صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: پست مدارک از تهران یا بقیه ی شهرها از نظر زمان رسیدن به مقصد فرق میکنه؟

Junior Member

پیش فرض پست مدارک از تهران یا بقیه ی شهرها از نظر زمان رسیدن به مقصد فرق میکنه؟

سلام بر همه ی دوستان:

آیا فرق میکنه مدارکی رو که می خوام برای آمریکا پست کنم از شیراز پست کنم یا از تهران؟ اگه از تهران پست کنم زودتر و مطمئن تر می رسه تا این کارو بکنم.
    ضمنا می خوام با پست سفارشی ایران پست کنم. (اینکه از کدوم اداره ی پست اقدام کنم چی؟ فرقی داره؟ مثلا از یه اداره ی پست بزرگتر پست کنم مطمئن تر هست؟)
    ممنون می شم.

پیش فرض پاسخ : پست مدارک از تهران یا بقیه ی شهرها از نظر زمان رسیدن به مقصد فرق میکنه؟

It takes usually one day more while you are sending frome other part of iran , not Tehran,. on the other hand, sometimes it is equall in terms of time, espicially for Europe. and also depend on your own chance and the mode of postman at delivering time

.

پیش فرض پاسخ : پست مدارک از تهران یا بقیه ی شهرها از نظر زمان رسیدن به مقصد فرق میکنه؟

با DHL یا TNT پست کنی بهتره که اگه از یه شهر دیگه باشه 1 روز اختلاف داره.
    من یه سری مدارک و از شهرستان می خواستم پست کنن دفتر DHL می گفت که می تونی یا از دفتر ما پست کنی که حدودا 40000 می شد یا از نواحی پستی (نواحی پستی سرویس DHL دارن) که حدودا 20000 می شد فرقشون هم این بود که اونایی که از نواحی پستی، با DHL می فرستن، بسته اول میاد دفتر DHL تو اون شهر و بعد میره تهران که 1 روز دیرتر میشه

Junior Member

اگه می شه توضیح بدید این نواحی پستی یعنی چی؟؟ چرا پست کردن از نواحی پستی ارزون تر می شه؟؟ ممنون.

تو شهرهای بزرگ، یه اداره پست مرکزی موجود داره، چند تا ناحیه پستی و تعداد زیادی دفتر پستی
    از نظر خدماتی که ارائه می دن فرق دارن. این ناحیه های پستی با DHL و یا TNT قرارداد دارن. اینکه ارزون تر میشه رو نمیدونم ولی من 4 تا بسته رو برای 3 جا که فرستادم (از طریق DHL در ناحیه پستی) و مشکلی پیش نیومد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.r.m
    چرا پست کردن از نواحی پستی ارزون تر می شه؟؟ ممنون.
    چون نصف هزینه اش تعرفه دولتی می خوره .به عبارتی نصف پول را دولت تقبل می کنه! در مورد DHL در مورد بقیه پست ها را نمی دونم اینطور هست یا نه.

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tara11
    چون نصف هزینه اش تعرفه دولتی می خوره .به عبارتی نصف پول را دولت تقبل می کنه! در مورد DHL در مورد بقیه پست ها را نمی دونم اینطور هست یا نه.
    مطمئنید دولت به DHL نصف هزینه رو میده؟ برای چی به یک شرکت خصوصی خارجی باید پول بده. اگر خیلی کارشون درسته همین بسته های خودشونو سریع تر برسونند/

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

این موضوع که بعضی جاها از مثلا خود DHL یا TNT مرکزی ارزونتر هست ارتباطی به این چیزها نداره. دولت هم اصلا با این پستها کاری نداره که بخواد نصف هزینه رو تقبل کنه. دولت خودش پست داره چرا باید بیاد این کار رو بکنه.
    من این موضوع رو از DHL و TNT مرکزی پرسیدم. بهم گفتن این اختلاف قیمت فقط به خاطر تبلیغ تو جاهایی هست که تازه دفتر زدیم یا برای جلب مشتری هست. از لحاظ سرویس هم با هم هیچ فرقی ندارن و فقط برای زیاد کردن مشتری تو اون جاها هست.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial
    مطمئنید دولت به DHL نصف هزینه رو میده؟ برای چی به یک شرکت خصوصی خارجی باید پول بده. اگر خیلی کارشون درسته همین بسته های خودشونو سریع تر برسونند/
    این حرف را منطقه 14 پستی سر میدون ولیعصر بهم گفت در جاییکه ما سر عباس آباد دفتر خود نمایندگی dhl مجبور شدیم 47 تومن بدیم ولی پست ولیعصر نصف بود من از مسئولش پرسیدم اینجوری بهم گفت .
    دیگه دلیلش را نمی دونم .شاید به خاطر اینکه حس فضولی دولت نسبت به بسته های پستی تامین می شه!!!
    می تونین شما هم برین بپرسین (این قضیه مال پارسال بود.)

Senior Member emperial آواتار ها

منم از یکی از دفتر های TNT پرسیدم. همونطور که vahid1982 گفت جنبه تبلیغاتی داره.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)