لزوما همه سوالا در مصاحبه پرسیده نمیشن.
    1. خودتون رو معرفی کنید.
    2. چرا میخواید دکتری بخونید؟ چرا این رشته؟ چرا این دانشگاه؟ جای دیگه ای هم اقدام کردید؟
    3. برنامه تون برای بعد از دکتری چیه؟
    4. نقاط قوت و ضعفتون چیه؟
    5. چه چیزی در شما هست که شما رو از دیگران برای این مقطع متمایز میکنه؟
    6. چه چیزی را به گروه ما میتونید اضافه کنید؟
    7. با استادی در ارتباط بودید؟
    همچنین در بیشتر مصاحبه ها در مورد پایان نامه ارشد، نکات مهم مقالات و دروس اصلی رشته تون هم سوال میشه. بهتره تسلط کافی روی نکات کلیدی داشته باشید.
    اگر روی جواب اینها کار کنید مطمئن باشید که مشکلی نخواهید داشت و تقریبا به تمام موارد به راحتی پاسخ کافی رو میدید.
    براتون آرزوی موفقیت دارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوان

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه: دانشگاه تبریز – معدل نهایی 14.82

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی NA

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل89

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : 169

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :NA

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :NA

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :فوق لیسانس بایومکانیک

8- دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :METU-bilkant-bogazici

9- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : حداقل شهریه نگیرن

میخواستم در مورد شانسم راهنمایی کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوان

نقل قول نوشته اصلی توسط idnsfv نمایش پست ها

9- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : حداقل شهریه نگیرن

سلام
    دوست عزیز، معدلتون متوسط به پایین هست. ولی با توجه به نمره بسیار خوب GRE میشه گفت که این موضوع کاملا کاور میشه. مخصوصا اینکه در دانشگاه های ترکیه نمره GRE وزنه سنگین تری رو نسبت به معدل داره. در ضمن در مورد دانشگاه های دولتی مثل بغازایچی و متو شما هر ترم باید شهریه رو که مبلغش بسیار اندک هست (حول و حوش ترمی یک میلیون تومان) پرداخت کنید. ولی امکان فاند هم در بعضی موارد وجود داره و اون بستگی به استاد داره ولی منجر به حذف شهریه نمیشه. ولی در مورد دانشگاه بیلکنت که خصوصی هست قضیه متفاوته و ممکنه از 0 تا 100 درصد حذف شهریه شاملتون بشه و حتی ماهانه مبلغی رو به عنوان حقوق بگیرید. ولی در کل بستگی به رزومه شما در مقایسه با سایر اپلیکنت ها داره و کاملا رقابتی هست. اگر مقاله هم بتونید ارائه بدید تاثیر خوبی در رزومه خواهد داشت. مخصوصا در دید اساتیدی که ممکنه بخواهید باهاشون کار کنید.
    موفق باشید

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط idnsfv نمایش پست ها

از METU فکر نکنم بتونین پذیرش بگیرین ... سطح اون دانشگاه خیلی بالاست. الان دیگه تو رشته های مهندسی مکانیک و الکترونیک و بیومکانیک و ... یواش یواش داره با آمریکا رقابت می کنه... رتبه بین المللیش هم تو مهندسی مکانیک سال قبل مثل اینکه دورو بر 100 یا کمتر از اون بود. تازه قبل از ثبت نام تو این دانشگاه باید استاد پروژه ارشدتونو انتخاب و تایید کنین که استادا هم معمولا از دانشجو یا معدل می خوان یا مقاله و اینا، هر چند واسه ارشد بخوایین.

ولی بیلکنت و بوئازیچی رو حتما امتحان کنین. بیلکنت تا جایی که میدونم حرارت و سیالات، دینامیک و کنترل، طراحی جامدات و ساخت و تولید و تبدیل انرژی داره، بیومکانیک نداره، و بورس هم سخت میده، که البته هم تویشن ویور راحت میده هم بالاخره باید امتحان کنین.
    بوئازیچی مثل علم و صنعت ایرانه؛ دانشگاه خیلی خوبی هست ولی خیلی به نظر نمیاد. دانشگاه بوئازیچی در حقیقت یه دانشگاه آمریکایی هستش که کامپوسش تو ترکیه است. منتها بوئازیچی بورس نمیده، باید از بورس خود دولت ترکیه (türkiyebursları) استفاده کنین، و همچنین باید بگم بوئازیچی SOP هم نمی خواد. بوئازیچی یه دانشگاه خیلی جدی و فعال هستش، ازش غافل نباشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    از METU فکر نکنم بتونین پذیرش بگیرین ... سطح اون دانشگاه خیلی بالاست. الان دیگه تو رشته های مهندسی مکانیک و الکترونیک و بیومکانیک و ... یواش یواش داره با آمریکا رقابت می کنه... رتبه بین المللیش هم تو مهندسی مکانیک سال قبل مثل اینکه دورو بر 100 یا کمتر از اون بود. تازه قبل از ثبت نام تو این دانشگاه باید استاد پروژه ارشدتونو انتخاب و تایید کنین که استادا هم معمولا از دانشجو یا معدل می خوان یا مقاله و اینا، هر چند واسه ارشد بخوایین.

ولی بیلکنت و بوئازیچی رو حتما امتحان کنین. بیلکنت تا جایی که میدونم حرارت و سیالات، دینامیک و کنترل، طراحی جامدات و ساخت و تولید و تبدیل انرژی داره، بیومکانیک نداره، و بورس هم سخت میده، که البته هم تویشن ویور راحت میده هم بالاخره باید امتحان کنین.
    بوئازیچی مثل علم و صنعت ایرانه؛ دانشگاه خیلی خوبی هست ولی خیلی به نظر نمیاد. دانشگاه بوئازیچی در حقیقت یه دانشگاه آمریکایی هستش که کامپوسش تو ترکیه است. منتها بوئازیچی بورس نمیده، باید از بورس خود دولت ترکیه (türkiyebursları) استفاده کنین، و همچنین باید بگم بوئازیچی SOP هم نمی خواد. بوئازیچی یه دانشگاه خیلی جدی و فعال هستش، ازش غافل نباشین.
    سال قبل کسی بوده که از مکانیک ODTU با معدل 14 و GRE 157 بدون مقاله و فارق التحصیل آزاد تبریز پذیرش گرفته. به نظر من دوستمون حتما اقدام کنن و شانس خودشون را امتحان کنن.

در واقع نمیشه زیاد در این مورد پیش بینی کرد و قطعی نظر داد ولی الان دو ترم هست که بعضی دانشگاهها بنا به دلایلی دانشجوی خارجی خیلی کمتر از ظرفیت اعلام شده اولیه میگیرن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master climatology

سلام دوستان.دوستان کارشناسی رو جغرافیا با گرایش ژئومورفولوژی معدل 15/72و ارشد مو در گرایش آب و هواشناسی17/08 در دانشگاه آزاد شهرستان تموم کردم. و یه مقالهisc یا همون ژورنال عضودر کشورهای اسلامی دارم. در رشته و گرایش من کدوم دانشگاه در ترکیه به لحاظ رنگینگ جهانی معتبره؟و اینکه اگر دکترا مو از ترکیه بگیرم میشه در ترکیه به عنوان استاد تدریس کرد؟ اگر در خود ترکیه کار پیدا نشد آیا به لحاظ رنگینک و اعتبار میشه در کشورهای دیگر اروپایی یا آمریکایی شمالی با مدرک دانشگاه ترکیه کار پیدا کرد؟ البته منظورم از کار، تدریس در دانشگاه و موسسات و شرکت های تحقیقاتی هست.ممنون میشم از دوستان راهنماییم کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    سال قبل کسی بوده که از مکانیک ODTU با معدل 14 و GRE 157 بدون مقاله و فارق التحصیل آزاد تبریز پذیرش گرفته. به نظر من دوستمون حتما اقدام کنن و شانس خودشون را امتحان کنن.

در واقع نمیشه زیاد در این مورد پیش بینی کرد و قطعی نظر داد ولی الان دو ترم هست که بعضی دانشگاهها بنا به دلایلی دانشجوی خارجی خیلی کمتر از ظرفیت اعلام شده اولیه میگیرن.
    این نکته را هم اضافه کنم که بودن افرادی که از همین دانشگاه و یا دانشگاههای تاپ دیگه با رزومه خیلی خوب و چندین مقاله و... نتونستن پذیرش بگیرن.

بیشتر به شرایط هر ترم و شرایط دانشگاه و اساتید و.... بستگی داره و زیاد هم نمیشه پیش بینی کرد که یکی 100% شانس داره یا نه.

درود به همگي. دوستان گرامي ممنون ميشم من رو با تجربه اي كه داشتيد كمك كنيد. سوال بنده اين هست كه سيستم توصيه نامه دانشگاه هاي تركيه به چه صورت هست؟
    خودمون از استاد توصيه نامه بگيريم و آپلود كنيم؟ يا استاد خودش بايد آپلود كنه؟ يا بايد پست كرد؟ يا استاد بايد فرم خاصي رو آنلاين پر كنه؟
    بسيار ممنون مي شؤم لطف كنيد راهنمايي كنيد بنده رو چون در زمينه توصيه نامه محدوديت دارم. تجربتون از هر دانشگاهي هست بگيد. تشكر.

Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Zaim University-CS

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram13776 نمایش پست ها
    راستش من دلم مي خواد جايي برم كه بعدش بتونم بمونم زياد رنك دانشگاه برام مهم نيست براي همينه محيط جغرافيايو مدنظرم هست و مهمه واسه همين ميگم تركيه از نروژ بهتره
    برای چه رشته ای و چه مقطعی میخوایین اقدام کنید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Zaim University-CS

نقل قول نوشته اصلی توسط morypory نمایش پست ها
    سلام خدمت عزیزان
    من مدرک کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی گرایش تحقیق در عملیات با معدل 16.2 از دانشگاه آزاد دارم و قصد ادامه تحصیل دکترا در یکی از دانشگاههای ترکیه را دارم کسی از دوستان می تواند در این زمینه اطلاعاتی به من بدهد ممنون می شوم از شما
    همین رشته رو میخوایید ادامه بدهید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)