صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 80

موضوع: ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاه های ترکیه و مسائل مرتبط

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

پیش فرض پاسخ : ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاه های ترکیه و مسائل

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    دوست عزیز پس چیزی را که نمیدونید بحثش چی هست نباید اظهار نظر کنید و یا دیگران را متهم کنید که بحث جدایی هست. شما باید برید دفترچه ارزشیابی را مطالعه کنید تا متوجه قضیه و روال موجود بشید.

همانطور که دوست عزیز azarwolf هم اشاره کردند، اگر روال وزارت علوم را تعقیب کنید (و یا میکردید) دو دستورالعمل ارزشیابی که از سال 2009 و 2013 بوده همه دانشگاههای ذکر شده در سطح الف و ب و دانشگاههای ذکر شده در سطح ج به علاوه تمامی دانشگاههای مورد تایید yok توسط وزارت علوم ایران ارزشیابی میشد.

از روالی که برای سپتامبر 2016 و بعدا مجددا برای سپتامبر 2017 اعلام شده، فقط 19 دانشگاه در کشور ترکیه توسط وزارت علوم ایران ارزشیابی میشه (2 دانشگاه سطح الف، 7 دانشگاه سطح ب و 10 دانشگاه سطح ج).

البته بگذریم از اینکه در کل چه رده بندی و چه اینکه دانشگاههای بسیار قابلی که بودند ولی ذکر نشدن اشکالات زیادی را وارد این سیستم میکنه در حالی که اونها تمامی دانشگاههای مجوزدار ما را قبول دارن.
    همچنین وزارت علوم هم لیست دانشگاههای خودش را شدیدا محدود کرده.
    اصل کلی این است که وقتی نظر میدیم کمی با احترام حرف بزنیم. شاید من قانون جدید رو نمیدونستم و در اخرش هم به صورت سوالی پرسیدم.
    اون 2016 به بعد رو نمیدونستم. چون قبلا خیلیا مثلا برا یه دانشگاه که اصلا تو اون لیست الف ب ج نبود تونستن ارز بگیرن و سربازیشون رو حل کنن و ...
    مثلا همین کاربر arazwolf نوشتن توب خوندن.سال پیش هم نوشته ارز گرفته در فروم خوندم. با دوستان دیگر من که وثیقه گزاشتن و رفتن سال پیش دانشگاهی که اصلا در لیست الف ب ج نبود
    پس این قانون از سپتامبر 2017 هست عملا و از 2016 اجرا شده.
    بله رده لندی دانشگاهها کاملا غیر کارشناسانه هست.
    مثلا متو و ایتو در این چند سال به هر رزومه ای پذیرش دادن. از دوستام دیدم دیگه طرف قبول نشد ازاد رفت ایتو.
    دانشگاههای خودش را محدود کرده یعنی چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    اصل کلی این است که وقتی نظر میدیم کمی با احترام حرف بزنیم. شاید من قانون جدید رو نمیدونستم و در اخرش هم به صورت سوالی پرسیدم.
    اون 2016 به بعد رو نمیدونستم. چون قبلا خیلیا مثلا برا یه دانشگاه که اصلا تو اون لیست الف ب ج نبود تونستن ارز بگیرن و سربازیشون رو حل کنن و ...
    مثلا همین کاربر arazwolf نوشتن توب خوندن.سال پیش هم نوشته ارز گرفته در فروم خوندم. با دوستان دیگر من که وثیقه گزاشتن و رفتن سال پیش دانشگاهی که اصلا در لیست الف ب ج نبود
    پس این قانون از سپتامبر 2017 هست عملا و از 2016 اجرا شده.
    بله رده لندی دانشگاهها کاملا غیر کارشناسانه هست.
    مثلا متو و ایتو در این چند سال به هر رزومه ای پذیرش دادن. از دوستام دیدم دیگه طرف قبول نشد ازاد رفت ایتو.
    دانشگاههای خودش را محدود کرده یعنی چی؟
    خدمت شما عرض کنم نظر من کاملا در راستای نظر شما بوده که نوشتید این بحث بحث جدایی هست.

در هر صورت دستورالمعل سپتامبر 2016 هم همین صورت هست و سپتامبر 2017 هم همین صورت هست، حتی درخواستهایی بوده که از 2017 لیست مجددا اصلاح بشه که ظاهرا صورت نگرفته.

در مورد جمله آخر، من اشتباها وزارت علوم نوشتم، منظور این بود که وزارت بهداشت هم اخیرا لیست دانشگاههای مورد تایید خودش را شدیدا محدود کرده.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    خدمت شما عرض کنم نظر من کاملا در راستای نظر شما بوده که نوشتید این بحث بحث جدایی هست.

در هر صورت دستورالمعل سپتامبر 2016 هم همین صورت هست و سپتامبر 2017 هم همین صورت هست، حتی درخواستهایی بوده که از 2017 لیست مجددا اصلاح بشه که ظاهرا صورت نگرفته.

در مورد جمله آخر، من اشتباها وزارت علوم نوشتم، منظور این بود که وزارت بهداشت هم اخیرا لیست دانشگاههای مورد تایید خودش را شدیدا محدود کرده.

در واقع میشد گفت تقریبا قبلا برای تمام دانشگاههای ترکیه معافیت تحصیلی صادر میکردن و ارز میدادن (چون تقریبا همش تحت نظر yok هست و بود)
    وزارت بهداشت هم جدا از علومه دیگه؟ مثلا یک دانشگاه تایید وزارت بهداشت رو داره ولی علوم رو نداره کسی مهندسی خونده و پذیرش گرفته باشه از اون دانشگاه بهش معافیت نمیدن؟
    ولی الان فقط برای اون 19 تا میدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    در واقع میشد گفت تقریبا قبلا برای تمام دانشگاههای ترکیه معافیت تحصیلی صادر میکردن و ارز میدادن (چون تقریبا همش تحت نظر yok هست و بود)
    وزارت بهداشت هم جدا از علومه دیگه؟ مثلا یک دانشگاه تایید وزارت بهداشت رو داره ولی علوم رو نداره کسی مهندسی خونده و پذیرش گرفته باشه از اون دانشگاه بهش معافیت نمیدن؟
    ولی الان فقط برای اون 19 تا میدن؟
    من دقیق در مورد ارز و معافیت اطلاع ندارم ولی اونطور که شنیدم برای همین لیست میدن، چون برای خود ارز هم اونطور که شنیدم یه 1-2 سالی هست تعهد و... گرفته میشه، من شخصا علاقه ای به گرفتن ارز ندارم.

مهمترین وجه این تایید و... معادل سازی مدرک هست، یعنی روزی که یه نفر به هر دلیلی برگشت به کشور آیا اون مدرک تحصیلی معادل سازی میشه و یا از نظر وزارت علوم و یا بهداشت فقط یه تیکه کاغذ هست.

قبلا بله تمامی دانشگاههای که مورد تایید Yok بودن تو دسته "ج" معادلسازی میشدن ولی الان فقط 19 دانشگاه میشه.

وزارت بهداشت هم رشته های مربوط به خودش را معادلسازی میکنه، در نتیجه کسی که مهندسی و یا هر رشته ای می خونه که مربوط به وزارت علوم هست، لیست اون وزارت خانه مهمه. که غیر از رشته های پزشکی اکثر رشته ها توسط وزارت علوم معادلسازی میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering with the focus on cells, tissues and biotechnology (Politecnico di milano)

سلام دوستان
    بنده از دانشگاه abdullah gul توی شهر کایسری فول فاند گرفتم ولی اصلا مورد تایید وزارت علوم نیست. من علاقه ای به ارز دانشجویی ندارم. فقط می خوام بدونم این معافیت رو واسه من میده که برم اونجا ادامه بدم یا نمیده ؟ بچه هر کی اطلاع داره خبر بده من با وزارت علوم مکاتبه کردم هنوز جواب ندادن

پیش فرض پاسخ : ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاه های ترکیه و مسائل مرتبط

دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در کشور ترکیه برای دانشجویانی که بعد از سپتامبر 2018 شروع به تحصیل میکنند:

گروه الف (ممتاز)

1. Bilkent University
    2. Bogazici University

گروه ب (خوب
    )

1. Hacettepe University
    2. Istanbul University
    3. Gazi Universitesi
    4. Sabanci University
    5. KOC University
    6. Istanbul Technical University
    7. Middle East Technical University

گروه ج (متوسط)

1. Dokuz Eylul Universitesi
    2. Ege Universitesi
    3. Marmara Universitesi
    4. Cukurova Universitesi
    5. Anadolu University
    6. Ankara University
    7. Yildiz Technical University

تغییرات نسبت به سال 2017:

این لیست مورد تایید وزارت علوم واقعا جالب هست، دانشگاههای خوب دیگری هستند که جاشون در لیست خالی دیده میشه.
    نسبت به سال 2017 دانشگاههای کارادنیز تکنیک و آتاتورک و معمار سینان حذف شدن.

ليست دانشگاههاي مورد تاييد وزارت بهداشت در ترکیه جهت وروديهاي سال 2018 - 2019:

• Koc University
    • Hacettepe University
    • Istanbul University
    • Ankara University
    • Ege University
    • Ataturk University *

* جهت همکاری با دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

تغییرات نسبت به سال 2018 - 2017:

دانشگاههای زیادی حذف شدن که می توان با لیست سال گذشته مقایسه کرد.

دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در کشور ترکیه برای دانشجویانی که بعد از سپتامبر 2019 شروع به تحصیل میکنند:

گروه الف (ممتاز)

1-Ankara University
    2- Bilkent University
    3- Bogazici University
    4- Hacettepe University
    5- Istanbul Technical University
    6- Istanbul University
    7- Middle East Technical University

گروه ب (خوب)

1- Sabanci University
    2- Gazi University
    3- Koc University
    4- Ege University
    5- Anadolu University
    6- Dokuz Eylul University

گروه ج (متوسط)

1- Marmara University
    2- Cukurova University
    3- Yildiz Technical University

قابل توجه متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری:

ضروری است متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های خارج از کشور از تاریخ 1398/04/01 برابر با 2019/06/22 صرفأ در دانشگاه‌های گروه الف (ممتاز) و گروه ب (خوب) قابل مشاهده در پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل، ثبت نام رسمی نمایند. لذا مدارک صادره از دانشگاه‌های گروه ج (متوسط) چنانچه پذیرش رسمی آنها پس از تاریخ یاد شده باشد، صرفأ تا مقطع کارشناسی ارشد قابل بررسی و ارزشیابی است.

ليست دانشگاههاي مورد تاييد وزارت بهداشت در ترکیه جهت وروديهاي سال 2020- 2019:

1- Istanbul University
    2- Hacettepe University
    3- Ankara University
    4- Koc University
    5- Ataturk University
    6- Ege University
    7- Yeditepe University *

* فقط دندانپزشکی

دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در کشور ترکیه برای دانشجویانی که بعد از سپتامبر 2020 شروع به تحصیل میکنند:

گروه الف (ممتاز)

1-Bilkent University
    2- Bogazici University
    3- Hacettepe University
    4- Istanbul Technical University
    5- Koc University
    6- Middle East Technical University
    7- Sabanci University

گروه ب (خوب)

1- Anadolu University
    2- Ankara University
    3- Bahçeşehir University
    4- Dokuz Eylul University
    5- Ege University
    6- Erciyes University
    7- Gazi University
    8- Istanbul University
    9- Izmir Institute of Technology
    10- Cukurova University
    11- Marmara University
    12- Ondokuz Mayis University
    13- Selcuk University
    14- University of Gaziantep
    15- Yildiz Technical University
    16- Cankaya University
    17- Atılım University

گروه ج (متوسط)

1- Uludag University
    2- KTO Karatay University
    3- Recep Tayyip Erdoğan University

قابل توجه متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری:

ضروری است متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های خارج از کشور از تاریخ 1398/04/01 برابر با 2019/06/22 صرفأ در دانشگاه‌های گروه الف (ممتاز) و گروه ب (خوب) قابل مشاهده در پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل، ثبت نام رسمی نمایند. لذا مدارک صادره از دانشگاه‌های گروه ج (متوسط) چنانچه پذیرش رسمی آنها پس از تاریخ یاد شده باشد، صرفأ تا مقطع کارشناسی ارشد قابل بررسی و ارزشیابی است.

ليست دانشگاههاي مورد تاييد وزارت بهداشت در ترکیه جهت وروديهاي سال 2021- 2020:

1- Istanbul University
    2- Hacettepe University
    3- Ankara University
    4- Koc University
    5- Ataturk University
    6- Ege University

فقط دندانپزشکی:

1- Suleyman Demirel University
    2- Gazi University
    3- Izmir Katip Celebi University

صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678

علاقه مندی ها (Bookmarks)