صفحه 6 از 29 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 286

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2009)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

سلام به همه
    من امروز رفتم سفارت مدارکمو با کلی بدبختی تحویل دادم.بهم گفتن که منتظر بمون تا زنگ بزنیم . من تو مطالب قبلی خوندم که بعضی ها از طریق یه سایتی مراحل ویزاشون رو چک می کردن . اگه میشه منو راهنمایی کنید که چه جوری ؟ چون فقط یه رسید دادند که مدارکمو تحویل گرفتن .
    ارسال مدارك: ژانويه 2011- فايل كبك: آوريل 2011- مصاحبه: جون 2012- فايل فدرال: آگوست 2012- آپديت: مي 2013 (12 امتيازي)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

مبارکه، پس شما احتمالاً جز اولین افرادی هستید که اپلیکشنتون انجام شده.
    بسیار هم به موقع اقدام کردید. ;D
    این آدرس وزارت خارجه فرانسه است که ما سال قبل از طریقش پرونده رو رهگیری می کردیم:

https://pastel.diplomatie.gouv.fr/Vi....html?lcid=290

راستی سوییفت حواله رو بخش فرهنگی هم می خواست؟
    اگه ممکنه از کنسولگری هم بگید، مثلاً مشکل خاصی پیدا نکردید یا به مطلبی گیر ندادن؟

چه جالب. من هم همون 13 می مدارکمو تحویل کنسولگری دادم. شاید با baran توی یه صف بودیم.
    همه چی خوب پیش رفت، کسی به مدارک گیری نداد. سویفت رو که من ندادم ولی اون رسیدی که n+i صادر کرده بود و برام اسکنشو ایمیل کرد گذاشتم روی مدارک. راستی ممنون بابت لینک.

Junior Member

ممنون از بابت لینک. راستش من بورس اراسموس دارم .حواله ای ندادم . تو سفارت هم ازم هزینه ویزا نگرفتن فقط یه کاغذ رسید دادند که مدارکمو در این تاریخ تحویل گرفتن.
    گیر خاصی تو سفارت ندادند .فقط اولش میگفتن وقت نگرفتی و برو فردا بیا . اما بعد که با دفتر فرهنگی تماس گرفتن دیگه مهربون شدند.احتمالا ara3h بعد من بود .چون منتظر یه نفر دیگه هم بودند. ;D
    ارسال مدارك: ژانويه 2011- فايل كبك: آوريل 2011- مصاحبه: جون 2012- فايل فدرال: آگوست 2012- آپديت: مي 2013 (12 امتيازي)

نقل قول نوشته اصلی توسط baran25
    ممنون از بابت لینک. راستش من بورس اراسموس دارم .حواله ای ندادم . تو سفارت هم ازم هزینه ویزا نگرفتن فقط یه کاغذ رسید دادند که مدارکمو در این تاریخ تحویل گرفتن.
    گیر خاصی تو سفارت ندادند .فقط اولش میگفتن وقت نگرفتی و برو فردا بیا . اما بعد که با دفتر فرهنگی تماس گرفتن دیگه مهربون شدند.احتمالا ara3h بعد من بود .چون منتظر یه نفر دیگه هم بودند. ;D
    ببین الان زوده هنوز ولی چون فرانسه خیلی بازی داره (حتی اسه ایرانی هایی که خارج از ایران درخواست می دن) اگه دیدی داره دیر می شه (مثلا از 1 ماه دیگه) به administrative coordinator یه mail بزن که من نگرانم نرسم پیگیری کن. چون تو جزو دانشجوهای EM هستی کارت سریع راه می افته. من مال فرانسم چوت از نروژ اقدام کردم کمتر از 1 ماه طول کشید (هر چند مال غیر ایرانی ها رو نیم ساعته دادن) ولی نروژم رو که تو ایران اقدام کردم این زنه بنده خدا پیگیری کرد 2 هفته ای بهم دادن تازه هیچ مدرکی هم ندادم بهشون غیر کپی پای و فرم و عکس باقیشو زنه فرستاد نروژ خودش مدارک منم همه فکس شد از ایران به نروژ که سریعتر کار انجام بشه.

Ahmad0
    Guest

سلام
    Baran25 و ara3h ،
    می‌خواستم بدونم شما کی‌ برای کنسولگری وقت گرفتید که تونستید الان مدارکتنو تحویل بدین؟و به کی‌ تحویل دادین؟
    و دیگه اینکه کی‌ مدارک بخش فرهنگی‌ رو دادید؟
    من حدود ۱۰ روز پیش مدارک بخش فرهنگیو دادم ولی‌ کنسولگری به من وقت برای ۳ خرداد داد و گفتن مسئولش تا اون موقع نیست.

سلام. هر موقع وقت کنسول رو گرفتید میرید و مدارک رو تحویل میدین همون روز.

درسته به من هم گفتن که هفته ی دیگه نیستن مسئولین مربوطه.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

بعد از تماس با چند ده جا شماره بانک تجارت واحد ارزی مرکزی (طالقانی) رو پیدا کردم. واسه دوستایی که لازمه حواله رو 6000 یورو انجام بدن احیاناً سؤالی داشتن با این شماره تماس بگیرن: 88803842

اما روالش به این صورته که باید 6000 یورو حتماً ارز (حتی الامکان اسکناس درشت، سالم و مرتب) تهیه کنید + پاسپورت
    مراجعه می کنید به بانک تجارت ارزی واقع در خ طالقانی تقاطع ویلا اونجا یه کارمزد بابت حواله پرداخت می کنید (پارسال حدود 18 هزار تومن) و گفتن اول وقت بیاید که نهایتاً 2 روزکاری بعد (اگه تعطیلات اروپا نباشه) سوییفتش رو بهتون بدن.
    من که هنوز فرصت نکردم انجامش بدم :-\

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خوب منم دیروز رفتم بخش فرهنگی مدارکو تحویل دادم.
    اما چند مورد:

1) ازم مصاحبه گرفتن (به فرانسه)!! با اینکه سؤالات کلی، ساده و قابل پاسخگویی بود، جای تعجب داشت واسه ام. چون پارسال که واسه اولین بار اپلای می کردم ازم مصاحبه نگرفتن اما امسال!! ???

2) خانوم نورکیهانی یه طوریش شده بود! چون موقع وقت گرفتن واسه تحویل مدارک، کلی گیر داد که نامه هام ناقصه اما وقتی رفتم اونجا و چندتا ایمیل ام بردم مهربون شده بود. چیزی که دیگه داشتم از تعجب شاخ در میاوردم این بود که گفت "چرا پارسال که اینقد معطل ویزا شدی به ما اطلاع ندادی؟!!"
    من دیگه نخواستم بگم " شما زورکی تلفنای مردمو جواب میدن حالا زنگ میزدم میگفتم چرا ویزام نیومده؟!"
    بعد گفت" اگه دیدی باز بیش از 2-3 ماه خبری از ویزا نشد، حتماً به ما اطلاع بده که از وزارت خارجه فرانسه پی گیری کنیم"
    منم گفتم "امسال اگه نشد دیگه اصلاً انصراف میدم چون یه ساله کار و زندگیم نابود شده" >
    بعد اینو که گفتم حالش گرفته شد گفت " ما واقعاً دوست نداریم با متقاضیای ایران اینقد بد برخورد شه، اما نزدیکه 3 ساله که فرانسه داره اینطور عمل میکنه. ما بارها به وزارت خارجه نامه زدیم به سفیر اعتراض کردیم... اما امسال سخت پی گیری می کنیم. سالهای قبل حتی کسایی که بورس از خود سفارت داشتن هم چندین مورد با مشکل روبه رو شدن و ویزاشون دیر رسید!!"

خلاصه یه حرفایی زد من مبهوت بودم از مهربون شدنش! امیدوارم واقعاً پی گیر کارای دانشجوها باشن و انشاا... فرانسه هم دست از خصومتها برداشته باشه.

راستی دوستان شما چند نسخه مدارک به کنسولی تحویل دادید؟
    الآن یادم نیست پارسال 2تا گرفت یا یکی اما تو این فرمای راهنما نوشتن 2تا درحالیکه از 3 نسخه، فرهنگی 1دونه کامل گرفت، یکی هم ناقص کرد که دیگه به درد کنسولی نمی خوره!! : حالا خواستم بدونم شما چیکار کردید؟

مسعودجان پس مدارکو تحویل دادی.

به نظر حرفایی که نورکیهانی زده امیدوار کننده میاد. امیدوارم واقعا پیگیری کنن و امسال مشکل واسمون پیش نیاد. مخصوصا واسه تو که یه سالم منتظر موندی.
    راستش کنسولگری یه مردی بود که از منم مصاحبه فرانسه گرفت البته من گفتم خیلی کم بلدم ولی چندتا سوال ساده در حد معرفی و اسم رشته پرسید.

من به خانم نورکیهانی 3 نسخه تحویل دادم که یه عالمه کپی از روشون برداشت و انداخت دور. بعد یه نسخه کامل رو بم داد که ببرم کنسولگری. کنسولگری هم بهم گفت بشین 3 تا نسخه دیگه از فرم پر کن. که البته من 2 تا پر کردم و گفتم دیگه خسته شدم اونم قبول کرد. شانس آوردم عکس اضافه هم همراهم داشتم چون روی فرم ها عکس می خواست.