صفحه 2 از 126 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1260

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ترکیه و مسائل مرتبط + سوالات كلي و متداول

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    GRE بخش ریاضی واقعا امتحان ساده ایه. شما وقت بذارید و فقط برای 800 بخون. توی ترکیه بازخورد نمره ی 800 چه بین استادا و چه منشی تحصیلات تکمیلی! با نمره 790 خیلی تفاوت داره. هر دو تا GRE پیش رو هم میتونید بدی که محکم کاری کرده باشی. هر کدوم رو بالاتر شدی همونو ریپورت کن. 1 ماه روزی 3 ساعت بخونی حتما 800 میشی. فقط باید تست , آزمون کامل بزنی و رفع اشکال کنی.

مقاله خارجی، داخلی، ژورنال، ISI ؟ مقاله اگه خوب نباشه و یه جای الکی سابمیت شده باشه که فقط سابمیت شده باشه، مطمئنا نه تنها تاثیر مثبت نداره، ذهنیت استاد رو هم خراب میکنه.
    METU شما معدلتون بالاهم بود با این GRE شانست خیلی کم بود و احتمالا ریجکت میشدید. بیلکنت هم شانست کمه حتی با GRE بالاتر.

دانشگاههایی که اپلای کنی شانس داری :

شما میتونی با مقالت کارت رو جبران کنی، بخصوص برای دانشگاههایی که مصاحبه دارن. بوآزیچی اپلای کن، قبلش هم به واسطه مقاله هات استاد پیدا کن، نمره GRE رو بیار بالای 780 شانس داری. برای ITU هم شانس داری. ولی خوب بستگی به بقیه بچه ها داره.
    اگه مشکل هزینه نداری Sabanci هم اپلای کن. دانشگاه خوبیه.
    بوآزچی ایرانیا زیاد نمیرن سمتش چون سخت گیره و مصاحبه داره. اون رو بذار اولویتت و بعد هم ITU , Sabnaci اپلای کن. بعد هم METU و Bilkent.
    قبل اپلای استاد پیدا کن و بعد اپلای کن. فعلا هم ایمیل نزن. GRE امتحان دادی بعدا ایمیل بزن.

1- Bogazici
    2- ITU
    3- Sabanci
    4- METU
    5- Bilkent

کنکور رو هم موازی ادامه بده. GRE وفتتو نمگیره خیلی.
    موفق باشی
    منم با گفته های سهند موافقم، چون میشه با GRE بالا تا حد زیادی معدل پائین رو جبران کرد، میتونی یه نگاه به نتیجه پذیرش من بندازی ...

در مورد دانشگاه ها، بیلکنت رو کنار بگذار چون حداقل معدلی که میخواد 2.8/4 هست ... تو بین دانشگاه های دولتی برای ITU و Bogazici اقدام کن ولی خوب حواست باشه که Bogazici سختگیرتر از ITU هست، هم موقع پذیرش هم موقع درس خوندن ... تو دانشگاه های خصوصی هم KOC و Sabanci رو بهت پیشنهاد میکنم که جفتشون دانشگاه های خوبی هستند و مثلا KOC کل دانشجوهای ارشد رو بورس میکنه البته باید ببینی به رشته تو می خوره یا نه ... در کل اگه یه نمره خوب تو GRE بیاری مطمئن باش که میتونی از ترکیه پذیرش بگیری ...

Junior Member mahsa_88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Technical University / chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAA نمایش پست ها
    آموزشگاه اینو بهتون گفته ؟! دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه، مثلا امسال خود ITU شهریه رو به لیر اعلام کرده ولی Bogazic و METU به دلار ...
    ITU برای لیسانس رو هم اعلام کرده؟؟واسه ترم جدید؟ تو سایت چیزی ندیدم.
    Only One Thing Makes a Dream Impossible , The Fear Of Failure

Paulo Coelho

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_88 نمایش پست ها
    ITU برای لیسانس رو هم اعلام کرده؟؟واسه ترم جدید؟ تو سایت چیزی ندیدم.
    من منظورم برای فوق لیسانس بود

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط BBC نمایش پست ها
    وای پاسخ شما منو شوکه کرد!! من نمیدونستم GRE در این حد اهمیت داره، وگرنه اونموقه فرصت داشتم دوباره شرکت کنم، من بدون تحقیق از کسی با خودم فک میکردم فقط 80 نمره از 800 کمتر دارم و بخاطر ریزنمرات و معدل پایین ریجکت شدم. کاش اطلاعاتی که دادین رو قبلا داشتم. من حقیقتا نمره GRE رو جدی نمیگرفتم و فک میکردم بالای 700 باشه خوبه!
    حق با شماست GRE خیلی سادست ، من الان دارم روی ریاضی مهندسی و معادلات تسلط کامل پیدا میکنم و اصلا قابل مقایسه با ریاضی GRE نیستن! اگه بدشانسی نیارم 800 میشه آورد.
    درضمن 3تا از مقاله هام کنفرانس داخلیه ولی یکیش IEEE و یکیشم ژورنال ، پس به نظر شما همین دوتا را تو رزومم بنویسم ؟
    50% پذیرش، سهم نمره ی GRE هستش. ببینید 720 نمره پایینی نیست و بقول خودتون بالای 700 نسبتا خوبه. ولی نه برای این دانشگاهها. مسئله اینه که شما با سایر دانشجویان مقایسه میشید و بقیه نمره هاشون بالاست. اکثریتی که من میشناسم نمره ی بالای 760 دارن.

نه هم مقاله ها رو بنویس. حتما قبل از اپلای شروع کنید به میل زدن. اگه استاد پیدا کنید، شانس پذیرشتون قطعی میشه. الان که مقاله دارید میتونید استاد پیدا کنید.

حتما یه SOP خوب بنویسید، سعی کنید ضعف معدلتون رو با توضیح دادن فعالیتاتون و مقاله هاتون بپوشونید. لازم نیست توجیه کنید عملکردتون رو فقط در مورد معدل چیزی ننویسید و ازش رد شید. مثلا اگه معدل دبیرستان بالا داشتید، همون رو بنویسید و بگیدکه توی دبیرستان به این رشته علاقمند شدم و ریاضی و قیزیک قوی داشتم و معدلم خیلی خوب بود. بعد هم این رشته رو انتخاب کردم و درسای X , Y , Z رو توی دانشگاه جزو تاپ ها بودم. دیگه برید روی کارهای پژوهشی و بنویسید که از اول عاشق ریسرچ بودید و جزو معدود کسانی بودید که توی کارشناسی مقاله داشتید و شروع کار و ایده مقاله ها رو یه خورده توضیح بدید و توی چند جمله نشون بدید که چقدر روی این موضوع تسلط دارید.

ریکام رو از استادایی بگیرید که درس های اختصاصی رو توش نمره ی بالا گرفتید. اگه ندارید همچین درسی، از استادی بگیرید که نمرات خیلی خوبی توش گرفتید مثلا تاپ 5% بودید و...
    ریکام رو جدی بگیرید. اینها ریکام رو میخونن. ریکام از استاد میگیرد جوری نباشه که کلی گویی شده باشه و اگه مثلا من هم بذارمش توی اپیلشکیشنم گفته هاش برای من هم صدق کنه. از استاد(ها) که مقاله باهاش دادی حتما ریکام بگیرید.

KOC رو هم که علیرضا گفت شکی نیست دانشگاه خوبیه. ولی دانشجو بدون بورسیه نمیگیره. یعنی پذیرشش تو مهندسی با بورس کامله. واسه همین رقابتش زیاده. واسه همین شانست زیاد نیست. ولی اونجا هم میل بزن. استادهاش خیلی Open Position دارن و از مقالت خوششون بیاد میگیرنت. اگه از استاد جواب گرفتی اپلای کن. جای خوبی هم برای پیشرفت هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alibb نمایش پست ها
    با تبریک به شما

اگه امکان داره به طور خلاصه بگین چه طور برای ویزای آمریکا مشکل ندارین؟ تجربتون حتما به درد دیگران هم میخوره.

استانبول بهتر از آنکارا نیست به نظرتون؟ چرا برای دانشگاه هایی مثل کوچ-سابانچی-بوگازیچی اقدام نکردین؟

با آرزوی موفقت بیشتر
    alibb عزیز، داستان من خیلی مفصله! خلاصه اش اینه که من سال 88 هم از دانشگاه Bogazici پذیرش گرفتم برای دکترای مهندسی پزشکی، اما به دلایلی نرفتم ثبت نام کنم!!! ویزای من برای آمریکا اقامتی هستش، یعنی به نوعی اقامت موقت دارم، اینکه چرا برای سابانجی و کوچ اقدام نکردم، علت اصلیش اینه که نمیدونستم، یعنی از وجود چنینی دانشگاههایی اطلاع نداشتم، بعدا فهمیدم، چند تا دانشگاه خیلی معروف مثل ODTU و Bogazici و Bilkent رو میشناختم، موقعی که میخواستم اقدام کنم هم وقت اپلای Bogazici گذشته بود هم دیگه روم نمیشد دوباره اقدام کنم براش! ODTU رو هم اقدام نکردم! این بیلکنت هم لطف خدا بود و بس! در اینکه استانبول خیلی قشنگتر و بهتر از آنکارا هست، هیچ شکی ندارم، اما در سطح علمی فکر نکنم خیلی متفاوت باشن! برای من بورس دانشگاه خیلی مهم بود که Bogazici چنین امکانی نداشت، کوچ و سابانجی رو هم اگه میدونستم حتما اقدام میکردم، ولی در کل فکر کنم فعلا! از انتخاب بیلکنت راضیم!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در ترکیه | هزینه تحصیل در ترکیه | خرید در ترکیه

سلام من لیسانس فیزیکم می خواستم ببینم دانشگاه های ترکیه شرایط تغییر رشته دارن واسه مقطع ارشد مثلا برای mba

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

سلام دوستان
    با معدل 14 تو مهندسي معدن(اكتشاف) با GRE 170 quantitative بعلاوه 1 مقاله كنفرانس خارجي چقدر شانس پذيرش از دانشگاههاي ODTU-ITU-BOGAZICI
    دارم؟دروس تخصصيم نمره هام بالاست اكثرا
    البته از هر دانشگاه 2 يا 3 رشته خيلي مرتبط با رشتم هست كه مي خوام اپلاي كنم برا ترم بهار يا پاييز سال بعد
    در ضمن ددلاين بهار برا اين دانشگاهها كي هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حغرافیا و برنامه ریزی شهری

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

سلام من ارشد رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری خوندم
    واسه ادامه تحصیل مقطع دکترا میخواستم برم ترکیه.
    یکی از آشنایانمون توی شهر ازمیره البته خودش بچه همونجاست
    میخواستم بدونم دانشگاههایی هستن که به شهر ازمیر نزدیک باشن که من حداقل مشکل اسکان نداشته باشم
    و اینکه من بچه مازندرانم ولی اصالتا اذری زبانم و میتونم آذری صحبت کنم این تاثیری توی اپلای گرفتن داره؟

واگه امکان داره بگین چه دانشگاههایی این رشته رو داره؟

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

با سلام ودرود
    من لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه پیام نور دارم و معدلم بالای 16 شده وقصدادامه تحصیل درترکیه رو دارم البته بورسیه...و از نظر زبان استانبولی هیچ مشکلی ندارم ولی متاسفانه نمی دونم GRE دقیقا چطور آزمونی است .

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezahosseinpour نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با معدل 14 تو مهندسي معدن(اكتشاف) با GRE 170 quantitative بعلاوه 1 مقاله كنفرانس خارجي چقدر شانس پذيرش از دانشگاههاي ODTU-ITU-BOGAZICI
    دارم؟دروس تخصصيم نمره هام بالاست اكثرا
    البته از هر دانشگاه 2 يا 3 رشته خيلي مرتبط با رشتم هست كه مي خوام اپلاي كنم برا ترم بهار يا پاييز سال بعد
    در ضمن ددلاين بهار برا اين دانشگاهها كي هست؟
    با توجه به نمره GRE بالایی که کسب کردید از هر 3 دانشگاه هم میتونید پذیرش بگیرید، ددلاین برای ترم بهار معمولا اواخر دسامبر یا اوایل ژانویه می باشد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)