صفحه 22 از 29 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 286

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2009)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط tefan5 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من بيش از 30 روزه كه مداركم رو به سفارت تحويل دادم و هيچ خبري نبود ولي امروز ديگه صبرم تموم شد و به خانم شبستري با كلي دعا تماس گرفتم. بهش گفتم كه ميشه بدونم درخواستم چه وضعيتي داره و گفت نخير هر وقت خبري شد بهتون زنگ مي زنيم. چه مقطعي بودي و براي كدوم دانشگاه. من هم بهش گفتم. گفت تا 5 شنبه جواب هر كي اومده رو بهش زنگ زديم. حالا صبر كن ببينم تو بچه هاي ديروز نبودي. (يكهو كلي مهربون شد).
    بعد گفت بله جواب شما اومده و با ويزاتون موافقت شده!!!!!!!!!!!!!!1
    بهم گفت اين مدارك رو يك هفته قبل از پرواز بايد بياري بهت ويزا بديم:
    كپي بليط رفت
    اصل پاسپورت
    اصل نامه اداره ثبت نام (بهش مي گم از directeur doctoral programme) دارم ميگه قبول نيست حتما بايد از scolarite باشه!!!
    Confirmation خوابگاه. بهش مي گم reservation دادم و دارم ميگه قبول نيست بايد confirmation باشه.
    دوباره بدبختي شروع شد حالا دوباره بايد بدوم دنبال اين نامه ها.
    راهنمايي كنيد كه از شما هم همينها رو مي خواست؟
    به اميد اومدن جواب + براي همه
    بهت تبریک میگم !

ApplyAbroad Guru

یه سوالی از دوستان داشتم من میخوام سال دیگه اقدام کنم برای فرانسه برای مقطع M1 یا L3. توی سایت سفارت گفته شده برای هزینه تحصیل باید 6000 یورو پول حواله کنیم. آیا همین مساله کافیه یا چیز دیگه هم هست؟ چون من خوندم که وضعیت مالی خانواده هم لازمه در حالی که من خودم الان سه ساله دارم کار میکنم و اصلا به خانواده وابستگی ندارم و همه هزینه رو هم خودم میخوام بدم. بازم لازمه که مدارک مالی خانواده رو بدم؟ اصلا فکر نمیکنم اونها حاضر شند چنین چیزیو بدند چون من اصلا هیچ ارتباط مالی با اونها ندارم.
    با تشکر از همه

MAH
    Guest

سلام. من یه سوال دارم که خواهش می‌کنم یکی‌ از شما لطف کنه و به طور واضح برام توضیح بده که وقتی‌ با ویزای دانشجویی‌ وارد فرانسه شدین، که ظاهراً تنها محدود به فرانسه هست و نه منطقه شنگن، بعد به کجا مراجعه می‌کنید برای اینکه کارت یا هر مدرک دیگری بگیرید که به شما اجازه ورود و خروج از منطقه شنگنو بده (مثلا پرفکتور؟). لطفا مدارک مورد نیازش، و چگونگی مراجعه رو هم توضیح بدین. واقعا واقعا ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    یه سوالی از دوستان داشتم من میخوام سال دیگه اقدام کنم برای فرانسه برای مقطع M1 یا L3. توی سایت سفارت گفته شده برای هزینه تحصیل باید 6000 یورو پول حواله کنیم. آیا همین مساله کافیه یا چیز دیگه هم هست؟ چون من خوندم که وضعیت مالی خانواده هم لازمه در حالی که من خودم الان سه ساله دارم کار میکنم و اصلا به خانواده وابستگی ندارم و همه هزینه رو هم خودم میخوام بدم. بازم لازمه که مدارک مالی خانواده رو بدم؟ اصلا فکر نمیکنم اونها حاضر شند چنین چیزیو بدند چون من اصلا هیچ ارتباط مالی با اونها ندارم.
    با تشکر از همه
    من خودم جوابمو پیدا کردم و اینجا میذارم تا بقیه هم بدونند. من در تماسی که با کنسولگری داشتم به من گفتند که اگه خودم بتونم مدارکی نشون بدم که خرجمو میدم دیگه نیازی به مدارک خانواده نیست.

سلام
    من بالاخره رفتم سفارت و پرينت بليط و مدرك ثبت نام و رزرو خوابگاه رو دوباره بهشون دادم. به من يه فرمي دادند به اسم ofii 2 (فكر كنم اسمش اين بود يادم نمي ياد دقيقا چي بود) كه توش اطلاعات پاسپورت رو مي خواست و آدرس خوابگاه. خانم شبستري بهم گفت كه بعد از اينكه كنسول امضا كرد به همراه آدرس هاي مورد نياز بهم مي دن تا به محض اينكه رسيدم به فرانسه براي گرفتن كارت اقامت اقدام كنم. گفت توصيه مي كنه كه در اين فاصله از فرانسه خارج نشيم.
    پاسپورتم رو گرفتن و گفتن 2 روز ديگه بين ساعت 1 تا 2 بعدازظهر برم ويزا رو بگيرم. همون موقع offi رو مي دن؟
    اون دوستاني كه الان فرانسه هستند راهنمايي كنند!

Junior Member

پیش فرض ویزای فرانسه

با سلام
    ميخواستم اطلاعات جامعي از ويزاي دانشجويي داشته باشم و اينكه من 2ترم ديگه به فارغ التحصيليم مونده ايا من ميتونم براي ويزاي دانشجويي اقدام كنم و اصلا امكان پذير هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tefan5 نمایش پست ها
    سلام
    من بالاخره رفتم سفارت و پرينت بليط و مدرك ثبت نام و رزرو خوابگاه رو دوباره بهشون دادم. به من يه فرمي دادند به اسم ofii 2 (فكر كنم اسمش اين بود يادم نمي ياد دقيقا چي بود) كه توش اطلاعات پاسپورت رو مي خواست و آدرس خوابگاه. خانم شبستري بهم گفت كه بعد از اينكه كنسول امضا كرد به همراه آدرس هاي مورد نياز بهم مي دن تا به محض اينكه رسيدم به فرانسه براي گرفتن كارت اقامت اقدام كنم. گفت توصيه مي كنه كه در اين فاصله از فرانسه خارج نشيم.
    پاسپورتم رو گرفتن و گفتن 2 روز ديگه بين ساعت 1 تا 2 بعدازظهر برم ويزا رو بگيرم. همون موقع offi رو مي دن؟
    اون دوستاني كه الان فرانسه هستند راهنمايي كنند!
    من جواب رو نوشتم. اما امروز که اومدم دیدم متاسفانه ارسال نشده. بابت دیر شدن معذرت میخوام.
    روزی که ویزا رو میگیرن، به شما پاسپورت مهر خورده رو تحویل میدهند و همین فرمی که شما پرکرده اید و مهر و امضا میکنند و تحویل میدهند.
    OFii اداره امور اقامت در فرانسه هست. جهت اطلاعات بیشتر:
    http://www.ofii.fr/
    در یک برگه دیگه هم آدرس جایی که باید کارهای مربوط به اقامت رو انجام بدید رو نوشته.
    روال انجام کارها بر حسب شهر متفاوت هست. تو پاریس شما باید مراجعه کنید. اما تو گرنوبل، فعلا کارها از طریق پست دنبال شده.
    1 هفته بعد از رسیدن من، به آدرسی که توی اون فرم نوشته بودم، برام نامه اومد، که لطفا مدارک مورد نظر رو به آدرس ما پست سفارشی کنید.
    الان هم برام یک نامه دیگه اومده که برم برای medical check
    ضمن اینکه من آدرسم نسبت به اون آدرسی که اونجا نوشته ام تغییر کرده
    "از دوستان اگر کسی اطلاع داره که چطور باید تغییر آدرس رو گزارش داد لطفا کمک کنن"
    اما در کل ظاهرا فرایند وقت گیری هست . چون پارسال دانشجوها (بین المللی ها) اوائل سپتامبر اقدام کرده بودند و نوامبر کارت رو گرفتند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aaminian نمایش پست ها
    با سلام
    ميخواستم اطلاعات جامعي از ويزاي دانشجويي داشته باشم و اينكه من 2ترم ديگه به فارغ التحصيليم مونده ايا من ميتونم براي ويزاي دانشجويي اقدام كنم و اصلا امكان پذير هست؟
    بستگی داره که مایل باشید از بورس ها استفاده کنید یا خودتون هزینه تحصیل رو به عهده بگیرید.
    ضمنا به فرانسه درس بخونید، یا به انگلیسی و در چه مقطعی.
    بورس اراسموس حدودا از ماه اکتبر فرم های application رو رو سایتش میذاره.
    در مورد N+i اطلاعی ندارم.
    شما برای انجام کارهای مربوط به ویزا، باید مدرکتون + ریز نمرات رو ترجمه کنید. و حدودا 2-2.5 ماه وقت بگذارید برای اومدن جواب ویزا.
    پس شما پایان نامه تون رو باید خیلی سریع انجام بدید و تو خرداد و تیر انجام شده باشه. که وقتی گواهی فارغ التحصیلی رو گرفتید بتونید مدرک رو بخرید و ترجمه کنید.
    البته گواهی فارغ التحصیلی تا جایی که میدونم یا شهریور میخوره، یا بهمن.
    من دوستی داشتم که برای بلژیک با اراسموس میخواست بره و کارهای فارغ التحصیلی رو سریع انجام داد و مشکلی نبود. نمیدونم این مساله گواهی فارغ التحصیلی مشکل ساز هست یا نه. بنظرم باید از دانشگاه محل تحصیلتون پرس و جو کنید.
    ضمنا سویس و بلژیک هم دانشگاهای خوبی دارند و سریعتر از فرانسه ویزا میدهند. اگر میخواین تو اروپا باشید و کشور فرانسه زبان، به این گزینه ها هم فکر کنید.

MAH
    Guest

سلام. من یه سوال دارم که خواهش می‌کنم یکی‌ از شما لطف کنه و به طور واضح برام توضیح بده که وقتی‌ با ویزای دانشجویی‌ وارد فرانسه شدین، که ظاهراً تنها محدود به فرانسه هست و نه منطقه شنگن، بعد به کجا مراجعه می‌کنید برای اینکه کارت یا هر مدرک دیگری بگیرید که به شما اجازه ورود و خروج از منطقه شنگنو بده (مثلا پرفکتور؟). لطفا مدارک مورد نیازش، و چگونگی مراجعه رو هم توضیح بدین. واقعا ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط MAH نمایش پست ها
    سلام. من یه سوال دارم که خواهش می‌کنم یکی‌ از شما لطف کنه و به طور واضح برام توضیح بده که وقتی‌ با ویزای دانشجویی‌ وارد فرانسه شدین، که ظاهراً تنها محدود به فرانسه هست و نه منطقه شنگن، بعد به کجا مراجعه می‌کنید برای اینکه کارت یا هر مدرک دیگری بگیرید که به شما اجازه ورود و خروج از منطقه شنگنو بده (مثلا پرفکتور؟). لطفا مدارک مورد نیازش، و چگونگی مراجعه رو هم توضیح بدین. واقعا ممنونم
    سلام
    من اطلاعاتم محدود هست چون هنوز خودم وارد فرانسه نشدم ولي وقتي سفارت ويزا رو مي ده، يك برگ مهر شده ديگري رو هم ميده كه توش نوشته demande d'attestation OFII. گفتند به محض ورود به كشور فرانسه، گذرنامه را نزد خدمات گمرك فرودگاه ممهور نمائيد و طي 3 ماه ورودتان خود را به اداره مهاجرت (OFII) جهت تكميل مدارك اداري معرفي كنيد.