صفحه 46 از 50 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 492

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2010)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

با سلام
    سوال هومن سوال من نیز هست
    هومن جان دوستت امروز بعد از سه ماه پاسخشو گرفت؟
    برای من هم تقریبا داره میشه سه ماه . آیا طبیعیه که بعد از دوماه و اندی انتظار هنوز جوابی نگرفتم؟
    چقدر احتمال داره که مثبت باشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zozopo نمایش پست ها
    با سلام
    سوال هومن سوال من نیز هست
    هومن جان دوستت امروز بعد از سه ماه پاسخشو گرفت؟
    برای من هم تقریبا داره میشه سه ماه . آیا طبیعیه که بعد از دوماه و اندی انتظار هنوز جوابی نگرفتم؟
    چقدر احتمال داره که مثبت باشه؟
    در مورد مثبت بودن نمیدونم. البته دوست من جوابشو گرفت و مسوول دوره بهش گفته که از ترم دوم شروع کنه. خیلی به نظرم عجیب بود.

Junior Member

سلام دوستان من تازه عضو اینجا شدم و شاید سوالم تکراری باشه ولی لطفا اگر جوابش رو می دونین کمکم کنین. چون تا هفته دیگه باید تمام مدارکمو اماده کنم برای مراجعه به سفارت و هیچی هم نمی دونم و نگرونمم.
    سوالم اینه که لطفا بگین از بین مدارک زیر ، یعنی:

شناسنامه - کارت ملی - گواهی کار - مدرک لیسانس - مدرک فوق لیسانس - ریزنمرات لیسانس و فوق لیسانس - گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی

1- ترجمه فرانسوی کدوم هاشون اجباریه؟ حتما باید به فرانسه باشه؟

2- در صورت اجباری بودن ترجمه ، در چند نسخه باید آماده بشن مدارک؟ همون یک نسخه کافیه؟

3- کدومهاشون به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه نیاز دارند؟

4- به جز مدارک فوق و البته رزومه و Motivation آیا مدرک دیگه ای هم لازمه که باید آماده کنم و از قلم انداخته باشمش؟

می دونم سوال سختیه و حوصله می خواد جواب دادنش . ولی اگر می شه من رو از این بی خبری و نگرانی در بیارین ممنون می شم

Junior Member

سلام دوستان
    من 16 آذر وقت سفارت دارم ولی مدارکم را وقت ندارم به تایید سفارت برسانم.آیا این کار را می شود روز مصاحبه یا بعد از آن کرد.البته تایید خارجه و دادگستری را دارم.و چند تا ترجمه هام هم ترجمه کاشیگر است.لطفاً جواب من را بدهید.خیلی نگرانم.
    ممنون

سلام به همه دوستان
    من بعد از 2 ماه و 22 روز بالاخره خانم شبستری باهام تماس گرفتند و گفتند که ویزام اومده تإخیر دانشگاهم رو با رزرو بلیط بیارم و ویزام رو چند روز بعدش از دم در سفارت تحویل بگیرم
    امیدوارم کاره همتون هرچه سریعتر درست شه برای من که خیلی غیر مترقبه بود

نقل قول نوشته اصلی توسط Negin_ha نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه عضو اینجا شدم و شاید سوالم تکراری باشه ولی لطفا اگر جوابش رو می دونین کمکم کنین. چون تا هفته دیگه باید تمام مدارکمو اماده کنم برای مراجعه به سفارت و هیچی هم نمی دونم و نگرونمم.

سوالم اینه که لطفا بگین از بین مدارک زیر ، یعنی:

شناسنامه - کارت ملی - گواهی کار - مدرک لیسانس - مدرک فوق لیسانس - ریزنمرات لیسانس و فوق لیسانس - گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی

1- ترجمه فرانسوی کدوم هاشون اجباریه؟ حتما باید به فرانسه باشه؟

2- در صورت اجباری بودن ترجمه ، در چند نسخه باید آماده بشن مدارک؟ همون یک نسخه کافیه؟

3- کدومهاشون به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه نیاز دارند؟

4- به جز مدارک فوق و البته رزومه و Motivation آیا مدرک دیگه ای هم لازمه که باید آماده کنم و از قلم انداخته باشمش؟

می دونم سوال سختیه و حوصله می خواد جواب دادنش . ولی اگر می شه من رو از این بی خبری و نگرانی در بیارین ممنون می شم

سلام
    قصد دارم در پاسخ به شما خیلی جامع باشم تا همه بدونند که روند کار چه جوریه من که به بدبختی و بیچارگی این اطلاعات رو گیر آوردم
    من نمیدونم شما از بخش فرهنگی وقت دارید یا کنسولگری ولی احتمالا از بخش فرهنگی وقت دارید که از مدارک مورد نیاز اطلاعی ندارید در هر صورت باید حتما برای تشکیل پروند اول از بخش فرهنگی و پس از آن از کسنولگری وقت بگیرید (حواستون باشه به این راحتی کنسولگری وقت نمیده ولی بخش فرهنگی راحتتر وقت میده)

جواب سوال سوم- همه مدارکتون باید مهر امور خارجه و دادگستری داشته باشه و از چند وقت پیش گفتند که باید به تایید سفارت برسه (میبرید سفارت اگر مهر قضایی و امور خارجه داشته باشد براتون مهر تایید میزنه و فرداشمیتونید برید و تحویل بگیرید اگر این کار رو نکنید خانم شبستری کپی این مدارک رو میگیرند که پرونده به جریان بیفته و میگند برید به تایید سفارت برسونید و فردا دم در تحویل دهید که بهتره قبلا این کار رو بکنید البته بعضی ها میگن اگر مترجم کاشیگر باشه که قسم خورده خود سفارته نیازی به تایید سفارت نیست ولی من شنیدم که تازگیها حتما باید تایید بشه و کاشیگر هم دیر تحویل میده خودتون ترجمه کنید صبح زود برید سفارت تایید کنید بهتره)

جواب سوال اول- ترجمه همه مدارک مورد نیاز به زبان فرانسه با مهر و تایید الزامی است
    جواب سوال دوم- یک نسخه چون بخش فرهنگی فقط کپی میخواد و کنسولگری اصل مدارک رو و دیگر هم بهتون بر نمیگردونه جواب سوال چهارم- من کلیه مدارک مورد نیاز رو براتون می نویسم باید در دو نسخه تهیه شود یکی برای بخش فرهنگی و دیگری برای کنسولگری که کنسولگری کمی مدارک تکمیلی تر میخواد که آخر بهتون میگم
    - فرم های پر شده که از بخش فرهنگی باید دریافت کنید یا اگر بخش فرهنگی مصاحبه کرده اید و به هر دلیلی فرم ندارید میتواند از ساید زیر فرم ها را بگردید پیدا کنید و دانلود کنید حواستون باشه باید برای ویزای بلند مدت فرم ها رو بیارید
    www.ambafrance-ir.org
    - 2 قطعه عکس
    -کپی 5 صفحه اول پاسپورت
    -ترجمه شناسنامه منگنه به کپی فارسی
    -CV
    -انگیزه نامه یا همان lettre de motivation
    -ترجمه مدارک تحصیلی به همراه کپی آنها منگنه شده از خود دیپلم تا بعد ولی برای من پیشدانشگاهی رو نخواستند و بهم پس دادند
    -ترجمه ریز نمرات و کپی و منگنه....
    -اگر کار میکنید ترجمه گواهی اشتغال به کار و یا حکم مرخصی با کپی و ...
    - کپی پذیرش یا کپی protocole d'ccueil
    -کپی مدارک زبان مثلا TCF یا DELF یا DALF یا TEF
    -کپی فیش حواله بانکی به مبلغ 6000 یورو یا کپی نامه بورس یا اینکه سازمانی شمارو ساپرت میکنه
    -کپی مدارک مالی خانواده (حساب بانکی، ملک، گردش حساب، پس انداز هر چیزی که نشون بده توانایی مالی خانوادتون داره برای ساپورتتون)
    -مدارک مورد نیاز محل سکونت در فرانسه (میخوان بدونند که میرید اونجا تا جا بیافتید تو پارک نمیخوابید فکر خوابگاه یا هتل رزرو کنید ولی بعدا باید یا از خوابگاه تإیید بیارید که بهتون جا میدن یا باید مثلا 10 روز هتل رو پولش رو پرداخت کنید این رو بدونید که برای صدور ویزا رزرو هتل یا خوابگاه مورد تایید نیست و حتما باید تایید باشه که برید بهتون میدن مثلا هتل فقط باید پرداخت باشه)

این تجربه من بود امیدوارم توانسته باشم کمکتون کنم
    انصافا خیلی سخت بود نوشتنش دو سه دفعه گفتم حالا که کار من درست شده دیگه حوصله ندارم به کسی کمک کنم ولی دلم نیومد گفتم کامل بنویسم که دینم رو به دوستان ادا کنم
    با ارزوی موفقیتتون

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad62 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 16 آذر وقت سفارت دارم ولی مدارکم را وقت ندارم به تایید سفارت برسانم.آیا این کار را می شود روز مصاحبه یا بعد از آن کرد.البته تایید خارجه و دادگستری را دارم.و چند تا ترجمه هام هم ترجمه کاشیگر است.لطفاً جواب من را بدهید.خیلی نگرانم.
    ممنون
    تا ۱۶ آذر که کلی‌ وقته، سفارت ۴۸ ساعته تایید میکنه مدارک رو، الان چند ماهه که همهٔ ترجمه‌ها حتا کاشیگر هم نیز به ترجمه داره، در ضمن من نمیدونم چرا سفارت اینهمه دیر وقت داده بهت، به من ۳/۴ روزه وقت داد

نقل قول نوشته اصلی توسط mirzaee_meh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من بعد از 2 ماه و 22 روز بالاخره خانم شبستری باهام تماس گرفتند و گفتند که ویزام اومده تإخیر دانشگاهم رو با رزرو بلیط بیارم و ویزام رو چند روز بعدش از دم در سفارت تحویل بگیرم
    امیدوارم کاره همتون هرچه سریعتر درست شه برای من که خیلی غیر مترقبه بود
    دوست عزیز لطفا اطلاعاتتونو این قسمت بذارید تا دوستان دیگه هم استفاده کنن، به خصوص مقطع پذیرش و بورس
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...B4%D8%AA%D9%87

Junior Member

سلام بچه ها!
    کسی هست که الان بعد از سه چهار ماه هنوز هیچ جوابی نگرفته باشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zozopo نمایش پست ها
    سلام بچه ها!
    کسی هست که الان بعد از سه چهار ماه هنوز هیچ جوابی نگرفته باشه؟
    سلام
    من الان دیگه دقیقا 4 ماه هست که هیچ جوابی نگرفتم و 2 ماه هم از کلاسهام گذشته. شما چطور؟ اوضاع بقیه چطوره؟