صفحه 26 از 29 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 286

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2009)

Junior Member

Unhappy رد ویزای فرانسه

سلام
    امروز 2010/10/7 سفارت (خانم شنستری) با من تماس گرفت و گفت: ویزای من مورد قبول دولت فرانسه قرار نگرفته و اگر مایل هستم درخواست بررسی مجدد پرونده را بکنم.
    آیا کسی میدونه که این کار یعنی بررسی مجدد پرونده تاثیری داره یا نه و اینکه توی متن نامه چه مطلابی بنویسم بهتره؟
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط juveatta نمایش پست ها
    من هم امروز نامه ofii رو دریافت کردمو نوشه که فرم demande رو با مدارک کامل برامون بفرستید . ولی فقط یه نامه اومده ضمیمه ای چیزی نیومده. حالا این فرم demande ;که سفارت داده رو باید اصلشو بفرستیم یا کپی؟
    دانشگاه که به من گفت اصل فرم demand رو بایدبفرستیم. من هم اصلش رو فریتادم + کپی ویزا+ کپی پاسپورت+اون صفحه پاسپورت که مهر ورود خورده.
    امروز هم به مسئول مربوطه به دانشگاه گفتم، نامه رو ازم گرفت و گفت که ایمیل می زنه به ofii و بهشون میگه که من قبل از نمه اونها مدارک رو فرستاده بودم.

Junior Member

پیش فرض رد ویزای فرانسه

سلام
    امروز 2010/10/7 سفارت (خانم شنستری) با من تماس گرفت و گفت: ویزای من مورد قبول دولت فرانسه قرار نگرفته و اگر مایل هستم درخواست بررسی مجدد پرونده را بکنم.
    آیا کسی میدونه که این کار یعنی بررسی مجدد پرونده تاثیری داره یا نه و اینکه توی متن نامه چه مطلابی بنویسم بهتره؟
    با تشکر

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

Angry پاسخ :Dossier CAF

امروز این خانوم منشی اداریمون اومد گفت یه خبر بد دارم واسه اتون.
    ظاهراً caf به کسایی که از چند ماه پیش با این ویزاهای جدید تقاضای کمک هزینۀ اسکان رو دادن، پاسخی نداده و احتمال این رو میدن که چون کارت سژور نداریم پرونده ها اصلاً بررسی نمیشه و یکی هم گفته اصلاً ترتیب اثر داده نمیشه و واسه ما منتفی هست!!
    یعنی همون مطلبی که من نگرانش بودم. به هر حال میگفت روش حساب خاصی باز نکیند. حالا اگر کسی از دوستان امسال این کارو انجام داده و از caf هم جواب مثبت گرفته راهنمایی کنه.
    البته ایشون گفت ما بازم خودمونو میزنیم به بی خبری و تقاضامونو برای پروندن های شما ارسال میکنیم. اما اتفاقی که داره میفته اینجوریه!
    اگر صحت داشته باشه از امتیاز خوبی محروم شدیم متأسفانه. من که شخصاً ماهی 338 یورو اجارۀ خوابگاهمه و بچه های سال قبلی دارن الآن حدود 45% این مبلغو از caf دریافت میکنن و درواقع ماهی 185 یورو اجاره اشونه!
    حدس منم از این روال جدید صدور ویزا و این بازیا همین بود که فقط میخواستن اتباع خارجی جدید از یه سری امتیازات اضافه محروم بشن و به هر حال بار مالی از بودجۀ سالیانه کشورشون برداشته (حالا این یه نمونه اش بود و بقیه اش به مرور زمان مشخص خواهد شد) وگرنه هیچ معنایی نداشت که این حرکت جدید اجرا بشه و میشد مثل قدیم همون کارت اقامت رو میدادن و روال عادی پیش میرفت...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Dossier CAF

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    امروز این خانوم منشی اداریمون اومد گفت یه خبر بد دارم واسه اتون.
    ظاهراً caf به کسایی که از چند ماه پیش با این ویزاهای جدید تقاضای کمک هزینۀ اسکان رو دادن، پاسخی نداده و احتمال این رو میدن که چون کارت سژور نداریم پرونده ها اصلاً بررسی نمیشه و یکی هم گفته اصلاً ترتیب اثر داده نمیشه و واسه ما منتفی هست!!
    یعنی همون مطلبی که من نگرانش بودم. به هر حال میگفت روش حساب خاصی باز نکیند. حالا اگر کسی از دوستان امسال این کارو انجام داده و از caf هم جواب مثبت گرفته راهنمایی کنه.
    البته ایشون گفت ما بازم خودمونو میزنیم به بی خبری و تقاضامونو برای پروندن های شما ارسال میکنیم. اما اتفاقی که داره میفته اینجوریه!
    اگر صحت داشته باشه از امتیاز خوبی محروم شدیم متأسفانه. من که شخصاً ماهی 338 یورو اجارۀ خوابگاهمه و بچه های سال قبلی دارن الآن حدود 45% این مبلغو از caf دریافت میکنن و درواقع ماهی 185 یورو اجاره اشونه!
    حدس منم از این روال جدید صدور ویزا و این بازیا همین بود که فقط میخواستن اتباع خارجی جدید از یه سری امتیازات اضافه محروم بشن و به هر حال بار مالی از بودجۀ سالیانه کشورشون برداشته (حالا این یه نمونه اش بود و بقیه اش به مرور زمان مشخص خواهد شد) وگرنه هیچ معنایی نداشت که این حرکت جدید اجرا بشه و میشد مثل قدیم همون کارت اقامت رو میدادن و روال عادی پیش میرفت...
    وای ! شما مطمئنید ؟ یعنی این شامل ما که از همون اول ویزای 1 ساله بهمون دادن میشه و نمیتونیم از CAF استفاده کنیم ؟ این فاجعست !!

از دوستان اگه کسی خبر جدیدی در این مورد داره یا از caf امسال تونسته کمک بگیره به ما هم بگه لطفا !

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

http://www.vienne.pref.gouv.fr/a-la-...eptembre-2009/

براساس این لینک، این ویزاهای جدید از اول ژوئن 2009 داده شده و همون ارزش کارت اقامت رو داره. به نظر من یه کم طول میکشه تا همه نهادها به این سیستم جدید آشنا بشند و امیدوارم به زودی CAF هم کمک هاشو از سر بگیره.

Junior Member

دوستان سلام.
    من امروز کارهای مربوط به titre de sejour ام تمام شد. اگر کسی سوالی داره شاید بتونم کمک کنم.

در مورد CAF مطمئن نیستم که چطور پیش می‌ره. اما همه برزیلی‌ها و روس‌ها درخواستشون رو فرستاده‌اند. حتی خوابگاه دانشگاه (که این برزیلی‌ها و روس‌ها اونجا هستند) خودش به دانشجوها گفته فرم رو آنلاین پرکنید و برای ما بفرستید و ما بقیه‌ش رو انجام می‌دیم.
    بهرحال امیدوارم که CAF شامل حال ما بشه و بدشانسی نیاریم.
    ولی بنظرم منطقیه که یک کشور نخواد برای کسایی که چند سالی می خوان اونجا بمونن و بعد اکثرا برن هزینه بکنه. (البته در حق اونهایی که می‌مونن فرانسه و بعدا برای این کشور کار می‌کنند یک مقدار اجحاف می‌شه بنظرم.)

Junior Member juveatta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط s7 نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من امروز کارهای مربوط به titre de sejour ام تمام شد. اگر کسی سوالی داره شاید بتونم کمک کنم.

در مورد CAF مطمئن نیستم که چطور پیش می‌ره. اما همه برزیلی‌ها و روس‌ها درخواستشون رو فرستاده‌اند. حتی خوابگاه دانشگاه (که این برزیلی‌ها و روس‌ها اونجا هستند) خودش به دانشجوها گفته فرم رو آنلاین پرکنید و برای ما بفرستید و ما بقیه‌ش رو انجام می‌دیم.
    بهرحال امیدوارم که CAF شامل حال ما بشه و بدشانسی نیاریم.
    ولی بنظرم منطقیه که یک کشور نخواد برای کسایی که چند سالی می خوان اونجا بمونن و بعد اکثرا برن هزینه بکنه. (البته در حق اونهایی که می‌مونن فرانسه و بعدا برای این کشور کار می‌کنند یک مقدار اجحاف می‌شه بنظرم.)
    سلام
    من امروز رفتم CAF ,و از مسئولش گفته های بچه های اینجا رو پرسیدم که می گن به دانشجوهای جدیدCAF تعلق نمی گیره

گفت که اصلا همچین چیزی نیست و مثل همیشه پیش میره...

شما که گفتی تمام کارای titre de sejour رو انجام دادی تیتر وار برامون بنویس چیکار کردی

من اول مدارکمو فرستادم و بعد یه نامه از ofii اومد گفت مدارکتو کامل کن واسه ما دوباره بفرست. دوباره فرستادم جواب ندادن بعد 10 روز. رفتم ofii گفت بین 15 روز تا 3 هفته طول می کشه

حالا توضیح می دی شما که بعدش باید چیکار کرد. مدیکال تست ......

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط juveatta نمایش پست ها
    سلام
    من امروز رفتم CAF ,و از مسئولش گفته های بچه های اینجا رو پرسیدم که می گن به دانشجوهای جدیدCAF تعلق نمی گیره

گفت که اصلا همچین چیزی نیست و مثل همیشه پیش میره...

شما که گفتی تمام کارای titre de sejour رو انجام دادی تیتر وار برامون بنویس چیکار کردی

من اول مدارکمو فرستادم و بعد یه نامه از ofii اومد گفت مدارکتو کامل کن واسه ما دوباره بفرست. دوباره فرستادم جواب ندادن بعد 10 روز. رفتم ofii گفت بین 15 روز تا 3 هفته طول می کشه

حالا توضیح می دی شما که بعدش باید چیکار کرد. مدیکال تست ......
    یک نامه برای من اومد که لطفا "همین نامه ای که براتون فرستادیم" + اون برگه ای که تو سفارت بهمون دادند و گفتند تحویل بدید به ofii رو بفرستین.
    من از برگه ای که سفارت بهمون داده بود، کپی گرفتم و برای خودم نگه داشتم و علاوه بر این دو تا، کپی پاسپورت، ترجمه شناسنامه، تایید محل اقامتم توسط دانشگاه (برای اینکه حساب بانکی باز کنیم دانشگاه یک برگه بهمون داد که این شخص، دانشجوی امسال این دانشگاه است و محل اقامتش هم به آدرس زیر است). و یک قطعه عکس رو همه رو توی پاکت گذاشتم و فرستادم برای ofii.
    بقیه همکلاسی هام فقط همون دو مدرکی که تو نامه ofii نوشته بود رو فرستادند و بعد یک نامه دیگه براشون اومد که لطفا این چیزها رو هم بفرستین.
    بعد از یک مدت نسبتا طولانی برامون نامه اومد که برای وقت گرفتن با این برگه به centre medical مراجعه کنید. ضمنا یک برگه دیگه هم بهش منگنه شده بود که نوشته بود تمبر 55یورویی رو برای دریافت titre de sejour باید تهیه کنید.
    بعد رفتیم centre medical و وقت گرفتیم. (وقت گرفتن شانسی است. کسانی که زودتر از من رفتند وقتشون افتاد نوامبر. اما وقتی من رفتم بهم وقت دادند برای همان هفته و هفته بعدش در اواسط اکتبر.) شما 2 تا وقت میگیرین. یکی برای انجام X-RAY و یکی برای مدیکال چک که هردوش بسیار ساده است و هیچ کاری لازم نیست براش بکنید.
    بعد که اینها رو انجام دادید، خود centre medical بهتون برگه های تایید سلامتی رو میده و بعد شما مراجعه میکنید به آدرسی که توی نامه های ofii نوشته شده.
    و همراه خودتون
    1- گواهی تایید سلامتی
    2- گواهی محل اقامت (با قرارداد فرق داره، صاحب خانه شما، یا خوابگاه این برگه رو بهتون میده برای تایید)
    3- تمبر 55 یورویی
    4. پاسپورت
    5. یک قطعه عکس
    رو ببرید (من کپی ترجمه شناسنامه رو برده بودم که لازم نشد).
    این مدارک رو ب ترتیب از من گرفتند و بعد titre de sejour رو توی پاسپورتم زدند.

Junior Member juveatta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط s7 نمایش پست ها

2- گواهی محل اقامت (با قرارداد فرق داره، صاحب خانه شما، یا خوابگاه این برگه رو بهتون میده برای تایید)

3این مدارک رو ب ترتیب از من گرفتند و بعد titre de sejour رو توی پاسپورتم زدند.
    ممنون از توضیحاتت فقط من این قسمتو متوجه نشدم.

که گواهی محل اقامت دیگه چه صیغه ایه.

بعد این که titre de sejour رو روی پاسپورت می چسبونن؟

من این چینی ها رو دیدم که کارت titre de sejour داشتن

بعد از دادن مدارک همون موقع لیبل رو می چسبونه یا نه؟

با این کارت اقامت، شنگن می شه رفت؟

ممنون میشم توضیح بدی؟