صفحه 42 از 50 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 492

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2010)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

من فکر میکنم به زودی به یه عده از بچه ها زنگ میزنند. فکر کنم تنها فرق سفارت در لندن با تهران اینه که اینجا فورا ایمیل زدند ولی تو تهران تا اون آدمهای مشکل دار خودشون رو تکون بدند چند روزی طول میکشه. آخه کلا این فرانسویها و کسایی که باهاشون کار میکنند یه کم متوجه نیستند که آدمها کار دارند و زمان براشون مهمه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zozopo نمایش پست ها
    سلام سیاوش . تا اونجایی که من دستگیرم شده دانشجوهای بورسیه حتی گاهی بیشتر از کسایی که پذیرش معمولی دارن اذیت می شن . احتمالا خودت هم اینو متوجه شدی درسته؟
    در ضمن تو اون سایته وضعیت صدور ویزای شما رو چی می زنه؟
    نه منظورم بیشتر از بورس سازمانی بود که بورس رو میده. وگرنه بورس و غیر بورس براشون هیچ فرقی نمیکنه. تا حالا چند بار از سمت European Comission و بخش فرانسه European Comission که مسئول برگزاری دوره های اراسموسه به سفارت فرانسه در تهران نامه زدن در مورد ویزای من. ولی اصلن هیچ فرقی تو قضیه نمیکنه.
    وضعیت صدور ویزا رو هم میزنه در حال بررسی هنوز. امیدوارم این هفته دیگه هفته خوبی باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Siavash_ نمایش پست ها
    خب فک کنم بعد مدتها یه خبر خوب. امروز من زنگ زدم سفارت گفتن جواب مدتها نداشتیم ولی یه سری جواب اومده که باهاتون تماس میگیریم. گفتم نمیشه الان ببینید چیه و اینا گفتش که لیست همه اش دست کنسوله. به محض اینکه به ما بدن ما شروع میکنیم تماس گرفتن. فک کنم کم کم میتونیم منتظر جواب باشیم.

به من که زنگی نزدن
    از ویزای شماها هم خبری نشد؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    به نظرم دوستان فقط صبر کنید چون این ماجرا ربطی به رشته و اینا نداره. منم که از لندن درخواست دادم و رشتم حساس نبود و قرار بود 5 روزه جواب بدند بعد 38 روز هیچ خبری نیست من فکر کنم کسی که مسوول ایرانیاست رفته مرخصی یا اعتصاب یا اینها. البته من دیگه بیخیال شدم و جواب مثبت هم باشه نمیرم. به طور کلی با بررسیهایی که من تو این فروم کردم و مطالب مربوط به فرانسه، آلمان، اسپانیا و ایتالیا رو خوندم به این نتیجه رسیدم کسایی که از این به بعد میاند اقدام میکنند روی کشورهای انگلوساکسون و سوئد، هلند و نروژ سرمایه گذاری کنند که قوانین ویزای شفاف و مشخصی داره و سفارت هاش انقدر بازی درنمیارند. البته خوب هزینه اونها بیشتره ولی مثل اینکه واقعا هیچ چیزی الکی گرون نیست. موفق باشید
    >مثل اینکه واقعا هیچ چیزی الکی گرون نیست

چیزی که تا بحال دستگیر من شده اینه که: اکثر چیزهای گرون مفت نمی ارزن.

دوستان دقت کنید همه کسانی که ویزاشون دو سه ماه هست جواب داده نشده اومدن اینجا پست زدن و از حضور پر فیض کسانی که ده روزه ویزاشون اومده برخوردار نیستیم. در نتیجه تاپیک بوی نا امیدی می ده که فکر می کنم بد بودن وضعیت اگزجره شده.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Comboy نمایش پست ها
    >مثل اینکه واقعا هیچ چیزی الکی گرون نیست

چیزی که تا بحال دستگیر من شده اینه که: اکثر چیزهای گرون مفت نمی ارزن.

دوستان دقت کنید همه کسانی که ویزاشون دو سه ماه هست جواب داده نشده اومدن اینجا پست زدن و از حضور پر فیض کسانی که ده روزه ویزاشون اومده برخوردار نیستیم. در نتیجه تاپیک بوی نا امیدی می ده که فکر می کنم بد بودن وضعیت اگزجره شده.
    منم به این نتیجه رسیدم که عشق فرانسه شما رو یه کم از واقع بینی دور کرده دوست عزیز.
    دوست عزیز من نفهمیدم چطوری به این نتیجه رسیدی که چیزهای مفت الکی گرون هستند؟ کلا دو سه نفر تونستند با این سرعت ویزا بگیرندو همه کلی معطل شدند. جدا از رفتارهای بسیار زشت سفارت فرانسه چه در ایران و چه در انگلیس که اعصاب من رو خورد کرد شما تو انگلیس میتونی به خود افسر ویزا ایمیل بزنی و اگر اشتباه کنه کلی ازت معذرت خواهی میکنند ولی این فرانسویها فکر میکنند چه خبره و به هیچ کس پاسخگو نیستند.. همین الان یه هفته است که یه سری جواب اومده ولی سفارت خبر نمیده. در حالیکه انگلیس الان از ابوظبی بین دو تا ده روز داره جواب ویزای دانشجویی میده و هیچ کس اینطوری علاف نیست. منم یه زمانی مثل شما عشق فرانسه بودم ولی الان حالم ازشون بهم میخوره و شهروندی دو ساله رو هم دیگه نمیخوام. وقتی ویزایی که قرار بود 5 روزه صادر بشه 38 روز صادر میشه پس شهروندی دو ساله هم احتمالا 5 سال طول خواهد کشید و من تا اون موقع شهروندی انگلیس رو گرفتم. البته قبول دارم که شهریه نداشتن و کمک های دولت واقعا انگیزه های مهمی هستند ولی خوب گفتم چیزی الکی گرون نیست.
    شما هم به جای امید دادن الکی به خودت برو تاپیک ویزای انگلیس رو هم ببین و بعد بیا مقایسه کن. تازه ویزا بگیری اول کاره و بعدش باید با بوروکراسی مزخرف فرانسه سر و کله بزنی. همین تاپیک رو هم چه امسال و چه سال قبل رو ببین و بشمر چند نفر زیر 20 روز گرفتند تا ببینی کی داره غلو میکنه. از اون طرف برو تاپیک ویزای سوئد و نروژ و هلند و اینا رو ببین که اصلا دیگه دو ماهه خبری نیست چون همه سر فرصت ویزا گرفتندو رفتند ولی کشورهایی مثل فرانسه، المان، اسپانیا و ایتالیا به دلیل مشکلات شخصیتی جوامعشون دارند همه رو عصبی میکنند.
    ایکاش میشد من ویزام رو میدادم به شما تا بری به مراد دل برسی

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    منم به این نتیجه رسیدم که عشق فرانسه شما رو یه کم از واقع بینی دور کرده دوست عزیز.
    دوست عزیز من نفهمیدم چطوری به این نتیجه رسیدی که چیزهای مفت الکی گرون هستند؟ کلا دو سه نفر تونستند با این سرعت ویزا بگیرندو همه کلی معطل شدند. جدا از رفتارهای بسیار زشت سفارت فرانسه چه در ایران و چه در انگلیس که اعصاب من رو خورد کرد شما تو انگلیس میتونی به خود افسر ویزا ایمیل بزنی و اگر اشتباه کنه کلی ازت معذرت خواهی میکنند ولی این فرانسویها فکر میکنند چه خبره و به هیچ کس پاسخگو نیستند.. همین الان یه هفته است که یه سری جواب اومده ولی سفارت خبر نمیده. در حالیکه انگلیس الان از ابوظبی بین دو تا ده روز داره جواب ویزای دانشجویی میده و هیچ کس اینطوری علاف نیست. منم یه زمانی مثل شما عشق فرانسه بودم ولی الان حالم ازشون بهم میخوره و شهروندی دو ساله رو هم دیگه نمیخوام. وقتی ویزایی که قرار بود 5 روزه صادر بشه 38 روز صادر میشه پس شهروندی دو ساله هم احتمالا 5 سال طول خواهد کشید و من تا اون موقع شهروندی انگلیس رو گرفتم. البته قبول دارم که شهریه نداشتن و کمک های دولت واقعا انگیزه های مهمی هستند ولی خوب گفتم چیزی الکی گرون نیست.
    شما هم به جای امید دادن الکی به خودت برو تاپیک ویزای انگلیس رو هم ببین و بعد بیا مقایسه کن. تازه ویزا بگیری اول کاره و بعدش باید با بوروکراسی مزخرف فرانسه سر و کله بزنی. همین تاپیک رو هم چه امسال و چه سال قبل رو ببین و بشمر چند نفر زیر 20 روز گرفتند تا ببینی کی داره غلو میکنه. از اون طرف برو تاپیک ویزای سوئد و نروژ و هلند و اینا رو ببین که اصلا دیگه دو ماهه خبری نیست چون همه سر فرصت ویزا گرفتندو رفتند ولی کشورهایی مثل فرانسه، المان، اسپانیا و ایتالیا به دلیل مشکلات شخصیتی جوامعشون دارند همه رو عصبی میکنند.
    ایکاش میشد من ویزام رو میدادم به شما تا بری به مراد دل برسی
    اینکه چیزهای گرون اکثرا مفت نمی ارزن خیلی جامع تر از بحث تحصیله.
    یک مثال: شهریه ام آی تی ۳۰ هزار دلار در هر ترمه، ولی یقینا بهترین دانشگاه دنیا دنیال پذیرش دادن به بچه پولدارها نیست. درسته که بچه پولدارها حتی می تونن نمره بخرن و با معدل خوب دکتراشون را هم بگیرن. ولی خروجی ام آی تی دانشجوهای با معدل بالا نیست، در عوض دانشمند و مخترع تحویل دنیا می ده.
    ولی باز هم می گم این بحث فقط مربوط به تحصیل [در خارج] نمی شه.
    چارلی چاپلین می گه: با پول میشه یه رختخواب خوب خرید، ولی یه خوابه خوب را نمی شه با پول خرید.
    من هم هدفم از تحصیل در خارج، گرفتن مدرکش نیست. قویا می دونم که می خوام تو کشور مقصد برای تمام عمرم بمونم. و هرگز هلند و امثالهم را در کنار فرانسه قرار نمی دم. فرقی هم نمی کنه بعد از دو سال شهروندی بدن یا پنج سال، چون من صد و بیست سال آینده اونجا خواهم ماند.هر چقدر مامورین ویزای فرانسه بد عمل کنند و به قول شما تمام بوروکراسی فرانسه بد باشه، باز هم زندگی جنبه های دیگه ای داره که فراتر از قرار گرفتن یه کشور در رنک های بالا در لیست کشورهای مرفه است. آخرین لیست محبوب و معتبر و در عین حال پوچی که دیدم لیست رتبه های کنکور بود. این لیست ها هیچ چیزی را ثابت نمی کنه جز اینکه مردم یک نسخه همگانی را دنبال می کنند و به خودشون علامت استاندارد می زنن.
    it has no taste

پ.ن: یک مثال غیر تحصیلی می زنم: من الان از لینوکس اوبونتو این سایت را باز کردم، ویندوز ۳۰۰ دلاری به هیچ وجه بهتر از لینوکس نیست حتی اگه پولشو بدی و کرکش نکنی.
    دی جی بوبو یه شعر داره می گه:
    Be yourself and you'll see
    The best things in your life are free
    ویرایش توسط basy : October 29th, 2010 در ساعت 02:57 PM دلیل: غیر مرتبط با عنوان تاپیک و بدون محتوا

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Comboy نمایش پست ها
    اینکه چیزهای گرون اکثرا مفت نمی ارزن خیلی جامع تر از بحث تحصیله.
    یک مثال: شهریه ام آی تی ۳۰ هزار دلار در هر ترمه، ولی یقینا بهترین دانشگاه دنیا دنیال پذیرش دادن به بچه پولدارها نیست. درسته که بچه پولدارها حتی می تونن نمره بخرن و با معدل خوب دکتراشون را هم بگیرن. ولی خروجی ام آی تی دانشجوهای با معدل بالا نیست، در عوض دانشمند و مخترع تحویل دنیا می ده.
    ولی باز هم می گم این بحث فقط مربوط به تحصیل [در خارج] نمی شه.
    چارلی چاپلین می گه: با پول میشه یه رختخواب خوب خرید، ولی یه خوابه خوب را نمی شه با پول خرید.
    من هم هدفم از تحصیل در خارج، گرفتن مدرکش نیست. قویا می دونم که می خوام تو کشور مقصد برای تمام عمرم بمونم. و هرگز هلند و امثالهم را در کنار فرانسه قرار نمی دم. هر چقدر مامورین ویزای فرانسه بد عمل کنند و به قول شما تمام بوروکراسی فرانسه بد باشه، باز هم زندگی جنبه های دیگه ای داره که فراتر از قرار گرفتن یه کشور در رنک های بالا در لیست کشورهای مرفه است. آخرین لیست محبوب و معتبر و در عین حال پوچی که دیدم لیست رتبه های کنکور بود. این لیست ها هیچ چیزی را ثابت نمی کنه جز اینکه مردم یک نسخه همگانی را دنبال می کنند و به خودشون علامت استاندارد می زنن.
    it has no taste

پ.ن: یک مثال غیر تحصیلی می زنم: من الان از لینوکس اوبونتو این سایت را باز کردم، ویندوز ۳۰۰ دلاری به هیچ وجه بهتر از لینوکس نیست حتی اگه پولشو بدی و کرکش نکنی.
    دی جی بوبو یه شعر داره می گه:
    Be yourself and you'll see
    The best things in your life are free
    دوست عزیز موفق باشی ولی چند سال دیگه حتما میبینمت و ازت دوباره در مورد این شعارها میپرسم
    یه ضرب المثل انگلیسی هم میگه Time is Money چیزی که فرانسویها اصلا حالیشون نیست.

خوش بحالت منم تا همین 1 ماه پیش اینجوری فکر می کردم که فرانسه خیلی خوبه و .... ولی وقتی تمام برنامه زندگی من رو بهم ریختن و به معنای واقعی به .... کشیدند دیگه حالم ازشون بهم می خوره. من فوق اراسموس داشتم که اکثرشو تو فرانسه طی کردم. دکتری رو هم از 1 سال پیش یعنی ترم دو فوق تو فرانسه جور کردمو پروژه رو هم رفتم همون دانشگاهی که قرار بود دکتری بخوانم (چون اراسموس بودم می تونستم هر دانشگاهی تو اروپا پروژه بگیرم). در هر حال ویزای دانشجویی رو هم تبدیل کردم به ساینتیفیک که خانمم رو هم بیارم و بگزریم از مبله کردن خانم با وسایل نو و ... که برای یک زندگی بلند مدت تو فرانسه برنامه داشتم. رشتم هم کامپیوتر هست که اصلا حساس نیست و ...
    با تمام اینا 1 ماخ پیش بهم گفتند FSD که مامور تایید صلاحیت دانشجو برای کار کردن تو lab های CNRS هست (یه جوری مثل گزینش خودمون) من رو رد کرده چون ایرانی هستم و یک lab دیگه که ما زیر نطر اونیم کارهای high tech می کنه و من خطرناکم برای اون. از استاد خودم تا رییس lab و هر کس دیگه ای که فکرش رو بکنی هم رفتند دنبال کارم ولی با اجازتون هیچ کدومش درست نشد یک جوری هم آخرش ربط دادن به سازمان ملل و تحریماش و الان دست از پا درازتر باید جمع کنم بر گردم ایران. فقط یک جای دیگه دنیا رو نشان بده که اینقدر میخی عمل کردند. از من می شنوید به فرانسه نزدیک هم نشید اگرم خیلی عشق فرانسه کشتتون رو زندگی بلند مدت حساب نکنید تا رسیدید دنبال این باشید که چه راهی پیدا می کنید که در اولین فرصت بعد از اتمام کارتون در برید از ایجا

Banned

من هم برای اینکه حدس می زنم مفید باشد، تجربه ام را در مورد فرانسه می گویم. من دکترای برق از ایران دارم. من چند مدت هم کانادا بودم و اگر حمل از خود ستایی نشود، رزومه خوبی هم دارم. من از چند جا پذیرش پست داک داشتم یعنی از چند کشور اروپایی و حتی از فرانسه دو جا پذیرش داشتم. از بین گزینه ها هم من گزینه پاریس را انتخاب کردم چون هم از نظر مالی بهتر بود و هم از نظر دانشگاه و کاری. در هر صورت تمام گزینه های دیگرم در جاهای دیگر را لغو کردم که بروم فرانسه. دانشگاه قرارداد کارم را فرستاد و من حدود دو یا سه ماه بعد که مدارکم آماده شد من تصمیم گرفتم که بروم آخر هفته سفارت فرانسه در ایران برای تحویل مدارک. درست دو روز قیل از این موعد از طریق ایمیلدانشگاه به من اطلاع داد که چند روز پیش نامه ای از بخش امنیت دریافت کردند که گفتند من را به خاطر تحریم های سازمان ملل!! نمی توانند جذب کنند. همین و ببخشبد که نمی شود و خداحافظ. حالا در نظر بگیرید که من تمام گزینه های دیگرم در ایران و خارج از کشور را به خاطر فرانسه کنسل کردم و کلی هم هزینه برای تهیه مدارک تحصیلی و ترجمه کردم، اینها خیلی با آرامش می گویند که ببخشید به دلیل تحربم نمی شود. خلاصه به خاطر این کشور من کلی دچار مشکل شدم. به نظر من دوستانی که برای فرانسه اقدام می کنند قبل از اقدام شرایط مزخرف ویزا و ... را در این کشور در نظر بگیرند.

خوب پس این بازی جدید همه جای فرانسه راه افتاده به سلامتی. من قبلا گفتم بازم می گم تا می تونید اینورها آفتابی نشید. این مشکل تو فراتسه راه افتاده، از چند جای دیگه هم شنیدم که باقی اروپا هم داره کم کم شروع می شه لا اقل من دو تا کیس دیگه رو تو ایرلند و انگلیس هم شنیدم. در ضمن خیلی هم رو اینکه اگر شروع کنید تا آخرش رفتید جساب نکنید فرانسوی جماعت عین خودمون میخی میخی هستند و اثلا قابل پیش بینی نیستند می شید عین من که وسط کار باید جمع بکنید بیایذ ایران