صفحه 32 از 36 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 351

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2007- 2008)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط babyblue
    یکی از دوستان هم اکولی من هفته پیش ویزاش اومد. از 17 ژوئن منتظر بود مستحضرید که میشه 28 خرداد > و در آذر ماه جواب گرفت ! پس زیاد هم نگران نباشید.

اعتراض ؟ به چی ؟ این وضعیتیه که هست و ریشه های مختلفی داره که جزئی از سیاست خارجی خیلی کشور هاست حالا ما بریم دم بک سفارت خونه چی بگیم؟
    از طرفی اینها که سیاست گذار فرانسه نیستن چند تا کارمند معمولی هستن. زیاد هم شلوغ اش کنیم نهایتا خودمون ضرر میکنیم.

roodi ببخشید منظورم حمله به شما نبود اما این تئوری اعتراض به فرانسوی ها !!! رو چند بار شنیده بودم. اما به نظرم مفهومی نداره.
    من هم مثل شما از مسخرگی این شرایط عصبی هستم اما خب فکر هم میکنم که این هم جزو بدبختی هایی هست که نسل ما دچار اش بود.
    ما متاسفانه به بدبختی عادت کردیم. تو این سالها هر بلایی که خواستن چه داخلیها چه خارجیها سرمون اوردن و ما هم همش ساکت بودیم. اسم خودمون رو هم گذاشتیم نسل سوخته!!
    ولی واقعا ما نباید اجازه بدیم که این قدر راحت با زندگیمون بازی کنن. شما اخبار رو که دنبال کنین می بینین که هر ماه تو همین پاریس تظاهراته! باید مثل این فرانسوی ها اینجوری حقمون رو بگیریم.
    الان این آقای سفیر که این همه حقوق می گیره، تو خاک کشور ما زندگی می کنه ولی واسه یک ایرانی دانشجو هیچ کاری انجام نمی ده!
    به نظرم اگه ما هم مثل دانشجوهای خودشون با اعتراض حقمون رو بگیریم، موفقتریم.
    شاید یه تحصن ساده 20 نفری چند ساعته کاره همرو راحتتر کنه.
    البته بازم میگم این نظر شخصی منه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط roodi4702
    ما متاسفانه به بدبختی عادت کردیم. تو این سالها هر بلایی که خواستن چه داخلیها چه خارجیها سرمون اوردن و ما هم همش ساکت بودیم. اسم خودمون رو هم گذاشتیم نسل سوخته!!
    ولی واقعا ما نباید اجازه بدیم که این قدر راحت با زندگیمون بازی کنن. شما اخبار رو که دنبال کنین می بینین که هر ماه تو همین پاریس تظاهراته! باید مثل این فرانسوی ها اینجوری حقمون رو بگیریم.
    الان این آقای سفیر که این همه حقوق می گیره، تو خاک کشور ما زندگی می کنه ولی واسه یک ایرانی دانشجو هیچ کاری انجام نمی ده!
    سلام
    من يادمه سال پيش يك سري از دوستان كه تو دانشگاه‌هاي هلند درس ميخوندن، يك اينچنين مشكلاتي رو برخورده بودن يك petition رو جمع كردند و اتفاقا جالب اينكه بعد از چند ماه يك ذره روال منطقي تر شد. شما ميتونيد يك تقاضاي منطقي(مثلا تسريع سرعت اعلام ويزا رو- چون به هرحال صدور يا عدم صدور ويزا حق اونهاست) از اونها بخواهيد و به چند جام رو نوشت بزنيد، واقعا شايد جواب داد. ضمنا اگر مثلا حتي يك اينچنين نامه‌اي رو مثلا به وزارت خارجه‌شون هم بفرستين،‌ شايد بشه مثلا يك تسريعي توي كارها بوجود آورد.
    http://www.petitiononline.com/create_petition.html
    http://www.petitiononline.com
    قربان شما
    خدا نگهدار

این جا همون روز اول استادم گفت بهش زنگ زدن ازش پرسیدن قراره رو چی کار کنم و ازش خواستن فعالیت های منو گزارش کنه
    همین طور ساختمون ها و قسمت هایی که نباید وارد شم گفت
    راستش اول ناراحت شدم ولی همینی که هست و چاره ای نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط roodi4702
    منظور من تو سری خوردن نبود. این بود که اونجایی که باید اعتراض کنیم نمیکنیم و اینجا که مربوط به یک دولت دیگه میشه معترض میشیم و امضا جمع کنیم و مردم فرانسه رو الگو قرار میدیم و این جرفها. ریشه های مشکلات رو همه گذاشتن به حال خودش. چون خیلی از موضوع تاپیک خارج میشد من چیزی نگفتم اما مثلا یاد امضا های مربوط به petition خلیج فارس افتادم که تازه جزئی از حقوق ملی و تاریخی بود نه حقوق شخصی. ضعف دیپلوماسی یک سری ... باعث میشه که مردم خودشون دست به کار شن واسه این مسائل. اما این یکی موضوع خیلی خیلی دورتر از حق و حقوق هست ! اگه فکر اصلاح هستید باید فکر اصلاح ریشه مشکل باشید نه شاخ و برگ اش.
    لا اقل یک کارت دانشجویی از دولت فرانسه بگیریم بعد فکر اعتراض بهشون باشیم. به لحاظ حقوقی الان ما اصلا صاحب حقی نیستیم ! مقایسه شرایط الان ما با یک دانشجو قرانسوی اصلا کار درستی نیست.
    الان خیلی ها میرن از بودجه تحصیلی فرانسه استفاده میکنن و حتی از دولت کمک هزینه مسکن هم میگیرن ! خوب یعنی شما فکر میکنی اون دولت اجازه بررسی های خاص خودش رو نداره ؟

موضوع ویزا اینه که خیلی ها ویزا شون به موقع میاد و خیلی سریع هم میرن. اکثریت ملیت ها و حتی خیلی از ایرانی ها. این شاید نشون بده که ضعف کلی نداره سیستم ویزا دادن شون. اگه اعتراضی بخواد باشه باید مشخص بشه که معترضین اصلا چی میخوان؟ ما میخوایم بگیم که چی؟ پذیرش مون رو از دست دادیم ؟ جواب این اینه که خیلی از دانشگاه ها امکان به تعویق انداختن رو در اختیار ما میذارن و انصافا برخورد قشر دانشگاهی شون از همین راه دور که من حس کردم خیلی محترمانه بوده. میخوایم بگیم که چرا 5 ماه طول کشیده و بیکار موندیم ؟ میگن همون اول تیتر بزرگ حداقل 3 ماه رو روی وب سایت دیدین و تازه اون قدیمی هست و اصلا اگه ینویسن نا مشخص دیگه آیا جای حرفی باقی میمونه؟ تحصن حتی اگه موفق باشه آخرش بیانیه نداره ؟ شما چند تا بند این بیانیه تحصن رو میشه بگید؟

سلام
    با توجه به وضعیت پیش آمده، آیا دوستان دوباره برای سال آینده اقدام می کنند؟ من که امسال آنقدر اعصابم خرد شد که دیگه تحمل تکرار این بازی ها رو ندارم و قید ادامه تحصیل رو زدم. مگر اینکه مطمئن باشم که سال دیگه هیچ مشکلی نیست.
    دوستانی که از دانشگاه های خصوصی پذیرش داشتند به موقع ویزا گرفتند. شما هم با من هم نظرید که گرفتن پذیزش از دانشگاه پولی و خصوصی شانس ویزای به موقع را افزایش می دهد یا هیچ حساب و کتابی ندارد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sakbarnezhad
    سلام
    با توجه به وضعیت پیش آمده، آیا دوستان دوباره برای سال آینده اقدام می کنند؟ من که امسال آنقدر اعصابم خرد شد که دیگه تحمل تکرار این بازی ها رو ندارم و قید ادامه تحصیل رو زدم. مگر اینکه مطمئن باشم که سال دیگه هیچ مشکلی نیست.
    دوستانی که از دانشگاه های خصوصی پذیرش داشتند به موقع ویزا گرفتند. شما هم با من هم نظرید که گرفتن پذیزش از دانشگاه پولی و خصوصی شانس ویزای به موقع را افزایش می دهد یا هیچ حساب و کتابی ندارد.
    اکول من خصوصی و پولیه. الان 4 ماه و 8 روزه که خبری از ویزا نیست. با یک آقای ایرانی دیگه آشنا شدم که ایشون هم همونجا ثبت نام کرده بود و همونطور که گفتم بعد از 5 ماه و یک روز ویزاش دو هفته پیش رسید.

من تا آخر نوامبر بهم مهلت داده بودن که الان دیگه قرار شد از ترم دوم شروع کنم.

تنها تفاوت اش ممکنه این باشه که راحت تر راه میان سر دیر رسیدن و به تعویق انداختن ورود. که مسلما دلیل اش پولی هست که میخوان بگیرن.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

بالاخره n+i هم به ایمیل 2-3 هفته پیشم جواب داد. اما انگار تهدیدای مارو جدی گرفته که گفتم پولمو پس بدین. چون اکول با تأخیر تا ترم دوم و حتی سال بعد هم موافقت کرده بود اما نماینده n+i تو ایمیل ابراز شرمندگی کرده و گفته آرزوی موفقیت واسه اهداف آیندت می کنیم :-[ شماره حساب بده پول برگردونیم... >
    یعنی دیگه آب پاکی رو ریختن رو دستمون. خلاصه، پرونده من دیگه تقریباً مختومه است مگر اینکه نهایتاً تا قبل از تعطیلات ژانویه خبری بشه که بعید می دونم.
    ضمناً یه خبر بد دیگه اینکه هفته پیش رفتم بانک تجارت واسه کنسلی حواله 6000 یورو. گفت در مجموع حدود 100 یورو کارمزد از حوالت کم میشه (50 یورو از اون طرف- همین حدودم ریالیش از طرف اینا) و بقیه اش رو پس می گیری! موقع فرستادنشم که از بانک ملی گرونتر حساب کردن. آخه این دیگه چه دزد بازاریه، تو این گیرودار و بد بختی این چیزام میشه قوز بالا قوز. یورویی که 1450 خریدیم الآن بعد از 5 ماه خوابیدن پول، تو بهترین حالت 1295 می خرن (که هفته پیش 1000 تاشو فروختم) حالا دیگه این بانک تجارت هم که سر گردنه رو ختم کرده. ???
    خلاصه نمیدونم گناهمون چی بود که این همه گرفتاری سرمون در اومد؟ هم روحی نابود شدیم هم مالی... تو این مدت فقط فنا شدیم :'(
    اصلاً منصفانه نبود، صدامونم که به هیچ کس و هیج جا نمیرسه!

من هم پولم رو پس گرفتم. غیر از ارزون شدن یورو و کارمزد، گفتند آخر سر 32 هزار تومان دیگه باید به حساب بریزی. گفتم که قبلا بابت کارمزد 18 هزار توان پرداخت کردم.جواب دادن این فرق میکنه و به خاطر اینه که می خوای پولت رو نقد دریافت کنی. پرسیدم خوب اگه نخوام نقد دریافت کنم و حواله کنم مثلا به بانک سامان چی؟ جواب دادند اون وقت باید 42 هزار تومان بدی. من که برای محکم کاری 10 هزار یورو تو حسابم داشتم85 یورو بانک فرانسه کم کرد.این طرف هم که دو سری رفتم بانک پول دادم.
    100 یورو برای تشکیل پرونده دادیم و کلی هزینه ی دیگه. آخه اگه دو تا دولت با هم مشکل دارن تقصیر ما چیه؟

Junior Member

واقعا متاسفم برای همه مون. چه کسانی که رفتن با کلی غم و استرس، چه کسانی که نرفتن و فقط ضرر دادن و چه کسانی که مثل خودم هنوز نمیدونن جزو کدوم دسته هستن ! ولی خب غصه خوردن هم چه فایده ای داره. بعدا شاید به این روز ها بخندیم فقط.

این قضیه حواله بانکی یورو اصلا خیلی غیر منطقی بود به نظر من. خیلی از سفارت ها هم نمیخوان. اگر کسی امکانات مالی داشته باشه که خب از حسابهای ریالی اش هم میشه فهمید ! دیگه چرا اینها اینقدر کارمزد بانکی میزارن رو دست مردم بدون اینکه مشخص باشه وضعیت رفتن اش. اون هم با این وضعیت ایزوله بودن ایران... خود من به خاطر تحریم بانک ملی یک ماه عقب افتادم از تحویل مدارک به سفارت. لا اقل وقتی ویزا می رسید همچین چیزی میخواستن مثل بلیط که موقع تحویل ویزا میخوان.

نقل قول نوشته اصلی توسط babyblue
    واقعا متاسفم برای همه مون. چه کسانی که رفتن با کلی غم و استرس، چه کسانی که نرفتن و فقط ضرر دادن و چه کسانی که مثل خودم هنوز نمیدونن جزو کدوم دسته هستن ! ولی خب غصه خوردن هم چه فایده ای داره. بعدا شاید به این روز ها بخندیم فقط.

این قضیه حواله بانکی یورو اصلا خیلی غیر منطقی بود به نظر من. خیلی از سفارت ها هم نمیخوان. اگر کسی امکانات مالی داشته باشه که خب از حسابهای ریالی اش هم میشه فهمید ! دیگه چرا اینها اینقدر کارمزد بانکی میزارن رو دست مردم بدون اینکه مشخص باشه وضعیت رفتن اش. اون هم با این وضعیت ایزوله بودن ایران... خود من به خاطر تحریم بانک ملی یک ماه عقب افتادم از تحویل مدارک به سفارت. لا اقل وقتی ویزا می رسید همچین چیزی میخواستن مثل بلیط که موقع تحویل ویزا میخوان.
    من هم با شما هم عقیده ام. اگه باید 6000 یورو تو حسابمون داشته باشیم که مطمئن باشند توی 1 سال خرجیمون رو داریم پس این همه نشون دادن حساب مالی پدر و مادر و منابع درآمد برای چیه؟ بر عکس اگه مطمئن شدند ماهی چند میلیون درآمد داریم و پدر و مادر متعهد شدند هزینمون رو بدن، پس 6000 یورو دیگه برای چی؟
    این درحالیه که خود من یکبار درست چند روز بعد از حواله ی پول چون به اون نیاز داشتم یوروهام رو پس گرفتم و دوباره سه ماه بعد به حساب ریختم. اینا فقط موقع تحویل مدارک برگ حواله رو می خوان و شاید هم دوباره موقع دادن ویزا.
    خیلی ها شرایط بدتر از ما رو هم داشتند. مثلا کسانیکه فرانسه تنها راه حلشون بود و حالا باید یرن سربازی. کسانیکه کارشون رو رها کردند. افرادی که چند میلیون پول وکیل دادند. ده ها ساعت وقتی که توی سایت دانشگاه ها تلف کردیم تا بالاخره برای چند دانشگاه فرم فرستادیم. کلی بدبختی و منت که برای گرفتن توصیه نامه از اساتید داشتم و سه سال فرانسه خوندن و امتحان TCF و بقیه درد سرها. خود من مدرک IELTS ام دیگه اعتبار نداره و از طرفی سه ساله دارم فرانسه می خونم و انگلیسی ام تا حد زیادی فراموش شده و دیگه حال و حوصله و وقت امتحان انگلیسی دادن و اپلای کردن برای دانشگاه های انگلیسی زبان رو ندارم.
    بحث سیاسی نمی خوام بکنم ولی کسانی که موقع انتخاب ریاست جمهوری می گفتند وضع که از این بدتر نمیشه بدونن،ملت عزیز ایران همواره در طول تاریخ اثبات کرده ، همیشه وضع بدتر از این هم وجود داره.