صفحه 2 از 50 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 492

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2010)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad021 نمایش پست ها
    مسعود جان، شما حتما به نورکیهانی زنگ بزن. یه جوری بهش حالی کن که اگر لازمه حضوری بیایی و اینا...
    پارسال چند نفر از بچه های دانشگاه ما زیادی رفتن اونجا و در نهایت فهمیدن اگر گرایش شون رو عوض کنند، کارشون درست میشه.
    همین کار رو کردند و کارشون درست شد!
    ما هم از همه جا بی خبر بودیم و اینجا موندیم!
    خود نورکیهانی هم به یکی دیگه از بچه ها گفته بود تو چرا نیومدی پیگیری کنی؟!
    پس حتما پیگیر باش و شرایطت رو توضیح بده...
    موفق باشی
    با سلام
    میشه در مورد رشته تحصیلیت بیشتر توضیح بدی همینطور در مورد مدرک و نمره زبان و منابع مالی که ارائه کردی
    یه سوال دیگه
    اگه کسی یه بار رد شه بعد سال دیگه گرایشش رو عوض کنه می تونه امیدوار به گرفتن ویزا باشه یعنی اگه به خاطر جساسیت رشته رد شده باشه این بار پروندش بررسی میشه یا دوباره به خاطر رد شدن سال پیش بدون بررسی دوباره ردش می کنن ؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kamii نمایش پست ها
    سلام. برای مستر رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه میشن، نیاز هست که مدرکی دال بر آشنایی با زبان فرانسوی ارائه داد؟ تو فرایند پذیرش تاثیر داره؟برای ویزا چطور؟ راسته میگن برای این مسترها ویزا به سختی می دن و احتمال ریجکت بالاتره؟ دوستان راجع به ویزای این موارد تجربه ای شخصا داشتن یا شنیده اند؟!
    سلام.
    برای مستر به زبان انگلیسی مدرک برای آشنایی با زبان فرانسه لازم نیست.
    تو فرایند پذیرش شاید به عنوان یک امتیاز در نظر گرفته بشه.
    برای ویزا مهم نیست و ازتون نمیخوان.
    من برای مستر ویزا گرفتم (بورس داشتم) یک ایرانی دیگه ای که ویزا میخواست برای همین رشته چون بورس نداشت، متاسفانه خیلی دیر ویزا گرفت، اونقدر دیر که اصلا فرانسه نیومد و رفت آلمان.

Junior Member

من رشته ام مکانیک بود. اونها رشته شون عمران با گرایش خاک و سازه.
    من الانرو نمی دونم اون قضیه مال 2 سال پیشه. اونها گرفتن بعد از تغییر رشته

برای ویزای فرانسه نیاز به یک آدرس درپاریس هست من دنبال دوستی می گردم که برای سال 2010-2011 با هم مشترکا یک خونه بگیریم جای مناسبس پیدا کردم و فقط دنبال یه هم خونه پسرم

Junior Member

بچه ها کسی خبر داره امسال وضع ویزا دانشجویی چطوره؟ من برای اراسموس باید ویزا بگیرم، همه چی هم اومده (تایید فاند و کارت بیمه و تایید اقامت و ...) فقط مشکل فارغ التحصیلی دارم و وثیقه که هنوز پروژه رو دفاع نکردم. خبر دارین امسال سخت میگیرن یا آسون؟

Junior Member khorshid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    theoratical economics

سلام دوستان
    من از Ecole de Management Strasbourg برای MS, در رشته MIB پذیرش دارم .
    می خوام بدونم وقتی سفارت ok میده ،ایا قبل از ایبکه ویزا رو توی پاسپورت بزنه باید هزینه دانشگاه رو بفرستم توی حساب فرانسه؟
    یا اون مرحله پول ریختن و اینا بعد از گرفتن ویزاست !
    مرسی
    ایراد نگیرید تا از شما ایراد نگیرند. محکوم نکنید تا محکوم نشوید.برای دشمنانت و کسیکه تو را ازار رسانید برکت بطلبید و با تمام دل انهارا ببخشید (عیسی مسیح)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط khorshid نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از Ecole de Management Strasbourg برای MS, در رشته MIB پذیرش دارم .
    می خوام بدونم وقتی سفارت ok میده ،ایا قبل از ایبکه ویزا رو توی پاسپورت بزنه باید هزینه دانشگاه رو بفرستم توی حساب فرانسه؟
    یا اون مرحله پول ریختن و اینا بعد از گرفتن ویزاست !
    مرسی
    سلام،
    معمولاً سفارت زمانی که متقاضی رو واسه دریافت ویزا دعوت میکنه، گواهی ثبت نام و اسکان (آدرس قطعی در فرانسه) رو مجدداً میخواد.
    حالا اگه پذیرش دانشگاهتون همونن گواهی ثبت نام هست که مشکلی نیست.
    اما اگر در گواهی پذیرش، ثبت نام قطعی منوط به پرداخت شهریه درج شده باشه، کافیه شما حواله پرداخت شهریه رو بعداً به سفارت ارائه کنید. اگر دانشگاه براش تأییده یا رسید هم صادر کرد که چه بهتر اما اگر زمان بر بود و تا صدور ویزا بهتون ندادن میتونه خودش کفایت کنه.

البته اونم باز راه داره. با دانشگاه مکاتبه کنید و بلافاصله پس از پرداخت شهریه ازشون بخواید از طریق ایمیل یه تأییده ای (حالا یا اسکن با سربرگ دانشگاه یا بصورت جواب تأیید به همون ایمیل) بهتون بدن و کار سریعتر پیش بره. گواهی ایمیلی هم معتبر هست و میتونید بعنوان مدرک پرینت کنید و واسه سفارت ببرید.

موفق باشین.

Junior Member khorshid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    theoratical economics

مرسی از جواب کاملتون
    بنظر شما 1. من اونجا برای آدرس قطعی ، آدرس خواهرم رو که موقتا" واسه چند هفته اول می خوام برم پیشش بدم؟
    یا توی سفارت فرانسه هم مث آمریکا داشتن اقوام درجه 1 امتیاز منفی حساب میشه؟
    و2. ایا شده سفارت واسه ویزا دادن و اینا پاسپورت رو نگه داره؟
    پیشاپیش ممنونم دوست من
    ایراد نگیرید تا از شما ایراد نگیرند. محکوم نکنید تا محکوم نشوید.برای دشمنانت و کسیکه تو را ازار رسانید برکت بطلبید و با تمام دل انهارا ببخشید (عیسی مسیح)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

1. مدت زمانی که اونجا میخواید بمونید اهمیتی نداره. مهم داشتن آدرسه. من خودم آدرسی دادم که 4 روز اونجا ساکن بودم در بدو ورود (سفارت هم اینو میدونست). اما خوب دانشگاه گواهی تأمین خوابگاه داده بود. شما هم میتونید بعد از اونجا هر محلی بخواید نقل مکان کنید.
    در مورد اقوام درجه1 تجربه ای ندارم اما فکر نمیکنم تأثیر منفی تو روند پرونده داشته باشه. و حتی مثبت تر هم باشه. چون موقع تشکیل پرونده خیلی دنبال مدارک و مستندات هستن که شما حامی خوبی داشته باشین و یا اینکه آشنا و کسی تو فرانسه داشته باشین.

2. واسه ویزا معمولاً صبح آخر وقت کاریشون تشریف میبرید گذرنامه رو تحویل میگیرن. بعد عصر با ویزا داخلش بر میگردونن. یه نهایتاً سرشون شلوغ باشه روز بعد کاریش.
    حالت دیگه ام من ندیدم.

Junior Member

سلام دوستان

من با پذیرش دانشگاه Joseph Fourier برای ویزا اقدام کردم و برای خوابگاه 3 هفته پیش در سایت ثبت نام کردم ولی هنوز dossier اون به دستم نرسیده و سفارت به من گفته زمان تحویل ویزا باید confirm خوابگاه رو داشته باشم، حالا من نگرانم که خوابگاه تا زمان دریافت ویزا هنوز به من جواب نداده باشه یا اصلا ظرفیتشون تکمیل شده باشه،
    می خواستم بدونم کسی در گرونوبل هست که بتونه یه نامۀ سوری به من بده که قرار هم خونش بشم ؟؟؟ فقط برای اینکه بتونم ویزا رو بگیرم بعدش خودم میرم دنبال خونه در گرونوبل ( من برادرم در پاریس هست اما میگن این مدرک که من میرم پیش برادرم و با اون میرم دنبال خونه قابل قبول نیست)

ممنون می شم کمکم کنید