صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 54

موضوع: اوضاع کار بعد از تحصیل | کار در حین تحصیل | مشاغل غیر دانشجویی در ترکیه

Member Jellyfish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : اوضاع کار بعد از تحصیل | کار در حین تحصیل | مشاغل غیر دانشجویی در ترکیه

سلام دوستان و خسته نباشید
    با توجه به اینکه یا باید ویزای کار داشته باشی یا ویزای دانشجویی، در حین تحصیل کجاها میشه کار پیدا کرد (با ویزای دانشجویی)؟
    اوزون اینجه بیر یولداییم...

Member padisah آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Czech Rep, Computer Science, VSB-TUO

پیش فرض پاسخ : اوضاع کار بعد از تحصیل | کار در حین تحصیل | مشاغل غیر دانشجویی در ترکیه

خبر جدید: مثل اینکه طبق قوانین جدید که در روزنامه های رسمی هم اعلام شده به دانشجویان خارجی اجازه کار می دهند:
    6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu
    ماده مربوطه:
    Öğrencilerin çalışma hakkı
    MADDE 41 – (1) Türkiye’de öğrenim gören ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, çalışma izni almak kaydıyla çalışabilirler. Ancak, ön lisans ve lisans öğrencileri için çalışma hakkı, ilk yıldan sonra başlar ve haftada yirmi dört saatten fazla olamaz.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط padisah نمایش پست ها
    خبر جدید: مثل اینکه طبق قوانین جدید که در روزنامه های رسمی هم اعلام شده به دانشجویان خارجی اجازه کار می دهند:
    6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu
    ماده مربوطه:
    Öğrencilerin çalışma hakkı
    MADDE 41 – (1) Türkiye’de öğrenim gören ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, çalışma izni almak kaydıyla çalışabilirler. Ancak, ön lisans ve lisans öğrencileri için çalışma hakkı, ilk yıldan sonra başlar ve haftada yirmi dört saatten fazla olamaz.
    آقا مطمئنی؟ اینجوری باشه که خیلی عالیه!

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض آینده ی فارغ التحصیلان دانشگاه های ترکیه

سلام
    این موضوع خیلی وقت که ذهن منو درگیر خودش کرده و مطمئنم که شاید سوال خیلی ها هم باشه.من در یکی از تالار های گفتگوی ترکی خوانده بودم که با مدرک دانشگاه های ترکیه راننده تاکسی میشین و یا تو قهوه خونه کار میگیرین(جواب منو اینجوری داده بود)!! البته از طرز صحبتش بر میومد که کرد باشه و با ترک ها مشکل داشته باشه.
    اما در کل میخواستم بدونم با داشتن مدرک کارشناسی ارشد از METU و یا Istanbul technical univ و یا سایر دانشگاه های معتبر ترکیه آیا راه برای ادامه تحصیل و کار در اروپای غربی و یا آمریکای شمالی باز خواهد شد؟آیا آماری از فارغ التحصیلان چند سال پیش این دانشگاه ها دارین که نشون بده الان کجا درس میخوانن و یا چیکاره هستند؟
    و همچنین برخورد محیط صنعت ترکیه با فارغ التحصیلان این دانشگاه ها چطوره؟امکان کار پیدا کردن خارجی ها هست؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Member padisah آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Czech Rep, Computer Science, VSB-TUO

پیش فرض پاسخ : آینده ی فارغ التحصیلان دانشگاه های ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    این موضوع خیلی وقت که ذهن منو درگیر خودش کرده و مطمئنم که شاید سوال خیلی ها هم باشه.من در یکی از تالار های گفتگوی ترکی خوانده بودم که با مدرک دانشگاه های ترکیه راننده تاکسی میشین و یا تو قهوه خونه کار میگیرین(جواب منو اینجوری داده بود)!! البته از طرز صحبتش بر میومد که کرد باشه و با ترک ها مشکل داشته باشه.
    اما در کل میخواستم بدونم با داشتن مدرک کارشناسی ارشد از METU و یا Istanbul technical univ و یا سایر دانشگاه های معتبر ترکیه آیا راه برای ادامه تحصیل و کار در اروپای غربی و یا آمریکای شمالی باز خواهد شد؟آیا آماری از فارغ التحصیلان چند سال پیش این دانشگاه ها دارین که نشون بده الان کجا درس میخوانن و یا چیکاره هستند؟
    و همچنین برخورد محیط صنعت ترکیه با فارغ التحصیلان این دانشگاه ها چطوره؟امکان کار پیدا کردن خارجی ها هست؟
    اینکه مشکلی نیست. لیست هیئت علمی یکی از دانشگاه ها رو ببینید. اکثر لیسانس و ارشد دانشگاه خودشون بودند و دکتری از آمریکا فارغ التحصیل شدند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیریک

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    مطمئنا ایشون اغراق کردند. شما سری به سایت حتی دانشگاههای رنک متوسط ترکیه هم بزنی و قسمت alumi رو چک کنی به جواب سوالت می رسی. اکثرا فارغ التحصیل ها رو دانشگاهای تاپ آمریکای شمالی یا اروپا هستند. البته قسمت عده آینده شغلی بستگی به سواد و رزومه شخص هم داره. the more you try the better result you get
    "در پشت هیچ در بسته ای ننشینید تا روزی باز شود . راه کار دیگری جستجو کنید و اگر نیافتید همان در را بشکنید"

Don't work hard,work smart

رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

Lightbulb پاسخ : آینده ی فارغ التحصیلان دانشگاه های ترکیه

اینکه کسی از دانشگاههای خوب ترکیه فارغ التحصیل بشه و شانسی نداشته باشه واسه ادامه تحصیل تو دانشگاههای خوب و یا عالی اروپا و آمریکای شمالی هم از لحاظ تئوری و هم از لحاظ واقعیت حرف درستی نیست. به قول دوستان چه دانشجویان فارغ التحصیل تو قسمت alumi و چه استادایی که تدریس میکنن هستن کسایی که تو دانشگاههای خیلی خوب آمریکا و کانادا مثل MIT یا Toronto یا TUM درس خوندن یا درس میخونن. فکر میکنم اگه رزومه خوبی داشته باشن، امکانی بهتر از قهوه خونه یا صف تاکسی واسشون وجود داشته باشه!!!!!!!!
    ولی در مورد جذب تو صنعت، فکر کنم با توجه به شرایطی که وجود داره کار یه کم سختتر باشه. ترکیه کشوریه که صنعت قوی نداره و نیاز به صنعت های مادر داره. مثلا صنعت خودروی ترکیه با توجه به این سایت اگرچه بهتر از ایران هستش ولی تو اروپا حرفی واسه گفتن نداره. یا اقتصادش بیشتر رو Banking هستش ( اینجا ).
    در کل چه ثبت شرکت و چه کار کردن تو یه شرکت یا یه کارخونه بستگی به این داره که سیاست ترکیه چطوریه و با توجه به روند رشد صنعتی ترکیه مطمئنا شرایط شغلی در آینده بهتر از الانش خواهد بود. شاید مشکل کار این باشه که به عنوان یه خارجی که ویزای دانشجویی داری پیدا کردن یه شرکت خوب که شما رو جذب کنه سخت باشه که بعدا ویزای کار بگیری و بری دنبال کارت.
    ویرایش توسط Jellyfish : July 24th, 2013 در ساعت 02:24 PM

Junior Member arira آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering Hacettepe University

به نظر من اگه کسی در دانشگاههای خوب ترکیه (نه هر دانشگاهش) درس بخونه (دقت کنید درس بخونه نه اینکه فقط درس ها رو پاس کنه) خیلی راحت تر میتونه بره کشورهای پیشرفته و دانشگاههای بهتر ادامه تحصیل بده تا اینکه توی یکی از دانشگاههای ایران درس خونده باشه
    من خودم حسرت میخورم چرا از لیسانس نیومدم ترکیه درس بخونم چون بیشتر فوق لیسانس های ما اندازه لیسانس های ترکیه سواد ندارند
    قبول دارم که در حد و اندازه دانشگاههای اروپا یا امریکا نیستن ولی خیلی از دانشگاههای خودمون بهترن و امکانات خوبی واسه دانشجوهاشون مهیا کردن و هر روز هم دارن پیشرفت میکنند

رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط arira نمایش پست ها
    به نظر من اگه کسی در دانشگاههای خوب ترکیه (نه هر دانشگاهش) درس بخونه (دقت کنید درس بخونه نه اینکه فقط درس ها رو پاس کنه) خیلی راحت تر میتونه بره کشورهای پیشرفته و دانشگاههای بهتر ادامه تحصیل بده تا اینکه توی یکی از دانشگاههای ایران درس خونده باشه
    من خودم حسرت میخورم چرا از لیسانس نیومدم ترکیه درس بخونم چون بیشتر فوق لیسانس های ما اندازه لیسانس های ترکیه سواد ندارند
    قبول دارم که در حد و اندازه دانشگاههای اروپا یا امریکا نیستن ولی خیلی از دانشگاههای خودمون بهترن و امکانات خوبی واسه دانشجوهاشون مهیا کردن و هر روز هم دارن پیشرفت میکنند
    البته در کل حرفتون رو قبول دارم ولی سطح دانشجویان لیسانس دانشگاههایی مثل شریف و تهران یا امیر کبیر و علم و صنعت خوبه و با چند تا از استادان دانشگاههای آمریکا که از دوستان پدرم هستن صحبت میکردم، میگفتن دانشجویان Undergrad این دانشگاهها واقعا سطحشون بالاست، مثلا برق و مکانیک شریف و تهران یا مکانیک امیرکبیر و شیمی و مواد علم و صنعت جدا استادای شاخ و دانشجویان خوبی دارن، از این موضوع اگه بگذریم که تو سالهای اخیر سطح علمی دانشجویان پایین اومده و تعداد دانشجویان ارشد دو برابر دانشجویان لیسانس شده، سطح علمی لیسانس تو ایران بخاطر کورسهای ریاضی زیاد و واحدهای عملی مرتبط درسته کمتر از سوئد و کانادا یا آمریکا و آلمان هستش ولی از خیلی از کشورهای دیگه مثل هند و ترکیه که دانشجویان خارجی محصل زیادی دارن بالاتری.
    فکر کنم الان با این شرایط ( کار، سطح علمی graduate، تعداد دانشجویان) درس خوندن تو مقاطع بالاتر تو ترکیه هم به صرفه باشه هم احتمال مهاجرت یا ادامه تحصیل تو دانشگاههای عالی رو بیشتر میکنه. دانشگاههای ترکیه ارتباطات خوبی با دانشگاههای آمریکا و اروپا دارن و به قول شما امکانات خیلی خوبی رو در اختیار دانشجویان میزارن و روند رشد خیلی خوبی رو دارن.

کسی میدونه کسی که در رشته پرستاری ایران میخونه بعد از تحصیل تو ترکیه بهش کار میدن یا نه؟