صفحه 47 از 50 نخستنخست ... 3738394041424344454647484950 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 492

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2010)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط a.ziaee87 نمایش پست ها
    سلام
    من الان دیگه دقیقا 4 ماه هست که هیچ جوابی نگرفتم و 2 ماه هم از کلاسهام گذشته. شما چطور؟ اوضاع بقیه چطوره؟

من هم حدود سه ماه. کلاسها هم که دیگه حسابش از دستم در رفته که چند وقته شروع شده!
    ویرایش توسط basy : November 29th, 2010 در ساعت 06:37 PM دلیل: محتوی پیام گفتگوی خصوصی دو نفره است

Member

دوستان عزیز، متاسفانه سیاست های "زشت" دولت فرانسه در صدور ویزای دانشجویی باعث شده تعدادی از بچه ها برای گرفتن ویزا ماهها انتظار ناخوش آیند و فرساینده رو تحمل کنند. به شخصه با تمام این دوستان گلم همدلی و همدردی می کنم، ولی خواهش می کنم از فضای عمومی فروم صرفا برای گفتگوهایی که جنبه عمومی داره و احیانا میتونه برای دیگران هم مفید باشه استفاده کنید و برای صحبت هایی که جنبه عمومی نداره ، از پیام خصوصی استفاده کنید.

والا تا اونجای که من فهمیدم واسه مقطع دکترا زودتر ویزا میدان ، بورس هم تاثیر مثبت داره، از قسمت نتایج سال‌های گذشته ببینید
    ظاهراً بچه‌های ارشد رو کلی‌ علاف می‌کنن

بله واقعا سیاستای زشتشون مثل اینکه تو اروپا, فرانسه از همه بیشتر اذیت می‌کنه ، هلند گلابیه اینطور که اینجا گفتن!
    ویرایش توسط mamal198 : November 29th, 2010 در ساعت 07:20 PM

Junior Member

سلام دوستان
    ویزای من بعد از 3 ماه و 15 روز اومد ودیروز رفتم و ویزامو گرفتم.
    انشاء الله ویزای دوستان هم به زودی بیاد.
    موفق و موید باشید.

ApplyAbroad Veteran

سلام دوستان عزیزم
    نمی دونم این حرف من الان جنبه ی عمومی داره یا نه ، ولی واقعیت تلخیه که می خوام بهتون بگم!
    همین لحظاتی پیش ، استاد من در فرانسه به من ایمیل زد و گفت متاسفانه وزارت دفاع فرانسه با Application من موافقت نکرده! نوشته دلیلش موارد زیره:
    1- مشکلات عدیده بین کشور شما و دنیای غرب (جالب اینجاست که همین الان که دارم اینهارو برای شما می نویسم ، رئیس جمهور در یک کیلومتری بنده در حال سخنرانی هستند و از Tv پخش می شه که به گفته ی ایشان تمام دولتها و ملت های غرب مسحور ملت ایران هستند).... / بگذریم تا اینجا هم سانسور نشدیم به دست مدیران محترم این فروم .... /
    2- به دلیل اینکه در اون آزمایشگاه ، تحقیقات نظامی هم انجام می شه ...

به هر حال ، بعد صرف این همه هزینه ، وقت و تلاش و امید ، و از دست دادن ابلهانه موقعیت های دیگر ، همه و همه باعث شده که در این جا صادقانه براتون بنویسم که :

" هیچ وقت نا امید نباشین! ولی این رو هم باور داشته باشین که شرایط خیلی سخت شده ، و چندان روی دوره های PhD کشور فرانسه حساب نکنید! حتی اگر رشته تون مثل من هیچ ربطی به مسائل نظامی نداشته باشه!! و فاند کامل دولت "زشت" فرانسه رو داشته باشید..."

شااد بااشید

امین جان
    واقعا متأسفم که رجکت شدی،(به خصوص که هلند هم رد کرده بودی) شما از طرف سفارت رجکت شدی؟یا از قبلش رجکت شدی از طرف استاد و وزارت دفاع؟
    فقط یه چیز من تجربه دارم و اون اینکه جاهایی‌ رو که قبلا خودت refuse کردی دوباره با استادش تماس بگیر شاید هنوز پر نشده باشه positionش، من خودم اینو تجربه کردم
    در ضمن همه دکترا‌ها هم اینجور نیستن الان کلی‌ آدم تو همین فروم هست که به آسونی واسه فرانسه دکترا ویزا گرفته حتا در یک ماه یا ۳ هفته، رشته شما چون الکترونیک بوده مرتبطش کردن به وزارت دفاع و این حرفا ...
    اما من خودم به این نتیجه رسیدم هر وقت یه چیزی واسه آدم نمی‌شه خدا بهترشو واست کنار گذشته، واسه من که اینجوری بوده تا حالا.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mamal198 نمایش پست ها
    امین جان
    واقعا متأسفم که رجکت شدی،(به خصوص که هلند هم رد کرده بودی) شما از طرف سفارت رجکت شدی؟یا از قبلش رجکت شدی از طرف استاد و وزارت دفاع؟
    فقط یه چیز من تجربه دارم و اون اینکه جاهایی‌ رو که قبلا خودت refuse کردی دوباره با استادش تماس بگیر شاید هنوز پر نشده باشه positionش، من خودم اینو تجربه کردم
    در ضمن همه دکترا‌ها هم اینجور نیستن الان کلی‌ آدم تو همین فروم هست که به آسونی واسه فرانسه دکترا ویزا گرفته حتا در یک ماه یا ۳ هفته، رشته شما چون الکترونیک بوده مرتبطش کردن به وزارت دفاع و این حرفا ...
    اما من خودم به این نتیجه رسیدم هر وقت یه چیزی واسه آدم نمی‌شه خدا بهترشو واست کنار گذشته، واسه من که اینجوری بوده تا حالا.
    ممنونم دوست من (:

واقعا سخته ، مخصوصا این که براش کلی برنامه ریزی کرده باشی ، و انتظارشو هم نداشته باشی... ولی اتفاقیه که می افته ، و دست من و شما و استاد هم نیست...

نه ، من حتی وقت سفارت هم هنوز نگرفته بودم. چون کار به اونجا نکشیده بود هنوز. خود استاد دنبال کارها بود از فرانسه، من حتی قرارداد ها رو هم امضا کرده بودم و مدارکم تمام و کمال دست ایشون بود. قرار بود بعد Clearance وزارت دفاع فرانسه، برم واسه ویزا اپلای کنم و می گفت مشکلی نیست تا اول ژانویه بهت ویزا می دن. ولی امروز یهو برق از چشمم پرید وقتی دیدم ....

ولی کاریش نمی شه کرد. الان هم باید تا فرصت دارم (آخه من با وثیقه می خواستم برم ، الان دوباره باید برم خدمت مقدس!) ، باید دوباره اقدام کنم. کاش هلنده هنوز پر نشده باشه ... به عبارت دیگه ، کاش یکم در جواب دادن به استاد هلندیه یکم شعور به خرج می دادم!! با اون جوابی که من بهش دادم ، اگر جا هم داشته باشه به من نمی ده!...

امیدوارم یه روزی همه چی درست شه....
    همه چی!

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_z نمایش پست ها
    نه ، من حتی وقت سفارت هم هنوز نگرفته بودم. چون کار به اونجا نکشیده بود هنوز. خود استاد دنبال کارها بود از فرانسه، من حتی قرارداد ها رو هم امضا کرده بودم و مدارکم تمام و کمال دست ایشون بود. قرار بود بعد Clearance وزارت دفاع فرانسه، برم واسه ویزا اپلای کنم و می گفت مشکلی نیست تا اول ژانویه بهت ویزا می دن. ولی امروز یهو برق از چشمم پرید وقتی دیدم ....
    متاسفانه به رشته هایHigh-Tech گیر میدن دوستانی که رشتشون تو این لیسته با احتیاط عمل کنن که وقتشون هدر نره
    http://fr.wikipedia.org/wiki/Hautes_technologies
    http://en.wikipedia.org/wiki/High_tech

Junior Member

سلام . یه سوال داشتم . اگه رشته آدم های تک نباشه . اصلن مهندسی هم نباشه و علوم انسانی اونم همین فیلد زبان و زبانشناسی باشه بازم چرا باید پروسه این همه طول بکشه؟

ApplyAbroad Veteran

مرسی بابت لینکهای مفیدت mamal جان
    آخه می دونی مشکل کجاست؟
    اینکه حتی اگه فیلد خود آدم هم High Tech نباشه ، اگه بخوان بهت گیر بدن کافیه یه رشته یا پروژه های تک توی یکی از آزمایشگاه های تحقیقاتی دیگه ی دانشگاه گیر بیارن!!
    البته رشته های الکترونیک معمولا این مشکل رو داره، چون احتمالش بعیده که توی دپارتمان الکترونیک دانشگاه مقصد ازین تحقیقات به قول خودشون های تک که گاهی سمت و سوی نظامی هم داره انجام ندن!
    ولی فکر می کنم و امیدوارم برای رشته های دیگه همچین مشکلی نباشه و خیلی راحت تر بتونن ویزا بگیرن

ولی بچه ها، به این حرف mamal گوش کنین شمارو به خدا! در کنار فرانسه ، جاهای دیگه رو هم دنبال کنین. اخلاقیات رو مجبورین بزارین کنار!!!! در عوض آخرش و بعد ماه ها ، مث من دلتون این جور نمی سوزه!
    امیدوارم همه تون موفق باشین