صفحه 1 از 50 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 492

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2010)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

پیش فرض آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2010)

نقل قول نوشته اصلی توسط juveatta نمایش پست ها
    سلام

یه خبر خوب و یک خبر بد.

خبر خوب اینکه بالاخره CAF مبلغی رو که باید ماهیانه بده رو ریخت به حسابم. پس مطمن باشید که تموم اون حرفا شایعه بوده و سریع دنبال کاراتون باشید.

اما خبر بد.

ویزای دانشجوئی و لیبل OFII فقط مال فرانسه است. شما میتونید برید کشورهای شنگن چون تو فرودگاهاشون پاسپورت چک نمی کنن ولی یه موقع اگه ویزا ازتون خواستن توی دردسر میوفتید
    چون من قراره فوریه برم ایران . می خواستم از فرانکفورت برم . به کنسولگری آلمان زنگ زدم گفت نمی تونی با اون ویزا بیای فرانکفورت. به کنسولگری هلند زنگ زدم و گفت فقط می تونی از ترانزیت فرودگاه آمستردام استفاده کنی تازه به شرط اینکه لیبل OFII هم داشته باشی و وارد خود هلند نمی تونی بشی

اینم از شانس ما
    سلام، سال نوی همگی مبارک.
    1- در مورد موضوع CAF خوشبختانه پروندۀ من هم مورد تأیید قرار گرفت و مبلغ خوبی (حدود 45% اجاره خوابگاه) رو دارن به حساب موجر میریزن.

2- در مورد ویزا و تردد شنگن هم من این تعطیلات گذشته 8 روز رفتم اسپانیا. لیبل OFII روزای آخر توی پاسم خورد اما جالب اینجا بود موقع خروج از مرز هوایی فرانسه (فرودگاه بووه) اصلاً به ویزا و ... توجه نکردن و فقط مشخصات فردی رو با بلیط مطابقت دادن.
    تو خود اسپانیا هم واسه پرواز داخلی همینطور بود. زمان برگشت فرودگاه بارسلون ویزا رو چک کردن و وقتی وارد فرودگاه اُرلی هم شدم که مثل یه شهروند فرانسوی از هواپیما پیاده شدیم و از خروجی رفتیم دنبال کارمون!! یعنی اصلاً پلیس و پاسپورت چک نبود! (شاید پروازهای مشخصی مثل داخل شنگن اصلاً به گیت کنترل هدایت نمیشن).
    خلاصه در نهایت لیبل OFII هم جایی مورد سؤال نبود و بعضاً خود ویزا تو کشور شنگن!

تازه الآن متوجه میشم چجوری این مهاجرای غیرقانونی انقد راحت و الکی میان تو این کشورا!

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

سلام
    سال نوی همه مبارک
    خوشحالم که خب بالاخره همه دوستان کارهاشون رو روال افتاده و از CAF هم دارن استفاده می کنن.
    من هم اواخر دسامبر رفتم که پرونده تشکیل بدم. بهم گفتن که باید صبر کنم تا لیبل OFII بخوره رو ویزام و بعدش اقدام کنم.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط tefan5 نمایش پست ها
    من هم اواخر دسامبر رفتم که پرونده تشکیل بدم. بهم گفتن که باید صبر کنم تا لیبل OFII بخوره رو ویزام و بعدش اقدام کنم.
    همینطوره.
    منم زمانی که تشکیل پرونده دادم هنوز به مدیکال دعوت نشده بودم. درنتیجه لیبل تو پاسم نبود. با این وجود کارت و شماره الوکسیون رو برام صادر کردن. اما در مرحلۀ آخر که باید مبلغ برآورد میشد تا پولو واریز کنن، نامه زدن که کپی اون صفحه از گذرنامه و لیبل OFII رو برامون بفرست که خوشبختانه اون زمان دیگه این کار انجام شده بود و منم این مدرکو داشتم.
    بعدشم بلافاصله کار انجام دادن.
    ماله شمام انشاا... به زودی انجام خواهد شد.

Junior Member

سلام لطفا من را کمک کنید
    من یک هفته ای میشه که مدارک را به صورت کامل به کنسولگری دادم و نقاضای ویزای بلند مدت علمی دارم که در protocol d'accueil من همه چیز و حتی fund ذکر شده. رشتم هم مهندسی عمران-حمل و نقل است. آیا کسی می دونه چقدر باید منتظر بمونم. از یک طرف استاد فرانسوی مدام ایمیل میزنه که باید تا آخر ژانویه اینجا باشی و از طرفی تو سفارت می گن 2.5 ماه حداقل زمان انتظار هست! بازه زمانی دریافت ویزای بلند مدت علمی تو فرانسه این روزها چقدر هست؟ می تونم امید داشته باشم که یک ماهه ویزا بیاد. تجربه دوستان عزیز چه هست؟

Junior Member juveatta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nav7811 نمایش پست ها
    من یک هفته ای میشه که مدارک را به صورت کامل به کنسولگری دادم و نقاضای ویزای بلند مدت علمی دارم که در protocol d'accueil من همه چیز و حتی fund ذکر شده. رشتم هم مهندسی عمران-حمل و نقل است. آیا کسی می دونه چقدر باید منتظر بمونم. از یک طرف استاد فرانسوی مدام ایمیل میزنه که باید تا آخر ژانویه اینجا باشی و از طرفی تو سفارت می گن 2.5 ماه حداقل زمان انتظار هست!
    دوست عزیز
    بستگی به دانشگاهی داره که پذیرش رو گرفتی. اگه معتبر باشه سریع ویرا میدن ولی نباید فراموش کنی که الان زمان ویزای دانشجوئی نیست و ممکنه بیشتر طول بکشه
    یکی از دوستای من مثل شما ویزای بلند مدت علمی به همراه fund که اواخر تابستون اقدام کرده بود تازه اواخر دسامبر بهش ویزا دادن

ولی واسه من برای مستر 15 روزه ویزا دادن

اصلا قانون مشخصی نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط nav7811 نمایش پست ها
    سلام لطفا من را کمک کنید
    من یک هفته ای میشه که مدارک را به صورت کامل به کنسولگری دادم و نقاضای ویزای بلند مدت علمی دارم که در protocol d'accueil من همه چیز و حتی fund ذکر شده. رشتم هم مهندسی عمران-حمل و نقل است. آیا کسی می دونه چقدر باید منتظر بمونم. از یک طرف استاد فرانسوی مدام ایمیل میزنه که باید تا آخر ژانویه اینجا باشی و از طرفی تو سفارت می گن 2.5 ماه حداقل زمان انتظار هست! بازه زمانی دریافت ویزای بلند مدت علمی تو فرانسه این روزها چقدر هست؟ می تونم امید داشته باشم که یک ماهه ویزا بیاد. تجربه دوستان عزیز چه هست؟
    به نظرم امیدوار باش.
    من قانون کلی نمی گم اما خودم روزی که تو سفارت بودم احساس کردم برای ویزای بلندمدت علمی با protocol کمتر از دیگران بهم سخت گرفتن.... برای من حدود سه چهار هفته طول کشید (خیلی کمتر از اون چیزی که تو فروم می گفتن) و پیش خودم فکر کردم که شاید توی ماه اکتبر (آبان ماه بود حدودا) که من اقدام کردم، سرشون از نظر تعداد دانشجو خلوت تره (که فکر کنم الان هم همین طوره البته منهای تعطیلات سال نوشون)..... سعی کن فکر این باشی که نامه رزرو خوابگاه رو آماده داشته باشی که اگه جواب مثبتت اومد بتونی سریع کارها رو تموم کنی....

Junior Member

سلام. برای مستر رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه میشن، نیاز هست که مدرکی دال بر آشنایی با زبان فرانسوی ارائه داد؟ تو فرایند پذیرش تاثیر داره؟برای ویزا چطور؟ راسته میگن برای این مسترها ویزا به سختی می دن و احتمال ریجکت بالاتره؟ دوستان راجع به ویزای این موارد تجربه ای شخصا داشتن یا شنیده اند؟!

ApplyAbroad Guru

تا حالا کسی تجربه گرفتن ویزای دانشجویی فرانسه از سفارت فرانسه در کشورهای اروپایی داشته؟ من میخوام از سفارت فرانسه در لندن بگیرم. کسی میدونه اوضاع چطوریه؟

Junior Member

Smile پاسخ : ویزای فرانسه

من ویزای دانشجویی سوئد دارم و می خوام باهاش بیام فرانسه و با پذیرش فرانسه ام از اونجا واسه ویزای تحصیلی اقدام کنم کسی می دونه اینجوری پروسه چه مدلی می شه؟

Junior Member

با سلام
    در مورد مدارک مالی که ارائه کردی می تونی توضیح بیشتری بدی ، همین طور در مورد دانشگاهت تو ایران و میزان آشناییت با زبان فرانسه آیا مدرک زبان داشتی ؟
    ممنون

صفحه 1 از 50 1234567891011 ... آخرینآخرین