صفحه 5 از 126 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1260

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

سلام.
    ـ منم قصد تغییر رشته دارم. لیسانس کامپیوتر دارم و میخوام که برای فوق، معماری بخونم ( معماری داخلی)... فوق العاده بی ربط به هم! که گویا غیرممکن هم هست، اما متوجه نشدم جناب padisah کدوم قسمت از سایت های دانشگاههارو میگن....سایت انسیتیوی مربوطه از دانشگاه؟؟!!.... تو قسمت contact اگر براشون ایمیل بزنم و بپرسم جواب میدن؟

ـ من خیلی تو دانشگاهای انگلیسی زبان گشتم اما بدجوری گیج شدم، کدوماشون برای معماری خوبن؟ چه لیسانس چه فوق! (اگه نتونم واسه فوق اقدام کنم، به ناچار از لیسانس شروع میکنم)

ـ کسی دانشگاه Beykent رو میشناسه؟ توی استانبوله. اینجا اصلا معرفیش نکردین. یعنی خوب نیس؟ ارزش اپلای کردن نداره؟

ـ این قضیه admission fee چی هست که بعضی جاها مطرح شده؟
    ببخشید من خیلی ناشی ام!
    (
    منظور از انستیتو تقریبا معادل تحصیلات تکمیلی در ایران میشه، یعنی مثلا فوق لیسانس رشته های فنی زیر نظر انستیتوی فنی اداره میشه و به همین ترتیب ... شما میتونید از قسمت مربوط به تحصیلات تکمیلی دانشکده معماری سایت دانشگاه مورد نظرتون یه ایمیل یا شماره تلفن پیدا کنید و از خودشون بپرسید ... دیگه چیزی پیدا نکردید ایمیل بزنید از رئیس دانشکده بپرسید

برای معماری به غیر از Mimarsinan که دانشگاه تاپی در این زمینه هست دانشگاه های Metu و Itu هم دانشگاه های خوبی هستند ... تا اونجایی که من اطلاع دارم Mimarsinan از لحاظ هنری خیلی قوی و فرق داره نسبت به بقیه دانشگاه ها ...

Member padisah آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Czech Rep, Computer Science, VSB-TUO

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

دوستان عزیر فارسی زبان که ترکی بلد نیستند و می خوان فقط برای دانشگاه های انگلیسی زبان اقدام کنند. این دوستان توجه کنند که فقط دانشگاه های انگلیسی زبان نیستند که می توان در آنها به انگلیسی بدون نیاز به تومر تحصیل کرد، بلکه بعضی از دانشگاه های ترک زبان هم بعضی رشته ها رو به انگلیسی ارائه می دهند.
    بنابراین این دوستان سایت دانشگاه رو نگاه کنند که اگر انگلیسی بود زبن تحصیل رشته مدنظر، برای اون دانشگاه هم می تونند اقدام نمایند.

Member padisah آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان عزیر فارسی زبان که ترکی بلد نیستند و می خوان فقط برای دانشگاه های انگلیسی زبان اقدام کنند. این دوستان توجه کنند که فقط دانشگاه های انگلیسی زبان نیستند که می توان در آنها به انگلیسی بدون نیاز به تومر تحصیل کرد، بلکه بعضی از دانشگاه های ترک زبان هم بعضی رشته ها رو به انگلیسی ارائه می دهند.
    بنابراین این دوستان سایت دانشگاه رو نگاه کنند که اگر انگلیسی بود زبن تحصیل رشته مدنظر، برای اون دانشگاه هم می تونند اقدام نمایند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    uni tabriz- architect

سلام دوستان من معماری خوندم میخوام برا ارشد اقدام کنم فقط میخوام بدونم این دانشگاه بیلکنت تو مدوم قسمتش معلوم میشه که مدون استادا دانشجو ها بورس میدن من نتونشتم پیدا کنم.... لطفا راهنماییم کنین

Member padisah آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط neda_6759 نمایش پست ها
    سلام دوستان من معماری خوندم میخوام برا ارشد اقدام کنم فقط میخوام بدونم این دانشگاه بیلکنت تو مدوم قسمتش معلوم میشه که مدون استادا دانشجو ها بورس میدن من نتونشتم پیدا کنم.... لطفا راهنماییم کنین
    با ایمیل از خود استاد سوال کنید که آیا می تونه ساپورت مالی کنه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    uni tabriz- architect

نقل قول نوشته اصلی توسط padisah نمایش پست ها
    با ایمیل از خود استاد سوال کنید که آیا می تونه ساپورت مالی کنه؟
    سلام همون قسمتو نتونستم پیدا کنم...

سلام
    برای رشته ارشد تغذیه تو آنکارا کدوم دانشگاه راحت پذیرش میدن؟
    معدل 15، ایلتس ندارم!!!

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط amin2life نمایش پست ها
    سلام
    برای رشته ارشد تغذیه تو آنکارا کدوم دانشگاه راحت پذیرش میدن؟
    معدل 15، ایلتس ندارم!!!
    درود

دوست خوب من هیچ دانشگاهی راحت پذیرش نمی دهد معدلتون بد هم نیست که نیازی به راحتی و اینا باشه .... باید یا یکی از مدارک زبان ترکی یا زبان انگلیسی رو داشته باشین اونهم با مینیمم مورد نظر ...

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member

سلام دوستان یه مشکلی واسم پیش اومده، اگه میتونید راهنمایی کنید.ممنون میشم
    راستش من از طریق یه استاد از دانشگاه های آمریکا یه لینک با یه استاد تو ITU پیدا کردم که بهم گفت ایمیل بزنم به استاد ITU و معرفیش کنم واسه فاند، من واسه آمریکا هم همین ایمیل ها رو زدم و به عنوان Open Position درخواست دادم، آمریکایی ها بهم میگفتن یا داریم( نه اینکه قطعی باشه)، شما اپلای کن و یا نداریم ، حالا همین ایمیل و واسه همین استاد که زدم فقط تشکر کرده و گفته اطلاعات اپلای اینجاس، موندم که فاند داره بالاخره با نه، جای خالی داره یا نه؟
    اگه هم نشد کسی نمیدونه هزینه دانشگاه ITU واسه ارشد نفت چنده؟
    این هم متن ایمیل ها:

Dear Professor *****,
    I am highly honored to introduce myself as a graduate student. My name is
    ***** and I hold B.Sc. degree in Chemical Engineering-Gas Industries
    from Sahand University of Technology, Tabriz, Iran. I am applying for
    master degree in petroleum engineering at Istanbul Technical University. *
    Dr.* ** from **** University, USA, introduced
    you where I can communicate with you for my future career at your
    department and Dr. **** will be my reference if is needed. Having read your
    profile, I got very much interested in your field of research, especially
    your activities in the areas of *********. I
    would be grateful if you could inform me as to any opening position in your
    group for fall 2013.
    Please find, in the postscript, a summary of my CV. The complete CV
    together with B.Sc. transcript are attached to this E-mail for your
    consideration. Thank you for your invaluable time.
    این هم جوابی که داده، کسی میتونه ارزیابی کنه من الان باس چیکار کنم؟
    Dear *******,

Thanks for your interest on MSc program at our department. You can find necessary information about applying to our university at http://www.fbe.itu.edu.tr/Pages.aspx...=22&lang=en-gb .

Sincerely,

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi26 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه مشکلی واسم پیش اومده، اگه میتونید راهنمایی کنید.ممنون میشم
    راستش من از طریق یه استاد از دانشگاه های آمریکا یه لینک با یه استاد تو ITU پیدا کردم که بهم گفت ایمیل بزنم به استاد ITU و معرفیش کنم واسه فاند، من واسه آمریکا هم همین ایمیل ها رو زدم و به عنوان Open Position درخواست دادم، آمریکایی ها بهم میگفتن یا داریم( نه اینکه قطعی باشه)، شما اپلای کن و یا نداریم ، حالا همین ایمیل و واسه همین استاد که زدم فقط تشکر کرده و گفته اطلاعات اپلای اینجاس، موندم که فاند داره بالاخره با نه، جای خالی داره یا نه؟
    اگه هم نشد کسی نمیدونه هزینه دانشگاه ITU واسه ارشد نفت چنده؟
    این هم متن ایمیل ها:

Dear Professor *****,
    I am highly honored to introduce myself as a graduate student. My name is
    ***** and I hold B.Sc. degree in Chemical Engineering-Gas Industries
    from Sahand University of Technology, Tabriz, Iran. I am applying for
    master degree in petroleum engineering at Istanbul Technical University. *
    Dr.* ** from **** University, USA, introduced
    you where I can communicate with you for my future career at your
    department and Dr. **** will be my reference if is needed. Having read your
    profile, I got very much interested in your field of research, especially
    your activities in the areas of *********. I
    would be grateful if you could inform me as to any opening position in your
    group for fall 2013.
    Please find, in the postscript, a summary of my CV. The complete CV
    together with B.Sc. transcript are attached to this E-mail for your
    consideration. Thank you for your invaluable time.
    این هم جوابی که داده، کسی میتونه ارزیابی کنه من الان باس چیکار کنم؟
    Dear *******,

Thanks for your interest on MSc program at our department. You can find necessary information about applying to our university at http://www.fbe.itu.edu.tr/Pages.aspx...=22&lang=en-gb .

Sincerely,
    سلام
    جوابش معنی خاصی نداره و تمپلت هستش. یه ایمیل خیلی کوتاه دیگه بزنید و تشکر کنید و بگید که اپلای میکنید. بعد بپرسید که برای ترم بهار 2013 پروژه فاند دار داره یا نه. (ایمیل رو کوتاه بنویسید و سریع برید سر اصل مطلب)
    شهریه 500 لیر هستش هر ترم. هزیته زندگی هم 300 تا 500 دلار بسته به نوع زندگی خودتون و نوع خوابگاهتون.
    تو رشته ی مهندسی نقت هم استثنا گویا تمام کورس ها به انگلیسی ارائه میشه.
    http://search.fbe.itu.edu.tr/drskont...ew0.asp?pid=34

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)