صفحه 14 از 29 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 286

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2009)

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط nikrooz_n

۲) موقعی که کنسولگری پاسپورت رو میگیره تا ویزا رو توش بزنه، چند وقت بعد پاسپورت رو تحویل می ده؟

ممنون
    روزي كه من سفارت بودم چهارشنبه بود و به بچه هايي كه پاسپورتشون رو مي گرفت مي گفت كه يكشنبه بيايند و چون يكي از شهرستان اومده بود بهش گفت فردا (5شنبه بيا ويزات رو بگير)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd
    راستش این مورد یه ذره عجیبه...
    به هر حال ویزای شما شنگنه و حتی اگه نوع اون C باشه هم نباید مشکلی باشه... به شما چون مدت طولانی قصد اقامت دارید ویزای D+C می دن که به راحتی می تونین در محدوده ی شنگن تردد کنید...
    من ویزامو گرفتم نوعش رو زده D و با اعتبار یکساله که از اول سپتامبر شروع میشه. (باتوجه به تاریخ بلیط و شروع کلاسام این زمان خورده) و برای بعضیا همون روز صدور ویزا شروعش بود یا بعضیا چند روز قبل از پروازشون.
    ۱) کسی که امسال ویزاشون رو گرفتن. آیا ویزا شینگن هست؟ چون پروازم تهران-فرانکفورت-تولوز هست می خوام ببینم آیا باید ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان رو بگیرم یا نه؟
    ویزا شنگنه اما خانوم شبستری اصرار داشت که پروازتون در حوزه شنگن به مقصد فرانسه باشه! دانشجوهای زیادی پروازهای اروپایی رزرو کرده بودن که بهشون گیر داد اما نهایتاً گفت ما ویزارو براتون صادرمیکنیم و مسئولیت موضوع ترانزیت در فرودگاههای اروپایی به گردنه خودتونه. یه آقایی پرواز آلیتالیا داشت که وارد رم میشد و بعد فرانسه، همین خانوم S7 که به ژنو بودن و ... خلاصه اینطوری بود. من شک دارم پلیس مشکل خاصی ایجاد کنه و اینا سخت گیری زیادی میکردن (خصوصاً خانوم شبستری که اصولاً عادت داره از کاه کوه میسازه).
    ولی به کسانی که پروازای غیر مستقیم با توقف غیر از شنگن داشتن گیر نمیداد. مثلاً کسایی که پرواز امارات، ترکیش، گلف ایر و ... بودن.
    من که خودم با وجود این مشکلات، ظرفیت باز مجاز، معطلی در توقف مسیر و... ترجیح دادم از تابوت پرنده ایران ایر استفاده کنم که پرواز 11 سپتامبرش رو قطعی کردم.

صدور ویزا امسال شده باقلوا!! ;D بعید میدونم کسی رو ریجکت کرده باشن و سرشون شلوغه شدید. منم 4شنبه اونجا بودم که گفتن 5 شنبه شاید آماده شه رفتم 1 ساعت معطل شدم خبری نبود. اون شهرستانیهایی هم که قرار بود 5شنبه بهشون بدن، معطل شدن و یه بنده خدایی بود که من برگشتم هنوز اونجا منتظر مونده بود!1 شنبه باز 1.5 ساعت معطل شدم و آخر سر مسئول توزیع خودش رفت از دفتر گذرنامه رو گرفت آورد. خلاصه ممکنه یکی دو روز معطل کنن ولی در شرایط معمول صبح می گرفتن، بعد ازظهر تحویل میدادن.

سلام

مسولین سفارت زیادی سخت میگیرن، شما تو هر کشور عضو شنگن میتونی‌ بشینی‌، خیلی‌ بخوان سخت بگیرن تو فرودگاه بهتون میگن شما که ویزای فرانسه داری چرا اومدی مثلا ایتالیا? که بلیط دومتونو نشون میدید که مثلا از ایتالیا می‌خوام برم جنوب فرانسه اونا هم قانع میشن، به همین سادگی.‌

خیلی‌ خوشحالم که ویزای مسعود اومد، مسعود پروازای خارجی‌ ایران ایر خیلی‌ امنه، اگه امن نبود اصلا اجازهٔ پرواز تو محدودهٔ اروپا رو بهش نمیدادن، واسه همین ایران ایر هم از هر هواپیمایی‌ استفاده نمیکنه ، هواپیماشون airbus که ۴-۵ ردیف وسط داره ، فقط روزی که گرفتی مشکل داره (۱۱ سپتامبر)

فقط من تعجب می‌کنم چرا بهت ویزای ۱ ساله دادن، معمولا ویزای ۳ ماهه میدن بعد اونجا carte du sejourمیگیری، حتا واسه ویزای کار هم به من ویزای ۳ ماه دادن در صورتی که کار من دایمی بود اونجا

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

هیچ مشکلی نخواهد بود اگر در کشور دیگه ای در ابتدا فرود بیاین، مثلا" خیلی از بچه های عازم سوئد امسال بلیط کپنهاگ رزرو کردن، من خودم برای رفتن به پراگ اول برای وین رزرو کردم که بعد به خاطر مسائلی استامبول رو ترجیح دادم، مشکلی نخواهد بود.
    یکی از سایت های دانشگاه های سوئد نوشته بود که می تونین از کپنهاگ وارد بشید و فقط کپی برگ پذیرشتون به همراهتون باشه تا احیانا" اگه سوالی ازتون شد اون رو نشون بدین، شما هم اگه برگه ی پذیرش رو دارید همراه خودتون داشته باشید هر چند که مطمئنم حتی ازتون سوال هم نمی شه....

این سفارتی ها کلا" خیلی علاقه به مشکل سازی دارن! توجه نکنین...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member juveatta آواتار ها

من قراره که 24 اوت برم کنسولگری مدارکمو تحویل بدم

ار دوستانی که رفتن کنسولگری میخوام بپرسم که :

1. آیا تو کنسولگری هم به فرانسه مصاحبه می کنند

2. احتمال دادن ویزا به من تا 16 اکتبر وجود داره یا نه ( پذیرش از Paris 5)

ممنون میشم راهنمائیم کنید
    Dépôt DCS QUEBEC >> 01/02/2011----- N° Dossier>> 23/06/2011-----CSQ>> 13/10/2011
    ??<<Dépôt fédéral>> 15/11/2011-----N° Dossier>> 09/03/2012----- Medicale >> 27/03/2012-----VISA

نقل قول نوشته اصلی توسط juveatta
    من قراره که 24 اوت برم کنسولگری مدارکمو تحویل بدم

ار دوستانی که رفتن کنسولگری میخوام بپرسم که :

1- من كه رفتم كنسولگري، خانم شبستري يكي در ميون ازم فرانسه و فارسي مي پرسيد. من هم بعضي رو بهش فرانسه جواب دادم بعضي رو انگليسي.
    2- اينطور كه من فهميدم، گويا امسال ميانگين زمان دريافت ويزا حدود 50 روزه، اليته اين برداشت من بوده!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط juveatta

سلام.
    من دوره‌اي که مي‌گذرونم به زبان انگليسي هستو اونجا ازم پرسيدند آيا تو نامه ادميشنت قيد شده که انگليسي هست يا نه. که چون قيد شده بود تمام مدت با من فارسي حرف زدند.
    روزي که رفتم مدارک رو تحويل بدم، يک خانمي هم بود. من نمي‌شنيدم چطور ازش سوال مي‌پرسن، اما هم فارسي جواب مي‌داد هم فرانسه.

ويزاي من 49روز طول کشيد. يه دوستي دارم که اون هم بورس اراسموس هست مثل من، و 10 روز بعد از من مدارکش رو تحويل داد. و دقيقا همون روزي که به من زنگ زدند به اون هم زنگ زدند (يعني 39 روزه).
    من يه مقدار فکر مي‌کنم شايد به ترافيک متقاضي‌ها بستگي داشته باشه. يعني تعداد زياد باشه و طول بکشه تا اينجا مدارک رو مرتب کنن و به فرانسه بفرستند.

براي تحويل گرفتن ويزا هم به ما گفتند 4 روز بعد بيايد (چهارشنبه رفته بوديم و گفتند يکشنبه بيايد). تا حد امکان ريسک کارهايي مثل: بليط گرفتن براي همان روزي که ويزا رو تحويل ميدن يا دقيقا فرداي روزي که تحويل مي‌دن رو نکنيد. ممکنه تو صف معطل شيد يا يکمرتبه بگن بريد فردا بيايد.

امسال سفارت خيلي خوب ويزا مي‌ده. يه خانمي با دخترش، ويزا توريستي مي‌خواستند. بهشون گفته بودند بعيده بهتون بديم، اگر هم ويزا داديم يک ماهه خواهد بود. اما وقتي اومدند براي تحويل ويزا، ويزاي توريستي 3ماهه بهشون داده بودند (و لازم بود بيمه رو از يک‌ماه تبديل به سه ماه بکنند).

ويزاي من هم يکساله‌ست و نوع D. عبارت "ترانزيت شنگن" هم توش درج نشده اصلا. (گويا قبلا تو يه پرانتزي درج مي‌شده)

Junior Member

بچه ها،

۱) تا سقف چقدر می شه پول به فرانسه برد؟ ( البته منظورم اینه که تا سقف چقدر بهش مالیات تعلق نمی گیره مثلا در آمریکا ۱۰۰۰۰ دلار می شه برد)
    ۲) توی سفارت به من گفتن که ترجمه آقای کاشیگر رو لازم نیست به تایید سفارت برسونید و تو فرانسم ازتون قبول می کنن چون کاشیگر مترجمه قسم خورده سفارت و تو مهرش این نوشته. چقدر این حرف درسته؟
    ۳) من دانشگاهی که دارم می رم انگلیسی زبونه و مدرک و کارنامه انگلیسی یا فرانسه قبول می کنه و دانشگاه اینجام بهم مدرک و کارنامه انگلیسی میده، بنابراین نیازی به ترجمه نیست. می خوام بدونم جای دیگه غیر از دانشگاه از من این مدارک رو میخوان؟ که اگه می خوان من به فرانسه ترجمشون کنم.

ممنون

سلام
    من مدرك تحصيلي و كارنامه ام رو يه دارالترجمه بردم تو انقلاب و نهايتا مهر دادگستري و امور خارجه هم خورد و بعد هم دادم امور فرهنگي و هم كنسولگري. هيچكدوم هم هنوز كه ايرادي نگرفتند از اينكه مهر سفارت رو نداره!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tefan5
    سلام
    من مدرك تحصيلي و كارنامه ام رو يه دارالترجمه بردم تو انقلاب و نهايتا مهر دادگستري و امور خارجه هم خورد و بعد هم دادم امور فرهنگي و هم كنسولگري. هيچكدوم هم هنوز كه ايرادي نگرفتند از اينكه مهر سفارت رو نداره!
    من منظورم تو خود فرانسه بود، نه سفارت.