صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 54

موضوع: در مورد استرالیا بیشتر بدانیم ...

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

پیش فرض در مورد استرالیا بیشتر بدانیم ...

احساس میکنم که دوستانی که میخوان برای استرالیا اقدام کنن ( با همه سختیهای موجود) کمی به انگیزه نیاز دارن.

برای همین میخوام -با توجه به اینکه امروز ملبورن به عنوان The most liveable city of the world انتخاب شد- کمی از استرالیا براتون بگم:

اول اینکه به نظر من استرالیا یکی از زیباترین کشورهای دنیا هست. ( خوشبختانه این شانس رو داشته ام که تقریبا بیشتر کشورهای اروپای غربی و بعضی از کشورهای خاور میانه و شرق اسیا و همچنین تورنتو و ادمونتون رو ببینم)
    طبیعت استرالیا منحصر به فرد هست و گونه های گیاهی و جانوری اون تقریبا منحصر به خودش هست وحتی در زمستان کاملا پوشش سبزی داره. دیدن منظره دشتهای سبز که با جنگلهای سبز محاصره شدن حتی در زمستان یک منظره کاملا طبیعی هست. درحقیقت درختان بومی استرالیا همیشه سبز هستن و اون درختانی که برگهاشون در پاییز و زمستون میریزن بعدها توسط مهاجران اروپایی به استرالیا وارد شدن.

آب و هوای بیشتر شهرهای استرالیا که در کرانه اقیانوس واقع شدن خیلی خوبه و دمای هوا در شهرهایی مثل بریزبین، سیدنی، ملبورن، آدلایدو پرت که مقصد بیشتر مهاجرها هستن حتی در زمستون تقریبا هیچوقت به صفر نمیرسه. آب و هوای تمام شهرهای گفته شده مرطوب هست و شما رو یاد شمال ایران میاندازه هرچند معمولا رطوبت آدم رو اذیت نمیکنه.
    در شمال استرالیا آب و هوا استوایی هست و معمولا به جز یک ماه که بارندگی فصلی داره در بقیه سال دمای یکنواختی داره.

اما بهترین نکته درمورد استرالیا مردمش هستن. استرالیایی ها خونگرم و اجتماعی هستن ( خیلی خیلی بیشتر از ادمهای تمام کشورهایی که دیده ام) و به راحتی باشما دوست میشن و ارتباط برقرار میکنن. البته لازمه برقراری ارتباط با ادمها دونستن زبان و داشتن مهارت در ایجاد روابط اجتماعی هست پس اگر کسی زبان نمیدونه و بلد نیست چطور با آدمها ارتباط برقرار کنه بهتره تقصیر رو گردن استرالیاییها نیاندازه.
    مانند سایر کشورهای پیشرفته دنیا کارهای اداری و...به راحتی و با احترام کامل به شما انجام میشن و خیلی علاقه دارن که به شما کمک کنن.
    از نظر تکنولوزی استرالیا یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا هست و همیشه جدیدترین تکنولوژیها به طور موثری برای ارتقای استانداردهای زندگی به کار گرفته میشن و در دسترس عموم هستن.
    استرالیایی ها به این مساله که کشورشون با مهاجرت شکل گرفته افتخار میکنن و خیلی تلاش میکنن که یک جامعه چند فرهنگی داشته باشن. نقش فرهنگ در اینجا بسیار پر رنگ هست و دایمافیلمها، تیاتر ها، نمایشگاههای هنری و کنسرتهای موسیقی کلاسیک و روز سطح بالا در جریان هست. فستیوالهای فرهنگی رو هم به این مجموعه اضافه کنید.

رسانه های اینجا عمدتا به اخبار محلی و ایالتی و اخبار استرالیا میپردازن و کمتر اخبار سیاسی بین المللی ازشون پخش میشه و کلا آزیها آدمهای سیاسی نیستن. برعکس مثلا در ویکتوریا یک شبکه تلویزیونی مجانی هست به نام اس بی اس که سریالها، فیلمهای سینمایی و مستند کشورهای مختلف رو با زیرنویس انگلیسی پخش میکنه و در 4 ماه گذشته 6 تا فیلم خوب از فیلمسازان مستقل و خوب ایرانی رو پخش کرده.
    الان جشنواره بین المللی فیلم ملبورن در جریان هست و من و همسرم برای دیدن یکسری از فیلمها از جمله فیلم a respectable family از اقای بخشی رفته ایم. درصف ورود به سالن یک پسر و دختر دانشجو و یک خانواده میانسال با بچه هاشون در دو طرف ما ایستاده بودن و سر صحبت بینمون باز شد. همه اونها به قدری درمورد فرهنگ و به خصوص سینمای ایران اطلاعات زیادی داشتن که ما متحیر شدیم. تقریبا همه کارگردان های خوب ایران رو میشناختن و آقای میانسال و خانومش ارادت خاصی به اصغر فرهادی و کیارستمی داشتن و واقعا طوری رفتار کردن که ما به ایرانی بودن افتخار کردیم. بعد از اتمام فیلم هم تا 5 دقیقه برای اقای بخشی در سالن دست زدن که جزو معدود فیلمهایی بود که کارگردان اینقدر تشویق شد.

به نظر من با توجه به وضعیت کشورمون برای طبقه متوسط تحصیلکرده، مهاجرت به استرالیا بهترین تصمیمی بود که در زندگیم گرفتم و به همه دوستان هم توصیه میکنم که اگر به دنبال یک کشور آزاد، پیشرفته ،غیر سیاسی با فرهنگ بالا و طبیعت و اب و هوای عالی برای ساختن اینده خودتون و فرزندانتون هستین حتما مهاجرت به استرالیا رو درنظر داشته باشید.

استرالیایی ها بسیار مرفه هستن و استرالیا از نظر قدرت خرید مردمش جزو 2-3 تا کشور اول دنیا هست.

پیروز و سربلند باشید
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting(BA)-Shiraz Uni-Diploma in IFRS-ACCA

Talking پاسخ : درمورد استرالیا بیشتر بدانیم

سلام ایکاروس
    خیلی تاپیک خوبی ایجاد کردی واطلاعاتش هم خوب بود ومخصوصا واسه ماها که سردوراهی مهاجرت بکنیم یا نه (بعد از حدود 4 سال زحمت وزجر کشیدن)واگه اره کانادا ویا استرالیا ؟
    من که از سرما(کانادا) خوشم نمی یاد والبته شرجی(پرث-استرالیا) رو هم باهاش حال نمی کنم (آخه شیرازی ساکن تهرانم) ولی دلم بیشتر با استرالیاست .ویه ویژگی خوب استرالیا اینه که تو کنفدراسیون آسیاست وبروبچ ورزشکار ایرانی رو هم می بینیم واسترالیایی ها هم ایرانی ها رو بهتر می شناسن تا کاناداییی ها ومجبورنیستیم دنبال ورزش یخی(کانادا) بریم (نکته مثبت استرالیا )..
    راستی ورزشکار کشتی المپیک استرالیا ایرانی بود (فرزاد طرش اگه اشتباه نکنم -)گرچه آ خر شد.
    حسابدار
    فایل کانادا:فدرال -فایل اول مارچ2010 -منتظر مدیکال (تا 9 ماه قبل از من مدیکال وپاس ریکوست شدن)
    فایل استرالیا: سابمیت جهت اسکیل سلکت با ویزای 190(اسپانسر ایالت پرث)-60 امتیاز لب مرز-جولای2012 -منتظر-دعوتنامه (استرالیا ادعا کرده 6 ماهه بعد از لاج ما اونوریم)

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : درمورد استرالیا بیشتر بدانیم

نقل قول نوشته اصلی توسط bijanirani1 نمایش پست ها
    سلام ایکاروس
    خیلی تاپیک خوبی ایجاد کردی واطلاعاتش هم خوب بود ومخصوصا واسه ماها که سردوراهی مهاجرت بکنیم یا نه (بعد از حدود 4 سال زحمت وزجر کشیدن)واگه اره کانادا ویا استرالیا ؟
    من که از سرما(کانادا) خوشم نمی یاد والبته شرجی(پرث-استرالیا) رو هم باهاش حال نمی کنم (آخه شیرازی ساکن تهرانم) ولی دلم بیشتر با استرالیاست .ویه ویژگی خوب استرالیا اینه که تو کنفدراسیون آسیاست وبروبچ ورزشکار ایرانی رو هم می بینیم واسترالیایی ها هم ایرانی ها رو بهتر می شناسن تا کاناداییی ها ومجبورنیستیم دنبال ورزش یخی(کانادا) بریم (نکته مثبت استرالیا )..
    راستی ورزشکار کشتی المپیک استرالیا ایرانی بود (فرزاد طرش اگه اشتباه نکنم -)گرچه آ خر شد.
    حسابدار
    فایل کانادا:فدرال -فایل اول مارچ2010 -منتظر مدیکال (تا 9 ماه قبل از من مدیکال وپاس ریکوست شدن)
    فایل استرالیا: سابمیت جهت اسکیل سلکت با ویزای 190(اسپانسر ایالت پرث)-60 امتیاز لب مرز-جولای2012 -منتظر-دعوتنامه (استرالیا ادعا کرده 6 ماهه بعد از لاج ما اونوریم)
    سلام کاکو
    حالا که شما انقدر ورزش رو دوست دارین اجازه بدین این رو هم اضافه کنم که استرالیایی ها علاقه زیادی به ورزش کردن دارن.
    بعد از ظهرها که شرکت تعطیل میشه تقریبا همه همکارهای من توی همون شرکت لباسشون رو عوض میکنن و لباس ورزشی میپوشن و بعضی ها با دوچرخه میرن خونه. بعضیها میرن میدون منهم دو روز در هفته با چند تا از بچه ها میریم فوتبال ، بعضیها هم میرن قایق سواری روی رودخونه یارا که یک رودخونه خیلی تمیز و زیبا هست که از وسط شهر ملبورن میگذره ( قایق های پارویی کایاک و کانو که اینجا خیلی متداول هستن) و....
    دو سه تا از بچه ها که حتی توی ساعت ناهار هم لباس ورزشی میپوشن و میرن میدون بعدش میان شرکت دوش میگیرن و دوباره کارشون رو شروع میکنن.
    توی خیابونها به خصوص کنار رودخونه یارا و پارکها ( که الحمدولله ملبورن همه اش پارک هست) هم همینجور ملت دارن میدون و چون هوا همه سال خوبه این قضیه همیشه برقراره.

ورزش ملی استرالیایی ها "فوتی" هست که بهش australian rules football هم میگن و عشق آزیها هست. فوتی یکجور راگبی هست که قوانین و زمینش فرق میکنه و خطاها کمتر و دوندگی بازیکنها خیلی بیشتر از راگبی و فوتبال آمریکایی هست. شنا و قایقرانی هم ورزشهای ملی آزیها هستن و قهرمانها شون رو میپرستن. توی المپیک هم معمولا بیشترین مدالها رو از شنا و قایقرانی میگیرن. بیشتر آزیهای جوون هم اعم از دختر و پسر خیلی خوش هیکل هستن و به داشتن هیکل ورزشکاری افتخار میکنن.
    جالبه که اینجا فوتبال خودمون یا همون soccer به قول اینها بیشتر یک جورایی ورزش آدمهای باکلاس هست!!!( برعکس ایران ) و خیلی متداول نیست. خونه من کنار رودخونه یارا و نزدیک ورزشگاه اصلی ملبورن هست (همون زمین فوتبالی که در حماسه ملبورن آزیها رو توش سوسک کردیم! بعضی از همکارهای هم سن و سال یا بزرگتر از من هنوز اون قضیه یادشونه و کلی باهاشون کل کل میکنم! البته از وقتی والیبال بردنمون و نگذاشتن بریم المپیک کمی روشون زیاد شده) تقریبا هر شب من از خونه ام تا استادیوم رو که رفت و برگشتش حدود 6 کیلومتر میشه رو از کنار رودخونه میدوم
    درکل اگر اهل ورزش باشین استرالیا کشور مناسبی براتون هست. برعکس اینجا سیگار خیلی گرون هست ( از پاکتی 17-18 دلار شروع میشه) و سیگار کشیدن یک عمل بیکلاس و سطح پایین محسوب میشه.( برعکس ایران که سیگار کشیدن نشونه کلاس و روشنفکر بودنه!)
    ویرایش توسط icarus : August 14th, 2012 در ساعت 04:55 PM
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

سلام، ممکنه بگین اونطور که شما تجربه کردین از لحاظ کاری وضعیت چطوره؟ من خیلی نظرات ضدونقیضی راجع به کار تو استرالیا شنیدم....مثلا اینکه دکترا هم بگیری بعید نیست مجبور شی بری تو رستوران کار کنی و این حرفا... البته خب حتما که رشته و نوع تخصص هم تاثیرگذار هست...شما وضعیت بازار کار برا تحصیلکرده ها رو چطور دیدین؟
    ویرایش توسط blur : August 15th, 2012 در ساعت 01:44 AM
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    سلام، ممکنه بگین اونطور که شما تجربه کردین از لحاظ کاری وضعیت چطوره؟ من خیلی نظرات ضدونقیضی راجع به کار تو استرالیا شنیدم....مثلا اینکه دکترا هم بگیری بعید نیست مجبور شی بری تو رستوران کار کنی و این حرفا... البته خب حتما که رشته و نوع تخصص هم تاثیرگذار هست...شما وضعیت بازار کار برا تحصیلکرده ها رو چطور دیدین؟
    اینکه آدمهای مختلف حرفهای متفاوتی درمورد بازار کار به شما بزنن کاملا منطقی هست چون برای کار پیداکردن فرمول مشخصی وجود نداره و مجموعه ای از پارامتر های مختلف از جمله شانس در کارپیداکردن مهم هستن. اما یکسری فاکتورهایی هستن که درنظر گرفتنشون شانس کار پیداکردن رو بالا میبره:
    1- آشنایی بسیارخوب با زبان انگلیسی
    2- توانایی تطبیق دادن با محیط های کاری اینجا.
    3- موقع کار پیداکردن شما درحقیقت تبدیل به فروشنده ای میشین که برای مهارتهاش دنبال مشتری میگرده پس داشتن توانایی اینکه بتونین خودتون رو به بهترین نحو و به بیشترین تعداد کارفرماها معرفی کنین بسیار مهم هست.
    4- وضعیت اقتصادی: مثلا در حال حاضر وضعیت اقتصادی در بیشتر بخشهای استرالیا خوب هست ولی در صنایع خودرو سازی خیر.
    5- داشتن تحصیلات یا سابقه کار استرالیایی ویا سابقه کار در شرکتهای معروف بین المللی یا داشتن سرتیفیکیت های معتبر بین المللی
    6- انتخاب زمان مناسب برای کارجویی: مثلا در استرالیا در بیشتر مشاغل از ماه نوامبر تا ژانویه تعداد کارهایی که به بازار عرضه میشن کم میشه ( به دلیل تعطیلات و کاهش فعالیت شرکتها در ژانویه) و در ماههای جون و جولای و آگوست زیاد میشه چون شروع سال مالی جدید هست و بهترین زمان نیرو گرفتن.
    7- شانس: شانس اینکه در زمان مناسب تخصصتون رو به بازار عرضه کنید و آدم مناسب هم به تخصص شما نیاز داشته باشه و شما رو پیدا کنه ( به عبارت دیگه در زمان مناسب در مکان مناسب باشید)

درمورد تحصیلات که گفتین، نمیشه اظهار نظر جامعی دراین مورد کرد ولی معمولا وقتی تحصیلات از فوق لیسانس میره بالاتر تعداد کارفرماهایی که به تخصص دکترا نیاز دارن کمتر میشه و ضمنا اگر هم بخواین در سطوح پایینتر کار کنین ممکنه که over qualified بشین و در نتیجه شما بخش مهمی از بازار کار رو ازدست میدین. اما این به این معنا نیست که کار پیدا نشه. بیشتر باید برای کارهای آکادمیک و تحقیقاتی اپلای کنید که خوب نسبت به بقیه کارها بازار کار محدودتری دارن. ضمنا اصلا اینگونه نیست که اگر مثلا تحصیلاتتون دکترا باشه درآمدتون بیشتر از کسی هست که دیپلم دبیرستان داشته باشه. کاملا بستگی داره که شما چه خدماتی رو به جامعه ارایه میکنید و جامعه چقدر به اون خدمات نیاز داره. درکل مدرک گرایی به شکل ایران در اینجا وجود نداره و بیشتر تجربه کاری و تخصص شما ارزش داره. هرچند از اونجاییکه دانشگاههای استرالیا به دلیل استقبال زیاد دانشجویان بینالمللی به خصوص دانشجویان کشورهای آسیای جنوب شرقی کسب و کار خوبی دارن و شدیدا رو به رشد هستن احتمال پیداکردن کار آکادمیک هم کم نیست.

به طور کلی درحال حاضر وضعیت بازار کار در اینجا نسبت به اروپا، آمریکا و کانادا بسیار بهتر هست. علت هم نزدیکی استرالیا به اقتصادهای ثروتمند و شدیدا درحال رشد آسیای جنوب شرقی مثل چین ژاپن ،کره جنوبی، مالزی و... ونیز اقتصاد هند هست. باتوجه به اینکه رشد اقتصادی و آینده اقتصادی این ناحیه از جهان دورنمای مثبتی داره میشه انتظار داشت که وضعیت بازارکار در استرالیا حداقل در چند سال اینده همینطوری خوب باقی بمونه هرچند قضاوت کردن دراین مورد ساده نیست.

با ایران هم که اصلا قابل مقایسه نیست چون:
    1- درحالیکه آمار غیر رسمی ( که درمورد ایران معتبرتر هست!) نرخ بیکاری آدمهای تحصیلکرده ایران رو بیشتر از 30 درصد اعلام میکنن اینجا نرخ بیکاری آدمهای تحصیلکرده زیر 2 درصد هست! ( نرخ کلی بیکاری حدود 4-5 درصد هست)
    2- در ایران همون کسی هم که سرکار میره حقوقش برای زندگیش کافی نیست ولی اینجا یک کار معمولی داشته باشین به راحتی زندگی میکنین.
    3- درحالیکه اقتصاد ایران به دلیل تحریمها، بحرانهای اقتصادی و قطبی و رانتی شدن شدیدا در حال افول هست اینجا نرخ رشد اقتصادی رو به بالا و شایسته سالاری بسیار بسیار بیشتر از ایران هست.
    4- اگر خلاق و کارافرین باشید و بخواین small business راه بیاندازید دولت و بانکها کمک زیادی به شما میکنن و به خصوص اگر پی آر باشید کلاسهای رایگان دولتی سطح بالا برای شما هست که به شما در این راه کمک زیادی میکنه و بانکها هم به بیزینس پلانهای خوب به راحتی وام میدن تا کسب و کار خودتون رو راه بیاندازید. در کل دولت کمکهای فراوانی به کسانی میکنه که بخوان کسب و کارهای جدید شروع کنن و small business ها رو ستون فقرات اقتصاد استرالیا میدونه
    ویرایش توسط icarus : August 15th, 2012 در ساعت 04:35 AM

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

دوست عزیز مطمئنا استرالیا کشور بسیار خوبی هست و مقصد مناسبی برای مهاجرین هست. ولی اگر اشتباه نکنم شما 5 ماهه اومدید استرالیا. شما الان تو مرحله honey moon از سری مرحله های مهاجرت هستید، بعد ها در همین فروم شاهد نظرات مخالف و 180 درجه تغییر یافته تون خواهیم بود!
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting(BA)-Shiraz Uni-Diploma in IFRS-ACCA

مرسی ایکاروس که این همه وقت میذاری ویه علی هم هست تو فروم مایگرنت هلپ که مثل شما واقعا لطف به ماها داره :
    یه زمانی حرفه ای فوتبال بازی می کردم (در حد لیگ) اما حالا هفته ای دو سه بار والبته جام رمضان فوتسال هم بازی می کنم وشاید اونجا اومدم تو کار مربیگری ویا حسابداری فوتبال و... رفتم وحالا پسر 4.5 سالم رو آموزش میدم والبته تو استرالیا با توجه به تیم ملی و باشگاههاش ورابطشون با لیگ انگلیس .. امکان رشد پسرم بیشتره تا کانادا یخی وبدون تیم معروف و....(این واقعا یه پرامتره واسم -تصور کن بره هاکی روی یخ !!!!)فعلا تمرکزم رو درسهای حسابداری وزبانم هست تا قوی تر شم واونجا خیلی گیر نکنم والبته توصیه های شما رو هم کاملا آویزه گوش می کنیم .

[QUOTE=icarus;862450]سلام کاکو
    حالا که شما انقدر ورزش رو دوست دارین اجازه بدین این رو هم اضافه کنم که استرالیایی ها علاقه زیادی به ورزش کردن دارن.

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    دوست عزیز مطمئنا استرالیا کشور بسیار خوبی هست و مقصد مناسبی برای مهاجرین هست. ولی اگر اشتباه نکنم شما 5 ماهه اومدید استرالیا. شما الان تو مرحله honey moon از سری مرحله های مهاجرت هستید، بعد ها در همین فروم شاهد نظرات مخالف و 180 درجه تغییر یافته تون خواهیم بود!
    با احترام فراوان به نظر شما اجازه بدین عرض کنم که فکر میکنم خیلی نظر شما منفی و تلخ هست.

من کمتر از 4 ماه هست که اینجا هستم اما حدود 10 سال در دفاتر ایران و دوبی یک شرکت معروف بین المللی کار کرده ام و حدود 2 سال در دبی و 6 ماه در آنکارا و 2 ماه در بیروت زندگی کرده ام. کشورهای زیادی رو هم دیده ام و دفعه اولی نیست که از ایران پام رو بیرون میگذارم.
    استرالیا هم که اومدم خودم رو به دفتر اصلی اون شرکت در ملبورن منتقل کردم و الان 2.5 ماهه که اینجا کار میکنم و به خاطر تجربه بین المللی که دارم و دوره های زیادی که در کشورهای مختلف گذرونده ام بسیار مورد احترام همکارهام هستم.
    شاید همین مساله باعث شده که خیلی راحت اینجا جا افتاده ام و راهی رو که خیلیها باید در زمان درازی برن در مدت کوتاهی رفته ام.

تمام مسایلی که در مورد استرالیا گفتم واقعی هستن. به نظر من آدم باید به قدری امیدوار و مثبت باشه که زندگی همیشه براش ماه عسل باشه.
    من قبول دارم که به دلیل ناملایماتی که ما ایرانیها در طول زندگیمون در ایران باهاش برخورد میکنیم و یک مقدار زیادی هم به خاطر فرهنگمون کلا آدمهای منفی ای هستیم.( خیلی هم راحت بدون اینکه دیگران رو بشناسیم درمورد عقاید و نظراتشون قضاوت میکنیم مثل نظر شما درمورد اینکه قراره من در آینده چی فکر کنم!)
    اما به نظر من اگر کسی میخواد منفی وبدون تلاش زیاد زندگی کنه درهمون ایران بمونه بهتره چون ساختن یک زندگی جدید نه تنها دراسترالیا بلکه در همه جای جهان نیاز به یک دنیا انرژی مثبت و انگیزه داره.

برای شما و همه دوستان آرزوی پیروزی دارم و مطمین باشید که 10 سال دیگه هم نظرم همینه چون از تجربه زندگی و کار دزکشورهای مختلف و دیدن فرهنگهای مختلف بهش رسیدم.
    ویرایش توسط icarus : August 15th, 2012 در ساعت 11:02 AM

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    با احترام فراوان به نظر شما اجازه بدین عرض کنم که فکر میکنم خیلی نظر شما منفی و تلخ هست.

من کمتر از 4 ماه هست که اینجا هستم اما حدود 10 سال در دفاتر ایران و دوبی یک شرکت معروف بین المللی کار کرده ام و حدود 2 سال در دبی و 6 ماه در آنکارا و 2 ماه در بیروت زندگی کرده ام. کشورهای زیادی رو هم دیده ام و دفعه اولی نیست که از ایران پام رو بیرون میگذارم.
    استرالیا هم که اومدم خودم رو به دفتر اصلی اون شرکت در ملبورن منتقل کردم و الان 2.5 ماهه که اینجا کار میکنم و به خاطر تجربه بین المللی که دارم و دوره های زیادی که در کشورهای مختلف گذرونده ام بسیار مورد احترام همکارهام هستم.
    شاید همین مساله باعث شده که خیلی راحت اینجا جا افتاده ام و راهی رو که خیلیها باید در زمان درازی برن در مدت کوتاهی رفته ام.

تمام مسایلی که در مورد استرالیا گفتم واقعی هستن. به نظر من آدم باید به قدری امیدوار و مثبت باشه که زندگی همیشه براش ماه عسل باشه.
    من قبول دارم که به دلیل ناملایماتی که ما ایرانیها در طول زندگیمون در ایران باهاش برخورد میکنیم و یک مقدار زیادی هم به خاطر فرهنگمون کلا آدمهای منفی ای هستیم.( خیلی هم راحت بدون اینکه دیگران رو بشناسیم درمورد عقاید و نظراتشون قضاوت میکنیم مثل نظر شما درمورد اینکه قراره من در آینده چی فکر کنم!)
    اما به نظر من اگر کسی میخواد منفی وبدون تلاش زیاد زندگی کنه درهمون ایران بمونه بهتره چون ساختن یک زندگی جدید نه تنها دراسترالیا بلکه در همه جای جهان نیاز به یک دنیا انرژی مثبت و انگیزه داره.

برای شما و همه دوستان آرزوی پیروزی دارم و مطمین باشید که 10 سال دیگه هم نظرم همینه چون از تجربه بهش رسیدم.
    عزیز شما هم مثل دوست من هستید. نه قصد ضایع کردنتون رو دارم نه حال گیری می خوام بکنم. یه سر به انجمن کانادا بزنید، یکی از دوستان با نام کاربری aabed هستند، نظراتشون رو بخونید. فکر نکنید چیزایی که میگن مخصوص کانادا هست و شما استرالیایی هستید و این جور چیزا رو تجربه نمی کنید. من توصیه می کنم کمی در مورد culture shock بیشتر تحقیق بکنید.
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    عزیز شما هم مثل دوست من هستید. نه قصد ضایع کردنتون رو دارم نه حال گیری می خوام بکنم. یه سر به انجمن کانادا بزنید، یکی از دوستان با نام کاربری aabed هستند، نظراتشون رو بخونید. فکر نکنید چیزایی که میگن مخصوص کانادا هست و شما استرالیایی هستید و این جور چیزا رو تجربه نمی کنید. من توصیه می کنم کمی در مورد culture shock بیشتر تحقیق بکنید.
    hirt-01 عزیز
    اول اینکه من استرالیایی نیستم و ایرانی هستم. دوم اینکه بازهم قضاوت کردید ها!! از کجا میدونید من این شوک فرهنگی رو که شما بهش اشاره میکنید نمی شناسم یا میشناسم که توصیه میکنید من درموردش تحقیق بیشتری بکنم؟( فکر نمیکنم قبلا دراین مورد حرفی زده باشیم) سوم اینکه برای اینکه این تاپیک که برای دانستن درمورد استرالیا باز شده منحرف نشه و تبدیل به صحبت شخصی من و شما نشه ازتون خواهش میکنم که اطلاعات واقعی و مستند درمورد استرالیا که میتونه استرالیا رو بهتر به بقیه بشناسونه در اینجا قرار بدین . منهم با کمال میل در پیام خصوصی درخدمتتون هستم و از آشنایی و گپ زدن باشما بسیار لذت خواهم برد.
    منهم کاملا متوجه هستم که هدف شما روشن کردن همه دوستان درمورد مشکلات مهاجرت هست ولی فکر میکنم جای این موضوع در تاپیک "درمورد استرالیا بیشتر بدانیم" نیست.
    این مساله من رو یاد اتفاقی که در فرودگاه برام افتاد میاندازه: یکی از بچه هایی که توی دانشگاه موناش درس میخونه و در فرودگاه سنگاپور باهاش آشنا شدم وقتی فهمید که من مهاجرت کردم استرالیا طفلک از سر خیر خواهی کلی من رو نصیحت میکرد که برم زبان انگلیسی یاد بگیرم و مطمین باشم که حداقل 6 ماه قراره بیکار باشم و... منهم خیلی باهاش دوست شدم و به حرف هاش گوش دادم چون همیشه در حرف آدمها یک چیزی برای یادگرفتن هست. اما چون این دوستم یک مقداری کم تجربه بود اتوماتیک فرض رو بر این گذاشته بود که من هیچی زبان نمیدونم و تازه از ایران اومدم بیرون و.... الان هم توی ملبورن با این دوستم در ارتباط هستم. جای شما خالی یکشنبه پیش با همدیگه رفتیم خیابون چپل که یک بستنی!!!! بخوریم و گپی بزنیم به من میگفت که بررسی کنم ببینم میتونه توی شرکت ما بیاد کار داوطلبانه بکنه که سابقه کار پیدا کنه.
    منظورم اینه که اگر من یک راهی رو در زندگیم میرم و مراحلی رو طی میکنم اصلا به این معنی نیست که بقیه هم حتما همون راه رو میرن و همون مشکلات رو خواهند داشت چون آدمها با هم فرق میکنن و بازیهای زندگی هم برای آدمهای مختلف متفاوتن.

باز هم ممنونم از توضیحات شما که از دلسوزی برای هموطن هامون و برای راهنمایی کردن هست.

پیروز و سربلند باشید
    ویرایش توسط icarus : August 15th, 2012 در ساعت 01:01 PM

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)