صفحه 4 از 29 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 286

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2009)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

دوستان آیا در زمان تحویل مدارک به سفارت ، دادن گذرنامه هم لازم هست ؟ چون من تا 2 شهریور سربازم و بعد از این تاریخ هم احتمالا 1 هفته طول
    بکشه تا پاسپورت بگیرم ....
    ممنون از راهنماییتون

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

بخش فرهنگی انگار فقط کپیشو میخواست البته اصلشم می دیدن بیادم نمیاد. ضمناً تو اون فرمای 6 نسخ ای و خیلی از مدارک باید شماره گذرنامه تونو وارد کنین.
    بخش کنسولی صد درصد اصلش رو میخواد تا اصلاً از در سفارت بتونی بری تو. بعد موقع تقاضای ویزا یه مهر هم توش میزنه.
    باید صبر کنید تا اول گذرنامه بگیرید بعد. اون دوستمون بیبی بلو هم که الآن پاریسه پارسال شرایطش مثل شما بود و مجبور شد تا مرداد بخاطر گذرنامه صبر کنه!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud
    بخش فرهنگی انگار فقط کپیشو میخواست البته اصلشم می دیدن بیادم نمیاد. ضمناً تو اون فرمای 6 نسخ ای و خیلی از مدارک باید شماره گذرنامه تونو وارد کنین.
    بخش کنسولی صد درصد اصلش رو میخواد تا اصلاً از در سفارت بتونی بری تو. بعد موقع تقاضای ویزا یه مهر هم توش میزنه.
    باید صبر کنید تا اول گذرنامه بگیرید بعد. اون دوستمون بیبی بلو هم که الآن پاریسه پارسال شرایطش مثل شما بود و مجبور شد تا مرداد بخاطر گذرنامه صبر کنه!!!
    ممنون از توضیحاتتون پس ظاهرا برای امسال نمی رسم .... به نظرتون امیدی هست اگر همون شهریور اقدام کنم ؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خواهش می کنم دوست من.
    در مورد امسال فکر کنم، اگه با دانشگاهتون مکاتبه کنید و از این قضایا در جریان بذارینشون، شاید موافقت کنن با تأخیر وارد بشید. دیگه بستگی به اونا و پروگرمشون داره اما غیر ممکن نیست. مواردی بوده که ژانویه یا فوریه سال به پروگرم رسیدن و مورد موافقت بوده...
    در هرصورت امیدوارم موفق باشید و امسال هم بتونید به مقصدتون برسید

سلام به همه و به خصوص آقا مسعود ..

امیدوارم که امسال دیگه کسی به مشکلات پارسالی ها برای گرفتن ویزا دچار نشه.

یه سوال دلشتم. من هنوز فارغ التحصیل نشئدم و دانشجوی روزانه دانشگاه دولتی هستم بنابراین وزارت علوم ریز نمرات من رو تایید نمی کنه.

سفارت گفته باید مدارک مورد تاییدش باشه. گویا آقای کاشیگر مترجم معتمد سفارت فرانسه هست ولی تماس گرفتم و میگن فعلا کار نمی گیره.

اگر از یه دارالترجمه دیگه اقدام کنم باید مدارک تایید دادگستری و امور خارجه بشه تا رسمی باشه. ولی چون وزارت علوم مدارک من رو قبل از فارغ التحصیل شدن تایید نمی کنه بنابراین دادگستری هم تایید نمی کنه.

حالا به نظرتون باید چی کار کرد؟ همون غیر رسمی رو تحویل بدم؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام،
    منم آرزوی شمارو واسه همه دارم
    در مورد کاشیگر که ایشون زمانی که کار هم میکردن ماشا... نازشو زیاد بود. حق الترجمه بالاشون بماند کار یه هفته ای رم 1ماه تا 45 روز معطل می کرد. من که به هیچ کس پیشنهاد نمی کنم بره سراغش...

اما سفارت ترجمه ها رو درحالت دیگه غیر از ایشون اینطوری قبول می کنه که دارالترجمه رسمی انجام بده با مهر دادگستری (البته من واسه محکم کاری میدادم مهر وزارت خارجه هم میزد).

مشکل شما یه ذره خاصه. چون سفارت ترجمه رسمی رو قبول می کنه : پیشنهادم اینه که تو این شرایط از خانوم نورکیهانی سؤال کنید که غیر رسمی رو می پذیرن؟
    اما متأسفانه چون ایشون شخص مثبتی تو این موارد نیستن شاید جوابش مشخص باشه ولی ببینید آیا راه حلی بهتون پیشنهاد میکنن؟

امیدوارم مشکلی نباشه و کارتون به خوبی پیش بره..

ممنون.
    والا خانم نورکیهانی گفتش مشکلی نیست.(البته اولش گفت هست ولی بعد از کلی بحث اینو گفت) گفت اگه می تونی گواهی اشتغال به تحصیلتو ترجمه رسمی کنی اونو بیار همراهش.
    حالا سوال من اینه. اولا خانم نور کیهانی با قوانین سفارت آشناس کاملا یا بهتره از خود سفارت بپرسم؟(چون ممکنه بعد سفارت گیر بده)

دیگه اینکه وقتی هیچ مهری رو کارنامه نباشه این ترجمش زیادی غیر رسمی نمیشه؟

راه حل آخرش اینه که برم یکی دو میلیون بریزم به حساب صندوق رفاه دانشگاه تا برام مهرش کنن که مشکل پولش هست در حال حاضر متاسفانه.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ara3h
    والا خانم نورکیهانی گفتش مشکلی نیست.(البته اولش گفت هست ولی بعد از کلی بحث اینو گفت) گفت اگه می تونی گواهی اشتغال به تحصیلتو ترجمه رسمی کنی اونو بیار همراهش.
    حالا سوال من اینه. اولا خانم نور کیهانی با قوانین سفارت آشناس کاملا یا بهتره از خود سفارت بپرسم؟(چون ممکنه بعد سفارت گیر بده)
    خدارو شکر باز راه اومده
    خانوم نورکیهانی خودش کارمنده سفارتها (منتها بخش فرهنگیش). تا اونجایی که من میدونم، مسائل مربوط به مدارک تحصیلی و ترجمه به بخش فرهنگی مربوط میشه و وقتی اینا موافقت کنن مشکلی نباید باشه. اما به هرحال خانوم شبستری هم در بخش کنسولی تشریف دارن که ایشونم به اندازه کافی اشکل در کاها ایجاد می کنن :-[ نمی دونم والا ولی علی الاصول اونا نباید دیگه گیری بدن...

دیگه اینکه وقتی هیچ مهری رو کارنامه نباشه این ترجمش زیادی غیر رسمی نمیشه؟

راه حل آخرش اینه که برم یکی دو میلیون بریزم به حساب صندوق رفاه دانشگاه تا برام مهرش کنن که مشکل پولش هست در حال حاضر متاسفانه.
    کارنامه رو اگه غیر رسمی هم قبول کردن دیگه نگرانی نداره که. اما مشکل دیگه اینه که گواهی هم بخوای رسمی ترجمه کنی باز باید وزارت علوم تأییدش کنه که متأسفانه من یه بار یه همچین نامه ای بردم وزارتخونه اصلاً قبول نمی کنن!!! (یعنی میگن فقط دانشنامه و ریز نمرات)
    اگه اینم ترجمه غیر رسمی قبول کنن خوبه دیگه. یه سری نامه ها (مثل اجاره نامه) رو که می گفتن فقط تو سربرگ دارالترجمه باشه کافیه چون دادگستری هم تأییدشون نمی کنه...

Junior Member

سلام.
    من می خوام برای ویزا اقدام کنم اما دانشنامه و ریز نمرات رسمی ندارم.طبق گفته های arah3 گواهی موقت و ریزنمرات غیر رسمی رو بردم دارالترجمه و اونها هم گفتند اگه برای سفارت می خوای لازم نیست که رسمی ترجمه بشه چون باید بری سفارت و اونها ترجمه رو تایید کنند . در ضمن شناسنامه رو ترجمه رسمی کنم یا همون غیررسمی کافیه؟حالا لطفا اگه کسی این مراحل رو طی کرده منو راهنمایی کنه چون یکم گیج شدم.
    ارسال مدارك: ژانويه 2011- فايل كبك: آوريل 2011- مصاحبه: جون 2012- فايل فدرال: آگوست 2012- آپديت: مي 2013 (12 امتيازي)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط baran25
    در ضمن شناسنامه رو ترجمه رسمی کنم یا همون غیررسمی کافیه؟حالا لطفا اگه کسی این مراحل رو طی کرده منو راهنمایی کنه چون یکم گیج شدم.
    ببینید دوست عزیز، مسلماً هرچی شما تو ارائه مدارکتون محکم کاری انجام بدید، جای سؤال و گیر دادن واسه سفارت و سایر مراجع نخواهید گذاشت.
    قبلاً هم گفته بودم سفارت روی مدارک ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه دیگه جای بحثی پیدا نمی کنه... ;D
    حالا هرچی رو می تونید با این روال ترجمه کنید، نشد هم دیگه نشده دیگه بعد میرید باهاشون کنار میاید.
    در مورد شناسنامه حتماً رسمی و باتأیید وزارت خارجه انجام بدید، چون هیچ مشکل و منعی نداره. بعد شما باید اونو تو فرانسه هم به چندین سازمان ارائه کنید و در آینده هم لازمتون خواهد شد