صفحه 28 از 36 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 351

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2007- 2008)

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

کسی می دونه سفارت خونه چقدر طول می ده تو فرانسه چقدر طول می کشه؟

Junior Member

کسی می دونه سفارت خونه چقدر طول می ده تو فرانسه چقدر طول می کشه؟
    راستش من در این مدت 100 و چند روزی که منتظر بودم خیلی سعی کردم یک نظم و ارتباطی پیدا کنم لااقل از روی نتایج بچه ها.. با اشخاص مطلع ای هم رابطه برقرار کردم. اما خیلی جای سوال برای خودم بافی مونده. و اینکه دستورالعمل صدور ویزا دقیقا چی میتونه باشه.

چیزی که واضحه اینه که طولانی شدن پروسه به خود فرانسه برمیگرده و اینکه اونها رو چه حسابی اینقدر دیر جواب میدن مشخص نیست. حتی خود کارمندان سفارت هم میگن نمیدونن چرا اینقدر دیر جواب میاد.
    توی یک پست دیگه روند صدور ویزا رو اونجوری که بهم گفتند توضیح داده بودم الان یک جمع بندی از نتایج کنیم که بیشتر به نظر فرانسه مربوط میشه نه کنسولگری:

- مسئله کنترل های بیشتر رشته های مربوط به تکنولوژی که برای همه روشنه... تنها مورد استثنایی که من دیدم یک خانم هم اکول خودم بود که گفت که زیر دوماه ویزا گرفته و ویژگی خاص اش هم این بود که لیسانس اش از انگلستان بوده و بار ها و بار ها سابقه سفر به فرانسه داشته از کودکی.

رشته های high tech طبق تقسیم بندی خودشون:
    -هوا فضا
    -بیو تکنولوژی
    -IT
    -نانو
    -روبتیک

اصلا نمیدونم کسی از گروه های بالا ویزا گرفته تا به حال یا نه اما حتی جواب های رد شون هم زیر 4 ماه نیامد. با اومدن یک سری ویزا های رشته های مهندسی های قدیمی تر مثل عمران و بعضی گرایش های مکانیک مشخص شد که روی بعضی رشته ها بیشتر معطلی وجود داره. عواملی مثل عدم سابقه خروج از ایران و سن هم ظاهرا بی تاثیر نیستن. در ضمن همه این حرف ها برداشت های خودم بودن و هیچ قابل استناد نیستن.
    :P
    خلاصه اینکه در یکی از رشته های بالا و بدون سابقه خروج از ایران اگه کسی رو میشناسین ویزا گرفته لطفا بگید و اینکه چقدر منتظر بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط babyblue
    راستش من در این مدت 100 و چند روزی که منتظر بودم خیلی سعی کردم یک نظم و ارتباطی پیدا کنم لااقل از روی نتایج بچه ها.. با اشخاص مطلع ای هم رابطه برقرار کردم. اما خیلی جای سوال برای خودم بافی مونده. و اینکه دستورالعمل صدور ویزا دقیقا چی میتونه باشه.

چیزی که واضحه اینه که طولانی شدن پروسه به خود فرانسه برمیگرده و اینکه اونها رو چه حسابی اینقدر دیر جواب میدن مشخص نیست. حتی خود کارمندان سفارت هم میگن نمیدونن چرا اینقدر دیر جواب میاد.
    توی یک پست دیگه روند صدور ویزا رو اونجوری که بهم گفتند توضیح داده بودم الان یک جمع بندی از نتایج کنیم که بیشتر به نظر فرانسه مربوط میشه نه کنسولگری:

- مسئله کنترل های بیشتر رشته های مربوط به تکنولوژی که برای همه روشنه... تنها مورد استثنایی که من دیدم یک خانم هم اکول خودم بود که گفت که زیر دوماه ویزا گرفته و ویژگی خاص اش هم این بود که لیسانس اش از انگلستان بوده و بار ها و بار ها سابقه سفر به فرانسه داشته از کودکی.

-هوا فضا
    -بیو تکنولوژی
    -IT
    -نانو
    -روبتیک

اصلا نمیدونم کسی از گروه های بالا ویزا گرفته تا به حال یا نه اما حتی جواب های رد شون هم زیر 4 ماه نیامد. با اومدن یک سری ویزا های رشته های مهندسی های قدیمی تر مثل عمران و بعضی گرایش های مکانیک مشخص شد که روی بعضی رشته ها بیشتر معطلی وجود داره. عواملی مثل عدم سابقه خروج از ایران و سن هم ظاهرا بی تاثیر نیستن. در ضمن همه این حرف ها برداشت های خودم بودن و هیچ قابل استناد نیستن.
    خلاصه اینکه در یکی از رشته های بالا و بدون سابقه خروج از ایران اگه کسی رو میشناسین ویزا گرفته لطفا بگید و اینکه چقدر منتظر بود.
    من رشته high tech چهارم بودم!
    ولی سابقه خروج از ایران داشتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط babyblue

-هوا فضا
    -بیو تکنولوژی
    -IT
    -نانو
    -روبتیک

والا من سابقه ی خروج داشتم، ولی چون اروپا نبود، جایی اشاره نشد.
    در مورد خروج از کشور فکر می کنم اگر به مقصد فرانسه یا اروپا بوده باشه اهمیت داره.
    رشته ام هم توی این ها نبود مستقیما، ولی به اون اولیه می تونست مربوط بشه!
    یک پیشنهاد: اگر کسی خواست سال بعد برای ویزا اقدام کنه یادش باشه در مورد پروژه اش به سفارت چیزی نگه و تو انگیزه نامه اش هم چیزی نباشه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط danial
    به من هم از سفارت زنگ زدند که ویزات اومده که خوب دیگه به درد نمی خوره
    تبریک میگم.
    به سلامتی.
    رفتی ویزا رو گرفتی، کی میخوای بری UPMC؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad021
    والا من سابقه ی خروج داشتم، ولی چون اروپا نبود، جایی اشاره نشد.
    در مورد خروج از کشور فکر می کنم اگر به مقصد فرانسه یا اروپا بوده باشه اهمیت داره.
    رشته ام هم توی این ها نبود مستقیما، ولی به اون اولیه می تونست مربوط بشه!
    یک پیشنهاد: اگر کسی خواست سال بعد برای ویزا اقدام کنه یادش باشه در مورد پروژه اش به سفارت چیزی نگه و تو انگیزه نامه اش هم چیزی نباشه!
    به شما نگفتن که چرا ویزاتون رد شد؟؟ همین طور بی دلیل که نمیشه
    پیگیر نشدید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mcmxccmxc
    تبریک میگم.
    به سلامتی.
    رفتی ویزا رو گرفتی، کی میخوای بری UPMC؟
    نه دانشگاه التیماتوم داده بود که تا 24 اکتبر باید اون جا باشم
    با این حال دیروز ایمیل زدم به استاد که تعجب میکنم هنوز جواب نداده
    همیشه حداکثر تو 24 ساعت جواب میداد

Junior Member

خلاصه این فقط و فقط برداشت های من از اتفاقات و شنیده های موثق و بعضا غیر موثق بود !!!

یک دوست 33 ساله دارم که برای IT میخواد بره و بدون سابقه خروج از اول june یعنی بیش از 5 ماهه که هیچ جوابی نگرفته

یک چیز دیگه که دوستانی که آمریکا رفتن و گفتن مسئله کنترل سوابق کاری و اینکه شخص در چه جاهایی مشغول به کار بوده هست. که حتما تاثیری داره. مسعود که اینجا هم هست کارمند شرکت نفت !! و من هم آخرین مشغولیت کاریم ارتش !! بود منتهی وظیفه ! ولی داشتم فکر میکردم اونجوری که من در CV نوشتم a military academy of Iran army !!!! هر کسی بخونه ممکنه بترسه !!!! :

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط danial
    به شما نگفتن که چرا ویزاتون رد شد؟؟ همین طور بی دلیل که نمیشه
    پیگیر نشدید؟
    سفارت كه گفت دليل نمي گيم. ولي من چون آدم سريشي هستم و تا ته قضيه رو در نيارم ول نمي كنم..!! اينقدر در سايت وزارت خارجه ي فرانسه گشتم تا مورد خودم رو پيدا كردم.
    نوشته بود به كساني كه خارج از اتحاديه اروپا(يه اروپايي داشت، شايد قاره بود!) باشن، هيچ دليلي نمي گيم. همين هست كه هست!!!
    حالا كانادا هم كه دليل مي گه، سه تا جمله ي تكراري مي نويسه ديگه. من جاي اينا بودم همون سه تا رو مي نوشتم براي همه.
    ديگه پيگير چي بشيم؟ ;D
    گذشت آقا گذشت.... 8)

Junior Member

سلام
    با من هم چهارشنبه 15 مرداد از سفارت تماس گرفتند و من هم از همان موقع مكاتباتم را با دانشگاه شروع كردم ، 5 اوت تشكيل پرونده دادم و دقيقاً 3 ماه طول كشيد . رشته ام هم M1 رياضي بود
    راستي بايد بليطمان رفت و برگشت باشد يا اگر رفت تنها (one way ) باشد كافي ست ؟