صفحه 14 از 50 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 492

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2010)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid نمایش پست ها
    سلام

امیدوار باشید، شنیدم که 2 هفته ای هم ویزا دادن.

شما کی درخواست وقت کرده بودید؟ من این هفته درخواست کردم، قسمت فرهنگی Aug 22 و سفارت Sep 7 وقت دادن. ترم من 1 سپتامبر شروع میشه و امیدوارم بتونم با یه کم تاخیر برم.
    من دقیقا 2 هفته پیش وقت گرفتم. بخش فرهنگی دوشنبه رفتم و سفارت سه شنبه. دانشگاهی که من می خوام برم پولی هستش.برای 18 ماه 11200 تا کی گیرن. روز سفارت با خانم نگین مصاحبه داشتم که گفت باید همه پولو از همین ایران بفرستی و رسید دانشگاه رو برای ما بیاری/
    در صورتی که قبالا اصلا چنین چیزی نبود. البته گفت ما مارک. می فرستیم فرانسه بای بررسی .ولی پولو زودتر بده

Junior Member

سلام
    می‌خواستم از دوستانی که تازه به کنسول‌گری رفته‌اند بپرسم که دقیقاً چه مدارکی ازشون خواستند، خصوصاً در مورد مدارک مالی خانواده چه چیز‌هایی رو می‌خوان، من خودم مدارک حواله رو دارم به غیر از اون چه چیز‌هایی در مورد منابع مالی خانواده می‌خوان. من خودم راهنماشون رو خوندم که میگه کسی که ضمانت می‌کنه باید چه چیز‌هایی بیاره مثلا فیش حقوقی یا سپرده و سود آن، ولی آیا واقعاً اینها رو می‌خوان و یا چیزی علاوه بر آن را هم می‌خواهند.
    در مورد مدارک دیگر هم اگر کسی نکته خاصی به ذهنش می‌رسه لطف کنه بگه ممنون می‌شم

Junior Member

من هفته پیش رفتم کنسولی.
    اولین چیزی که مهمه اینکه مدارکتون همه ترجمه باشه به فرانسه. اون شخصی که ضمانت می کنه باید حتما مدارکی رو خواستن داشته باشه. اگر سند خونه می خوای ببری باید خونه ای باشه که توش مستاجر باشه و اجاره نامه رو بدی ترجمه.از اون جایی که اجاره نامه ها اکثرا محضری نیست اینو باید بی خیال شد یه جورایی. من خودم سند خونه پدرم و همسرم رو بردم به عنوان اینکه نشون بدم ما خودمون خونه داریم .همین. یعنی منبع درآمد محسوب نمی شه.
    مدارک بانکی رو باید از بانک به صورت انگلیسی بگیرین. من بانک پارسیان حساب داشتم و رفتم گفتم برای سفارت گواهی می خوام .یه نیم ساعتی طول کشید ولی خوب مشکلی نداره.
    فقط چیزی که خیلی خیلی مهمه وقته که برای ترجمه باید بذارین. چون مثل انگلیسی نیست .من ترجمه ها مو دادم به مدیا کاشیگر که مترجم رسمی سفارته.2 هفته طول کشید.
    پس فقط سریع سریع عمل کنید که ایشالا برسین به اون موقع. سوالی داشتین بپرسین بازهم.خوشحال می شم جواب بدم

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

فقط چیزی که خیلی خیلی مهمه وقته که برای ترجمه باید بذارین. چون مثل انگلیسی نیست .من ترجمه ها مو دادم به مدیا کاشیگر که مترجم رسمی سفارته.2 هفته طول کشید.
    الزاماً نیاز نیست ببرید پیش کاشیگر که کلی ام واسه مشتریاش ناز کنه و وقت نده و...
    پیش هر مترجم رسمی ترجمه کنید و مهرهای دادگستری و وزارت خارجه پاش بخوره کاملاً مورد تأیید هست و تو خود فرانسه هم قابل استناد.
    من یه مترجم خوب سراغ داشتم که همیشه کارامو پیشش میبردم سمت سهروردی (تقاطع تخت طاووس). خیلی خوش قوله و بی ادعا، الآن آخرین کارایی که دادم کمتر از یه هفته آماده میکنه.
    همۀ مدارکی هم که ایشون ترجمه کرده بود واسه ام تو پرونده های سفارت، همینطور n+i و ثبت نام دانشگاه استفاده کردم و هیچ مشکلی هم نداشت.
    ویرایش توسط massoud : August 14th, 2010 در ساعت 09:35 PM

Junior Member

والا انگار من جوگیر شدم دادم اونجا
    یه سری مدارک رو هم دادم به دارالترجمه البرز تو میدون کاج.اونا هم خیلی خوب بودن.کمتر از یه هفته دادن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_GHB نمایش پست ها
    سلام
    می‌خواستم از دوستانی که تازه به کنسول‌گری رفته‌اند بپرسم که دقیقاً چه مدارکی ازشون خواستند، خصوصاً در مورد مدارک مالی خانواده چه چیز‌هایی رو می‌خوان، من خودم مدارک حواله رو دارم به غیر از اون چه چیز‌هایی در مورد منابع مالی خانواده می‌خوان. من خودم راهنماشون رو خوندم که میگه کسی که ضمانت می‌کنه باید چه چیز‌هایی بیاره مثلا فیش حقوقی یا سپرده و سود آن، ولی آیا واقعاً اینها رو می‌خوان و یا چیزی علاوه بر آن را هم می‌خواهند.
    در مورد مدارک دیگر هم اگر کسی نکته خاصی به ذهنش می‌رسه لطف کنه بگه ممنون می‌شم
    سلام
    من دو هفته ای میشه که رفتم سفارت. در مورد مدارک مالی اتفاقا سخت گیر تر هستند. حتما تمام مدارکیکه گقته رو باید داشته باشی. چه ضمانت نامه و چه حساب و گردش حساب در 3 ماه آخر و فیش واریز 6000 یورو. اگر هم که ضامن در فرانسه دارید یا می خواهید خونه ی اونها بمونید باید مدارک ذکر شده رو براشون مو به مو ببرید.
    موفق باشید
    راستی سعی کنید با مدارک کامل برید حتما. سعی کنید اصلا ناقصی نداشته باشید.

Junior Member

کلن اگه بورس داشته باشیم و مدارک مالی نداشته باشیم وضع ویزا چطوری میشه؟ راحت تر میدن یا سخت تر؟ کسی در این زمینه تجربه نداره؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

مثله اينكه امسال اين فرانسوي ها نامرديشون گل كرده
    خيلي دو دل شدم. 2سال وقت دارم.مي خوام فرانسوي ياد بگيرم.اما ميترسم كه ريجكت شم.اونوقت........
    با زبان فرانسوي به غير از فرانسه-كانادا-سوئيس و لبنان جاي ديگه ميشه تحصيل كرد؟
    از طرفي اگه انگليسي بخونم دستم باز تره.كشورهاي زياديو ميشه اپلاي كرد.اما عشق فرانسه دو دلم كرده.چي كار كنم؟(از جام جهاني حذف شد 1روز گريه كردم!!!!)
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    مثله اينكه امسال اين فرانسوي ها نامرديشون گل كرده
    خيلي دو دل شدم. 2سال وقت دارم.مي خوام فرانسوي ياد بگيرم.اما ميترسم كه ريجكت شم.اونوقت........
    با زبان فرانسوي به غير از فرانسه-كانادا-سوئيس و لبنان جاي ديگه ميشه تحصيل كرد؟
    از طرفي اگه انگليسي بخونم دستم باز تره.كشورهاي زياديو ميشه اپلاي كرد.اما عشق فرانسه دو دلم كرده.چي كار كنم؟(از جام جهاني حذف شد 1روز گريه كردم!!!!)
    بلژیک و لوگزامبورگ.

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

والا بعید می بینم تا اول سپتامبر بیاد ویزا، این دو هفته هم نمیشه. ویزای گردشگری رو به طور متوسط سه هفته ای می دن. مگه اینکه حساب بانکی که میدین یه دویست سیصد تومنی توش پول باشه که بشه باش مهاجرت گرفت. من آخرین باری که برای تحویل مدارک رفتم یه خانمی بود می گفت بعد سه ماه ریجکتش اومده.

دوستان توجه کنید سفارت علاوه بر تایید دادگستری و امور خارجه تایید خودش رو هم می خواد که به ازای هر مدرک 25 تومن می گیره و 4 روزم طول میده. من بردم تو شریعتی بالاتر از پل صدر، تو کوچه پایین تر از مجتمع چمران. دانشنامه رو می گیره 10 تومن!!! و برای منو چون یه دوست سفارش کرده بود ساعت 3 ظهر دادم فرداش نه صبح تحویل داد که همون روز خودم تاییده هاشو گرفتم، اما وقتی فرداش بردم سفارت همه کارامو خراب کرد.
    ویرایش توسط anishtain4 : August 15th, 2010 در ساعت 03:22 PM