صفحه 44 از 50 نخستنخست ... 3435363738394041424344454647484950 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 492

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2010)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط sayareh نمایش پست ها
    م یکی دیگر از هم دانشکده ای های من هم با شرایط مشابه، بعد کلی معطلی ویزاش ریجکت شد که فعلا تا چند ماه نمی تواند درخواست شنگن کند. تذکری بود که قبلا هم به من داده شده بود اما به خاطر خوبی پژوهشکده اعتنا نکردم.
    یعنی الان من که یک بار ویزای بلند مدت تحصیلی ام ریجکت شده نمیتونم تا یه مدت برای ویزای تحصیلی لهستان اقدام کنم؟ الان یه احتمالی که وجود داره اینه که من از ترم دوم برم سر کلاسا با بقیه دانشجوها تو لهستان. کسی اطلاعات دقیق در این مورد داره؟

Junior Member

چرا بورسیه ارسموس موندوس باید رد شه؟ کسی اطلاعی داره؟

سوال دیگم اینه که آیا کسی می دونه سیستم دانشگاهای فرانس ترمیه یا سالی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zozopo نمایش پست ها
    چرا بورسیه ارسموس موندوس باید رد شه؟ کسی اطلاعی داره؟

سوال دیگم اینه که آیا کسی می دونه سیستم دانشگاهای فرانس ترمیه یا سالی؟
    احتمالا برای اینکه رشته یک مقداری های تک بوده. ولی خب واقعا تو همین فاروم مواردی بوده که برای هوا فضا یا رشته های خیلی مورد دار تر ویزا مشکلی نداشته. من احساس میکنم مساله شانس خیلی بیشتر از اونی که به نظر میاد تو قضیه ویزای فرانسه دخیله. به شما هم واقعن پیشنهاد میکنم اگه هنوز اقدام نکردی فرانسه رو گزینه آخر قرار بدی. من یه پذیرش از یکی از دانشگاههای هلند رو با بورس (ولی کمتر از اراسموس) رد کردم بخاطر اینا. حالا هم بعد سه ماه و نیم ریجکتم کردن، در یه تاریخی که دیگه برای هیچ جا نمیتونم اقدام کنم، باید بمونم واسه سال دیگه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Siavash_ نمایش پست ها
    احتمالا برای اینکه رشته یک مقداری های تک بوده. ولی خب واقعا تو همین فاروم مواردی بوده که برای هوا فضا یا رشته های خیلی مورد دار تر ویزا مشکلی نداشته. من احساس میکنم مساله شانس خیلی بیشتر از اونی که به نظر میاد تو قضیه ویزای فرانسه دخیله. به شما هم واقعن پیشنهاد میکنم اگه هنوز اقدام نکردی فرانسه رو گزینه آخر قرار بدی. من یه پذیرش از یکی از دانشگاههای هلند رو با بورس (ولی کمتر از اراسموس) رد کردم بخاطر اینا. حالا هم بعد سه ماه و نیم ریجکتم کردن، در یه تاریخی که دیگه برای هیچ جا نمیتونم اقدام کنم، باید بمونم واسه سال دیگه.
    اقدام که کردم . منتظر جوابم ولی خوب ناامید . چون دیگه دو ماه داره میشه که کلاسا شروع شده

منم ۴ نوامبر تقاضای ویزاscientifique دادم واسه دکترا،رشته مهندسی‌ نفت

با توجه که بورس وزارت علوم فرانسه هستم و قبلا هم ویزای تحصیلی‌ و ویزای کار گرفتم فکر می‌کنید چقدر طول میکشه تا ویزا به من بدند؟ شاید هم ندند؟

ApplyAbroad Veteran

سلام بچه ها
    من یه پذیرش PhD رشته الکترونیک دارم از فرانسه که بورسش رو CNRS می ده و شرایط و فیلدش انقدر برام خوب بود که پذیرشم از هلند رو ریجکت کردم! (هرچند الان که کامنت های شما رو می خونم ، کم کم دارم به این نتیجه می رسم که .... خوردم!!)
    من تازه داره مدرک فوق ام آزاد می شه خیر سرش و هنوز پرونده تشکیل ندادم!
    چند تا سوال داشتم ازتون بچه ها:

1- ازونجا که استاده برام Convention D'Accueil فرستاده بود یه ماه پیش (امضا کردم و دادم بهش) ، یعنی منم باید درخواست ویزای علمی یا به قول شما Scientific کنم؟؟
    شرایط این ویزا با دانشجویی چه فرقی داره؟
    2- یه فرمی به نام F_RH_renseigne یا به قول خود استاد Job Contract هم برام فرستاده و توش در مورد وضعیت خدمت ام و شغلم و ... پرسیده ، که به صورت تستی باید تیک بزنم!!! برای شما هم چنین چیزی اومده بود؟
    3- من مدتها قبل ، ترجمه فرانسه شناسنامه و کارت ملی و ... رو هم برای استاد خان فرستاده بودم...

با این تفاسیر ، به نظر شما پس از دریافت پرونده ، چه قدر طول می کشه تا ویزام به امید خدا بیاد؟ (اگه بیاد) / این استاد دیوانه اولش تو قرارداده ، واسه 1 دسامبر تاریخ شروع پروژه PhD رو زده بود. حالا خودش می گه کارا اونجا (تو فرانسه) هم یکم کند انجام می شه ، منم که تو ایران دارم وقت تلف می کنم (باورش نمی شه اینجا ایرانه و ...!!!!!)، خلاصه انداخته 1 ژانویه!! روم هم نمی شه بهش بگم مرد حسابی ، اینجا سیستم خودمون یه ماه طول کشید وثیقه ما رو قبول کردن ، اونوخت فرانسه یه ماهه بهمون ویزا بده بیایم خدمت شما؟؟؟ بنداز مارچ لااقل!

کسی تجربه ای داره ازین قضیه؟ ( به خصوص مفهوم این Convention D'Accueil و F_RH_renseigne و CNRS و ....!!!!!!!!!)
    مرسی پیشاپیش ازتون

ببین اصلا نمی خوام نگرانت کنم چون با وجود اینکه 5-6 مورد دیدم که این بلا سرشون اومده یک خانم ایرانی هم می شناسم پریده از خطر. CNRS همین مذخرفیه که ما ها رو رد کرده و به عزا نشانده. یک موسسه است که اکثر lab های خوب وابسته بهشه. تو wikipedia بگردی اطلاعات بیشتری بهت می ده.
    ساینتفیک هم خوبیش اینه که خوب به نظر می رسه دیگه پولی که بهت می دند به عنوان حقوق در نظر گرفته می شه مالیات می دی و ... که بعدا اگر بخوای بمونی برات بهتره. در ضمن این الجزایری ها هم می گند اگر بعدا ازدواج کردی و ... می تونی راحت تر از دانشجویی همسرت رو بیاری.
    همین دیگه انشا الله تو به خیر و خوشی کارت حل می شه مثل ما حال گیری نمی شه. در ضمن به نظر من الان چیزی نگو بزار اگر نیامد ویزات اون آخر ها به استادت بگو چه عجله ایه؟

دوستان ویزای من اومد.پس از 3 ماه و20 روز.از سفارت زنگ زدن گفتن پاستو بیار،با ویزات موافقت شده.
    مستر 2 پذیرش داشتم ،

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط science_pole نمایش پست ها
    دوستان ویزای من اومد.پس از 3 ماه و20 روز.از سفارت زنگ زدن گفتن پاستو بیار،با ویزات موافقت شده.
    مستر 2 پذیرش داشتم ،

تبریک میگم
    دانشگاه اجازه میده الان بری؟
    نمیشه بهش بگی برای ترم بعد بهت اجازه ورود بده؟

Junior Member

سلام لطفا این سوال من رو کسانی جواب بدهند که با ویزاشون موافقت شده یا کسانی که میدونند باید چیکار کرد.
    مدارکی که برای دادن ویزا لازم دارند مثلا نامه تأخیر دانشگاه رو چه جوری باید به دست خانم شبستری رساند. باید شخصا به ایشان داد یا دم در داد و منتظر ماند تا بعدا زنگ بزنند بگن پاستون رو بیارید تا ویزا رو توش بزنیم
    و سوال دیگه اینکه از بعضی ها نامه ای میخوان که نشون بده معافیت سربازی دارن این رو خودمون باید دستنویس ببریم؟

با تشکر