صفحه 2 از 36 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 351

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2007- 2008)

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

دوستان میشه بگید در چه رشته ای و در چه دانشگاهی بورس گرفتید؟ سطح زبان فرانسه تون چطور یود؟

من که فرانسه کلا تعطیلم .
    من دارم واسه یکی از دوره های Erusmus mundus می رم که 1 ترمش تو فرانسه است (من ترم دویم می رم فرانسه). مرکزیتشم با فرانسه است. یعنی کارای اداریشو cordinator اصلی و .... همه تو فرانسه است. دوره هم انگلیسی تدریس می شه. ولی الان دارم واسه یه شینگن درخواست میدم. چون همونطور که گفتم مرکزیت با فرانسه است موجب می شه که orientation week هم تو فرانسه باشه. بخاطر همین الان می خوام با 1 شینگن برم فرانسه بعد واسه ترم اول می رم می رم یه کشور دیگه همونجا برای ویزای تحصیلی فرانسه که ترم دوم می خوام درخواست میدم.

خوب من امروز رفتم دارکمو تحویل دادم 3 هفته دیگم باید برم ویزامو بگیرم!!!! البته امیدوارم.
    ولی انصافا آدم های خوبی بودن تو سفارت کلی گفتیم با هم و خندیدیم. البته چون آخر وقت بود و سرشون خلوت بود شاید به خنده گذشت ولی مطمئنا اینا با این اخلاق وسط روز هم آدم های بد اخلاقی نمی شن نهایتا به خنده نمی گذره. فقط خیلی رو این ساعتی که می گن تکیه نکنید چون من که مثلا 11 بودم 10:30 رفتم تو نفر 87 بودم تازه اونموقع داشت مدارک نفر 50 رو می گرفت!!!!! مال من ساعت 1:30 تمام شد کارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط aussie
    خوب من امروز رفتم دارکمو تحویل دادم 3 هفته دیگم باید برم ویزامو بگیرم!!!! البته امیدوارم.
    ولی انصافا آدم های خوبی بودن تو سفارت کلی گفتیم با هم و خندیدیم. البته چون آخر وقت بود و سرشون خلوت بود شاید به خنده گذشت ولی مطمئنا اینا با این اخلاق وسط روز هم آدم های بد اخلاقی نمی شن نهایتا به خنده نمی گذره. فقط خیلی رو این ساعتی که می گن تکیه نکنید چون من که مثلا 11 بودم 10:30 رفتم تو نفر 87 بودم تازه اونموقع داشت مدارک نفر 50 رو می گرفت!!!!! مال من ساعت 1:30 تمام شد کارم.
    خیلی خوشحالم براتون
    امروز که به ما گفتن ویزای تحصیلی حداقل 2.5 ماه طول میکشه حتی تا 9 ماه هم شده!!!

دیر نمی شه!!!!! پس خوش به حال خودم که واسه ترم دوم می آم فرانسه اونم باید از نروژ درخواست بدم که دیگه دیر نمی شه.

یه نکته چون دیدم تاثیر داره اگه cordinator شما تو فرانسه دنبال کار شما باشه خیلی تو سرعت کار موثره مثلا زنگ بزنه با کنسول تو تهران صحبت کنه. زنگ بزنه با مسئول ویزای دانشجویی تو وزارت خارجشون صحبت کنه که کار شما سریعتر راه بیافته. وقتی ویزای شینگن 3 هفته ای رو فقط با توصیه شرکت های فرانسوی نیم روزه میدن حتما می شه ویزای دانشجویی 2.5 ماهه رو 0.5 ماهم گرفت.

به ما که گفتن هیچکدوم شما قطعا به سپتامبر نمیرسین!
    هرچند دوره من اکتبر شروع میشه

جه میدونم!!!!
    حالا که راستش من الان واسه شینگن اقدام کردم چون فقط 1 هفته فرانسه کار دارم بعد باید 1 ترم برم نروژ که اونم ویزاش اومد.
    از بابت ندادن هم خیلی نمی ترسم به دو دلیل:
    اول اینکه از ایران اقدام نمی کنم و از نروژ اقدام می کنم (برای ترم دومم).
    دوم اینکه cordinator برنامم خیلی پیگیره. یعنی اولا خودش پیگیری می کنه بعدم بخاطر خود برنامست (دوره های erusmus mondos که زیر نظر اتحادیه ارپاست) یا چی که حرفشم برو داره مثلا ویزای دانشجویی نروژ که تو سایتش زده 4 ماه خودشون تو فرمشون 2 ماه و سفارت می گه 3-4 ماه رو برای من 3 هفته ای صادر کردن بخاطر همین امیدوارم.

تو قسمت فرهنگی سفارت هم گفتن بعضی ها هستن که از پارسال منتظرن نه بهشون ویزا دادن نه ردشون کردن!
    فکر میکنم گرفتن ویزای فرانسه از ویزای امریکا هم مشکل تر و پیچیده تره

Junior Member

سلام

میشه همزمان برای دو جا ویزا اقدام کرد.
    من از فرانسه و بلژیک پذیرش دارم. ولی مطمئن نیستم که فرانسه بهم ویزا بده.
    می خواستم بدونم میشه همزمان برای ویزای هر دو اقدام کرد.؟

اگه یه جا اول مثلا فرانسه اقدام کنم. خوب اونا Passport رو ازم می گیرند و تا دو ماه که بهم ندند. من چه جوری سفارت بلژیک همزمان اقدام کنم؟

شدنش که می شه. یعنی من خودم هم واسه سوئد اقدام کردم هم واسه نروژ دانشجویی البته تازه 1 شینگن فرانسه هم اقدام کردم. اینجور که من فهمیدم شما دانشجویی برای تمام کشورهای اروپایی هم همزمان می تونی اقدام کنی ولی برای شینگن (منظورم ویزای کوتاه مدته) فقط باید در هر وقت 1 پرونده باز داشته باشی. از بابت دانشجویی هم مطمئنم. 1 نکته رو همین الان قبل اینکه اقدام کنی بدون و ازش مطمئن باش هرکی هم هرچی گفت (منظورم کارمندای سفارت) بهشون بگو نه من پرسیدم اطمینان دارم برو از مافوقت (که نهایتا به کنسول می رسه) بپرس، من خودم این کار رو کردم یعنی اول کنسول سوئد اینو بهم گفت بعد هر جا رفتم هرکی هرچی گفت گفتم کنسول سوئد اینجوری گفته می تونید شمام برید از کنسولتون بپرسید که خوب مثلا نروژ نرفت ولی یارو فرانسویه که تازه شینگن بود رفت پرسید، اونم اینه که تو می تونی چندین پرونده دانشجویی از کشورهای اروپایی همزمان باز داشته باشی، دلیلشم اونجور که کنسول سوئد گفت اینه که اقدام برای ویزا مثل اقدام برای پذیرش می مونه یعنی هیچ دانشگاهی بهت نمی ه که جای دیگه همزمان apply نکن تو هم برای چند جا apply می کنی بعد یکیشو میری. ویزای دانشجویی تو اروپام اینجوریه تو برای چند جا درخواست میدی میبینی کدوم اومد بعد از بین اونا یکی رو انتخاب می کنی. کشورها نمی تونن تو رو محدود کنن دلیل دیگشم اینه که تو با ویزای دانشجویی کشور x نمی تونی تو کشور y درس بخونی همینطور که با y نمی تونی تو x درس بخونی. بنابر این چند تا دانشجویی همزمان ایرادی نداره. ولی چند تا نکته هست:
    قبل از اینکه جایی مدرک تحویل بدی از چند تا چیز مطلع شو مثلا بعضی از سفارت خونه ها بعد از تحویل مدرک تو پاست مهر نمی زنن و اصلا معلوم نمی شه تو برای اونجا اقدام کردی!!!!! (می دونم عجیبه ولی مثلا سوئد اینجوریه) خوب وقتی همچین چیزی هست تو هم اول برو برای این کشور اقدام کن. بعضی از کشور ها پاسو پیش خودشون نگه نمی دارن (مثل سوئد و نروژ) خوب اگه می بینی یه جا نگه می داره اونو بزار برای آخرین اقدام. 1 نکته ای هم که خیلی مهمه اخلاق کارمنداست الان می خندی ولی مثلا سفارت نروژ هم بداخلاق بودن هم من رو اشتباه راهنمایی کردن (اینا اول گفتن برو پرونده سوئد رو ببند که من رفتم سوئد کنسولشون گفت نمی خواد و ...) سفارت سوئد اخلاقشون بد نیست ولی اهل بگو بخند هم نیستن ولی خوب راهنمایی می کنن (دیگه خجالت می کشم بگم کنسول سوئد ;D) بعضی جاهام هستن مثل سفارت فرانسه خیلی خوش اخلاق بودن کلی گفتیم و خندیدیم ولی نابلد بود طرف یعنی برای شینگن و دانشجویی همزمان رفت پرسید مطمئن شه که می شه!!!! بخاطر همین به نظر من از بداخلاقا شروع کن چون بالاخره اول کاری کمتر می تونن به چیزی گیر بدن.