صفحه 43 از 50 نخستنخست ... 333435363738394041424344454647484950 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 492

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2010)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

منم یه مطلبی رو به بحثای دوستان اضافه کنم با اجازتون.
    موضوع دیگه ای هم که از نظر من بودار هست تو این شرایط از طرف فرانسویا، صدور ویزای بلند مدت دانشجویی هست. همونطور که مطلع هستید از سال قبل (یا دقیقتر ژوئن 2009) دیگه برای دانشجویان ورودی به فرانسه ویزای کوتاه مدت (3ماهه) صادر نشد و قبل ازین یه ویزای کوتاه مدت از سفارت می گرفتین و به محض ورود تقاضای carte de séjour می کردین که اعتبار 1 ساله داشت برای دانشجو. اما از اون تاریخ یه برنامه دیگه پیاده کردن و از همون ابتدا به دانشجوهای خارجی ویزای بلند مدت (اعتبار 1 ساله) دادن و دیگه سال اول شما تقاضای کارت اقامت نمی کنید.
    به هرصورت همین اتفاق برای من و سایر دوستانی که سال قبل وارد شدیم دردسر و مشکلات زیادی داشت که اگه مرور کرده باشین تو همین تاپیک بحثاش موجود بود. از طرف دیگه با این روال شما در عمل یکسال اول کارت اقامت در فرانسه ندارید و این خودش میتونه (در بلند مدت) برای پروسۀ اقامت مسأله ساز باشه بنظر من و شما یه سال رو از دست دادید. چون من در واقع امسال برای بار اول دارم تقاضای کارت اقامت میکنم و سال قبل با ویزا اینجا مقیم بودیم.
    به هر حال اینم یه موضوعی بود که حتماً تغییر شرایط دلیل مشخصی داشته و بیشترم به اعتقاد من باز دارنده باشه تا اینکه تأثیر مثبت از نظر مدت اقامت و شرایط naturalisation و ... داشته باشه.
    موفق باشین.
    ویرایش توسط massoud : November 1st, 2010 در ساعت 01:53 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aussie نمایش پست ها
    خوب پس این بازی جدید همه جای فرانسه راه افتاده به سلامتی. من قبلا گفتم بازم می گم تا می تونید اینورها آفتابی نشید. این مشکل تو فراتسه راه افتاده، از چند جای دیگه هم شنیدم که باقی اروپا هم داره کم کم شروع می شه لا اقل من دو تا کیس دیگه رو تو ایرلند و انگلیس هم شنیدم. در ضمن خیلی هم رو اینکه اگر شروع کنید تا آخرش رفتید جساب نکنید فرانسوی جماعت عین خودمون میخی میخی هستند و اثلا قابل پیش بینی نیستند می شید عین من که وسط کار باید جمع بکنید بیایذ ایران
    در انگلستان چیزی به اسم ATAS وجود داره که سبب میشه قبل از شروع کار ویزا و وقت و هزینه کردن متوجه بشید که آیا رشته شما مورد قبول هست یا نه؟

خوب نه دیگه اینجا هم قبلش می کنند ولی یهو دیدی وسطش گفتند برو مثل من. من اینجا فوق گرفتم. 5 ماهم رو دکتری کار کردم اینجوری شد.

Junior Member

یکی به من بگه اگه ویزای من بیاد من دیگه الان اول نوامبر یا حتی دیرتر چطوری می تونم رضایت دانشگاه رو جلب کنم؟ چه راههایی دارم؟ آیا اونجا هم مثل ایران آخر این ترم یه سری امتحان پایان ترم میدن و بعد ترم بعدی دوباره از اول شروع میشه؟ می تونم بگم واسه ترم بعد قبولم کنین؟ کلا چند تا راه دارم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zozopo نمایش پست ها
    یکی به من بگه اگه ویزای من بیاد من دیگه الان اول نوامبر یا حتی دیرتر چطوری می تونم رضایت دانشگاه رو جلب کنم؟ چه راههایی دارم؟ آیا اونجا هم مثل ایران آخر این ترم یه سری امتحان پایان ترم میدن و بعد ترم بعدی دوباره از اول شروع میشه؟ می تونم بگم واسه ترم بعد قبولم کنین؟ کلا چند تا راه دارم؟
    سلام دوست عزیز
    من به دانشگاه ایمیل زدم و مسئول پذیرش گفت که نهایتاً تا دسامبر وقت دارم و گفت اگه تا قبل از این تاریخ برسم اونجا می تونم واسه ترم دوم هم ثبت نام کنم تاکید میکنم به شرط اینکه قبل از تاریخ اتمام مهلت ثبت نام برسم.
    موفق باشید

Junior Member

تقاضای من بعد از سه ماه و نیم رد شد. بورسیه کامل اراسموس بودم و ۳ مرداد رفته بودم کنسولگری. امروز صبح خانوم شبستری زنگ زد که تقاضای شما رد شده و هیچ دلیلی هم نداد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Siavash_ نمایش پست ها
    تقاضای من بعد از سه ماه و نیم رد شد. بورسیه کامل اراسموس بودم و ۳ مرداد رفته بودم کنسولگری. امروز صبح خانوم شبستری زنگ زد که تقاضای شما رد شده و هیچ دلیلی هم نداد.
    ببین من جای تو بودم ایمیل می زدم به coordinator دوره هم گله می کردم هم اینکه می گفتم منو بفرستید یک کشور دیگه. نمی دونم برنامه شما ها اینجوری هست یا نه ولی من که ایراسموس بودم ترم اول 4 تا کشور مختلف می تونستیم بریم. اگه کشور های اسکاندیناوی دارید برو اونجا ها. اینا دنبالشو بگیرند 2-3 هفته ای می آد ویزات.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aussie نمایش پست ها
    ببین من جای تو بودم ایمیل می زدم به coordinator دوره هم گله می کردم هم اینکه می گفتم منو بفرستید یک کشور دیگه. نمی دونم برنامه شما ها اینجوری هست یا نه ولی من که ایراسموس بودم ترم اول 4 تا کشور مختلف می تونستیم بریم. اگه کشور های اسکاندیناوی دارید برو اونجا ها. اینا دنبالشو بگیرند 2-3 هفته ای می آد ویزات.
    فعلن دنبال کارا هستن. البته ما الان ترم اول فقط یه کشور میتونیم بریم اونم فرانسه اس، خودشون تقسیم کردن بین مارسی و تولوز. ولی به هر حال میگن که ما هر کار بتونیم میکنیم، تقاضای تجدید نظر هم بده. ولی خیلی نمیدونم اونا چیکار میتونن بکنن و چیکار میتونم ازشون بخوام.

نقل قول نوشته اصلی توسط Siavash_ نمایش پست ها
    فعلن دنبال کارا هستن. البته ما الان ترم اول فقط یه کشور میتونیم بریم اونم فرانسه اس، خودشون تقسیم کردن بین مارسی و تولوز. ولی به هر حال میگن که ما هر کار بتونیم میکنیم، تقاضای تجدید نظر هم بده. ولی خیلی نمیدونم اونا چیکار میتونن بکنن و چیکار میتونم ازشون بخوام.
    نمی دونم وا الله حتما تو این دفعه هم زورشون رو زدند دیگه اینجوری شده. مال من رو یه زنگ زدن سفارت نروژ اینجا فقط یک کپی پاس با عکس سفارت گرفت باقی مدارکو خودشون فرستادند نروژ ویزام هم 2-3 هفته ای اومد. ولی خوب یک پاکستانیه بود اون داشت می رفت فرانسه ویزاش 2 ماه دیر اومد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط as_vender نمایش پست ها
    من هم برای اینکه حدس می زنم مفید باشد، تجربه ام را در مورد فرانسه می گویم. من دکترای برق از ایران دارم. من چند مدت هم کانادا بودم و اگر حمل از خود ستایی نشود، رزومه خوبی هم دارم. من از چند جا پذیرش پست داک داشتم یعنی از چند کشور اروپایی و حتی از فرانسه دو جا پذیرش داشتم. از بین گزینه ها هم من گزینه پاریس را انتخاب کردم چون هم از نظر مالی بهتر بود و هم از نظر دانشگاه و کاری. در هر صورت تمام گزینه های دیگرم در جاهای دیگر را لغو کردم که بروم فرانسه. دانشگاه قرارداد کارم را فرستاد و من حدود دو یا سه ماه بعد که مدارکم آماده شد من تصمیم گرفتم که بروم آخر هفته سفارت فرانسه در ایران برای تحویل مدارک. درست دو روز قیل از این موعد از طریق ایمیلدانشگاه به من اطلاع داد که چند روز پیش نامه ای از بخش امنیت دریافت کردند که گفتند من را به خاطر تحریم های سازمان ملل!! نمی توانند جذب کنند. همین و ببخشبد که نمی شود و خداحافظ. حالا در نظر بگیرید که من تمام گزینه های دیگرم در ایران و خارج از کشور را به خاطر فرانسه کنسل کردم و کلی هم هزینه برای تهیه مدارک تحصیلی و ترجمه کردم، اینها خیلی با آرامش می گویند که ببخشید به دلیل تحربم نمی شود. خلاصه به خاطر این کشور من کلی دچار مشکل شدم. به نظر من دوستانی که برای فرانسه اقدام می کنند قبل از اقدام شرایط مزخرف ویزا و ... را در این کشور در نظر بگیرند.
    من دانشجوی دکترای ریاضی هستم. می خواستم برای فرصت مطالعاتی به پژوهشگاهی در شهر لیل فرانسه بروم. از اردیبهشت دعوتنامه از استاد داشتم. 6 مرداد مدارک را به سفارت تحویل دادم. بگذریم از آن همه وقتی که بابت دریافت انواع و اقسام نامه ها از پژوهشگاه و تهیه مدارک تلف شد. به سفارت نگفتم که از طرف دولت ایران می روم و ساپورت مالی وزارت علوم را دارم. چون به تازگی حتی مدارک را هم از طرف چنین مواردی تحویل نمی گیرند. بنابراین مجبور شدم 6000 یورو حواله کنم. مدارک مالی شخصی تهیه کنم. بعد از تمام این مسخره بازیهای سفارت به سفر رفتم و وقتی آخر مرداد برگشتم ایمیلی از پژوهشگاه بود که بخش امنیت فرانسه شما را رد کرده. یعنی 3 ماه تلاش باد هوا. با این وجود تا وقتی دعوتنامه از هلند و بیژیک گرفتم، ویزا را به حال خود رها کردم و بعد از 50 روز که خبری نبود، درخواست کنسل دادم که برای همان هم دو بار مرا کشاندند. برای هلند اقدام کردم که اصلا قابل مقایسه با فرانسه نبود. مدارک را منشی از طریق ایمیل گرفت، خودش فرستاد و گفت 2 تا 3 هفته طول می کشد. دقیقا در پایان 3 هفته خبر داد که ویزا آمده، برو از سفارت هلند در تهران تحیل بگیر. من هم بدون وقت قبلب به سفارت رفتم، عکس، کپی پاسپورت و فرم ساده ای گرفتند، گفتند فردا بیا پاسپورت (با ویزای شنگن) را تحویل بگیر. حتی رزرو بلیط یا بیمه هم نخواستند. برای دریافت کارت اقامت هم خودشان پیشاپیش کارهایی را انجام دادند و قرار ملاقات هم برایم تنظیم گردند.
    حیف آن همه وقت که برای فرانسه تلف کردم. پیشنهاد می کنم لااقل کسانی که مثل من می خواهند برای کمتر از 1 سال به جایی بروند، فرانس را از لیستشان حذف کنند. یکی دیگر از هم دانشکده ای های من هم با شرایط مشابه، بعد کلی معطلی ویزاش ریجکت شد که فعلا تا چند ماه نمی تواند درخواست شنگن کند. تذکری بود که قبلا هم به من داده شده بود اما به خاطر خوبی پژوهشکده اعتنا نکردم. حالا فکر می کنم این همه سختی و اعصاب خوردی به خوبی پژوهشکده نمی ارزید. میشد چند ماه زودتر به هلند بروم و کارهایم کلی جلو می افتاد.
    امیدوارم تمام کسانی که این اشتباه را کرده اند، حداقل سریع تر تکلیفشان روشن شود.