صفحه 11 از 36 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 351

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2007- 2008)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نه سراغ ندارم.
    به یک خانمی که لیسانسش هوا-فضا بود و برای MBA می خواسب بره هم گویا ویزا ندادن.
    دلیل این تاخیر هم اینه که درست و حسابی تحقیرمون کنند.
    نمی دونم این کار چه ناراحتی ای برای دولت ایران پیش میاره که ما رو این جور قربانی می کنند؟

دوست عزیز، فکر کنم سوال را واضح تر بپرسین خیلی کمک می کنه به جواب های دقیق تر! ویزای پاسپورتتون مال اروپاست یا امریکا؟ اگر اروپاست کشورهای شنگنه یا نه؟ بهر حال این تجربه منه: ویزای دانشجویی سوئد را داشتم و برای ویزای دانشجویی فنلاند اقدام کرذم. بهم گفتند زمانی که جواب فنلاند ok شد و بخوان ویزا را در پاسپورتم بزنن، باید ویزای سوئد را باطل کنم.

ویزای دانشجویی انگلیس بود دوست عزیز.
    در یک تاپیک دیگه هم در مورد گفتم که

دوستان شنیدن سفارت یک ماه بعد از تحویل مدارک به کسی زنگ بزنه ازش توضیح بخواد؟
    امروز بعدازظهر به من زنگ زدن چون من یه ویزای دانشجویی دیگه هم داشتم در مورد این که آیاالان اونجا دانشجو هستم و کلا در مورد این که آیا در اروپا اقامت داشتم پرسید
    من گفتم که ویزام صادر شد ولی نرفتم بعد با معذرت خواهی دلیلشو پرسید و گفت باید بدونم که گفتم آخرش گفت کاش اول می گفتید من جواب دادم از من نپرسیدید!
    بعد تشکر و خداحافظی کرد.
    اوضاع خیلی خوب! بود انگار الان بدتر شد

Junior Member

سلام.
    دوستان! خبری نشد؟

Junior Member

سلام

امروز که خبری نشد فردا هم که تعطيل است.

اگه خبری شد. خواهشن به ما هم اطلاع بديد.

احضار سفیر فرانسه در تهران: برنارد پولتی سفیر فرانسه (ریاست دوره ای اتحادیه اروپا) در تهران، روز یکشنبه به اداره کل امور بین المللی زنان و حقوق بشر وزارت امور خارجه احضار شد .

در این دیدار نگرانی عمیق جمهوری اسلامی ایران در خصوص رشد اسلام ستیزی در کشورهای اروپایی و اعتراض شدید کشورمان به قطعنامه اخیر پارلمان اروپایی، حمایت این پارلمان از عناصر تروریست، استفاده ابزاری از حقوق بشر و اعمال استانداردهای دوگانه در موضعگیری‏های این پارلمان به وی ابلاغ شد.

سفیر فرانسه ضمن تاکید بر انعکاس موارد به مقامات مربوط اروپایی و محکوم کردن هر نوع نژادپرستی و اسلام ستیزی قول داد موضوع را پیگیری کند و متعاقبا پاسخ دهد.

Junior Member

اون سايته اينترنتی که باهاش ویزا رو tracking می کرديم. الان برا من هم می زنه که.

Your visa application is still being processed.

Please check the status of your visa application again at a later date.

قبلن ميگفت :The decision concerning your application has been reached. If it has not yet been communicated to you,
    you may as of now visit the Visa Section of the French EMBASSY in TEHRAN(*)

. امروز تقيير کرده. اینو ميگه Your visa application is still being processed.

Please check the status of your visa application again at a later date.

به نظره شما چه اتفاقی افتاده؟ یعنی من هم رفتم سر کار برای 3-4 ماه؟

ايا برای شما هم همچين موردی بوده است؟

Junior Member

سلام.
    راستش مورد شما کمی عجیب هست.
    اولش گفته نتیجه اومده، بعد میگه داره بررسی می شه!
    مال هیچ کس این جوری نبوده. بعد از چند روز از گرفته شدن تصمیم هم گویا دیگه اون شماره کار نمی کنه.
    متاسفانه سفارت فرانسه هم جواب درستی نمی ده...

سلام دوستان
    یه سئوال داشتم...بنا به تجربه شما، داشتن مدرک زبان فرانسه (DELF) در صدور ویزا تاثیری داره؟ من شنیده ام که در صورتی که مدرک فرانسه داشته باشید و برای دوره های عادی دانشگاههای فرانسه که به فرانسه تدریس میشن اقدام کنید احتمال ویزا دادنشون خیلی بیشتر از وقتیه که مثلا برای دکتری یا مستر به زبان انگلیسی( و بدون هیچ آشنایی با زبان فرانسه) اقدام کنید.
    تجربه شما چیه؟

Junior Member

بله.
    ممکن است این احتمال را از 0.5 به 1 درصد افزایش دهد!
    خود من مدرک TCF دارم. اما امیدی به ویزا نیست...

Junior Member

من چیزی در این مورد ندیدم. دوره های انگلیسی در فرانسه کم نیستن و بعضا هم شهریه دارن و اصلا برای اینکه بیشتر جنبه اینترنشنال داشته باشن بوجود اومدن !!! اونوقت بیان ویزا ندن ؟؟؟

اگر دوره شما به زبان فرانسه باشه که هم مصاحبه فرانسه دارید هم ارائه مدرک مثبت خواهد بود. و شما برای پذیرش هم معمولا به یک مدرک زبانی بالاخره نیاز خواهید داشت. و همون مدرک رو هم سفارت از شما میخواد.

اصالت پذیرش شما در جریان صدور ویزا تاثیر داره ! یعنی اونها هم چک میکنن که اصولا دانشجوی خوبی باشین. اما اینکه زبان فرانسه در برنامه تحصیلی شما نباشه اصلا نکته منفی نیست. امسال که خودم یکی شون هستم !!! هرچند من در زبان فرانسه در سطح متوسط هستم، اما رشته ام کاملا انگلیسی هست .. سالهای گذشته تمام کسانی که مشابه بودن ویزا گرفتند. امسال اصلا کلا یک مقداری عجیب و غریب شده قضیه.