صفحه 12 از 29 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 286

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2009)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

سلام خوشا به سعادت همگی،

منم اواسط خرداد (8 ژوئن) مدارک تحویل داده بودم و با اینکه ویزای با تأخیرم 5 ماه قبل از تقاضا جدید رسیده بود، این بار هنوز هم منتظریم وکمی داره شرایط نگران کننده میشه و منو یاد سال قبل میندازه >
    چون به گفته آژانس باید تا 15 اوت هم رزرو بلیط رو پرداخت کنم تا خرید قطعی انجام بشه وگرنه کنسل میشه و دارم یه کمی دودل میشم که حالا اونو چه باید کرد؟! نمیدونم واقعاً همون مدارکی که 5 ماه قبل داده بودم بازم بررسی اش باید اینقدر طول بکشه :-\
    حالا تصمیم دارم تو این هفته، اول به کنسولی بعد به فرهنگی زنگ بزنم هر چند میدونم فایده ای نداره و جوابی نمی گیرم ولی کار دیگه از دستم برنمیاد، لا اقل حرفیکه نورکیهانی زد به خودش یاد آوری کنم. هرکس شرایط سال قبل و امروز منو داشت فشار عصبی واقعاً نابودش میکرد یعنی رها کردن کار و بعد شروع به تحصیل در دانشگاه آزاد از ترس تکرار سناریو که الآن نمیدون باید واسه مهر ثبت نام کنم یا نکنم مثل پارسال بدبخت میشم!

Junior Member

مسعود جان، شما حتما به نورکیهانی زنگ بزن. یه جوری بهش حالی کن که اگر لازمه حضوری بیایی و اینا...
    پارسال چند نفر از بچه های دانشگاه ما زیادی رفتن اونجا و در نهایت فهمیدن اگر گرایش شون رو عوض کنند، کارشون درست میشه.
    همین کار رو کردند و کارشون درست شد!
    ما هم از همه جا بی خبر بودیم و اینجا موندیم!
    خود نورکیهانی هم به یکی دیگه از بچه ها گفته بود تو چرا نیومدی پیگیری کنی؟!
    پس حتما پیگیر باش و شرایطت رو توضیح بده...
    موفق باشی

مسعود جان، برو به همونی که گفت "تیر ویزات تو پاسته" بگو پس چی‌ شد؟؟؟
    تازه واسه شما هم که هنوز ۲ ماه نشده که!!
    همونجور که میدونی‌ اگه بخوان ویزا بدن در حالت عادی بین ۲ تا ۳ ماه طول میکشه

اول و آخر از همه هم توکلت بخدا باشه. تو کاری رو که میتونی‌ بکن , نتیجه دست منو تو نیست.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان از راهنماییهای همتون ممنون واقعاً یعنی با این صحبتا یه کمی فشار کم میشه
    خود نورکیهانی هم به یکی دیگه از بچه ها گفته بود تو چرا نیومدی پیگیری کنی؟!
    پس حتما پیگیر باش و شرایطت رو توضیح بده...
    احمد جان اتفاقاً به منم گفت:"چرا پارسال زمانی که پروسه ات طولانی شد به ما خبر ندادی؟" (که من پیش خودم گفت جواب دادناتونو دیدیم دیگه میومدم میگفتم چی؟! که از شما چی بشنوم؟) اما در مورد تغییر گراییش آخه وقتی یه بار ok شدم متعجبم چرا باز باید طولانی بشه؟ میگم مدارک من فرقی با سال قبل نداشت فقط به تاریخ جدید گرفته بودم تا گیری ندن!
    مسعود جان، برو به همونی که گفت "تیر ویزات تو پاسته" بگو پس چی‌ شد؟؟؟
    تازه واسه شما هم که هنوز ۲ ماه نشده که!!
    همونجور که میدونی‌ اگه بخوان ویزا بدن در حالت عادی بین ۲ تا ۳ ماه طول میکشه

اول و آخر از همه هم توکلت بخدا باشه. تو کاری رو که میتونی‌ بکن , نتیجه دست منو تو نیست.
    آره واقعاً نمیدونم اون شبستری اون روز خوشحال بود، چی بود که گفت خودم میرم: "ویزاتو میگیرم واسه ات، اصلاً یه ماهه تو پاسه اته!" البته باز ازین حرفش هم چشمم آب نخورد و حسابی روش باز نکردم ولی الآن از 2 ماه یه هفته کمه یعنی 8 اوت! بعد پارسال هم همینجوری هی نشستم که یه هفته دیگه یه هفته دیگه و سرانجام 5 ماه شد! چون اینا در هفته 3-4 روز هم که بیشتر کار انجام نمیدن و هفته ها خیلی سریع میگذره! یعنی من الآن دارم میبینم فاصله تا 11 سپتامبر که بلیط رزرو کردم مثل چند روزه! (عجب تاریخی هم هست! :)

درهر حال ایناکه میگن صدور ویزا دست ما نیست و وزرات خارجه فرانسه طولش میده. واسه همین به اینا گیر دادن هم کاری از پیش نخواهد برد و بقول فرمایش شما باید توکل کنم بخدا فقط...
    دوستان از زمان آغاز پروسه پذیرشم در n+i که نوامبر 2007 بوده تا امروز حساب کنین چند ماه ذوق شوق داشتیم و آرزوی رفتن! یعنی یه زمان خیلی واسه ام ارزشمند بود ولی امروز به دلایل خاص دیگه که همه امون تقریباً دچاریم فقط میخوام برم که رفته باشم.
    ببخشید این مسائل خارج از بحثای تاپیک و این فرومه. از مدیران عذر میخوام ولی به هر صورت تو این همه مدت وقتی کسی شرایط مختلف زندگیش رو واسه یه هدفی کنار میذاره و تو این سنهای ما از دست میده، جبرانش نمیشه کرد و اگه کسی خودشو جای من بذاره متوجه میشه خیلی فشارای مختلف اقتصادی، اجتماعی و خانوادگی روی آدمه. (کارای تسویه حساب اداری با شرکتمون رو هفته قبل با کلی اندوه به پایان رسوندم، دانشگاه آزاد با اون هزینه سرسام آور و تحمیل یه ترم شهریه ثابت بابت مرخصی مهر و... از روی اجبار و ترس از شکست مجدد، حرفا و نظرات غیرمسئولانه دوست و آشنا، تحقیر و سرکوفت و هزار ...، هزینه ها و ضررای ارسال و برگشت حواله ارزی و افت قیمت یورو اینا هم یه طرف دیگه) نمیدونم واقعاً بدشانسی تا چه حد دیگه؟!
    خلاصه از همه دوستان التماس دعا دارم :'(

سلام
    براي كسيكه لورس داره و الان شاغل هست، براي كنسولگري، ارائه گواهي اشتغال به كار با ذكر حقوق و ... لازم هست؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط tefan5
    سلام
    براي كسيكه بورس داره و الان شاغل هست، براي كنسولگري، ارائه گواهي اشتغال به كار با ذكر حقوق و ... لازم هست؟
    فقط برای کسی که بورس نداره چون باید حامی مالی با درآمد مشخص برای خودش معرفی کنه میگن "اگر سازمان مطبوعت تضمین کرده که در حین تحصیل هزینه ات رو تأمین میکنه، باید مدارک و مستندات ارائه کنی (دروقع میشه حامی) و در غیر اینصورت اشتغال تأثیر خاصی نداره!"
    کسی که بورس داره هم که دیگه تکلیفش معلومه.
    تازه چیزی که من فک میکنم اگه آدم واسه تقاضای ویزا اعلام نکنه شاغل بوده و بیکار بوده راحت تر هم هست. چون ممکنه تو پروسه بررسی پرونده بخوان برن ببینن اونجا که کار می کردی کی بوده، چی بوده، تو مسائل تحریمها و روابط بین الملل چه تأثیری داشته و همین مسائل بیشتر به طولانی شدن روند پرونده دامن بزنه و حتی المقدور آتو دستشون نده. مگر اینکه آدم خیالش راحت باشه کارش و محل اشتغالش برای اونا چالش برانگیز نیست.
    یه بار دفعه اول هم با دلخوش به شبستری گفتیم کارمند یه سازمان معتبریم گفت تازه باید موقع صدور ویزا گواهی تسویه حساب هم بیاری که تعهدی به اونا نداری!! البته بعداً گیری ندادن ولی همین حرفش هم واسه کلافه کردن آدم کافیه.
    این نظر منه و نتیجه ای که بنظر خودم تو پرونده ام داشته. حالا تا تجربه دوستان دیگر چی باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud
    سلام خوشا به سعادت همگی،

منم اواسط خرداد (8 ژوئن) مدارک تحویل داده بودم و با اینکه ویزای با تأخیرم 5 ماه قبل از تقاضا جدید رسیده بود، این بار هنوز هم منتظریم وکمی داره شرایط نگران کننده میشه و منو یاد سال قبل میندازه >
    چون به گفته آژانس باید تا 15 اوت هم رزرو بلیط رو پرداخت کنم تا خرید قطعی انجام بشه وگرنه کنسل میشه و دارم یه کمی دودل میشم که حالا اونو چه باید کرد؟! نمیدونم واقعاً همون مدارکی که 5 ماه قبل داده بودم بازم بررسی اش باید اینقدر طول بکشه :-\
    حالا تصمیم دارم تو این هفته، اول به کنسولی بعد به فرهنگی زنگ بزنم هر چند میدونم فایده ای نداره و جوابی نمی گیرم ولی کار دیگه از دستم برنمیاد، لا اقل حرفیکه نورکیهانی زد به خودش یاد آوری کنم. هرکس شرایط سال قبل و امروز منو داشت فشار عصبی واقعاً نابودش میکرد یعنی رها کردن کار و بعد شروع به تحصیل در دانشگاه آزاد از ترس تکرار سناریو که الآن نمیدون باید واسه مهر ثبت نام کنم یا نکنم مثل پارسال بدبخت میشم!
    من کلاسم 24 اوت شروع ميشه. و جون ديده بودم بعضي ها ويزاشون 40 روزه اومده، وقتي ديدم 40 روز گذشته واقعا نگران شدم. با خانم نورکيهاني تماس گرفتم. اول گفتند که کاري نمي تونند بکنند و بعد که وقت کلاس رو گفتم گفتند که اگر تا يک هفته، ده روز ديگر نيامد، يک ايميل به بخش فرهنگي (به انگليسي يا فرانسه) بزنيد و شرايطتون رو توضيح بديد که اونها بر اساس اون ايميل پي گيري کنند.
    پارسال هم ويزا دخترخاله من خيلي طول کشيده بود و از طريق بخش فرهنگي اقدام کرده بود.
    شايد اگه به سازمان تامين کننده بورستون ايميل بزنيد هم فايده داشته باشه.
    ولي حتما با بخش فرهنگي تماس بگيريد. چون تو خود سفارت خيلي جدي به من گفتند که اينجا اصلا زنگ نزن و اگر کاري داشتي فقط بزن بخش فرهنگي.
    مدارکي که موقع تحويل ويزا مي‌خوان:
    اصل نامه ادميشن، پاسپورت، نامه خوابگاه و عکس هست.
    البته من هنوز نرسيدم برم ويزام رو بگيرم.

نامه‌ي attestation دارم از يکي از دوستام، بنظرتون خوبه؟ مشکلي پيش نمياد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط s7
    سلام. من بورس اراسموس داشتم براي امسال. رشته‌م مهندسيه.
    20 خرداد تو سفارت مدارکم رو تحويل دادند و بعد از 49 روز زنگ زدند که ويزات اومده و بيا بگير.

دوستم هم بورس اراسموسه (براي يک رشته ديگه) که 10 روز بعد از من تحويل داده بود هم همون روزي که به من زنگ زدند، بهش زنگ زدند. (يعني 39 روزه)

اگر سوالي داشتين خوشحال ميشم کمک کنم.
    ببین کلا پروسه افرادی که این بورس ایراسموس رو دارن خیلی سریعتر پیش می ره وا سه همینه که مال شما زود اومده. فقط هم مخصوص فرانسه نیست اگه این بورس رو داشته باشی برای هر کشوری که اقدام کنی برای تحصیل کارت سریعتر پیش می ره اونم برای اینه که داشتن این دوره ها برای این کشور ها مهمه و نمی خوان با مشکل درست کردن برای دانشجوها خودشونو از امتیاز برگزاری این دوره ها محروم کنن.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط s7
    ولي حتما با بخش فرهنگي تماس بگيريد. چون تو خود سفارت خيلي جدي به من گفتند که اينجا اصلا زنگ نزن و اگر کاري داشتي فقط بزن بخش فرهنگي.
    مدارکي که موقع تحويل ويزا مي‌خوان:
    اصل نامه ادميشن، پاسپورت، نامه خوابگاه و عکس هست.
    البته من هنوز نرسيدم برم ويزام رو بگيرم.
    بچه ها یه چیز جالب که هنوز باورم نمیشه
    اول از راهنمایی همه دوستان تو این مدت متشکر. دیروز صبح زنگ زدم کنسولی که با شبستری صحبت کنم گفتن 2-3 بعداز ظهر تماس بگیر که فرصت نکردم. حدود یه ساعت پیش زنگ زدم به نورکیهانی گفتم چی شد پس؟ همین فرمایش دوستمون رو گفت یعنی ایمیل بزن به مسئول بخش فرهنگی.
    خلاصه داشتم میرفتم که ایمیل رو آماده کنم از کنسولی زنگ زدن که ویزات آماده است

اما چیزی که بنظرم اومد ویزام زودتر ازین آماده بوده و اینا خبر نداده بودن. با تماس من به نور کیهانی اونم تماس گرفته به کنسولی و قضیه رو جویا شده (چون کاملاً دیگه میشناستم و از همه این مدت انتظارم ناراحت بود).
    خلاصه کنسولی بررسی کرده که ویزا آماده است و تازه یادش افتاده که زنگ بزنه > حالا نمیگه یه بابایی تو این همه مدت ممکنه دق مرگ شه.

خلاصه ظاهراً تلسم گرفتاری ماهم شکست و فرجی شد. هرچند که هنوز باورم نشده تا پام به اُرلی نرسه. حالا بریم ببینیم بعد از آخرین سفرم که نزدیک به 20 سال پیش بود پاریس چه تغییراتی کرده.

راستی در مورد مدارک پرسیدم گفت همون نامه های n+i بعلاوه بلیط (که پرسیدم رزرو اش هم قبوله؟ گفتن بله)

از راهنماییها، حمایتهای روحی و... همه دوستان تو این مدت طولانی زجر آور متشکر. البته من باز هم به این فروم سر میزنم و واسه کمک یا راهنمایی به دوستان هر کاری از دستم بر بیاد دریغ نخواهم کرد. همگی موفق باسشید و ایشا... ویزاهاتون بدون گرفتاری و سریع بیاد. ظاهراً امسال شرایط خیلی بهتر شده و اگه دیدید بیش از 40-45 روز خبری نشد با نورکیهانی تماس بگیرید شاید مثل قضیه من ویزاتون اومده باشه و اونا اهمال کرده باشن.

Junior Member

با سلام خدمت همهٔ دوستان عزیز،

من ۵ مرداد مدارکمو تحویل فرهنگی‌ دادم، و بعد که زنگ زدم تا از کنسولی وقت بگیرم گفتن ۱۱ شهریور، و زودتر از اون نمیشه!!
    این در حالیه که به دوستم که ۲ هفته قبلش وقت گرفته بود همون روز (۵ مرداد) وقت داده بودن واسه کنسولی!
    یعنی‌ تو این فاصله انقدر متقاضی زیاد شده؟؟!!!
    بگذریم...!

سوال ۱:
    حالا نگرانیم از اینه که به شروع ترم که ۲۸ سپتامبر (۶ مهر) هستش میرسم یا نه، و این که اگه تا اون موقع ویزا نیاد می‌شه با تاخیر شروع کرد؟؟؟

سوال ۲:
    این که آدم اینجا از ارشد فارغ التحصیل بشه یا نه به دانشگاه مقصد مربوط می‌شه یا سفارت (من پذیرشم واسه ارشده و ۱ ساله ست، الانم دانشجوی ارشدم و قراره برم و برگردم دفاع کنم! قراردادی هست بین ۲ دانشگاه ...)؟؟

سوال ۳:
    با توجه به توضیح فوق، و این که من گواهی اشتغال به تحصیل ارشدم رو دادم، آیا کار بهتری کردم، یا بهتر بود مدرک موقت لیسانسمو میبردم؟

سوال ۴:
    اصولا ارائه کدوم مدرک واسه ادامه تحصیل تو ارشد بهتره، لیسانس یا ارشد، و آیا تاثیری تو پروسهٔ ویزا و مدت زمانش داره؟

سوال ۵:
    این سوال راجع به مدارک مربوط به کنسولی هستش، و در واقع مدارک مالی خانواده:

۵-۱:
    در مورد سند ملکی‌، آیا سند حتما باید مال ملکی‌ باشه که منبع درآمده، یا سند دیگه مثل سند خونه هم قابل قبوله؟ آیا ارائه این نوع سند فایده ای داره یا نه اصلا؟؟؟

***۵-۲:
    در مورد شخص ضامن، شخصی‌ با شغل آزاد و درآمد بالا بهتره یا شغل اداری؟
    اگه ممکنه، در مورد نحوه تنظیم این ضمانتنامه و محتواش (میزان ساپورت مالی لازم، ...) ، ... اگه اطلاع دارین بفرمایین، خیلی‌ ممنون میشم. کنسولی اصلا در این مورد جواب نمیده!