صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 54

موضوع: در مورد استرالیا بیشتر بدانیم ...

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : درمورد استرالیا بیشتر بدانیم

[QUOTE=bijanirani1;863335]مرسی ایکاروس که این همه وقت میذاری ویه علی هم هست تو فروم مایگرنت هلپ که مثل شما واقعا لطف به ماها داره :
    یه زمانی حرفه ای فوتبال بازی می کردم (در حد لیگ) اما حالا هفته ای دو سه بار والبته جام رمضان فوتسال هم بازی می کنم وشاید اونجا اومدم تو کار مربیگری ویا حسابداری فوتبال و... رفتم وحالا پسر 4.5 سالم رو آموزش میدم والبته تو استرالیا با توجه به تیم ملی و باشگاههاش ورابطشون با لیگ انگلیس .. امکان رشد پسرم بیشتره تا کانادا یخی وبدون تیم معروف و....(این واقعا یه پرامتره واسم -تصور کن بره هاکی روی یخ !!!!)فعلا تمرکزم رو درسهای حسابداری وزبانم هست تا قوی تر شم واونجا خیلی گیر نکنم والبته توصیه های شما رو هم کاملا آویزه گوش می کنیم .

بیژن جان بچه های خوب که همدیگه رو راهنمایی کنن اینجا زیاد هستن. خوشبختانه این نسل جدید مهاجرهای ایران بیشتر از بچه های تحصیلکرده طبقه متوسط جامعه هستن و به همین دلیل میشه باهاشون خوب ارتباط برقرار کرد.
    درمورد پسر گلت گفتی ( ایشالله که همیشه سالم باشه و سایه شماها هم بالای سرش) از بابت آینده فرزندت خیالت راحت باشه. چون در اینجا شایسته سالاری زیاد هست نیازی نیست که آدم حتما پدر پولدار یا پست و مقام دار داشته باشه تا پیشرفت کنه. الان یک آقایی اینجا هست به نام سام دستیاری که 29-30 سالش هست و وقتی 5 سالش بوده پدر و مادرش از یکی روستاهای شمال ایران اومدن و پناهنده شدن استرالیا حالا این اقا در حزب کارگر general secretary استان نیو سالت ولز هست که سمت بالایی هست و امید زیادی برای آینده سیاسی اش هست.

پیروز باشید
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

من خودم نزدیک دو ساله با در استرالیا هستم.
    با حرفهای دوستمون icarus در مورد استرالیا و فرهنگش تا حدود زیادی موافقم و ایشون درست میگن.
    استرالیا جای زندگی و آرامش هست. ولی برای کسی که اقامت دایم داشته باشه!
    اگر با ویزایی غیر از ویزای اقامت دائم به استرالیا میایید، اشتباه بزرگی رو مرتکب میشید چون هیچ جا به شما کار نمیدن و از مزایای حقوق شهروندی تا حد زیادی محرومید. بدون PR اینجا بشما به چشم یک بیگانه نگاه میکنند. کار هم نداشته باشید، نتیجتاً منبع درآمد ندارید و با خرج کردن از اندوخته هایی که از ایران به استرالیا میارید نمیشه از خوبیهای استرالیا که تعریف میشه لذت برد. اینجا گرانی بیداد میکنه... بخصوص در کلانشهرهای آن.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

سلام ایکاروس <
    مرسی از توضیحات کاملت . نمی دونی ما که ایرانیم چقدر به تجربیات افرادی مثل تو نیاز داریم .
    لطفا از دانشگاه های استرالیا بگو . در دنیا چقدر رو مدرکش حساب باز می کنن ؟
    از شهریه ی دانشگاه ها اطلاعاتی داری ؟
    واقعا ممنون

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mynorton نمایش پست ها
    سلام ایکاروس <
    مرسی از توضیحات کاملت . نمی دونی ما که ایرانیم چقدر به تجربیات افرادی مثل تو نیاز داریم .
    لطفا از دانشگاه های استرالیا بگو . در دنیا چقدر رو مدرکش حساب باز می کنن ؟
    از شهریه ی دانشگاه ها اطلاعاتی داری ؟
    واقعا ممنون
    خواهش میکنم. امیدوارم که این اطلاعات مفید باشن.
    درمورد دانشگاههای استرالیا، دوستانی که در بخش " تحصیل در استرالیا" در همین فروم مینویسن خیلی بیشتر از من میدونن و میتونن کمکتون کنن حتما لینک زیر رو ببینید:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...84%DB%8C%D8%A7

پیروز باشید
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    .
    با خرج کردن از اندوخته هایی که از ایران به استرالیا میارید نمیشه از خوبیهای استرالیا که تعریف میشه لذت برد. اینجا گرانی بیداد میکنه... بخصوص در کلانشهرهای آن.
    qwerty123456 عزیز درست میفرمایید

قطعا داشتن ویزاهای اقامتی ( دایم یا موقت) کمک بسیار زیادی به پیداکردن کار و جا افتادن آدم میکنن.
    درمورد گرونی که گفتین: درسته که استرالیا نسبت به مثلا کانادا و آمریکا چند درصد گرونتر هست اما مشکل اصلی ما ایرانیها این چند درصد کم نیست. چون الان بچه هایی که کانادا و آمریکا هم میرن این مشکل رو دارن.
    مشکل اصلی ما ایرانیها بی ارزش شدن شدید پول ملی و داراییهای خودمون هست و این ربطی به این کشورها نداره.
    مثلا آخر سال 2009 که من اپلای کردم دلار آمریکا و کانادا حدود نهصدو خرده ای تومان و دلار استرالیا حدود 700 تومان بود ولی الان خودتون میدونید که دلار استرالیا حدود 2300 تومان هست یعنی ارزش پول ایران نسبت به استرالیا در طول حدود 2 سال و خرده ای به یک سوم رسیده.

اگر الان هم شرایط مثل حتی 2 سال پیش بود الان هم دانشجوها و هم مهاجرها روزگار خیلی بهتری داشتن. این مساله به خصوص روی زندگی مهاجرها خیلی تاثیر میگذاره چون اگر بخوان در اینجا زندگی جدیدی رو شروع کنن و همه داراییهاشون رو به اینجا منتقل کنن نسبت به گذشته خیلی ضرر میکنن.

در کل این مشکل استرالیا و کانادا و آمریکا و...نیست. مشکل ایران هست

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    .
    با خرج کردن از اندوخته هایی که از ایران به استرالیا میارید نمیشه از خوبیهای استرالیا که تعریف میشه لذت برد. اینجا گرانی بیداد میکنه... بخصوص در کلانشهرهای آن.
    qwerty123456 عزیز درست میفرمایید

قطعا داشتن ویزاهای اقامتی ( دایم یا موقت) کمک بسیار زیادی به پیداکردن کار و جا افتادن آدم میکنن. ( به خصوص اقامت دایم)
    درمورد گرونی که گفتین: درسته که استرالیا نسبت به مثلا کانادا و آمریکا چند درصد گرونتر هست اما مشکل اصلی ما ایرانیها این چند درصدنیست. چون الان بچه هایی که کانادا و آمریکا هم میرن مشکلشون مشابه دوستانی هست که جاهای دیگه دنیا میرن.
    مشکل اصلی ما ایرانیها بی ارزش شدن شدید پول ملی و داراییهای خودمون هست و این ربطی به این کشورها نداره.
    مثلا آخر سال 2009 که من اپلای کردم دلار آمریکا و کانادا حدود نهصدو خرده ای تومان و دلار استرالیا حدود 700 تومان بود ولی الان خودتون میدونید که دلار استرالیا حدود 2300 تومان هست یعنی ارزش پول ایران نسبت به استرالیا در طول حدود 2 سال و خرده ای به یک سوم رسیده.

اگر الان هم شرایط مثل حتی 2 سال پیش بود الان هم دانشجوها و هم مهاجرها روزگار خیلی بهتری داشتن. این مساله به خصوص روی زندگی مهاجرها خیلی تاثیر میگذاره چون اگر بخوان در اینجا زندگی جدیدی رو شروع کنن و همه داراییهاشون رو به اینجا منتقل کنن نسبت به گذشته خیلی ضرر میکنن.

در کل این مشکل استرالیا و کانادا و آمریکا و...نیست. مشکل ایران هست
    ویرایش توسط icarus : August 17th, 2012 در ساعت 12:01 PM

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

یه سوال دیگه: در مورد میزان پذیرش مهاجرین- بخصوص ایرانیا که از لحاظ بین المللی وضعشون خوب نیست- به نظرتون مردم استرالیا نسبت به سایر کشورهای مهاجرپذیر تو چه سطحی هستن؟
    مرسی
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

ApplyAbroad Hero

جناب ایکاروس ممنون به خاطر تاپیک خوب و مفیدی که درست کردید. یه سری سوال برام پیش اومده و احساس میکنم شما میتونید راهنمایی کنید.
    قطعا داشتن مدرک دانشگاهی استرالیا برای پیدا کردن کار نکته مثبتی محسوب میشه ولی کسایی مثل ما که لیسانس و مستر رو در ایران گذروندن و برای دکترا میان استرالیا، با توجه به اینکه پیدا کردن کار بیرون دانشگاهی برای دکتراها سخته چه راه حلی دارید؟ ایا ترنسفر دکترا به ارشد کار عاقلانه ای هست؟
    یه سوال دیگه در مورد هزینه های زندگی دارم. این سوال رو از چند نفر پرسیدم و باور کنید جوابایی که گرفتم بعضا تا 200%-300% هم تفاوت داشتن. مثلا یه نفر میگفت هزینه زندگی دانشجویی ماهانه در ادلاید میتونه 1000 دلار باشه یکی دیگه میگفت حداقل 3000 دلار. میدونم به نوع زندگی و نوع مخارج بستگی داره ولی برای یه زندگی نرمال و دانشجویی (بدون همسر) حدودا ماهی چقد هزینه زندگی تو شهری مثل ادلاید هست؟
    شاید مسخره باشه ولی شنیدم در بعضی نقاط استرالیا سرطان پوست به دلیل نازکی لایه اوزون شایع هست. در این رابطه چیزی شنیدید؟

دوستان راستش تا 1 سال پیش که دلار انقدر گرون نشده بود هدفم این بود که واسه قوف لیسانس بیام استرالیا رشته برق قدرت بخونم ولی الان تو این فکر افتادم که برم المان در رشته انرزی نو بخونم و المان تو این زمینه انرزی بادی و خورشیدی حرف اولو میزنه .ولی ته دلم همش با استرالیا هست.میخام به مقایسه بفرمایید ار همه نظر(اب وهوا رفاه اینده شغلی در امد و.......)و اینکه انرزی نو بازار کارش در استرالیا چجوریه؟مرسی خیلی دو دلم

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haaaji نمایش پست ها
    دوستان راستش تا 1 سال پیش که دلار انقدر گرون نشده بود هدفم این بود که واسه قوف لیسانس بیام استرالیا رشته برق قدرت بخونم ولی الان تو این فکر افتادم که برم المان در رشته انرزی نو بخونم و المان تو این زمینه انرزی بادی و خورشیدی حرف اولو میزنه .ولی ته دلم همش با استرالیا هست.میخام به مقایسه بفرمایید ار همه نظر(اب وهوا رفاه اینده شغلی در امد و.......)و اینکه انرزی نو بازار کارش در استرالیا چجوریه؟مرسی خیلی دو دلم
    بنظرم تصمیم درستی گرفته اید، آمدن به استرالیا و تحصیل در آن بهدف گرفتن اقامت و بعد پیدا کردن شغل مرتبط در استرالیا دیگر تصمیم درستی بنظر نمیرسه. همانطور که گفتم آمدن به استرالیا بدون ویزای اقامت دائم و با ویزاهای دانشجویی(بخصوص بدون فاند) اصلاً کار عاقلانه ای نیست.(قبلش بگم بنده خودم نزدیک 2 ساله که دانشجوی مستر هستم و این تجربیات رو دارم)

به چند دلیل:

- هزینه دانشگاههای استرالیا در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار بالاست و این اصلاً بصرفه نیست(باتوجه به بالارفتن قیمت دلار)
    - آدم همون پول رو اگر ببره در یک کشور دیگه که مجبور نباشه هزینه زیاد برای تحصیلات بده و در اون با کیفیت بالاتر و بهتری زندگی کنه، خیلی بیشتر به نفعش هست و حال آنکه کشور مقصد برای مهاجرت بنظر من برای ما که از ایران میاییم چندان تفاوتی نمیکنه که آلمان
    باشه، یا استرالیا. چه بسا در آلمان و سایر کشورهای اروپایی هم گرفتن اقامت غیرممکن نیست.

-تحصیل در استرالیا به چه امیدی؟ ... گرفتن اقامت بعد از آن؟! حقیقت اینه که قوانین مهاجرتی تغییر کرده و بنظر میرسه دولت استرالیا بیشتر مایل باشه افرادی رو اجازه اقامت بده که تجربه و تبحر کاری داشته باشند تا تحصیلات دانشگاهی. این یعنی داشتن مدرک استرالیایی اونقدر ارزش نداره که تجربه کاری ارزش داره. اتفاقاً چندی پیش یکی از دوستان قبلاً بررسی کرده بود که اگر بخواهید برای PR اقدام کنید، از لحاظ امتیازبندی عملاً هیچ فرقی نمیکنه که دو سال تحصیل استرالیایی داشته باشی یا اینکه 1 سال سابقه کار.

-اینجا به مدرک دانشگاهی اونقدرها هم که تصور میکنید ارزش و بها داده نمیشه که به تجربه کاری شما و اینکه چقدر میتونید کاری را انجام بدهید ارزش داده میشه. بعنوان مثال اگر شما در زمینه شبکه جویای کار باشید، اگر در رزومه کاری اسم 4-5 تا مدرک Cisco را عنوان کنید، خیلی بیشتر از نوشتن یک مدرک مستر در رشته شبکه ارزش دارد. با مثلاً در آگهی های کاری اگر دقت کنید از مهارتها بیشتر نام برده میشود، تا اینکه صراحتاً اشاره شده باشد که مدرک دانشگاهی مرتبط نیاز است.

-استرالیا هزینه ها سرسام آور است. برای دانشجوی مستری که میخواهد بیاید به استرالیا درس بخواند و احتمالاً پول فقط برای تحصیلش دارد و تصمیم دارد هزینه های زندگی را با کار کردن در استرالیا تامین کند، متاسفانه بسیار سخت است، (تجربه شخصی من) سر هر کار کوچکی، باید هزینه بپردازید. اگر بعد از اتمام تحصیلات تنها بخواهید برای PR اقدام کنید، باید نهایتاً حدود 7000 دلار بپردازید. بعد از پیمودن هفت خوان رستم البته، نوشتن CDR، امتحان آیلتس 7، امتحان NAATI، آزمایشات پزشکی... (که هرکدوم اینها حدود 500 تا 1000 دلاری خرج دارند)، تغییر سیستم تقاضا EoI، ... تازه بعد از همه اینها حدود 1.5 سال طول میکشه پرونده تون بررسی بشه تا بتونید اقامت بگیرید. کجای دنیا سراغ دارید که قوانین مهاجرتی برای فارغ التحصیلان خارجی اینقدر سخت گیرانه باشند؟

-در استرالیا بدون PR کار نمیتونید پیدا کنید. اگر هم بتوانید توسط آژانسها و بیشتر قرارداری با دستمزد کم خواهد بود.

- راجع به رشته انرژی های نو، چندان اطلاعی ندارم ولی اینو میدونم که رشته پیشتازی در استرالیا هست و موقعیتهای کاری مناسبی براش هست. ولی مسلماً به تعداد IT نیست.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)