صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 54

موضوع: در مورد استرالیا بیشتر بدانیم ...

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : درمورد استرالیا بیشتر بدانیم

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    جناب ایکاروس ممنون به خاطر تاپیک خوب و مفیدی که درست کردید. یه سری سوال برام پیش اومده و احساس میکنم شما میتونید راهنمایی کنید.
    قطعا داشتن مدرک دانشگاهی استرالیا برای پیدا کردن کار نکته مثبتی محسوب میشه ولی کسایی مثل ما که لیسانس و مستر رو در ایران گذروندن و برای دکترا میان استرالیا، با توجه به اینکه پیدا کردن کار بیرون دانشگاهی برای دکتراها سخته چه راه حلی دارید؟ ایا ترنسفر دکترا به ارشد کار عاقلانه ای هست؟
    یه سوال دیگه در مورد هزینه های زندگی دارم. این سوال رو از چند نفر پرسیدم و باور کنید جوابایی که گرفتم بعضا تا 200%-300% هم تفاوت داشتن. مثلا یه نفر میگفت هزینه زندگی دانشجویی ماهانه در ادلاید میتونه 1000 دلار باشه یکی دیگه میگفت حداقل 3000 دلار. میدونم به نوع زندگی و نوع مخارج بستگی داره ولی برای یه زندگی نرمال و دانشجویی (بدون همسر) حدودا ماهی چقد هزینه زندگی تو شهری مثل ادلاید هست؟
    شاید مسخره باشه ولی شنیدم در بعضی نقاط استرالیا سرطان پوست به دلیل نازکی لایه اوزون شایع هست. در این رابطه چیزی شنیدید؟
    mahmoudb عزیز

سوالاتیکه پرسیدین همونطوریکه خودتون هم اشاره کردین تاحد زیادی پاسخهای سلیقه ای دارن و هرکسی ممکنه که یک جوابی بهشون بده اینها نظر شخصی من هستن و اصلا هم اصراری ندارم که حتما در مورد همه درست باشن:
    درمورد مدرک تحصیلی، من شخصا فکر میکنم که اگر کسی به خاطر شغل و جایگاه اجتماعی دنبال دکترا هست داره اشتباه میکنه. به نظر من درس خوندن تا دکترا به درد کسی میخوره که درس خوندن و کارهای تحقیقاتی یا تدریس در دانشگاه رو واقعا دوست داشته باشه اونقدر که به خاطرش از خیلی از چیزها بگذره. از جمله از بهترین سالهای زندگیش که باید دربهترین شرایط یک زندگی دانشجویی خیلی اقتصادی داشته باشه.
    درمورد ادامه تحصیل در استرالیا به نظر من اگر شما مثلا یک مدرک مهندسی یا فوق از ایران داشته باشین و اینجا یک مستر و حتی graduate certificate یا post graduate diploma هم بگیرین کافی هست. مهم اینه که برای مدتی اگر شده حتی به صورت داوطلبانه در رشته ای که دوست دارین کار کنید. مطمین باشیدکه از نظر کار پیداکردن بیشتر به دردتون میخوره تا مدرک دکترا.

واما هزینه ها: همونطور که خودتون اشاره کردین کاملا بستگی به شخص داره اما اگر یک شخصی خیلی اقتصادی زندگی کنه بیشترین هزینه اش مربوط به مسکن خواهد بود.
    من چون در ملبورن زندگی میکنم خیلی درمورد آدلاید اطلاعاتی ندارم چون تا اونجا که شنیده ام آدلاید از ملبورن حدود 15 تا 25 درصد در کالاهای مختلف ارزونتر هست.
    درمورد مسکن شما میتونین:

- از خوابگاههای دانشجویی استفاده کنید ( که من درموردشون چیزی نمیدونم و بقیه دوستان بهتر میتونن کمکتون کنن)

- از خونه های مشترک استفاده کنید ( یک خونه هست که هرکس توش یک اتاق خواب داره ولی اشپزخونه و حمام و دستشویی و...مشترک هست) درملبورن اجاره یک همچین جایی تقریبا به طور میانگین از هفته ای 200 تا 300 دلار هست بستگی به جای خونه و تعداد نفرات خونه و امکانات. ( برای محاسبه اجاره ماهانه مبلغ هفتگی رو ضربدر 52 و نتیجه رو تقسیم بر12 کنید)

- آپارتمان مناسب هم از هفته ای سیصد و خرده ای دلار شروع میشه الی ماشالله. که البته میتونید با کسی که باهاش راحتید مشترک یک آپارتمان اجاره کنید.
    ( این قیمتها همه حدودی هستن و قطعا ممکنه که با اندکی کم و زیاد بشه جا پیداکرد)

اگر نخواین بیرون غذا و ...بخورین ولی تغذیه تون مناسب باشه ( از نظر طیف و نوع غذا) و البته آشپزی هم بلد باشید برای یک اقا ( که منطقا باید خوب غذا بخوره) حداقل ماهی 300 تا 400 دلار هم برای خورد و خوراک لازم هست.

بقیه هزینه ها مثل اینترنت، تلفن ، رفت و آمد و پول برق و گاز و ....( اگر آپارتمان بگیرید) حداقل 300 دلار . ( حدود ماهی 60-70 دلار برای اینترنت و تلفن منزل + 100 تا 150 دلار هزینه برق و گاز و...) البته برای رفت و آمد راه خوب و ارزون اینه که یک دوچرخه دست دوم ارزون بگیرین و گرنه حتی تراموا هم هر دفعه که سوار میشین بلیطش سه و خرده ای دلار هست که البته تا دوساعت اعتبار داره

درمورد سرطان پوست، احتمال ابتدا به سرطان پوست بین بزرگسالانی که در کودکی تابشهای شدید و ماندن زیر افتاب در زمانهای طولانی رو تجربه نکردن بسیار کم و نزدیک به صفر هست. من چون خودم پوستم نسبت به افتاب بسیار حساس هست و تعدادی هم خال روی گردن و صورتم هست بلافاصله که به استرالیا اومدم پیش دکتر پوست رفتم و عینا جمله بالا رو برام نقل کرد. برای اطمینان از یکی از اقوام که متخصص پوست هستن پرسیدم ایشون هم دقیقا حرفای متخصص استرالیایی رو تایید کردن.( این اقای دکتر استرالیایی گفتن که بیشترین بیمارهاشون کسانی هستن که کودکیشون رو در مزرعه های کشاورزی و کلا زندگی در فضاهای باز گذروندن مثلا گفتن که خودشون هم بیشتر بچگیشون رو در فضای باز بازی میکردن و شنا و ماهیگیری میرفتن و به قول خودشون میگفتن که ما بچگی اصلا پیراهن نمیپوشیدیم و همه اش درحال آبتنی و وبازی کردن زیر افتاب بودیم)
    ویرایش توسط icarus : August 22nd, 2012 در ساعت 12:22 PM
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

ApplyAbroad Hero

جناب icarus عزیز ممنون از جواب کاملی که دادید.
    پس بخوایم جمع بندی کنیم:
    هزینه ی خونه/اپارتمان حدودا ماهی 1000-1300 دلار
    هزینه ی غذا: ماهی 300-400 دلار (بدون مراجعه به رستوران)
    هزینه ی رفت و امد، برق، اینترنت....: 300 دلار
    مجموعا حدود 1800 دلار به طور متوسط میشه؟ و هزینه ها در ادلاید یه مقدار (زیر 20%) از ملبورن کمتر هست. درسته؟

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

با اجازه تون جواب رو در پست خودتون دادم

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    جناب icarus عزیز ممنون از جواب کاملی که دادید.
    پس بخوایم جمع بندی کنیم:
    هزینه ی خونه/اپارتمان حدودا ماهی 1000-1300 دلار: البته به شرطی که مستقل خونه بگیرید. اگر با دو سه نفر مشترکا آپارتمان اجاره کنید هزینه مسکنتون به حدود 500 تا 700 دلار درماه میرسه. درمورد خونه های مشترک هم shared accommodation حدود 700 تا 1000 دلار درماه درنظر بگیرید( البته دیگه هزینه آب و برق و گاز و... رو شما نمیدید و به عهده صاحبخونه هست)

هزینه ی غذا: ماهی 300-400 دلار (بدون مراجعه به رستوران): درسته ( البته بین دوستانی که اینجا پیداکردم کسی رو میشناسم که با ماهی 200 دلار هم میگذرونه ولی همونطوری که به خودش هم گفتم به اثرات دراز مدت سو تغذیه اش نمیارزه. به نظر من آدم میتونه برای صرفه جویی پیاده یا با دوچرخه رفت و آمد کنه که ورزش هم هست ولی کلا با زدن از تغذیه من یکی اصلا موافق نیستم.)

هزینه ی رفت و امد، برق، اینترنت....: 300 دلار:اگر خونه مشترک بگیرین این هزینه ها رو صاحب خونه میده و اگر با دو یا چند نفر مشترک آپارتمان اجاره کنید این هزینه ها هم سرشکن میشن.

مجموعا حدود 1800 دلار به طور متوسط میشه؟ و هزینه ها در ادلاید یه مقدار (زیر 20%) از ملبورن کمتر هست. درسته؟ اینطوری که من تعریف ادلاید رو شنیدم باید درست باشه
    در نهایت به نظر من یک مبلغی رو هم برای هزینه های پیش بینی نشده کنار بگذارید
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Junior Member

سلام دوستان
    من و همسرم ویزای475 داریم و متاسفانه PR نداریم! به نظرتون اومدن ما به استرالیا اشتباهه؟! لطفا راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام
    ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارمون گذاشتید .. نوشته هاتون ‍ارامش بخش بودن

من با خانواده ام بیش از ده ساله که در دبی زندگی می کنم جدیدا تصمیم داریم به استرالیا مهاجرت کنیم
    می خواستم نظرتون و راجع به مقایسه هزینه های زندگی در دبی و استرالیا جویا بشم ( با توجه به اینکه تجربه زندگی در دبی رو هم داشتید ) و دیگه اینکه می شه سیتی زن استرالیا شد یا فقط اقامت فرقش جیه این دوتا ؟؟ در صورت شهروندی استرالیا هزینه های تحصیل در اونجا به جه صورته ( پسرم درحال حاضر نه ساله است )

ممنون می شم اگه اطلاعاتی داریدراحع به این زمینه راهنمایی کنید

زندگی خوبی رو در استرالیا براتون ارزو می کنم

Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting(BA)-Shiraz Uni-Diploma in IFRS-ACCA

Finally someone put a comment here although it seemed that good initiatve of Dear Icaros was going to be forgotten like many other sections.
    AND it seems that people like me should gather more information about Australia (to me Perth)and be prepared to live there.
    THEN:

I got Invitation letter (for WA(Perth))yesterday and now traying to lodge .
    so it seems it is my year this year .
    Accountant.
    Score with Sponsorship :60
    Visa,190(nominated WA)
    Canada Federal 38 Reshteyha:Feb 2010

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط blueivy نمایش پست ها
    سلام
    من با خانواده ام بیش از ده ساله که در دبی زندگی می کنم جدیدا تصمیم داریم به استرالیا مهاجرت کنیم
    می خواستم نظرتون و راجع به مقایسه هزینه های زندگی در دبی و استرالیا جویا بشم ( با توجه به اینکه تجربه زندگی در دبی رو هم داشتید ) و دیگه اینکه می شه سیتی زن استرالیا شد یا فقط اقامت فرقش جیه این دوتا ؟؟ در صورت شهروندی استرالیا هزینه های تحصیل در اونجا به جه صورته ( پسرم درحال حاضر نه ساله است )

زندگی خوبی رو در استرالیا براتون ارزو می کنم

سلام به همه دوستان
    پیش از هر سخنی از همه دوستان عذرخواهی میکنم که این تاپیک رو دو-سه هفته ای آپدیت نکردم چون برای اجرای یک پروژه خارج از ملبورن بودم و دیروز تازه برگشتم ملبورن و کارهام هم جمع شده بودن در این مدت و دیروز و امروز رو هم تا دیروقت شرکت بودم. ولی سعی میکنم از این هفته بیشتر درفروم فعال باشم. ( هرچند دراین مدت هم سرمیزدم ولی کمتر)

دوم اینکه به بیژن ایرانی عزیزم تبریک میگم بابت اسپانسرشیپ و امیدوارم ازاین به بعد هم کارهاتون بهتر از پیش جلوبرن و به زودی تشریف بیارین به این کشور زیبا.

درمورد سوالهای دوستمون blueivy:
    من سال 2004 تا2006 دبی زندگی میکردم و از اون موقع احتمالا هزینه زندگی در دوبی فرق کرده ( به خصوص بعد از بحران سال 2008) اما به طور کلی و با در نظر گرفتن اینکه هزینه زندگی برای آدمهای مختلف باتوجه به سطح توقعاتشون فرق میکنه عرض کنم که:

میانگین هزینه مسکن در اینجا از دوبی بیشتر هست.( برای اطلاع میتونید این وبسایتها رو چک کنید: http://www.domain.com.au/ و http://www.realestate.com.au/rent)

قیمت اتوموبیل اینجا خیلی بیشتر از دوبی هست. ( http://www.carsales.com.au/) و قیمت بنزین حدود 2 تا 3 برابر دوبی هست

خورد و خوراک تقریبا یک اندازه هست. ( البته اینجا اصلا به اندازه دوبی دسترسی به رستوران و مواد غذایی ایرانی ندارین)

پوشاک هم اگر بخواین designer بخرید اینجا گرونتر هست.

اما مثلا من موقعی که دوبی در همین شرکت کار میکردم بیشتر همکارهام لبنانی ها ( که خودتون میدونید چطور آدمهایی هستن!) و سوریه ایها و مصریها بودن و فرهنگ کاری بسیار پایینتر از اینجا بود. به قول خودمون زیرآب زنی و فرهنگ خود شیرینی کردن برای رییس و... حسابی رواج داشت. اما کلا توی کار ما در خاور میانه آدم باسواد کم بود و پول هم زیادبود! برای همین بدون اینکه خیلی تحت فشار کار کنیم درآمدمون خوب بود

درصورتیکه فرهنگ کاری اینجا بسیار بالا هست و همکارهای من که همه شون استرالیایی هستن بسیار ادمهای خوبی هستن و با اعصاب راحت و خیلی دوستانه میشه باهاشون کارکرد. از اون مسایلی که بالاتر گفتم هم اینجا خبری نیست و ملاک کار شما هست.( البته یک همکار انگلیسی هم دارم که کمی شیشه خورده داره و زیادی خودش رو تحویل میگیره که چون حسابی آزیها حالش رو میگیرن جرات نداره خیلی مسخره بازی دربیاره هرچند چون برعکس آزیها دوتاییمون عشق فوتبال- به قول آزیها ساکر- هستیم با همین انگلیسیه هم کلی رفیق هستم و بعضی وقتها باهم میریم آیرش پاب فوتبال تماشا میکنیم). آزیها در کار آدمهای خیلی سختگیری نیستن و ریلکس هستن هرچند قوانین و استانداردها براشون خیلی مهمه و کارها باید واقعا درست انجام بشن. پول مفت هم مثل میدل ایست زیاد نیست هرچند حقوق من اینجا بیشتر از حقوقم در دبی هست ولی پول راحت در نمیاد.

درمورد اقامت هم اگر اقامت دایم داشته باشین تحصیل فرزندتون درمدارس دولتی رایگان هست و بعد از 4 سال هم میتونین سیتیزن بشین. بااقامت دایم از همون ابتدا بیمه درمانی رایگان دارید و البته اگر بخواین میتونید بیمه خصوصی هم برای خدمات بیشتر خریداری کنید.
    اینجا مثل دوبی نظام طبقاتی اصلا وجود نداره و اینجوری نیست که مثل دوبی بومی ها خدایی کنن و خارجیها جون بکنن. اینجا وقتی با اقامت دایم میاین تمام حقوق یک استرالیایی رو دارین و بعد از شهروند شدن رای هم میتونین بدین.

همگی پیروز و سربلند باشید

Junior Member

سلام به همگی

ایکاروس عزیز ممنون حقیقتش فک نمی کردم به این سرعت جواب بدید بازم مرسی

هزینه های زندگی درحال جاضر در دبی هم خیلی خیلی زیاده باتوجه به اینکه مدرسه ودرمان و هیجی رایگان نیست همسرم اینحا بیزنس موفقی داره و جون تقریبا از کودکی اینجا بوده یه جورایی عاشق دبی اما خوب دوست داریم به استرالیا مهاحرت کنیم جرا که اینجا هیج ‍اینده ای نیست معلوم نیست تا جند سال به ایرانی ها اقامت می دن و تقریبا می شه گفت اینده نامطمینی پیش رو داریم اما خوب مشکلی که هست همسرم انگلیسیش تعریفی نداره

دوستی می گفت اگه یه سفر زیارتی به استرالیا داشته باشیم می تونه برای زمانی که قصد گرفتن اقامت و از این حرفا داریم امیتاز باشه درسته این ؟؟
    راستی شما روستا یا دهکده یا نمی دونم محله ای به اسم تالگو می شناسید تو استرالیا ؟؟؟
    اونجا ادم می تونه خودش یه بیزنس راه بندازه ؟؟ به نوع اقامتی که میدن بستگی داره ؟؟ تجربه یا اطلاعاتی دارید راجع به این موضوع ؟؟

یک د نیا سپاس شاد و برقرار باشید

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط blueivy نمایش پست ها
    سلام به همگی
    1-همسرم اینحا بیزنس موفقی داره و جون تقریبا از کودکی اینجا بوده یه جورایی عاشق دبی اما خوب دوست داریم به استرالیا مهاحرت کنیم جرا که اینجا هیج ‍اینده ای نیست معلوم نیست تا جند سال به ایرانی ها اقامت می دن و تقریبا می شه گفت اینده نامطمینی پیش رو داریم اما خوب مشکلی که هست همسرم انگلیسیش تعریفی نداره

2-دوستی می گفت اگه یه سفر زیارتی به استرالیا داشته باشیم می تونه برای زمانی که قصد گرفتن اقامت و از این حرفا داریم امیتاز باشه درسته این ؟؟
    3-راستی شما روستا یا دهکده یا نمی دونم محله ای به اسم تالگو می شناسید تو استرالیا ؟؟؟
    4-اونجا ادم می تونه خودش یه بیزنس راه بندازه ؟؟ به نوع اقامتی که میدن بستگی داره ؟؟ تجربه یا اطلاعاتی دارید راجع به این موضوع ؟؟

درود , خواهش میکنم
    1- واقعیتش اینه که همونطور که خودتون بهتر تز من میدونید مهاجرت کردن و اومدن به یک کشور جدید مشکلات خودش رو داره و خیلی به روحیات آدمها بستگی داره که چقدر قدرت اینکار رو دارن. به خصوص که همسرتون دبی رو دوست دارن و اونجا جا افتادین و منهم میدونم که فارغ از آب و هوا درصورتیکه آدم در دبی جا افتاده باشه و به خصوص وقتی خود آدم بیزینس داشته باشه دبی جای خوبی برای زندگی هست. چون امکاناتش خوب هست و به ایران هم خیلی نزدیک هست و فرهنگشون هم به ما ایرانیها نزدیکتر هست. از طرفی مشکلی که باعث شد من هیچوقت دبی رو دوست نداشته باشم و بعد از دوسال برگردم ایران همین نظام طبقاتی حاکم بر اونجا و تبعیضها هست. یعنی اینکه حتی بعد از سالها زندگی و خدمت کردن به اقتصاد دبی دولت اونجا هیچ حقی برای شما قایل نیست که بتونین راحت اونجا بمونید و اگر فرزندانتون اونجا متولد بشن بازهم هیچ حق قانونی ندارن. از این نقطه نظر اخیر استرالیا جای خیلی بهتری هست. یعنی مهاجرها( با اقامت دایم) اینجا حقوق کاملی دارن و تبعیض هم اصلا به شکل دبی وجود نداره. ازنظر فرهنگی اینجا خیلی خیلی بالاتر از دبی هست ولی بازهم عادت کردن به فرهنگ اینها زمان میبره. من خودم بعد از زندگی در چند جای دنیا ( دبی، ترکیه، لبنان و ایران) و دیدن بسیاری از کشورها به استرالیا رسیده ام و بینهایت اینجا رو دوست دارم و تصمیم قاطع دارم که اینجا بمونم و در آینده فرزندانم هم همینجا به دنیا بیان و بزرگ بشن( البته اینکه بعدش بخوان کجا برن به خوشون مربوط هست). استرالیا بسیار کشور متمدن و زیبایی هست و به همه کسانی که به دنبال آینده بهتر و یک محیط خانوادگی و امن برای زندگی هستن اینجا رو توصیه میکنم. شخصا دوست دارم که تعداد ایرانیهای موفق اینجا هم مثل کانادا زیاد بشه و بتونیم مثل کانادا نماینده مجلس ایرانی داشته باشیم و ازش حمایت کنیم تا برش حقوقی بیشتری در رده های بالای دولت داشته باشیم.

2- دراینمورد اطلاع زیادی ندارم. ولی درمورد اقامت دایم، موقت و تحصیلی خیلی مهم نیست که قبلا استرالیا بوده باشید چون بیشتر بچه هایی که مثل من از خارج از استرالیا اقدام میکنن تا قبل از گرفتن اقامت اصلا استرالیا رو ندیده اند. علت اینکه این تاپیک رو من ایجاد کردم هم همین بود تا حداقل بچه هایی که اینجا هستن کمی بتونن دوستان دیگه رو راهنمایی کنن. البته قطعا اینکه قبل از گرفتن چنین تصمیمی بتونید یکبار بیاین استرالیا و اینجا با ایرانیهای موفق ( نه اونهایی که تمام وقت دارن غر میزنن و بعضی اوقات هم صرفا به دلایل روانشناسی بدشون نمیاد بقیه رو منصرف کنن) یک مشورتی بکنید و اصلا ببینید از اینجا خوشتون میاد یا نه.

3-نه متاسفانه. ولی اگر اسم انگلیسی رو بدونین چه جور نوشته میشه میتونید توی گوگل نقشه و اطلاعاتش رو چک کنید.( خیلی از اسمهای محله ها و...دراینجا نامهایی هستن که از زبان بومیهای استرالیا وام گرفته شده اند برای همین دونستن دیکته اسمها مهم هست مثل: Dandenong, Yarra و ...)

4- راستش متاسفانه هیچوقت انقدر دل نداشته ام که بتونم برای خودم بیزنس راه بیاندازم. اما اگر اقامت دایم داشته باشید نه تنها به راحتی میتونید کسب و کار خودتون رو راه بیاندازید بلکه دولت کمکهای زیادی هم بهتون میکنه و بانکها هم راحت بهتون وام میدن و اگر موفق باشید و اشتغال زایی بکنید دست وپاتون رو هم ماچ میکنن! البته اگر بخواین بدون اقامت دایم بیاین و بیزنس راه بیاندازید باز هم راههایی وجود دارن که توصیه میکنم درموردشون بایک مشاور مهاجرتی معتبر مشورت کنید. مشاور ها رو هم میتونید در این آدرسها پیدا کنید:
    http://mia.org.au/
    https://www.mara.gov.au/
    اینها سایتهای انجمنهای رسمی مشاورین مهاجرت استرالیا هستن.

پیروز و سربلند باشید
    ویرایش توسط icarus : September 9th, 2012 در ساعت 07:05 AM

Junior Member

ایکاروس عزیز یک دنیا سپاس

نمیدونم شما هم شنیدید یا نه اینکه ایرانی ها برعکس خیلی از ملیتهای دیگه دوست ندارن همدیگه رو حمایت کنند و از این حرفا اما خداییش من ندیدم همسرم که خیلی هوای ایرانی ها رو داره و دوستانی هم که داریم اگثرا خوب و مهربونند درست مثل شما اما خوب متاسفانه بازم این عقاید هست دیگه من خودم وقتی می شنوم مثلا ایرانی ها موفق شدن تو یه کاری یا یه جایی خیلی احساس غرور می کنم و خوشحال می شم اما خوب همه مثل هم نیستند شاید عده کمی باشند که احساسات ضد ونقیض داشته باشند

از صمیم قلبم ارزو می کنم تو همه مراحل زندگیتون موفق باشید و ایشالا بچه هاتون هم بتونن تو یه محیط خوب و سرشار از ارامش بزرگ شن من از خوندن پستهای شما لذت می برم . راستشو بخواید من از عربهای اینور هیج بدی ندیدم \( البته خوب متوجه ام که بستگی به تجربیات شخصی هر کسی داره )ما هم از زندگی در دبی لذت می بریم به قول شما صرفنظر از هواشششششش اما خوب امکانات و رفاه خیلی زیاده تنها بدیش همون اینده نامعلومه که گفتید من هر دو پسرم اینجا بدنیا اومدن اما هیج امتیاز خاص و ویژه ای شاملشون نمی شه متاسفانه

راستشو بخواید خودم هم مطمین نیستم تالگو یه برند لوازم ارایش و بهداشتی فرانسویه یه دوست ایرانی فرانسوی داریم که گفته برادر خانومش تو روستایی به همین نا م thalgo یه پست خیلی مهم داره البته اون گفت جه پستی ولی من فراموش کردم قراره ایشالا از طریق همین دوست برای استرالیا اقدام کنیم همسرم که خیلی امیدوارههههههههه

راستی منظورتون از ‍ازیها چی بود ؟؟ بومیای استرالیا؟؟

یه سوال دیگه کسایی که اونور اقامت دارند می تونند ماشین از مثلا دبی بیارن اونجا جون سایتی که دادید و جک کردم قیمت ماشینا دوبرابر اینور بودنننننننننننن

ممنون از وقتی که می زارید و به سوالات جواب میدید
    have a good one

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)