صفحه 23 از 29 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 286

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2009)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط MAH نمایش پست ها
    سلام. من یه سوال دارم که خواهش می‌کنم یکی‌ از شما لطف کنه و به طور واضح برام توضیح بده که وقتی‌ با ویزای دانشجویی‌ وارد فرانسه شدین، که ظاهراً تنها محدود به فرانسه هست و نه منطقه شنگن، بعد به کجا مراجعه می‌کنید برای اینکه کارت یا هر مدرک دیگری بگیرید که به شما اجازه ورود و خروج از منطقه شنگنو بده (مثلا پرفکتور؟). لطفا مدارک مورد نیازش، و چگونگی مراجعه رو هم توضیح بدین. واقعا ممنونم
    OFII کارهای مربوط به کارت اقامت و در نتیجه اجازه شما برای تردد در محدوده شنگن رو میکنه و عمدتا محل OFII در پرفکتور شهر هست.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

Exclamation پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط tefan5 نمایش پست ها
    سلام
    من بالاخره رفتم سفارت و پرينت بليط و مدرك ثبت نام و رزرو خوابگاه رو دوباره بهشون دادم. به من يه فرمي دادند به اسم ofii 2 (فكر كنم اسمش اين بود يادم نمي ياد دقيقا چي بود) كه توش اطلاعات پاسپورت رو مي خواست و آدرس خوابگاه. خانم شبستري بهم گفت كه بعد از اينكه كنسول امضا كرد به همراه آدرس هاي مورد نياز بهم مي دن تا به محض اينكه رسيدم به فرانسه براي گرفتن كارت اقامت اقدام كنم. گفت توصيه مي كنه كه در اين فاصله از فرانسه خارج نشيم.
    پاسپورتم رو گرفتن و گفتن 2 روز ديگه بين ساعت 1 تا 2 بعدازظهر برم ويزا رو بگيرم. همون موقع offi رو مي دن؟
    اون دوستاني كه الان فرانسه هستند راهنمايي كنند!
    سلام.
    خوب اولاً تبریک میگم بخاطر اینکه مشکل مربوط به کاراتون رفع شد.
    دیگه اینکه از 11 سپتامبر وارد فرانسه شدم و بعد از پکیج تفریحی ورود پاریس که توسط n+i برگزار شد الآن در دانشکدۀ رن از اکولمون مشغول به تحصیل شدم.

اما در مورد carte de séjour امسال اتفاقاتی افتاده که به نظر من ممکنه خوشایند نبوده و آیندۀ خوبی نداشته باشه. بگفتۀ این مسئول اداری اکول ما که اون برگۀ OFII و کپی مدارک رو بهش دادم تا به پرفکتور ارسال کنه، از امسال کارت اقامت واسه دانشجوها صادر نمیشه!!!
    دلیلش هم اینه که دیگه ویزاهای ماها از نوع long séjour با مدت اعتبار یکسال هست. با این تفاسیر مسئول این کارامون گفت دوسیه شما فرستاده میشه واس پرفکتور بعداً دعوت میشید به تست مدیکال اگر وریفای شد یه مهر فقط تو پاستون میخوره که دیگه ویزاتون تو کل این مدت اعتبار واسه محدودۀ شنگن ولید میشه. خصوصاً اینکه تو یه قسمتش عبارت multi قید شده یعنی ما این شرایط رو داریم که با همین ویزا و گذرنامه به دفعات در حوزۀ شنگن تردد کنیم. اضافه کنم این موضوع مختص به ویزای ما (یعنی ایرانیا که در سفارت فرانسه در تهران اقدام کردیم) نیست بلکه یه تعداد دانشجوی چینی هم که الآن می بینم تو اکول ما با هم وارد شدیم همین نوع ویزا رو دارن و ظاهراً کلاً وزارت خارجۀ فرانسه از امسال این تصمیم جدید رو اتخاذ کرده!
    اما اینکه کارت اقامت نمیدن مشکلش اینه که بدون داشتن اون کار از یه سری خدمات اجتماعی در فرانسه محروم میشیم. یکیش که فعلاً مهمترینه بنظرم کمک هزینۀ CAF برای خوابگاه یا محل مورد اجاره است که قبلاً حتماً با کارت اقامت این مبلغ رو کاهش میدادن و برمیگردوندن. الآن نمیدونم واسه ما چطور میشه! حالا دوستانی مثل شما خانوم S7 که زودتر وارد فرانسه شدین توضیح بدین چه پیش اومد براتون چون به ما گفتن این اتفاقات به تازگی افتاده و معلوم نیست قوانین جدید چطور پیش خواهد رفت. حتی دوستان سال قبلی هم دارای کارت اقامت هستن با توجه به اینکه سال قبل سفارت ویزاهای 3 ماهه واسه دانشجوها صادر میکرده و بلافاصله بایستی در پرفکتور درخواست کارت رو میکردن.

به هر صورت این اتفاق به اعتقاد من زیاد خوشایند نیست چون ممکنه عواقب جالبی نداشته باشه از جمله مشکلات دیگه میتونه مسألۀ کار دانشجویی و حتی دورۀ کارورزی مون و خلاصه کل اون خدماتی که قبلاً نیاز به کارت اقامت داشته باشه باشن. ضمن اینکه بدون کارت دیگه همیشه آدم مجبور پاسپورتش همه جا همراهش باشه که باز اینم جالب نیست...
    البته بگفتۀ مسئولین برای تمدید اقامت در سال بعد الزاماً دیگه کارت اقامت صادر میشه. چون دیگه ما درخواست ویزا که نخواهیم داد اما همین یه سال هم مشخص نیست چطور پیش خواهد رفت. من بشدت پی گیر این موضوع هستم تا ببینم چه جریاناتی در پیش خواهد بود علی ایحال باز اگر کسی تجربه کرده یا کمک و راهنمایی داشته باشه خیلی خوبه.
    ویرایش توسط massoud : September 22nd, 2009 در ساعت 02:38 AM

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط tefan5 نمایش پست ها
    سلام
    من بالاخره رفتم سفارت و پرينت بليط و مدرك ثبت نام و رزرو خوابگاه رو دوباره بهشون دادم. به من يه فرمي دادند به اسم ofii 2 (فكر كنم اسمش اين بود يادم نمي ياد دقيقا چي بود) كه توش اطلاعات پاسپورت رو مي خواست و آدرس خوابگاه. خانم شبستري بهم گفت كه بعد از اينكه كنسول امضا كرد به همراه آدرس هاي مورد نياز بهم مي دن تا به محض اينكه رسيدم به فرانسه براي گرفتن كارت اقامت اقدام كنم. گفت توصيه مي كنه كه در اين فاصله از فرانسه خارج نشيم.
    پاسپورتم رو گرفتن و گفتن 2 روز ديگه بين ساعت 1 تا 2 بعدازظهر برم ويزا رو بگيرم. همون موقع offi رو مي دن؟
    اون دوستاني كه الان فرانسه هستند راهنمايي كنند!
    سلام.
    خوب اولاً تبریک میگم بخاطر اینکه مشکل مربوط به کاراتون رفع شد.
    دیگه اینکه از 11 سپتامبر وارد فرانسه شدم و بعد از پکیج تفریحی ورود پاریس که توسط n+i برگزار شد الآن در دانشکدۀ رن از اکولمون مشغول به تحصیل شدم.

اما در مورد carte de séjour امسال اتفاقاتی افتاده که به نظر من ممکنه خوشایند نبوده و آیندۀ خوبی نداشته باشه. بگفتۀ این مسئول اداری اکول ما که اون برگۀ OFII و کپی مدارک رو بهش دادم تا به پرفکتور ارسال کنه، از امسال کارت اقامت واسه دانشجوها صادر نمیشه!!!
    دلیلش هم اینه که دیگه ویزاهای ماها از نوع long séjour با مدت اعتبار یکسال هست. با این تفاسیر مسئول این کارامون گفت دوسیه شما فرستاده میشه واس پرفکتور بعداً دعوت میشید به تست مدیکال اگر وریفای شد یه مهر فقط تو پاستون میخوره که دیگه ویزاتون تو کل این مدت اعتبار واسه محدودۀ شنگن ولید میشه. خصوصاً اینکه تو یه قسمتش عبارت multi قید شده یعنی ما این شرایط رو داریم که با همین ویزا و گذرنامه به دفعات در حوزۀ شنگن تردد کنیم. اضافه کنم این موضوع مختص به ویزای ما (یعنی ایرانیا که در سفارت فرانسه در تهران اقدام کردیم) نیست بلکه یه تعداد دانشجوی چینی هم که الآن می بینم تو اکول ما با هم وارد شدیم همین نوع ویزا رو دارن و ظاهراً کلاً وزارت خارجۀ فرانسه از امسال این تصمیم جدید رو اتخاذ کرده!
    اما اینکه کارت اقامت نمیدن مشکلش اینه که بدون داشتن اون کار از یه سری خدمات اجتماعی در فرانسه محروم میشیم. یکیش که فعلاً مهمترینه بنظرم کمک هزینۀ CAF برای خوابگاه یا محل مورد اجاره است که قبلاً حتماً با کارت اقامت این مبلغ رو کاهش میدادن و برمیگردوندن. الآن نمیدونم واسه ما چطور میشه! حالا دوستانی مثل شما خانوم S7 که زودتر وارد فرانسه شدین توضیح بدین چه پیش اومد براتون چون به ما گفتن این اتفاقات به تازگی افتاده و معلوم نیست قوانین جدید چطور پیش خواهد رفت. حتی دوستان سال قبلی هم دارای کارت اقامت هستن با توجه به اینکه سال قبل سفارت ویزاهای 3 ماهه واسه دانشجوها صادر میکرده و بلافاصله بایستی در پرفکتور درخواست کارت رو میکردن.

به هر صورت این اتفاق به اعتقاد من زیاد خوشایند نیست چون ممکنه عواقب جالبی نداشته باشه از جمله مشکلات دیگه میتونه مسألۀ کار دانشجویی و حتی دورۀ کارورزی مون و خلاصه کل اون خدماتی که قبلاً نیاز به کارت اقامت داشته باشه باشن. ضمن اینکه بدون کارت دیگه همیشه آدم مجبور پاسپورتش همه جا همراهش باشه که باز اینم جالب نیست...
    البته بگفتۀ مسئولین برای تمدید اقامت در سال بعد الزاماً دیگه کارت اقامت صادر میشه. چون دیگه ما درخواست ویزا که نخواهیم داد اما همین یه سال هم مشخص نیست چطور پیش خواهد رفت. من بشدت پی گیر این موضوع هستم تا ببینم چه جریاناتی در پیش خواهد بود علی ایحال باز اگر کسی تجربه کرده یا کمک و راهنمایی داشته باشه خیلی خوبه.
    ویرایش توسط massoud : September 22nd, 2009 در ساعت 02:35 AM دلیل: پیغام تکراری حذف نمی شود!

Junior Member

[سلام دوستان
    بالاخره ویزای منم اومد حالا میخواستم اگه ممکنه منو راهنمایی کنین واسه 30 سپتامبر بلیط دارم
    یکی اینکه باید خودمو بیمه کنم یا اینکه فقط 28 سال به بالا باید بیمه کنن ؟
    دیگه اینکه دوستانی که اخیرا ویزاشونو گرفتن , ویزاشون 3 ماهه اس ؟
    مطلب اخر اینکه تاریخ ویزارو از کی میزنن ؟

مرسی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط E.A.M نمایش پست ها
    [سلام دوستان
    بالاخره ویزای منم اومد حالا میخواستم اگه ممکنه منو راهنمایی کنین واسه 30 سپتامبر بلیط دارم

مرسی
    ببخشید من چون خودم سال دیگه میخوام برای لیون اقدام کنم این مساله کارت اقامت و مدت ویزا برام مهم شده. شما خودتون ویزاتون سه ماهه است؟ امیدوارم قوانین جدیدی که دوستمون گفتند در بلند مدت به نفع دانشجوها بشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط E.A.M نمایش پست ها
    [سلام دوستان

مرسی
    مبارکه.
    در مورد بیمه من اطلاع ندارم چون بورسمون ما رو بیمه میکرد.
    تاریخ ویزا رو بر اساس تاریخ بلیطی که رزرو کرده اید براتون میزنند.
    ویزای کسانی که امسال اپلای کرده اند 1 ساله است.

من وب سایت پرفکتور رو نگاه کردم. توش نوشته که شما اصلا لازم نیست بیاید پرفکتور و این ویزای یک ساله شما ارزشش معادل titre de sejour هست. و از سال آینده فقط برای تمدید اون باید با مدارک لازم بیاید پرفکتور.
    اما از طرف دیگه، برام نامه اومده که کارهای مدیکال رو انجام بدید و با مدارک زیر (پاسپورت و ترجمه شناسنامه و گواهی محل اقامت و برگه مدیکال چک و ...) و یک قطعه عکس، بیاید پرفکتور. ضمنا گفته که باید تکسی که مربوط به صدور اولین titre de sejour هست رو بپردازیم. (یک تمبر باید از خزانه‌داری تهیه کنید به ارزش 55 یورو)
    ممکنه چیزی که دوستان گفتند درست باشه و معنیش اینه که دولت فرانسه میخواد سخت‌گیری‌ها رو شروع کنه، اما چون تو برگه نوشته که عکس بیارید من فکر می‌کنم که بهمون کارت رو میدن و بعید می‌دونم دولت فرانسه نظم خودش رو بهم بریزه با حذف کردن titre de sejour (امیدوارم در واقع).
    اما اگر اینطور بشه، این مساله نداشتن کارت اقامت و CAF برای همه دانشجوهایی که به فرانسه اومده‌اند معنی پیدا می‌کنه و در این مساله تنها نیستیم. چینی‌ها، روس‌ها و حتی بقیه دانشجوهای اروپایی.
    فعلا که باید صبر کنیم ببینیم بهمون کارت می‌دهند یا نه. اما بنظرم می‌شه به CAF ایمیل زد و شرایط رو توضیح داد.
    من شنیدم حتی برای اینکه FRANCE TELECOME بیاد و خط ثابت در اختیارتون بگذاره (بیاد محل اقامت شما و سوکت تلفن رو چک کنه و براتون خط باز کنه) هم TIRE DE SEJOUR می‌خواد اما مطمئن نیستم.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط s7 نمایش پست ها
    اما چون تو برگه نوشته که عکس بیارید من فکر می‌کنم که بهمون کارت رو میدن و بعید می‌دونم دولت فرانسه نظم خودش رو بهم بریزه با حذف کردن titre de sejour (امیدوارم در واقع).
    اما اگر اینطور بشه، این مساله نداشتن کارت اقامت و CAF برای همه دانشجوهایی که به فرانسه اومده‌اند معنی پیدا می‌کنه و در این مساله تنها نیستیم. چینی‌ها، روس‌ها و حتی بقیه دانشجوهای اروپایی.
    فعلا که باید صبر کنیم ببینیم بهمون کارت می‌دهند یا نه. اما بنظرم می‌شه به CAF ایمیل زد و شرایط رو توضیح داد.
    طبق آخرین خبر از یکی از دوستان که کاراشو انجام داده، هیچ کارتی صادر نمیشه. یه اتیکت یا لیبل فقط بعد از تست مدیکال توی پاس زده میشه که تأیید اقامت هستش و بدون اون بایستی برگشت به کشور مبدأ.
    اما مسئول اداری ما میگفت همین تأییدیه اعتبار کارت اقامت رو داره، البته باز خودشم مطمئن نبود.
    منم منتظرم تا کارای خودم انجام شه و ببینم نتیجۀ این قانون جدید چیه. اما در مورد صادر نشدن کارت اطمینان پیدا کردم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    طبق آخرین خبر از یکی از دوستان که کاراشو انجام داده، هیچ کارتی صادر نمیشه. یه اتیکت یا لیبل فقط بعد از تست مدیکال توی پاس زده میشه که تأیید اقامت هستش و بدون اون بایستی برگشت به کشور مبدأ.
    اما مسئول اداری ما میگفت همین تأییدیه اعتبار کارت اقامت رو داره، البته باز خودشم مطمئن نبود.
    منم منتظرم تا کارای خودم انجام شه و ببینم نتیجۀ این قانون جدید چیه. اما در مورد صادر نشدن کارت اطمینان پیدا کردم
    به نظر من اینطور که از حرفها بر میاد این ویزا مثل همون کارت اقامت عمل میکنه و اصلا شاید جای نگرانی نباشه چون من هم در اینترنت گشتم چیز دیگه ای پیدا نکردم. اینطور که معلومه خود دوستان هم به همین نتیجه رسیدند. اینطوری تازه شاید کار راحت تر شده باشه و دیگه ویزا سه ماهه نباشه و از اول شما ویزای یک ساله رو دارید.
    در ضمن دولت سارکوزی اگه برید تو اینترنت جستجو کنید و ببینید هیچ سخت گیری برای دانشجوهای خارجی انجام نداده و یه طور جوسازی کردند که سخت گیره. سخت گیریه سارکوزی برای مهاجرهای بی سواد و آویزونیه که به صورت پناهنده میاند اونجا وگرنه به دانشجوها حال هم داده. مثلا همین که الان بعد تموم شدن درس میتونید 6 ماه تو فرانسه بمونید و کار پیدا کنید رو سارکوزی تصویب کرده.
    به نظرم این مساله شاید مثبت هم باشه به جز اینکه به قول دوستمون باید پاسپورت همیشه همراهتون باشه.

Junior Member

[سلام دوستان
    ویزایی که دادن یه ساله پس جریان اینکه میگفتن اول ویزای 3 ماهه میدن بعد باید بری تمدیدش کنی چیه ؟ شبستری گفت تا3 ماه از فرانسه خارج نشو و ادرس پرفکتوری رو به من داد و گفت که ویزاتون 1 سالست !
    حالا پرفکتوری باید برم چکا کنم ؟؟؟

سلام
    اول از همه به دوستانی که ویزا گرفتن تبریک می گم. من الان فرانسه هستم و دیروز ثبت نامم شروع شد و امروز رفتم دنبال کارهای اقامت. دیروز دانشگاه به ما گفت که هیچ کس مستقیما برای پرفکتوری اقدام نکنه و این وظیفه دانشگاه است که این کار رو بکنه. امروز من رفتم پیش مسئولش. اون هم همون برگه که سفارت داده بود رو بخش تاریخ ورود به فرانسه رو پر کرد بعد هم یه کپی از پاسپورت و ویزام گرفت و گذاشت تو پاکت دانشگاه و گفت که برو پست، پست کن. بعد باید منتظر جواب از OFII باشی اگر هم جوابی تا اوایل دسامبر نگرفتی دوباره بیا پیش من تا پیگبری کنم. گفت که ما خودمون هم نمی دونیم امسال چجوریه چون به شما ویزای 1 ساله دادند و قرار نیست که کارت اقامت داشته باشید. بعد گفت برنامه مسافرت خارج از فرانسه که نداری من هم گفتم که چرا شاید ژانویه بخوام برم یه کشور اروپایی دیگه، اون هم گفت که پس 1 ماه قبلش بیا پیش من تا برم بپرسم که چه جوریه چون ویزام الان فقط برای فرانسه است!
    اگر خبر جدیدی داشتید لطفا به همه خبر بدید
    موفق باشید