صفحه 20 از 29 نخستنخست ... 1011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 286

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2009)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط haafez نمایش پست ها
    کسی میدونه ماکسیمم زمانی که طول میکشه تا ویزا رو بدن چقدره؟
    50 روزی هست که مدارکمو تحویل دادم .
    برای من 49 روز طول کشید. با امور فرهنگی تماس بگیرید، احتمالا بهتون میگن که خطاب به ما ایمیل بزنید و وضعیت رو شرح بدید. ایمیل رو بزنید. این طوری امور فرهنگی میتونه پیگیری کنه براتون.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آدرس محل اقامت

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidkh6222 نمایش پست ها
    سلام! من دوشنبه وقت تحویل مدارک دارم لطفا به این دو تا سوالم جواب بدین..
    1- توی فرم از آدرس محل اقامت می پرسه. من از الان برای اول نوامبر که شروع دوره امه چه کار می تون بکنم. موسسه ای که من پذیرش دارم تا سمپتامبر تعطیله و حتی جواب ایمیل هم نمی دن....
    من تو گرنوبل هستم در حال حاضر. من هم مجبور بودم برای ویزا یک جایی رو پیدا کنم و مدارک رو بر اساس اونجا بدم.
    خوابگاه مورد نظرم رو هم پیدا کردم، اما بستن قرارداد و نامه ی اونها به من، در صورتی اتفاق می افتاد که من پاشم و برم اونجا قرارداد رو ببندم. در نهایت یک نامه از یک دوست گرفتم که که خونه داشت تو گرنوبل و گفته بود که به من جا میده. به این ترتیب ویزا رو گرفتم.
    اما اصلا خونه اون دوستم نرفتم. در حال حاضر در یک خوابگاه هستم و از 1 سپتامبر جابه جا میشم و میرم خوابگاه خودم.
    نکته بسیار مهم در مورد خوابگاه ها و اقامت (حداقل در شهر گرنوبل) اینه که وقتی شما میاید اینجا دستتون خیلی بازتره برای انتخاب. اینجا تقریبا هرروز دفتر دانشجو های بین المللی به ما برگه های خوابگاه های مختلف رو میده.
    ضمنا گاهی هوابگاه ها از شما قرارداد بیمه، و ضامن می خوان (که ضامن شما باید کسی مقیم فرانسه باشه) و اگه بخواین این کارها رو از ایران و آنلاین پیگیری کنید چند مشکل هست.
    اولا اینکه خیلی ها کسی رو ندارن تو فرانسه که بتونه ضامنشون بشه.
    دوم اینکه نمی دونم اصلا میشه از ایران بیمه کرد خوابگاه رو یا نه.
    در حالی که اینجا شما تو هر خیابونی راه میری، یه عالمه اژانس هست، برای اجاره خونه و خوابگاه، چندین و چند سازمان هست برای بیمه کردن و ضمنا جاهای زیادی هم برای ضمانت وجود داره. (بعضی بانک ها هم کار ضمانت رو انجام میدهند).
    در کل اگر دستتون باز هست، خیلی عجله نکنید برای پول ریختن به حساب خوابگاه ها و ...
    سعی کنید با خوابگاه مکاتبه کنید و بهشون بگید که برای ویزا احتیاج به یک نامه از طرف اونها دارید.
    و اگر گرنوبل اومدید هم به راحتی میتونید جاتون رو عوض کنید.

ضمنا اگر گسی دانشگاهش inpg یا minatec هست، این دانشگاه ها باز هستند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آدرس محل اقامت

برای دوستانی که احتیاج به رزرو خوابگاه برای گرفتن ویزا دارند:

www.estudines.com
    www.lamyresidences.com
    http://www.refleximmo.com/
    این سه تا تقریبا کل فرانسه رو پوشش می دهند.

چندتا سایتی که من از تبلیغ ها و برشورها پیدا کرده م:
    (اکثرشون جاهای مختلف فرانسه رو پوشش میدهند. حتما با دقت صفحه مشخصاتشون رو مطالعه کنید)
    www.novalim.fr
    http://etu.grenoble-universites.fr/5...pagelibre/&RH=
    www.crous-lyon.fr
    www.crous-grenoble.fr
    www.alfa3a.org
    www.alliade.com
    www.appartcity.com
    www.urbania.com
    www.gestetud.com
    www.leclef.com
    www.akerys-location.com
    www.antaeus.fr
    www.univercity.fr
    www.leclubetudiant.com
    www.bouteille.fr (برای لیون)
    www.sdh.fr (برای منطقه Isere)
    www.studelites.com
    www.ufjt.org
    www.umij.org
    www.laureades.com
    http://www.citadines.com/en/propertylisting.html (این گرونه )
    با خوابگاهها حتما مکاتبه کنید و اگه دیدین جواب نمیدن، تلفن بزنید.
    ویرایش توسط s7 : August 27th, 2009 در ساعت 01:37 AM

haafez
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط s7 نمایش پست ها
    برای من 49 روز طول کشید. با امور فرهنگی تماس بگیرید، احتمالا بهتون میگن که خطاب به ما ایمیل بزنید و وضعیت رو شرح بدید. ایمیل رو بزنید. این طوری امور فرهنگی میتونه پیگیری کنه براتون.
    مرسی از پاسخ شما، فقط mail شونو ندارم، لطف مکنی بدی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط haafez نمایش پست ها
    مرسی از پاسخ شما، فقط mail شونو ندارم، لطف مکنی بدی.
    http://www.ambafrance-ir.org/article...id_article=358

بخش همكاري ها و فعاليتهاي فرهنگي در شمال تهران واقع شده است. اين بخش يك مركز فرهنگي نيست، بلكه يك بخش اداري سفارت است كه تنها با تعيين وقت ملاقات قبلی، مراجعان را مي پذيرد.

نشاني: فرمانیه شهید حمید رضا نوریان (کوهستان نهم) شماره۵۳ منطقه پستی ۱٩۵۳۷

تلفن : 60 50 80 22 / 01 42 40 66 / 82 22 29 22 / 72 03 28 22 (21 98 00)

نمابر: 38 35 80 22 (009821)

پست الكترونيكي: scac@scacteheran.com

نقل قول نوشته اصلی توسط e.a.m نمایش پست ها
    دوست من 8 ماه پیش ریجکتش کردن بعد درخواست تجدید نظر داد تا به الان که هیچ خبری نشد.شبستری بهش گفته بوده که بعد عید باید میومدی یه پرونده جدید میدادی حالا بنده خدا دوستم هفته دیگه میخواد پرونده ببره کنسول !!! ظاهرا تجدیدنظر فرمالیتس و بهتره سریعتر یه پرونده جدید ببرین اینطوری شانستون بالاتره!
    چقد طول کشید تا بهتون زنگ زدن ؟
    2 ماه طول کشید تا زنگ زدن. الان علاوه بر خودم کوردینیتورم هم از خود فرانسه درخواست تجدیدنظر داده و به دو نفر هم که به همین صورت ریجکت شده بودن و کوردینیتور کارشونو دنبال کرده ویزا دادن. اما تا جایی که من می دونم وقتی ریجکت میشی نمی تونی تا یک سال برای هیچ ویزای شنگن اقدام کنی. پرونده مجدد این وسط چه صیغه ای شده نمی دونم!

Junior Member

نه !!! اصلا اینطور نیست . فقط تا 3 ماه واسه همون دانشگاهی که اقدام کردی نمی تونی دوباره اقدام کنی اما از لحظه ای که ریجکت میشی می تونی واسه یه دانشگاه یا یه شهر دیگه اقدام کنی! بازم میگم زمان رو از دست نده در عین حال که پروسه پروندت داره طی میشه خودت شخصا واسه یه جای دیگه اقدام کن .

انشا... که هر چه زودتر جواب مثبت واست بیاد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saintpietrokatt نمایش پست ها
    2 ماه طول کشید تا زنگ زدن. الان علاوه بر خودم کوردینیتورم هم از خود فرانسه درخواست تجدیدنظر داده و به دو نفر هم که به همین صورت ریجکت شده بودن و کوردینیتور کارشونو دنبال کرده ویزا دادن. اما تا جایی که من می دونم وقتی ریجکت میشی نمی تونی تا یک سال برای هیچ ویزای شنگن اقدام کنی. پرونده مجدد این وسط چه صیغه ای شده نمی دونم!
    نه !!! اصلا اینطور نیست . فقط تا 3 ماه واسه همون دانشگاهی که اقدام کردی نمی تونی دوباره اقدام کنی اما از لحظه ای که ریجکت میشی می تونی واسه یه دانشگاه یا یه شهر دیگه اقدام کنی! بازم میگم زمان رو از دست نده در عین حال که پروسه پروندت داره طی میشه خودت شخصا واسه یه جای دیگه اقدام کن .

نقل قول نوشته اصلی توسط e.a.m نمایش پست ها

دیروز نورکیهانی هم گفت 3 ماه بعد از ریجکت میتونی دوباره برای شنگن اقدام کنی. فقط نمیدونم 3 ماه بعد از تاریخ روزی که رفتم سفارت به عنوان تاریخ تقاضا خورده، یا 3 ماه بعد از تاریخی که تو سیستم خودشون به عنوان تاریخ شروع بررسی ثبت کردن؟ مثلاً من که 8 جون تو پاسپورتم خورده به عنوان تاریخ مراجعه، یعنی میتونم 8 سپتامبر برای یه شنگن مجدد اقدام کنم؟ بعد از این مدت کوتاه ممکنه ویزا بدن یا دوباره امکان ریجکت بالاست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saintpietrokatt نمایش پست ها
    دیروز نورکیهانی هم گفت 3 ماه بعد از ریجکت میتونی دوباره برای شنگن اقدام کنی. فقط نمیدونم 3 ماه بعد از تاریخ روزی که رفتم سفارت به عنوان تاریخ تقاضا خورده، یا 3 ماه بعد از تاریخی که تو سیستم خودشون به عنوان تاریخ شروع بررسی ثبت کردن؟ مثلاً من که 8 جون تو پاسپورتم خورده به عنوان تاریخ مراجعه، یعنی میتونم 8 سپتامبر برای یه شنگن مجدد اقدام کنم؟ بعد از این مدت کوتاه ممکنه ویزا بدن یا دوباره امکان ریجکت بالاست؟
    رراستش نمی دونم اما من دیدم کسیو که وقتی ریجکت شد بلافاصله اقدام کرد ولی واسه یه دانشگاه دیگه . حالا
    اینکه نور کیهانی اینطوری گفته نمی دونم جریانش چیه !! یعنی دوباره واسه همون دانشگاه دوباره پرونده بدی ؟