صفحه 4 از 126 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1260

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member naazii آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

در حال حاضر دانشجوی کارشناسی حسابداری هستم و تمایل به تغییر رشته به رشته ی عکاسی دارم .

اما سوالی که از عزیزان دارم :

1 . آیا تغییر رشته به رشته هنر مقدور هست (با توجه به اینکه تحصیل رشته هنر رو در مقطع ارشد ادامه بدم (اگر مقدور نباشه بالاجبار کارشناسی ادامه میدم) )

2 . در کشور ترکیه چقدر فرصت تغییر رشته به رشته مورد علاقه ام رو دارم ؟ اگه دانشگاهی هست اسمش ؟؟

3 . و در پایان .... چه شرایطی و چه مدارکی لازم دارم .......

Member padisah آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Czech Rep, Computer Science, VSB-TUO

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط naazii نمایش پست ها
    در حال حاضر دانشجوی کارشناسی حسابداری هستم و تمایل به تغییر رشته به رشته ی عکاسی دارم . اما سوالی که از عزیزان دارم : 1 . آیا تغییر رشته به رشته هنر مقدور هست (با توجه به اینکه تحصیل رشته هنر رو در مقطع ارشد ادامه بدم (اگر مقدور نباشه بالاجبار کارشناسی ادامه میدم) ) 2 . در کشور ترکیه چقدر فرصت تغییر رشته به رشته مورد علاقه ام رو دارم ؟ اگه دانشگاهی هست اسمش ؟؟ 3 . و در پایان .... چه شرایطی و چه مدارکی لازم دارم .......
    باید قبل از شروع ترم اعلان های پذیرش دانشجو دانشگاه ها را نگاه کنید. برای این منظور سایت انسیتیوی مربوطه از دانشگاه رو نگاه کنید. در اعلان ها معمولا می نویسه که چه لیسانس هایی می تونند برای یک رشته اپلای کنند. اگر لیسانس شما جز مدارک قابل قبول رشته مورد نظر نباشد در غیر این صورت فکر کنم مجبورید از کارشناسی شروع کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط kokomalo63 نمایش پست ها
    با سلام
    کس می دونی دانشگاه Bogazchi برای ترم بهار 2013 آخرین مهلت فرستادن مدارکش کدوم ماه هستش؟ من هرچی تو سایتش گشتم قسمت future student پیا ردم که ببینم ددلاین کی هسش. ممنون می شم راهنمایی کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    ددلاین بهار کوتاهه. 5-6 روزه معمولا. اوایل ژانویه. باید سریع اپلای کنید و مدارک رو بفرستید.
    این ددلاین سال گذشتست :
    2-6.1.2012
    Monday-Friday Application period for internal transfer and graduate programs

http://www.boun.edu.tr/en-US/Content..._Calendar.aspx
    ددلاین امسالم 2-9 ژانویه هست ... و اگه مدارکتون تا اون موقع حاضر نشد با دانشکده هماهنگ کنید شاید بتونید بعضی مدارک مثل GRE، تافل یا توصیه نامه رو تا روز مصاحبه هم بفرستید ولی این مورد دانشکده به دانشکده فرق میکنه ...

پ.ن1: مهمترین مدارک موقع اپلای فرم آنلاین، فیش واریز application fee و ریز نمرات هست

پ.ن2: اگه حتی application fee رو هم نتونستید واریز کنید نگران نباشید یه نامه بنویسید و تعهد بدید که وقتی برای مصاحبه میرید ترکیه اونو پرداخت خواهید کرد، اونو امضا کنید و تو مدارکتون بذارید بازم قبول میکنن ... جهت اطلاع من خودم همین کارو کردم
    ویرایش توسط ARAA : August 28th, 2012 در ساعت 05:15 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

سلام دوستان... من الان استانبول هستم... دانشگاه استانبول تکنیک به دانشجویان دکترا خوابگاه نمیده... خلاصه نمیدونم چه کنم! ... البته خوابگاههای دولتی هست تو چاپا اما ظاهرن کیفیتشون پایینه. نگهبان دم در تو کمپس اصلی ایتو گفت که میگرده واسم خونه پیدا کنه تو اطراف شیشلی که نزدیک تاشکشلا-دانشکده معماری- باشم. دوستان اگه کسی هست که راه چاره رو بدونه ممنون میشم لطفن کمکم کنه.

سلام. من میخوام واسه ترکیه برای دکترا برق اقدام کنم. اول میخواستم بدونم با معدل ارشد 80/15 از دانشگاه آزاد به شرطی که بقیه ی امتحانات (toefl , gre) خوب بدم کجا شانس پذیرش دارم. همچنین من فقط میتونم برای 2 سال اونجا باشم. از سال سوم باید به خاطر کارم رفت و آمد کنم. در ضمن 3 سال سابقه کار دارم. لطفاً منو راهنمایی کنید. با تشکر.

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

سلام. من میخوام واسه ترکیه برای دکترا برق اقدام کنم. اول میخواستم بدونم با معدل ارشد 80/15 از دانشگاه آزاد به شرطی که بقیه ی امتحانات (toefl , gre) خوب بدم کجا شانس پذیرش دارم. همچنین من فقط میتونم برای 2 سال اونجا باشم. از سال سوم باید به خاطر کارم رفت و آمد کنم. در ضمن 3 سال سابقه کار دارم. لطفاً منو راهنمایی کنید. با تشکر.
    اگه تو اون 2تا امتحان نمره خوبی بیارید تقریبا میتونم بگم از دانشگاه های خوب شانس پذیرش خواهید داشت ... در مورد اون 2 سالم باید سعی کنید تمام درس ها رو تو اون 2سال تموم کنید و امتحان جامع رو هم قبول بشید، شاید اینجوری بتونید هم به کارتون هم به درستون برسید ...

Junior Member

سلام.
    ـ منم قصد تغییر رشته دارم. لیسانس کامپیوتر دارم و میخوام که برای فوق، معماری بخونم ( معماری داخلی)... فوق العاده بی ربط به هم! که گویا غیرممکن هم هست، اما متوجه نشدم جناب padisah کدوم قسمت از سایت های دانشگاههارو میگن....سایت انسیتیوی مربوطه از دانشگاه؟؟!!.... تو قسمت contact اگر براشون ایمیل بزنم و بپرسم جواب میدن؟

ـ من خیلی تو دانشگاهای انگلیسی زبان گشتم اما بدجوری گیج شدم، کدوماشون برای معماری خوبن؟ چه لیسانس چه فوق! (اگه نتونم واسه فوق اقدام کنم، به ناچار از لیسانس شروع میکنم)

ـ کسی دانشگاه Beykent رو میشناسه؟ توی استانبوله. اینجا اصلا معرفیش نکردین. یعنی خوب نیس؟ ارزش اپلای کردن نداره؟

ـ این قضیه admission fee چی هست که بعضی جاها مطرح شده؟
    ببخشید من خیلی ناشی ام! (

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط smn_ss نمایش پست ها
    سلام.
    ـ منم قصد تغییر رشته دارم. لیسانس کامپیوتر دارم و میخوام که برای فوق، معماری بخونم ( معماری داخلی)... فوق العاده بی ربط به هم! که گویا غیرممکن هم هست، اما متوجه نشدم جناب padisah کدوم قسمت از سایت های دانشگاههارو میگن....سایت انسیتیوی مربوطه از دانشگاه؟؟!!.... تو قسمت contact اگر براشون ایمیل بزنم و بپرسم جواب میدن؟

ـ من خیلی تو دانشگاهای انگلیسی زبان گشتم اما بدجوری گیج شدم، کدوماشون برای معماری خوبن؟ چه لیسانس چه فوق! (اگه نتونم واسه فوق اقدام کنم، به ناچار از لیسانس شروع میکنم)

ـ کسی دانشگاه Beykent رو میشناسه؟ توی استانبوله. اینجا اصلا معرفیش نکردین. یعنی خوب نیس؟ ارزش اپلای کردن نداره؟

ـ این قضیه admission fee چی هست که بعضی جاها مطرح شده؟
    ببخشید من خیلی ناشی ام! (
    درود

دوست خوب من ضمن خوشامدگویی همونطور که در عنوان تاپیک می بینین ذکر شده است بی زحمت لطفا محبت کنین پست اول رو مطالعه بفرمایید بعد اگر ابهامی بود در اینجا مطرح کنین در ارسال های قبلی در تاپیک های آرشیو شده سهند عزیز در مورد دانشگاه Beykent مواردی رو فرمودن این دانشگاه دانشگاه آنچنان معتبری نیست و از نظر مالی نیز آنچنان غنی نیست . در مقابل دانشگاه های Koc , Fatih , Sabanci هستن که مناسبترن . admission fee یا Application fee ?! هزینه بررسی مدارک هست در برخی دانشگاه ها هم البته برای ترکیه رو نمی دونم در کشورهای دیگه هزینه رجیستر رو ازتون می گسرن که زیاد نیست برای معماری در ویکی نوشته شده دانشگاه های میمارسینان یکی از برترین دانشگاه های هنری ترکیه هست و اینکه شما قصد تغییر رشته رو دارین امکان Accept شدنتون رو برای Master پایین طبیعتا میاره .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member

سلام دوستان
    من برای ارشد رشته کامپیوتر می خوام اقدام کنم اما نمیدونم کدوم دانشگاه ترکیه برای این رشته خوبه
    دانشگاهی می خوام که حتما تدریس به زبان انگلیسی باشه
    نمره toefl قبولمی کنن؟ معمولاچند می خوان؟
    از کجا میتونم راجع به هزینه زندگی و دانشگاه در ترکه اطلاعات کسب کنم؟
    منون می شم راهنماییم کنید

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Leila_kh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای ارشد رشته کامپیوتر می خوام اقدام کنم اما نمیدونم کدوم دانشگاه ترکیه برای این رشته خوبه
    دانشگاهی می خوام که حتما تدریس به زبان انگلیسی باشه
    نمره toefl قبولمی کنن؟ معمولاچند می خوان؟
    از کجا میتونم راجع به هزینه زندگی و دانشگاه در ترکه اطلاعات کسب کنم؟
    منون می شم راهنماییم کنید
    درود

دوست خوب من ضمن خوشامدگویی همین پست قبل اشاره کردم که در پست اول مواردی که شما می خواین هست مطالعه بفرمایید در عنوان تاپیک ذکر شده در ویکی اپلای و سوالات متداول همه ی این موارد ذکر شده است . ارسال های بدین گونه کلی بعد از مدتی حذف خواهند شد لطفا اونجا رو مطالعه بفرمایید بعد اگر ابهامی بود در تاپیک مربوطه مطرح نمایید . راستی اگر قصد اپلای برای ترکیه رو دارین در تاپیک آشنایی دوستانی که برای 2013 و 2014 اقدام خواهند کرد خودتون رو معرفی کنین تا در ارتباط باشین

اما در رابطه با سوالتون : بله تافل قبول می کنن بست به دانشگاه داره از 72 هست 82 هست .... هزینه زندگی و دانشگاه هم تاپیک مربوط به خودش رو داره ارسال های قبلیش رو مطالعه نمایید خود من در اونجا تک تک هزینه ها رو نوشتم

با سپاس

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)