صفحه 7 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 286

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2009)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

کنسولی اصولاً خانوم شبستری مدارک دانشجویی رو می گرفت. دیروزام که تلفنی وقت گرفتم خودش جواب داد.
    اما اینکه در مورد پرونده پرسیدم، چون برخلاف شما من باید کلی مدارک مالی و مستندات ارائه کنم. خواستم بدونم 2 نسخه باید بگیرم یا یکی کافیه؟ (چون چندین سند ملکی و اجاره نامه است)
    آخه فرهنگی یه پرونده کامل بعلاوه اون فرم آبی رو از روی یکی دیگه از پرونده ها با یه سری مدارک برداشت و کاملاً ناقصش کردو بهم پس داد. اما یه نسخه کامل دستمه! یعنی شما همون یه نسخه پرونده رو به کنسولی تحویل دادید دیگه؟
    پارسال تو کنسولی ما دیگه هیچ فرمی پر نمی کردیم و فقط همین مدارکو تحویل می دادیم! این قضیه چیه؟

فرهنگی به من یه پرونده کامل پس داد گفت همینو بده به کنسولگری. منم همین کارو کردم و همون یک نسخه رو تحویل دادم.

اون فرم ها (همون آبیه منظورمه) رو طبق گفته نورکیهانی من ازش یکی به کنسولگری دادم ولی اونجا یه مردی که مدارکمو تحویل گرفت گفتش چندتا دیگه هم پر کن.

خدا کنه که کا ر های شما رو سریع راه بندازن امسال دیگه. چون این گیر دادن به ایرانیها مثل اینکه بخشنامه ایه. به منم تو نروژ و یکی از دوستام تو فنلاند هم سفارت خونه هاشون گیر دادن. اینجور که می گفتن سفارت خونه ها حق ندارن مدارک ایرانی ها رو بررسی کنن و باید بفرستن فرانسه در حالی که مدارک باقی کشور ها این مشکل رو نداره

Junior Member

سلام به همه. خانم نورکیهانی به من هم یک سری مدارک کامل رو داد که بدم سفارت و یکی ونصفی رو خودش برداشت.تو سفارت هم دو سری از اون فرم آبی ها دادن که پر کنم با عکس اضافی که منم همراهم بود.ولی بقیه مدارک رو همون یک سری دادم. منم اون موقعی رفتم سفارت که خانم شبستری مرخصی بود و یه آقایی مدارک رو ازم گرفت. مصاحبه هم نکرد چون فرانسه بلد نبودم.
    ارسال مدارك: ژانويه 2011- فايل كبك: آوريل 2011- مصاحبه: جون 2012- فايل فدرال: آگوست 2012- آپديت: مي 2013 (12 امتيازي)

سلام به دوستانم.

میگم اگه ما ایشالا خبرمون کنن واسه ویزا باید رزرو بلیت هواپیما رو ببریم؟ حالا اگه کسی ویزا رو گرفت و خواست دیرتر بره مشکلی پیش میاد؟

آخه مشکل من اینه که تا مرداد فارغ التحصیل نمی شم و بنابراین فک نکنم به دوره زبان PIL برسم. اصلا ویزا که می گیری روش تاریخ ورود می خوره؟

البته من تلاشمو میکنم که کارام تا اون موقع تموم بشه ولی احتمالش کمه. الان بیشتر از ویزا نگران اینم که دیر فارغ التحصیل شم. و تازه تشکیل پرونده در وزارت علوم و گذلشتن وثیقه برای نظام وظیفه خودش یه پروسه زمان بره.

در مورد بلیت نگران نباشید
    شما یه بلیت از ایران ایر رزرو کنید پرینتشو ببرید سفارت کافیه
    بعد میتونید کنسل کنید بدون جریمه
    ویزا هم ۳ ماهه هست، پس ۳ ماه فرصت دارید وارد فرانسه بشید.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خوب دوستان منم امروز رفتم کنسولی و مدارکمو تحویل دادم. خانو شبستری هم خیلی مهربون شده بود!! ??? همه اش ابراز ناراحتی از داستان پارسال من کرد و گفت "ما بی تقصیر بودیم وزارت خارجه فرانسه مسئول بوده..." ازش پرسیدم امسالم همونجوری میشه کار ما؟
    با خنده گفت " خودم میرم ویزاتو میگیرم. نگران نباش این دفعه تیر ویزات تو پاسته" خلاصه خیلی خوشحال بود به بقیه هم کمتر گیر میداد. خلاصه امسال اگه خدا بخواد شرایط خیلی بهتر شده این از رفتار مسئولین سفارت هم میشه دریافت.

من نظرم اینه که دوستانی که اپلیکشناشونو دادن تاریخاشونو اعلام کنن تا ببینیم امسال اوضاع چه جوری میشه. مال من که امروز شد 3 ژوئیه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ara3h
    سلام به دوستانم.
    میگم اگه ما ایشالا خبرمون کنن واسه ویزا باید رزرو بلیت هواپیما رو ببریم؟ حالا اگه کسی ویزا رو گرفت و خواست دیرتر بره مشکلی پیش میاد؟
    آخه مشکل من اینه که تا مرداد فارغ التحصیل نمی شم و بنابراین فک نکنم به دوره زبان PIL برسم. اصلا ویزا که می گیری روش تاریخ ورود می خوره؟
    آقا دانیال درست میگه شما فقط رزرو کن و تا 1هفته قبل از پرواز لازم نیست بریدو پول بلیطو بدین. بعدش هم اتوماتیک کنسل میشه و ضرری بابتش نمی کنید (پارسال من 5-6 بار این کارو کردم :-\)
    اما یه موضوعی چند روز دیگه (نمیدونم شاید الآنم شده باشه) تو پرسونال پیج n+i یه قسمتی باز میشه your arrival in France . بعد شما باید مشخصات پروازتون رو با توجه به محدوده زمانی که اونا میخوان وارد کنید. مثلاً شما که PIL دارید یه فرجه یه هفته ای اواسط ژوئیه دارید (مال من اواسط سپتامبر بود) که تو اون محدوده وارد بشید و بعد n+i اعلام میکنه خارج ازین فرجه مسئولیتی بابت accueill دانشجو به عهده نمیگیره و باید جزئیات مسائل رو بهشون توضیح بدید...
    این موضوع رو توجه داشته باشید چون ظاهراً شما PICو تا قسمی PIL رو از دست میدید و یه کارایی مثل افتتاح حساب بانکی و ترانسپورت و... ازطرف اونا از دست میدید و هزینه های اضافی به خود شما تحمیل میشه و...

مرسی بابت پاسختون.
    من موضوع رو با آچمیسکی در میون گذاشتم و اونم جا خورد و هزار دلیل ازم خواست و تو بوق و کرنا کرد و ایمیل هامو به همه فوروارد میکرد حتی به خانم نورکیهانی. خلاصه ما دو کلمه سوال کردیم، اونم همه رو خبردار کرد. از اکول بهم ایمیل زدن که موضوع چیه خلاصه نمی دونین چه وضعی شد. خلاصه گفتش حتما باید بیای چون دوره ی PIL خیلی تو ادامه تحصیلت موثره. حالا باید برم دانشگاه التماس کنم فک کنم.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud
    اما یه موضوعی چند روز دیگه (نمیدونم شاید الآنم شده باشه) تو پرسونال پیج n+i یه قسمتی باز میشه your arrival in France .
    4شنبه ای به خانوم آچیمسکی راجع به این موضوع ایمیل زدم. جواب داد از 15 ژوئن واسه همه فعال میشه

13 ژوئن پرونده ویزای ما یک ماهه شد.