صفحه 13 از 29 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 286

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2009)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud

خلاصه ظاهراً تلسم گرفتاری ماهم شکست و فرجی شد. هرچند که هنوز باورم نشده
    خدا رو شکر که ويزاتون اومد. من طي اين مدتي که کارهاي مربوط به ويزام رو انجام مي‌دادم، (از آزاد کردن مدرک گرفته تا وقت گرفتن و ...) اينجا رو خيلي مي‌خوندم و چيزهاي زيادي ياد گرفتم.
    کامنت‌هايي هم که شما مي‌گذاشتيد هم خيلي کمک کننده بود.

خيلي خوشحالم که ويزاتون اومده.
    ايشالا ويزا بقيه هم زود بياد.

راستي کاش يه تاپيک درست کنيم در مورد اينکه "چه وسايلي براي اقامت در پاريس با خودمون ببريم."

Junior Member

در مورد این که "چه وسايلي براي اقامت در پاريس با خودمون ببريم"، لینک‌های زیر به نظرم رسید، امیدوارم به دردتون بخوره:
    http://www.etudfrance.ir
    خصوصا:
    http://www.etudfrance.ir/?p=241

ضمنا، بهتره این تاپیک‌ها رو در قسمت "هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه" بحث کنیم:
    http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=7781.0

دوستان عزیز اگه جواب هرکدوم از سوالات بنده رو در ۲ پست قبلی‌ میدونن لطفا پاسخ بدهند.
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmeut
    در مورد این که "چه وسايلي براي اقامت در پاريس با خودمون ببريم"، لینک‌های زیر به نظرم رسید، امیدوارم به دردتون بخوره:
    http://www.etudfrance.ir
    خصوصا:
    http://www.etudfrance.ir/?p=241

ضمنا، بهتره این تاپیک‌ها رو در قسمت "هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه" بحث کنیم:
    http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=7781.0

دوستان عزیز اگه جواب هرکدوم از سوالات بنده رو در ۲ پست قبلی‌ میدونن لطفا پاسخ بدهند.
    با تشکر
    مباحث مربوط به زندگی در فرانسه را در اینجا دنبال کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...=31574.new#new
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member

سوال ۲:
    این که آدم اینجا از ارشد فارغ التحصیل بشه یا نه به دانشگاه مقصد مربوط می‌شه یا سفارت (من پذیرشم واسه ارشده و ۱ ساله ست، الانم دانشجوی ارشدم و قراره برم و برگردم دفاع کنم! قراردادی هست بین ۲ دانشگاه ...)؟؟

سوال ۳:
    با توجه به توضیح فوق، و این که من گواهی اشتغال به تحصیل ارشدم رو دادم، آیا کار بهتری کردم، یا بهتر بود مدرک موقت لیسانسمو میبردم؟

سوال ۴:
    اصولا ارائه کدوم مدرک واسه ادامه تحصیل تو ارشد بهتره، لیسانس یا ارشد، و آیا تاثیری تو پروسهٔ ویزا و مدت زمانش داره؟
    گواهي موقت ليسانس که عملا به درد نمي‌خوره. اگر بخواهيد مدرکي در مورد ليسانس بدهيد، بايد اول مدرک ليسانس رو بخريد و بعد ترجمه آن را به سفرت بدهيد. (سفارت مي‌گه گواهي موقت قبوله. اما دارالترجمه مي‌گه دادگستري و امور خارجه مدرک موقت رو تاييد نمي‌کنند و در نتيجه مجبوريد بريد مدرک ليسانس رو آزاد کنيد)
    تا جايي که من از مي‌دونم آقايون بابت مساله نظام وظيفه نمي تونن در مقطعي مشابه مقطع تحصيلي فعلي يا قبلي شون در خارج از کشور درس بخونند. و بايد در مقطع بالاتر درس بخونند. اگر رضا اينجا ارشدشون تمام شده، بايد در مقطع دکترا تحصيل کنند. (اگر فرضا بگيد انصراف مي دم از ارشد و ميرم اونجا گويا از لحظه اي که انصراف ميديد مشمول محسوب ميشيد مگه اينکه بعد نامه ادميشن در مقطع بالاتر رو ببريد و اجازه خروج بگيريد ). اما اگر قراردادي بين دو دانشگاه هست حتما مدارک مربوط به آن را با خودتون به سفارت ببرين و حتما پرس‌و‌جو کنيد.
    من اطلاعاتم در مورد نظام وظيفه کامل نيست و مربوط به شنيده ها از دوست و آشناهاست.
    شايد بقيه بتونند بهتر و بشتر کمک کنند.

Junior Member

ممنونم دوست عزیز،

در مورد مدرک موقت و این که تایید نمی‌شه با سفارت (خانم نور کیهانی) قبلش صحبت کرده بودم، اونا میگن میدونن و مشکلی‌ نداره، و از این بابت هم ایرادی نگرفتند.
    حتا ریزنمرات که مهر مترجم رو هم نداشت رو گرفتند و گیری بهش ندادند.

در مورد قوانین نظام وظیفه اشراف دارم، و این که در ۱ مقطع تحصیلی‌ فقط ۱ بار معافیت تحصیلی‌ میدن ...
    و اگه این قرارداد وجود نداشت، بنده اصولا به هیچ وجه قادر به پیگیری این مساله نبودم.
    قرارداد حتا به گونه ای هستش که قراره برم و برگردم و دفاع کنم. در واقع ۱ دوره مشترکه که توسط وزارت علوم هم تصویب شده و تو مدرک ارشد دانشگاه تهران هم قراره ذکر بشه...
    مدارک مربوطه رو به کنسولی تحويل میدم، اما برای تحویل به فرهنگی آماده نبود، مشکلی پیش نیاد؟ باید از خودشون بپرسم.

از بقیه دوستان عزیز خواهش می‌کنم اگه جواب سوال های بنده (ارسال شده در: 03 آگوست 2009, 10:54:46 pm) رو میدونن لطفا پاسخ بدن.
    با تشکر

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سوال ۱:
    حالا نگرانیم از اینه که به شروع ترم که ۲۸ سپتامبر (۶ مهر) هستش میرسم یا نه، و این که اگه تا اون موقع ویزا نیاد می‌شه با تاخیر شروع کرد؟؟؟

سوال ۵:
    این سوال راجع به مدارک مربوط به کنسولی هستش، و در واقع مدارک مالی خانواده:

۵-۱:
    در مورد سند ملکی‌، آیا سند حتما باید مال ملکی‌ باشه که منبع درآمده، یا سند دیگه مثل سند خونه هم قابل قبوله؟ آیا ارائه این نوع سند فایده ای داره یا نه اصلا؟؟؟

***۵-۲:
    در مورد شخص ضامن، شخصی‌ با شغل آزاد و درآمد بالا بهتره یا شغل اداری؟
    اگه ممکنه، در مورد نحوه تنظیم این ضمانتنامه و محتواش (میزان ساپورت مالی لازم، ...) ، ... اگه اطلاع دارین بفرمایین، خیلی‌ ممنون میشم. کنسولی اصلا در این مورد جواب نمیده!
    1- امکان پذیره (درصورت موافقت دانشگاه مقصد) باید باهاشون ارتباط برقرار کرد و شرایط رو توضیح داد.

5-1: سند ملکی بخودی خود خاصیتی نداره. منبع درآمد ثابت که در اصل اجاره نامه باشه مهمه که باید برای اون اجاره نامه سند ملکش ارائه بشه. اگر هر سندی دارید (مسکونی، تجاری، ویلا و...) که اجاره نامه ای روش نیست و (البته محل سکونت یا کار فعلیتون هم نباشه دیگه) می تونید روش یه اجاره نامه صوری تهیه کنید. که من با دو سند تجاری بیکار 2 اجاره نامه با مبلغ بالا درست کردم.
    یه نامه تمکن مالی هم بابت یکی از حسابهای بانکی پر گردشتون از بانک بگیرید + ریز صورت حساب و کارکرد 6 ماهه (اگر کارکردش زیاد باشه 3 ماهه هم کافیه). مبلغ موجودی و دریافت و برداشتها زیاد مهم نیست. بیشتر فعال بودن حساب که نشون بده از نظر اقتصادی بیکار نیستید.

5-2: تا اونجاییکه میتونید درآمد بالا ارائه کنید چه اداری چه آزاد. اگر کمه با اجاره نامه و حساب ثابت بانکی بلند مدت که روش سود ماهیانه میاد و... پرش کنید. برای کار آزاد جواز کسب و یه حسابی لازمه واسه وضعیت درآمد. من چون حامی مالیم جوازش باطل شده بود اصلاً همچین مدارکی ندادم و فقط 3 اجاره نامه با مبلغ بالا بعنوان منبع درآمد ثابت ارائه کردم.
    برای نامه ضمانت می تونید یه تعهد نامه فارسی بنویسید که داخلش منابع درآمدی مشخص شده باشه و نهایتاً مبلغ درآمد ماهیانه باتوجه به اون مستندات ذکر بشه. سپس یاخودتون یا از طریق دار لاترجمه به فرامسه یا انگلیسی ترجم ه بشه و پایینش هم به مهر و امضای ضامن برسه. نمونه فرمتهای همچین نامه هایی هم روی اینترنت پیدا میشه اگر سرچ کنین.

خوب یه چندتا سؤال من از دوستانی که ویزا تو پاسشون خورده:

1- موقع تحویل ویزا باز عکسبرداری و انگشت نگاری انجام میشه؟
    2- عکس هم باید تحویل داد باز یا نه و اینکه اگر عکسبرداری نمی کنن همون عکسی که موقع تحویل مدارک گرفتن تو ویزا میخوره؟
    3- برای گرفتن ویزا باز باید رفت تو اون صفه که همیشه سر نوبت دعواست یا ازون یکی در که دکه انتظامی جلوشه پاسو میگیرن؟
    4- چقدر طول میکشه تا ویزا رو تو پاس بزنن؟ یعنی گفتن صبح بیار همون موقع تحویل میدن؟
    پیشتر از دوستان راهنمایی کننده تشکر می کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud
    1

خوب یه چندتا سؤال من از دوستانی که ویزا تو پاسشون خورده:

1- موقع تحویل ویزا باز عکسبرداری و انگشت نگاری انجام میشه؟
    2- عکس هم باید تحویل داد باز یا نه و اینکه اگر عکسبرداری نمی کنن همون عکسی که موقع تحویل مدارک گرفتن تو ویزا میخوره؟
    به من که تلفن زدند، گفتند اگه قبل از 15 ژوئن مدارک رو دادي، حتما بايد بيايد چون باز هم اسکن اثر انگشت و ... داري. (من شنيدم براي تحويل ويزا هم باز بايد بريم تو و اونهايي که دم در پاسپورت رو مي‌دن مي‌خوان ويزا ترانزيت يا توريستي بگيرن)
    به من گفتند عکس بي حجاب بيار. من پرسيدم يعني گوش معلوم باشه؟ گفتند نه، حتما بي حجاب باشه.
    من فردا صبح احتمالا ميرم ببينم چطوريه اوضاع. اميدوارم زود بگيرم.

Junior Member

امروز براي گرفتن ويزا رفتم سفارت.
    از من فقط بليط و نامه خوابگاه رو گرفت. کپي ادميشن رو هم دادم.
    (من ميرم گرونوبل. بليطم تهران-ژنو 21 اوت است و مي‌خواستم از در ِ فرانسه تو فرودگاه ژنو بيام بيرون و بعد سوار قطار شم به سمت گرنوبل. فاصله از ژنو تا گرونوبل 1-2 ساعت قطاره)

اما يکدفعه بهم گفت وايسا، و گفت بليطت تهران ژنوه. چند لحظه فکر کرد و گفت اشکال نداره.
    بعد گفت چند لحظه وايسا، رفت و اومد و گفت ببين ويزايي که ما به شما ميديم، "ويزا طولاني مدت جديد" هست که ترانزيت شنگن رو نداره. (تا جايي که من اطلاع دارم، حتي پارسال هم ويزا طولاني مدت + ترانزيت شنگن بوده) و گفت که تا کارت اقامتت رو نگيري نمي‌توني تو کشورهاي عضو شنگن بري (ظاهرا سويس جديدا عضو شنگن شده)و بهم گفت که توي ژنو پياده ميشي بعد چيکار مي‌کني؟ و من گفتم سوار قطار مي‌شم.
    گفت به هر حال از ترانزيت سويس رد مي‌شي و ممکنه برات دردسر درست کنند. گفت من نمي‌تونم بهت بگم که چيکار کني و خودت ميدوني. حتما زنگ بزن به سفارت سويس و ازشون بپرس. و بعد گفت زير کپي بليطت هم مي‌نويسم که من در مورد اين مساله بهت تذکر لازم رو داده‌ام و اگر مشکلي برات پيش بياد ما قبول مسئوليت نمي‌کنيم و زير کپي بليطم يه 3-4 خطي به فرانسه نوشت.
    گفت براي دريافت پاسپورتت 4 روز ديگه بيا و حتما با سفارت سويس تماس بگير.

به سفارت سويس زنگ زدم و يک خانم بسيار خوش اخلاق ( افعال معکوس) تلفنم رو جواب داد و گفت من هيچي نمي‌تونم بهتون بگم و ما نميدونيم و پليس فرودگاه در مورد شما تصميم ميگيره.

در کل بهتون پيشنهاد مي‌کنم براي بليط حتما سعي کنيد مقصدتون جايي تو خود فرانسه باشه. (من به دليل برنامه‌هام نمي‌تونستم چيز ديگه بگيرم و الانم که تقريبا بليطها تموم شده)

دارم سعي مي‌کنم بليطم رو عوض کنم و تهران- ليون بگيرم. اما بعيده بشه وقت خوب گرفت و تقريبا همه برنامه‌هاي خانواده رو بهم مي‌ريزم. از برادر کوچيکه که چندتا امتحان مهم داره در اون هفته بحراني تا ...

کسي تاحالا مشکل مشابه داشته در مورد رفت و آمد در منطقه شنگن قبل از صدور کارت اقامت؟ (منظورم دوستاني هستند که طي يک ساله اخير وزا گرفته‌اند و تو ويزاشون عبارت (transit schengen) درج "نشده".

و يک سوال ديگه (مي‌دونم ممکنه به اين تاپيک مربوط نباشه اما تاپيک‌هاي ديگه‌اي که در ارتباط با اين مشکل باشه پيدا نکردم). بنظرتون من اگه بخوام برم ويزايي بگيرم از سويس بگم چي مي‌خوام؟ اگه بگم ترانزيت مي‌خوام فکر نکنم باز هم بذارن من از فرودگاه بيام بيرون. نمي‌دونم بايد بهشون چي بگم.
    اون خانوم هم که بعيده تلفني درست و حسابي جواب بده بهم.
    نمي‌دونم واقعا چيکار کنم. خيلي گيج شدم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

راستش این مورد یه ذره عجیبه...
    به هر حال ویزای شما شنگنه و حتی اگه نوع اون C باشه هم نباید مشکلی باشه... به شما چون مدت طولانی قصد اقامت دارید ویزای D+C می دن که به راحتی می تونین در محدوده ی شنگن تردد کنید...
    منطورتون از کارت اقامت چیه؟ مگه ویزاتون یک ساله نیست؟

به نظر من به جای تماس با سفارت سوییس ، حضوری برین اونجا تا شاید بد اخلاق بشن (افعال معکوس )
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member

سلام بچه ها
    من چند تا سوال فوری دارم، ممنون میشک کسی جوابم رو بده

۱) کسی که امسال ویزاشون رو گرفتن. آیا ویزا شینگن هست؟ چون پروازم تهران-فرانکفورت-تولوز هست می خوام ببینم آیا باید ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان رو بگیرم یا نه؟
    ۲) موقعی که کنسولگری پاسپورت رو میگیره تا ویزا رو توش بزنه، چند وقت بعد پاسپورت رو تحویل می ده؟

ممنون