صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 54 , از مجموع 54

موضوع: در مورد استرالیا بیشتر بدانیم ...

پیش فرض پاسخ : در مورد استرالیا بیشتر بدانیم ...

حقیقتش از صحبت های دوستان درباره خوبی هاس استرالیا متعجب هستم و خیلیش رو رد میکنم. بیشتر اونها تصورات من (قبل از زندگی در استرالیا) هم بود.من دکترام رو امریکام گرفتم و برای کار (آکادمیک) رفتم استرالیا (چه اشتباهی!). به طور خلاصه، در مدت یکسال که استرالیا بودم انقدر حق کشی و نژادپرستی دیدم که بالاخره از کارم استعفا دادم. اینم بگم که من خیلی اجتماعی هستم و رفقام هم آزی سفید پوست بودن و هم با بک گراندهای دیگه.

از جمله صحنه هایی که هرگز فراموش نمی کنم مربوط میشه به یکی از همکارهای استرالیایی هندی الاصلم. این بنده خدا چندین بار در حضور من و روی شونه های من اشک ریخت از برخوردهای نژادپرستانه با خودش و دختر کوچیکش (دو رگه هندی و سفید). آزی های سفید پوست فوق العاده ریاکار هستن و زمان میبره تا متوجه منظور و مقصودشون بشین.

زمانی که فرودگاهی در استرالیا رو به مقصد دبی ترک می کردم، صرفا به خاطر ظاهر خاور میانه ایم (جالبه که من رنگ پوست خیلی روشنی دارم ولی خوب شباهتی به آزی ها ندارم. از دید استرالیایی ها فرقی بین ایرانی و عرب نیست. حتی پرشین رو هم عرب میدونن!) پلیس امنیتی من رو جدا کرد و خیلی توهین آمیز ازم سوال و جواب کرد. من یه مقدار بیش از حد مجاز دلار با خودم داشتم و تمام فرم های مربوطه رو هم پر کرده بودم ولی با اینحال یکسری از سوال های داخل فرم رو دوباره ازم پرسید. در بین سوال و جواب با یه لحن زشتی ازم پرسید که "آیا من این دلارهام رو دزدیدم؟!" با وجود همه فشار روحی براش توصیح دادم که من عضو اکادمیک دانشگاه هستم و با حقوقی که بهم پرداخت شده دلار خریدم. هنوز که هنوزه نتونستم این خاطره تلخ و فراموش کنم.

به دوستان توصیه میکنم درباره tall poppy syndrome که رایج در کشورهای با بکگراند انگلوساکسون (انگلیسی) و گیلیک (عمدتا ایرلندی و اسکاتلندی) هست یه مطالعه ای بکنن. البته این مربوط به یه مشکل دیگه در فرهنگ استرالیایی هست و ربطی به نژادپرستی نداره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درمورد استرالیا بیشتر بدانیم

سلام دوست عزیز. طرز فکر و برخورد شما رو خیلی میپسندم. این تفکرات هستن که همه جا پیشرو هستن و راهشون رو به همه جا باز می کنن. منم 14 سپتامبر راهی سیدنی هستم با ویزای 189 امیدوارم که از مهاجرت و تصمیمم همیشه راضی باشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    درود
    درمورد اسلام در استرالیا اینجا رو مطالعه بفرمایید:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Islam_in_Australia

درمورد سوالتون درمورد حجاب یا همون نحوه پوشش اسلامی خدمت شما عرض کنم که پاسخ سوالتون کمی سخت هست چون حجاب تعریف خاصی نداره و از روبنده و برقع و چادر شروع میشه تا تنها سرکردن یک روسری ساده که بین مهاجران اندونزیایی و ترک و..دیده میشه. تعداداندکی از هموطنها رو هم دیده ام که روسری سر میکنن. اما چادر و...رو ندیده ام.
    تاالان که کسی رو ندیده ام که در ملبورن چادر و روبنده داشته باشه اما نمیتونم بگم که نیست چون دیده های من محدود به تجربیات من هستن.اگر باشه باید خیلی کم باشه.
    ببینین برداشت من از تفکر استرالیایی ها این هست: مهاجرها آزادن که فرهنگ و سنن خودشون رو حفظ کنن و بدون تبعیض درزندگی اجتماعی مشارکت کنن اما نباید فراموش کنن که استرالیا رو برای زندگی انتخاب کرده اند پس باید به قوانین و ارزشهای این کشور احترام بگذارن.
    بر این پایه هیچگونه برخورد تبعیض آمیزی با شما صورت نخواهد گرفت مگر اینکه فرد بخواهد ارزشهای خودش را به جامعه و دیگران تحمیل کند که دراین مورد باید انتظار مقاومت را داشته باشد.
    اجازه بدین یک مثالی برای روشن شدن مطلب بزنم: چندی پیش گروهی از مسلمانان تندرو در سیدنی تظاهراتی برعلیه فیلمی که برای پیامبر اسلام در آمریکا ساخته شده بود انجام دادن که متاسفانه به خشونت کشوندن و پلیس وارد ماجرا شد و قضیه بیخ پیدا کرد.
    دراونموقع من خیلی نقدهای مطرح شده رو خوندم. عمدتا تفکر استرالیایی های روشنفکر این بود که استرالیا برمبنای تفکرات دمکراتیک شکل گرفته و همه عقاید آزاد هستند تا در چهار چوب قانون بیان بشن و همین آزادی هست که استرالیا رو به محل امنی برای همه عقیده ها و مهاجرها تبدیل کرده. براین مبنا مسلمانان حق داشته اند تا به صورت حقوقی اعتراض کنند یا تظاهرات اعتراضی ارام انجام بدهند اما حق نداشته اند تا شورش کنند و حرکات خشونت آمیز انجام بدهند.

درمورد دوست یابی هم باز یک مساله پیچیده هست و زوایای زیادی داره. استرالیایی ها آدمهای خونگرمی هستن و میشه به راحتی باهاشون ارتباط برقرار کرد اما در خود ایران هم معمولا آدمها با کسانی دوست میشن که باهاشون یک وجه اشتراکهای فکری یا فرهنگی یاکاری و...دارن. براین مبنا برای دوست شدن با استرالیایی ها لازمه که آدم با فرهنگ و تفکر و عاداتشون آشنا بشه و بتونه باهاشون ارتباط برقرار کنه.

خانم یکی از دوستهای من که از هم دانشگاهیها بودن روسری سرمیکنن و مشکلی هم ندارن البته ایشون منزل هستن و کار نمیکنن.
    ضمنا استرالیایی ها به بحثهای سیاسی و مذهبی که بین ما ایرانیها شایع هست و هروقت دور هم مینشینیم سریع بحث سیاسی و مذهبی میکنیم علاقه ای ندارن و بهترین راه دوست شدن باهاشون صحبت درمورد ورزش ( به خصوص فوتی) هست. من شخصا مثل خیلی از مهاجرها از فوتی چیزی نمیدونستم اما برای ارتباط برقرار کردن نشستم کلی فوتی نگاه کردم و یادگرفتم. مثلا امثال فینال فوتی بین تیم هاوتورن از ملبورن و تیم سیدنی سوانز بود که من به خاطر آدام گودمن که دوستش دارم و در تیم سیدنی بازی میکرد طرفدار سیدنی بودم و کلی با ملبورنیها کل کل میکردم و اتفاقا خیلی هم جواب داد و کلی با همکارهام صمیمی شدم!

Banned

پیش فرض پاسخ : در مورد استرالیا بیشتر بدانیم ... !

نقل قول نوشته اصلی توسط mardomak نمایش پست ها
    نه من ویزای 574 دانسجویی هستم و بیمه medibank یک سال دوره انتظار برای زایمان داره که همسرم متاسفانه نمیتونه از این بیمه استفاده کنه. پس احتمالا باید آزاد پرداخت کنم!!! هزینه رو نمیدونید؟ ممنون
    در مورد دوستانی که درباره خدمات پزشکی سوال دارن مطلبی دیدم که فکر میکنم جالب باشه
    یکی از مهمترین نگرانی هایی که افراد پس از مهاجرت به استرالیا دارند عدم آشنایی با سیستم درمانی و ترس از عدم توانایی پرداخت هزینه های درمانی خصوصا در ماه های اول اقامت میباشد.یکی از مهمترین اقدامات پس از ورورد به کشور درخواست کارت مدیکیر برای خود و اعضای خانواده است که با همراه داشتن آن و مراجعه به یکی مراکز درمانی دولتی میتوانید به صورت رایگان از خدمات درمانی آن مرکز استفاده کنید. قابل ذکر است که سطح کیفی مراکز درمانی دولتی در استرالیا برابر با مراکز درمانی خصوصی در ایران میباشد.در این مراکز در صورت تشخیص پزشک عمومی به پزشک متخصص مراجعه میکنید که دارای تعرفه ای در حدود 100 تا 200 دلار میباشد. نکته دیگر اینکه داروهای معمولی در اینجا مشمول بیمه درمانی نمی باشند و باید آنها را به صورت آزاد خریداری کنید.داروهای خاص و گران مشمول این بیمه می باشند که باید آنها را از مدیکر بگیرید

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

پیش فرض پاسخ : در مورد استرالیا بیشتر بدانیم ... !

نقل قول نوشته اصلی توسط unique2017 نمایش پست ها
    در مورد دوستانی که درباره خدمات پزشکی سوال دارن مطلبی دیدم که فکر میکنم جالب باشه
    یکی از مهمترین نگرانی هایی که افراد پس از مهاجرت به استرالیا دارند عدم آشنایی با سیستم درمانی و ترس از عدم توانایی پرداخت هزینه های درمانی خصوصا در ماه های اول اقامت میباشد.یکی از مهمترین اقدامات پس از ورورد به کشور درخواست کارت مدیکیر برای خود و اعضای خانواده است که با همراه داشتن آن و مراجعه به یکی مراکز درمانی دولتی میتوانید به صورت رایگان از خدمات درمانی آن مرکز استفاده کنید. قابل ذکر است که سطح کیفی مراکز درمانی دولتی در استرالیا برابر با مراکز درمانی خصوصی در ایران میباشد.در این مراکز در صورت تشخیص پزشک عمومی به پزشک متخصص مراجعه میکنید که دارای تعرفه ای در حدود 100 تا 200 دلار میباشد. نکته دیگر اینکه داروهای معمولی در اینجا مشمول بیمه درمانی نمی باشند و باید آنها را به صورت آزاد خریداری کنید.داروهای خاص و گران مشمول این بیمه می باشند که باید آنها را از مدیکر بگیرید
    سلام، در مورد هزینه های خدمات دندانپزشکی هم توضیح میدین و بیمه هایی که پوشش میدن.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)