صفحه 29 از 36 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 351

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2007- 2008)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط marall
    سلام
    با من هم چهارشنبه 15 مرداد از سفارت تماس گرفتند و من هم از همان موقع مكاتباتم را با دانشگاه شروع كردم ، 5 اوت تشكيل پرونده دادم و دقيقاً 3 ماه طول كشيد . رشته ام هم M1 رياضي بود
    راستي بايد بليطمان رفت و برگشت باشد يا اگر رفت تنها (one way ) باشد كافي ست ؟
    ببخشيد اشتباه نوشتم 15 آبان با من تماس گرفتند

Junior Member

از عمون خانم شبستري هم مي پرسيديد، مي گفت بهتون.
    يك طرفه كفايت مي كنه(لا اقل تا 2 ماه پيش اين طور بود!)
    2طرفه براي توريستي ها است.
    موفق و پيروز باشيد در فرانسه.
    سلام ما رو هم به برج ايفل برسونيد!

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط babyblue
    خلاصه این فقط و فقط برداشت های من از اتفاقات و شنیده های موثق و بعضا غیر موثق بود !!!

یک دوست 33 ساله دارم که برای IT میخواد بره و بدون سابقه خروج از اول june یعنی بیش از 5 ماهه که هیچ جوابی نگرفته

یک چیز دیگه که دوستانی که آمریکا رفتن و گفتن مسئله کنترل سوابق کاری و اینکه شخص در چه جاهایی مشغول به کار بوده هست. که حتما تاثیری داره. مسعود که اینجا هم هست کارمند شرکت نفت !! و من هم آخرین مشغولیت کاریم ارتش !! بود منتهی وظیفه ! ولی داشتم فکر میکردم اونجوری که من در CV نوشتم a mَlitary academy of Iran army !!!! هر کسی بخونه ممکنه بترسه !!!! :
    بله در تکمیل گفته های دوستان عرض کنم،
    شاید درسی باشه واسه آیندگان یا کسایی که میخوان سال بعد تقاضای ویزا بدن. من توی مدارک و فرمهایی که تحویل دادم با کمال سربلندی و در عین حماقت اعلام کرده بودم که کارمند دولت و صنعت نفت هستم، غافل ازینکه این مورد میتونه توی روند پرونده تأثیر گذار باشه. البته ازین مطلب نگذریم که من زمانی که از طریق n+i داشتم تقاضای پذیرش میکردم، اونا بهم گفتن که اگه سابقه کاری مرتبط با رشته ات داری اعلام کن چون دراینصورت از جاهای بهتری پذیرش می گیری. یعنی سوابق کاری تو گرفتن پذیرش تأثیر مثبت داره.
    اما از طرف دیگه، سفارت و کشور فرانسه برای صدور ویزا نوع کار و محل کار و مسائل مربوط به اینارو دقیقاً بررسی میکنه. جالب اینجاست که شرکت ماهم سر قرار داد فازهای 13و14 پارس جنوبی مستقیماً با شرکت توتال فرانسه طرف حساب بود که نهایتاً بخاطر تحریما توتال فسخ کرد و مدیر عامل محترم شرکت x که ما کارمندش بودیم هر روز واسه فرانسویا تو تلویزیون خط و نشون می کشید و کل دنیا فهمیدن که ما با اونا چپ افتادیم.
    یا اینکه یکی از نزدیکانمون 14 سال مقیم فرانسه بود و دانشجوی دکترای مهندسی پزشکی. اما بعد از این همه سال به طرز مشکوکی سالها قبل برگشت و دیگه نرفت و منم چون از شرایط و موقعیتش اونجا مطلع نبودم و مشکوک به کاره سیاسی و اخراجش بودم، تو هیچ یک از مدارک اعلام نکردم و بسادگی نوشتم که کسی از آشنایانم تا به حال در اروپا نبوده (با وجود چند فامیل در آلمان و سوئد و...)
    خلاصه همه این مسائل توی مدارک و پرونده ها زمان صدور ویزا مسلماً تأثیر گذار خواهد بود و ایشا ا... آیندگان این مسائل و تمام جزییات سوابقشون رو زمان تشکیل پرونده در نظر بگیرن و اونایی که به صلاحشون هست رو ارائه کنن.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان یه اخبار جدیدی به دست اومده،
    اینکه طبق گفته تعدادی از بچه های فروم و یه تعدادی که من میشناسم و عضو نیستن سه شنبه و چهار شنبه هفته گذشته از سفارت به خیلی ها زنگ زدن که ظاهراً اکثر اونایی که سه شنبه بودن ریجکت شدن... یکی ازین دوستان رشتش مخابرات بوده که واسه فوق IT از Paris 6 پذیرش داشت که تقاضاش مال اواسط مرداد بوده یعنی 3 ماهه جوابش (مثبت) روز چهار شنبه اومده. البته خودش گفت کسی رو میشناسه که الآن 6 ماهه هنوز منتظر جوابه!
    به هر حال این اطلاعات یه جورایی باعث امیدواری شد که شاید فرانسه جواباشو فرستاده باشه و به اونایی که بیش از سه ماهه مدارک دادن تو این هفته زنگ بزنن (احتمالاً).
    من که امیدوار شدم هر چند که دیگه مثبت یا منفی بودن جواب واسم اهمیت نداره، فقط یه جوابی بدن ما تکلیف زندگیمونو بدونیم ازین سرگردونی در بیایم! :-\

سلام
    می خواستم بپرسم حالا که ویزا اومده ولی نمی تونم برم، با توجه به اینکه ویزا هم تو پاسپورت نمی خوره، آیا جواب مثبت و منفی فرقی میکنه؟ آیا این جواب اصلا جایی ثبت میشه؟
    یا حداقل میشه امیدوار بود چون امسال جواب مثبت بوده سال دیگه به موقع و زود تر ویزا بدن؟

Junior Member

اونها در سوابق شون دارن و خیلی خوبه.

یکی از دوستان من پارسال این سناریو رو اجرا کرد:
    از چند جا پذبرش داشت و با بکیش اقدام کرد و ویزاش دیر رسید و دانشگاه اولی حاضر به پذیرفتن اش نشد. بعد از اون با دانشگاه دوم تماس گرفت و اونها راضی بودن و نامه جدید فرستادن که مجددا اون نامه رو برد سفارت. منتهی اینجوری نیست که همون موقع ویزا رو بدن بعد از 20 روز مجددا باهاش تماس گرفتن که بیا ویزا رو بگیر و رفت و الان هم در فرانسه به سر میبره.

منظور این بود که وقتی یک ویزا مثبت دارید خیلی کارا میشه باهاش کرد و کلا خوبه !!

البته اینکه این مسئله تا یک سال هم باقی بمونه رو نمیدونم. مسلما چک هایی که روی هویت شما شده در زمان کوتاه احتیاج به به روز رسانی ندارن ! اما زمان یک ساله رو نمیدونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط danial
    نه دانشگاه التیماتوم داده بود که تا 24 اکتبر باید اون جا باشم
    با این حال دیروز ایمیل زدم به استاد که تعجب میکنم هنوز جواب نداده
    همیشه حداکثر تو 24 ساعت جواب میداد
    تو این چند روزه تعطیل بوده (آخر هفته و 10-11 نوامبر هم تعطیل بود)، احتمالا امروز فردا جواب بده. فکر کنم استاده موافت کنه سعی کن دانشگاه رو راضی کنی

Junior Member

سلام.

مثل اینکه این هفته ویزای کسی نیومده!
    امیدوارم هفته دیگر مال همه بیاد.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام دوستان،
    من طی فشارای روحی که تواین مدت بهم اومد، دیروز دست به یه عملیات انتحاری زدم و 3 تا ایمیل کوبنده و انتقاد آمیز به سه نفر زدم. ;D
    یکی به n+i که بشدت توش تهدید هم کرده بودم که برنامه هاتون رو از دست دادم و الآن طبق قرارداد باید پولم رو پس بدید ضمن اینکه من تا آخر دسامبر باید در مورد مسأله تحصیلیم تصمیم بگیرم چون از داخل کشورم پذیرش دارم و بیشتر ازین نمی تونم معطل شم. خلاصه دو تا ایمیلم کمی ملایمتر به اکل زدم که ازین سه تا امروز یکی بلافاصله جواب داده.
    قابل توجه شما آقای رودی که این ایمیل رو به رئیس دانشکده متز Supelec زدم (دکتر ژرژ سِنییه) و ایشونم بلافاصله جواب داد، چون پای نامه پذیرشم رو ایشون امضا کرده بود و رسید پرداخت شهریه ام رو تأیید کرده بود.

Monsieur SEIGNIER,
    Je regrette de vous informer que jusqu'à ce moment je n'ai reçu aucune réponse de la part de consulat français à propos de ma demande de visa au 8 juillet!
    C'est vraiment étonnant et injustifiable que cette procédure dure si long. En plus, ce n'est pas un comportement de respect qu'on fasse attendre un étudiant qui faudrait arriver à ces programmes dans une période précise!
    Ca me parait qu'il ne soit pas possible d'arrivée au temps prévu pour le premier semestre. D'une autre côté, le programme méthodologique arrive presque au bout et si je reçois le visa ces journées, ça sera inutile. Car, j'ai raté tout les packages d'intégration de n+i et on doit se préparer pour le deuxième semestre. Alors, que peut-on fait pour les cours du premier? Et si je le reçois trop tard, faut-il attendre pour l'année prochaine?
    De ce fait, je suis inquiet et ne trouve pas d'alternatives pour ces problèmes. Veuillez vous me conseiller quel sera mon devoir dans cette condition.

Cordialement.
    S. Massoud MAHMOUDI P.

واسه دوستایی که شاید کمتر فرانسه بدونن خلاصه ترجمه ایمیلم رو می نوسیم که گفتم:

"آقای سِنییه،
    متأسفم ازینکه باید به اطلاعتون برسونم، تا این لحظه من هیچ پاسخی از کنسولگری فرانسه در رابطه با تقاضای ویزام که 8 ژوییه بوده دریافت نکردم!
    این موضوع واقعاً جای تعجب داره و غیر قابل توجیه هستش که این فرایند اینقدر طولانی بشه. بعلاوه، این رفتار بی احترامی به یک دانشجوه اینقدر منتظرش بذارن درصورتی که توی تاریخ مشخصی باید به دوره تحصیلیش برسه!
    --خلاصه بعدش گفتم که ظاهراً الآن دیگه خیلی دیر شده و من به درسای ترم اول نمیرسم ضمن اینکه کلیه برنامه های n+i رو از دست دادم و اگه امروزم ویزا بیاد بی فایده خواهد بود..."
    آخرشم کلی ابراز نگرانی کردم و گفتم لطفاً منو راهنمایی کنید و چیکار باید بکنم؟

امروز جواب داده که:

Bonjour Monsieur Mahmoudi
    Je suis désolé que ces problèmes administratifs prennent du temps.Si la situation se régularise bientôt, vous pourrez peut être intégrer directement la deuxième année à SUPELEC, courant janvier 2009.
    Au pire, il faudra retarder votre arrivée en France d'un an.
    Pour l'instant, nous n'avons pas d'autre choix que d'attendre que votre situation se régularise.
    Tenez moi au courant s'il y a du neuf
    Cordialement
    Georges Seignier

" من واقعاً متأ سفم که مسائل اداریمون خیلی وقتگیرن، اگر شرایط بزودی به نتیجه رسید و حل شد، شما می تونید مستقیماً (بدون دوره n+i) وارد ترم دوم Supelec بشین که از اول ژانویه 2009 به جریان میفته. در شرایط بدتر (یعنی بعد از ژانویه) باید ورودتون به فرانسه رو واسه سال بعد به تعویق بندازین.
    در حال حاضر هیچ چاره ای نداریم جز اینکه صبر کنیم تا مسائل شما به اتمام برسه و جواب بگیرین."
    آخرشم گفته اگه خبر جدیدی شد منو در جریان بذار ...

خلاصه انگار اینا خیلی ریلکسن ما اینجا داریم جزوپر میزنیم اونا می گن جای نگرانی نیست امسال نشد سال بعد
    البته اون دوستمم که سپتامبر رفته پاریس می گفت هنوز یه سری آسیای شرقی دارن میان و تازه شروع می کنن. خلاصه می گن نگران نباشید دیگه ایشاا... همه بزودی رفتنی میشیم و اونجام باهامون کنار میان که دیر میرسیم

نقل قول نوشته اصلی توسط mcmxccmxc
    تو این چند روزه تعطیل بوده (آخر هفته و 10-11 نوامبر هم تعطیل بود)، احتمالا امروز فردا جواب بده. فکر کنم استاده موافت کنه سعی کن دانشگاه رو راضی کنی
    خوشبختانه استادم جواب داد که بعد از صحبت با رییس آموزش و گروه قبول کردن ثبت نامم کنن
    دیروز ویزامو گرفتم امیدوارم کارهای بقیه دوستان هم هر چه زودتر جور شه.