صفحه 6 از 50 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 492

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2010)

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    خوب منم الآن تو فرانسه به یه مشکلی برخوردم!!
    من ویزام اول سپتامبر منقضی میشه حالا میخوام تابستون ایران باشم یه اتفاق احمقانه و مسخره داره میفته!!
    اینجا پرفکتور میگه ما یه گواهی جهت دریافت مدارک و تقاضای تمدید اقامت (صدور کارت سژور) میدیم اما این گواهی 1 ماه قبل از انقضای ویزا میتونه صادر بشه و نه زودتر! (یعنی اول اوت)
    حالا اینجا میگن 2 راه داری:
    یا تا اول اوت اینجا علاف بمونی تا اون گواهیو بگیری بعد بری تا شروع سال تحصیلی (که برای ما 16 سپتامبر هست) بیای.
    یا اینکه الآن بری اما قبل از محدودۀ انقضای ویزا (که اونم یه مدت محدودی هست قبل از تاریخ دقیقش) برگردی. یعنی من مثلاً 31 اوت هم نمیتونم برگردم احتمالاً واسه ویزایی که 1 سپتامبر منقضیه و مثلاً 10 15 روز قبلش باید تو خاک فرانسه بود. اینجا گفتن در اون صورت باز باید تقاضای ویزا از سفارت فرانسه در ایران بدی.
    خلاصه تو بد برزخی گیر کردیم این وسط و میخوام بیشترین زمان رو از تعطیلات پیش نزدیکان سپری کنیم، کسی از دوستان قدیمی اگر تجربه، نظر یا راهنمایی داره لطف می کنه.
    پیشاپیش ممنون.
    Hi,
    I have no Persian font now so I reply in English 
    It may be a little bit late for you but I had somehow the same situation. My visa will be expired at the end of September. The university asked prefecture for issuing “récépissé” and I received it yesterday. As I understood, the “récepissé” is valuable for three months from the issuing date.
    Bon courage

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    نه خیر،
    متأسفانه، سیستم بروکراتیک و اداری فرانسه هم بسیار کند، لَخت و پر پیچ و خمه. البته سیستم اداری ماهم از قدیم از همین داستانا درس گرفته! انشاا... کاراتون ردیف میشه و تشریف میارید فرانسه. من خودم اینجا برای تمدید ویزا و یه سری از دوستان دیگه کلی معطلی بیخودی کشیدیم. در برخی موارد کاملاً بی برنامگی و بی دقتیشون مشهوده!
    بعد از 1 سال حق بیمه دادن هنوز کارت Vitale ما صادر نشده. مضحکه!!! بعد چندین بار با بیمه تماس گرفتیم، با وجود کامل بودن مدارک و ارسال همه شون، در مرحله اول بعد از 6 ماه باز گفتن، کپی شناسنامه تونو بفرستین! ما فکر کردیم واقعاً مشکل ازین بوده و فرستادیم ام باز هم هیچ نتیجه ای نداشت و بار بعد بهانه ای دیگر و سرانجام بعد از دریافت کارت اقامت قرار شده صادر بشه. این داستانا برای صدور ویزا هم سالهای قبل زیاد دیده شد. زمانی که شما تمام مدارک رو کامل و درست تحویل میدادید اما باز 1 ماه آخر زنگ میزدن مثلاً ریز نمراتتون رو مجدداً بیارید پروندتون ناقصه!!
    ازین دست اتفاقات تو این یکساله تو سیستم اداری فرانسه من زیاد دیدم و در همه قسمتها مشهود بود! چه دولتی و چه خصوصی! واقعاً بعضی جاها آدم به ضریب هوشیه کارمنداشون شک میکنه! به هرصورت همۀ این چیزایی که می بینید، کندی پروسه یا یه وقت صدور سریع و ... همه اش دلیل بر اصول و روال منطقی نیست. دلایل غیر منطقی و بی حساب کتاب هم زیاد توشون دخیل هستن.
    به هرحال انشاا مشکلی نیست و کار همۀ دوستان خیلی سریعتر حل میشه و به برنامه هاشون میرسن.

It is exactly what you said. After 1 year, I sent many time many copies of “acte de naissance”, … and I have not yet received “carte vitale” but fortunately, even I have no “carte vital”, the re-reimbursed the cost 

ApplyAbroad Guru

سلام من الان لندن هستم و ده روز دیگه برای ویزای فرانسه وقت دارم برای M1 لیون. کسی اینجا تا حالا از اروپا برای ویزای فرانسه اقدام کرده؟ میدونه چقدر طول میکشه؟ به نظر میاد خیلی خیلی راحت تر میگیرند چون مثلا من پرسیدم تو بخش مربوط به آدرس محل اقامت در فرانسه چی بنویسم گفت یا هتل یا آدرس دانشگاه!!!
    کل مدارکی رو هم که میخواد خیلی کم و ساده است. مدارک مالی هم ماهی فقط 430 یورو در حساب بانکی برای یک سال.
    امیدوارم بهم بدند. دوستانی که برای فرانسه اقدام می کنند اصلا عصبانی نباشند چون به این زحمات میرزه. الان فرانسه سریعترین کشور دنیا در اعطای تابعیت به خارجی هاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    سلام من الان لندن هستم و ده روز دیگه برای ویزای فرانسه وقت دارم برای M1 لیون. کسی اینجا تا حالا از اروپا برای ویزای فرانسه اقدام کرده؟ میدونه چقدر طول میکشه؟ به نظر میاد خیلی خیلی راحت تر میگیرند چون مثلا من پرسیدم تو بخش مربوط به آدرس محل اقامت در فرانسه چی بنویسم گفت یا هتل یا آدرس دانشگاه!!!
    کل مدارکی رو هم که میخواد خیلی کم و ساده است. مدارک مالی هم ماهی فقط 430 یورو در حساب بانکی برای یک سال.
    امیدوارم بهم بدند. دوستانی که برای فرانسه اقدام می کنند اصلا عصبانی نباشند چون به این زحمات میرزه. الان فرانسه سریعترین کشور دنیا در اعطای تابعیت به خارجی هاست.
    شما بر چه اساسی می گید که "الان فرانسه سریعترین کشور دنیا در اعطای تابعیت به خارجی هاست". تا اونجا که می دونم بعد از 10 سال کار کردن و اطمینان حاصل کردن از داشتن قرارداد کاری نامحدود (CDI) تازه ممکنه تابعیت بدن!!!!! اینطور نیست؟

Junior Member

بچه ها من همین الان پذیرش گرفتم از فرانسه ، به نظرتون هیچ امیدی هست که بتونم تا سپتامبر ویزا بگیرم؟!!!

Junior Member

همیشه جای امید هست، البته به رشته تحصیلیتم بستگی داره. هنوز دیر نشده، فقط سریع با بخش فرهنگی تماس بگیر ازشون وقت بگیر یه وقتم برای کنسولگری، اگه بتونی برای 2-3 روز بعدش بگیری که عالیه!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tefan5 نمایش پست ها
    شما بر چه اساسی می گید که "الان فرانسه سریعترین کشور دنیا در اعطای تابعیت به خارجی هاست". تا اونجا که می دونم بعد از 10 سال کار کردن و اطمینان حاصل کردن از داشتن قرارداد کاری نامحدود (CDI) تازه ممکنه تابعیت بدن!!!!! اینطور نیست؟
    شما بر چه اساسی این حرف رو میزنید؟ قوانین تابعیت فرانسه خیلی روشنه و در اینترنت هم جستجو کنید به حرف من می رسید. شما بعد از دو سال درس خوندن در مقطع فوق لیسانس به بالا میتونید تقاضای تابعیت فرانسه کنید. کلی از دوستای من الان همینطوری شهروند فرانسه هستند. پس فکر کردی من چرا میخوام ویزای کار انگلستان رو ول کنم بیام فرانسه؟
    ر

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

نقل قول نوشته اصلی توسط netmona نمایش پست ها
    بچه ها من همین الان پذیرش گرفتم از فرانسه ، به نظرتون هیچ امیدی هست که بتونم تا سپتامبر ویزا بگیرم؟!!!
    والا الان که کنسولگری خیلی سریع داره وقت می ده سریعا زنگ بزن بخش فرهنگی یه وقت بگیر برای گرفتن فرمات بقیه اش دیگه مشخصه. شماره بخش فرهنگی هم اینه:
    22280372
    22292282

شما بر چه اساسی این حرف رو میزنید؟ قوانین تابعیت فرانسه خیلی روشنه و در اینترنت هم جستجو کنید به حرف من می رسید. شما بعد از دو سال درس خوندن در مقطع فوق لیسانس به بالا میتونید تقاضای تابعیت فرانسه کنید. کلی از دوستای من الان همینطوری شهروند فرانسه هستند. پس فکر کردی من چرا میخوام ویزای کار انگلستان رو ول کنم بیام فرانسه؟
    ر
    من از چند تا ایرانی که فرانسه هستن شنیدم شاید اطلاعات شما درست تر باشه. به هر جال اگر اینطور باشه که شما می گید که جای خوشحالی هست

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

ر
    خیر به همین راحتی ها هم که تصور میکنید نیست که بعد 2 سال تحصیل تابعیت بدن!!!
    من تو فروم n+i ژانویه تو پاریس با یکی از پذیرفته شدگان 2005 این سازمان آشنا شدم که دانشجوی دکترا هم بودن بعد از مسترز. ایشون همچنان اقامت موقت 1 ساله تمدید میکردن. بعد از 2 3 سال تحصیل تازه میشه اقامت 10 ساله گرفت و می گفتن بعد از داشتن CDI که اونم بنظرم باید حداقل 2 3 سالی ازش گذشته باشه و بعد کلی پروسۀ تقاضای تابعیت که دولت بررسی می کنه و معیارهایی بدتر ازین چیزایی که واسه ویزا میخواستن، شاید موافقت کنن که گذرنامه بهتون بدن!
    کلی دانشجو و کارمند از اتباع شمال آفریقا من میشناختم تو اکولمون که همه بعد از 4 یا بعضاً 5 سال هنوز اقامت 1 ساله داشتن و 10 ساله هم نشده بود!