صفحه 5 از 89 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 890

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2011)

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط mamal198 نمایش پست ها
    خیلی‌ ممنون از جوابتون، من امروز رفتم préfecture ، گفتند چون certificat de scolarité دارید étudiant هستید و بهت titre de séjour étudiant میدیم، protocole d'accueil (که خودشون مهر کردن و با اون واسه ویزا اقدام کردم) نشونشون دادم، روی ویزا هم scientifique نوشته, اما گفتن چون تو دانشگاه ثبت نام کردید و contrat de travail ندارید پس بهتون titre de séjour étudiant میدیم (بورسministere de l'enseignement superier et de la recherche دارم)، گفتند اگهcontrat travail valide par la Direction du travail بیاری بهت titre de séjour scientifique میدیم، منم مدارکمو بهشون ندادم و اومدم، می‌شه یه مقایسه بین titre de séjour scientifiqueو titre de séjour étudiantبکنید؟ مزیت‌های هر کدوم چیه؟معایبشون؟
    تغییر حالت séjour étudiant به séjour salarie راحتره یا scientifiqueبه salarie؟

(در مورد اقامت که بخوان لغو کنن وقتی‌ کارت رو گرفتم دیگه واسه یک سال دارمش ، دانشگاه دیگه کاری نمیتونه بکنه)
    در مورد راحتی تبدیل ویزا تصور نمی کنم تفاوتی وجود داشته باشه. در هر حالت شما می توانید با داشتن مدارک لازم تقاضای تغییر ویزا بدین اما همانطور که قبلا گفتم، با داشتن ویزای scientifique شانس بیشتری برای پیدا کردن کار دارید با توجه به اینکه با این ویزا می توانید کار جدید را شروع کنید و بعدا تقاضای تغییر ویزا بدین اما با ویزای دانشجویی نمی توانید کاری را شروع کنید و باید شرکت مربوطه برای شما مدارک را آماده کند تا در نهایت برای دریافت اجازه کار اقدام کنید که معمولا شرکتها این زمان را نمی خواهند برای نیروی کار جدید صرف کنند (البته استثنا هم هست).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
    منهم از آلمان ویزای فرانسه را گرفتم که مشکلی نبود غیر از اینکه منو محبور کردن که مدرک اجاره خانه در فرانسه را همراه بقیه مدارک به اونها بدم. البته فقط چون ایرانی بودم. خوشبختانه برای انکار قرارداد ۶ ماهه یک هتل آپارتمان را هم از من قبول کردند. در غیر اینصورت امکان نداره که شما قبل از داشتن ویزای فرانسه بتوانید خانه اجاره کنید.
    با سلام و تشکر فراوان از اینکه اظهار علاقه کردین به کمک،

من می‌خوام برای ویزای فرانسه برای یه فرصت نیم ساله " Research ENgineer " اقدام کنم از سوئد.

اینطوری که من از سایت سفارتشون در اینجا دیدم اینها مدارک رو فقط به زبان خودشون قبول می‌کنن، اینطوریه همه‌جا ؟ یعنی‌ شرایط شما هم این بوده که همه چی‌ رو ترجمه کردین به فرانسه ؟

سوال دیگه من راجع به اپلیکیشن فی‌ هست. که برای یک مواردی نیاز به پرداخت این مبلغ نیست از جمله "Scientist"
    http://www.diplomatie.gouv.fr/en/fra...ost_10879.html

حالا در قسمت کار در فرانسه یه فایل پی‌دی‌اف هست رو سایت http://www.diplomatie.gouv.fr/en/esp..._rubrique=2045 ، وقتی‌ به قسمت ویزای Scientific میرسه توضیحش مربوط به کسیه که مستر داره و برای تحقیق میره. من اینطور برداشت می‌کنم که این توی همون دسته‌بندی قرار میگیره که میتونه رایگان برای ویزا اقدام کنه. شما نظرتون چیه ؟

پیشاپیش تشکر می‌کنم
    پاسبان حرم دل شده‌ام شب همه شب ، <br />تا در اين پرده جز انديشه او نگذارم ..

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    با سلام و تشکر فراوان از اینکه اظهار علاقه کردین به کمک،

من می‌خوام برای ویزای فرانسه برای یه فرصت نیم ساله " Research ENgineer " اقدام کنم از سوئد.

اینطوری که من از سایت سفارتشون در اینجا دیدم اینها مدارک رو فقط به زبان خودشون قبول می‌کنن، اینطوریه همه‌جا ؟ یعنی‌ شرایط شما هم این بوده که همه چی‌ رو ترجمه کردین به فرانسه ؟

سوال دیگه من راجع به اپلیکیشن فی‌ هست. که برای یک مواردی نیاز به پرداخت این مبلغ نیست از جمله "Scientist"
    http://www.diplomatie.gouv.fr/en/fra...ost_10879.html

حالا در قسمت کار در فرانسه یه فایل پی‌دی‌اف هست رو سایت http://www.diplomatie.gouv.fr/en/esp..._rubrique=2045 ، وقتی‌ به قسمت ویزای Scientific میرسه توضیحش مربوط به کسیه که مستر داره و برای تحقیق میره. من اینطور برداشت می‌کنم که این توی همون دسته‌بندی قرار میگیره که میتونه رایگان برای ویزا اقدام کنه. شما نظرتون چیه ؟

پیشاپیش تشکر می‌کنم
    در مورد اینکه باید همه مدارک به فرانسه ترجمه بشه ، کاری نمی توانید انجام بدین و همه مدارک باید ترجمه رسمی داشته باشه. یعنی مثلا شناسنامه شما باید ترجمه فرانسه داشته باشه که یا در ایران توسط دادگستری و امور خارجه تایید شده یا اینکه در سفارت ایران (‌مثلا در پاریس یا کشور محل زندگی شما )‌ تایید شده باشه.

در مورد هزینه هم بستگی به نوع تقاضای شما دارد. مثلا اگر بورس داشته باشید معمولا گرفتن ویزا مجانی خواهد بود. در مورد بقیه ویزاها تصور میکنم که باید هزینه آنرا بدهید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
    در مورد اینکه باید همه مدارک به فرانسه ترجمه بشه ، کاری نمی توانید انجام بدین و همه مدارک باید ترجمه رسمی داشته باشه. یعنی مثلا شناسنامه شما باید ترجمه فرانسه داشته باشه که یا در ایران توسط دادگستری و امور خارجه تایید شده یا اینکه در سفارت ایران (‌مثلا در پاریس یا کشور محل زندگی شما )‌ تایید شده باشه.

در مورد هزینه هم بستگی به نوع تقاضای شما دارد. مثلا اگر بورس داشته باشید معمولا گرفتن ویزا مجانی خواهد بود. در مورد بقیه ویزاها تصور میکنم که باید هزینه آنرا بدهید.
    مرسی‌ از جوابتون.

اما یک سوال دیگه برام پیش اومد. شما مدارکی که بردین مگه توش شناسنامه داشت ؟ یا به عبارت دیگه کلا مدارکی که بردین چی‌ بود ؟ من از سایت سفارت تو اینجا چک کردم که چیز عجیب غریب مثل شناسنامه نخواسته، پاسپورت و ویزای اینجارو خواسته از مدارک شناسایی.

راستی‌ منظورتون از بورس چی‌ هست ؟ لطف می‌کنین اگه یککم تشریح کنین چه نوعی از ویزا یا چه شرایطی رو منظورتون هست. چون هم به دانشجوی دکترا هم به research position حقوقی پرداخت می‌کنن که نیاز نداره خودش چیزی هزینه کنه.

دوستان من چند سوال داشتم که خیلی ممنون میشم اگر کسی ایده ای داره در این زمینه با من به اشتراک بزاره:

1.آیا با ویزای کنکور نمیشه به هیچ کشور دیگری در فضای شنگن رفت؟! اگر خیر آیا در مبادی چک میشه ویزا؟
    2.دوم اینکه آیا اگر زمانی که ویزای کنکور دارید، شرکتی در فرانسه از شما درخواست همکاری کند امکان تغییر نوع ویزا برای کار وجود دارد؟ آیا اصولا چنین امکانی وجود دارد و اگر هست چقدر دردسر داره و چه مراحلی باید طی بشه؟

خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    مرسی‌ از جوابتون.

اما یک سوال دیگه برام پیش اومد. شما مدارکی که بردین مگه توش شناسنامه داشت ؟ یا به عبارت دیگه کلا مدارکی که بردین چی‌ بود ؟ من از سایت سفارت تو اینجا چک کردم که چیز عجیب غریب مثل شناسنامه نخواسته، پاسپورت و ویزای اینجارو خواسته از مدارک شناسایی.

راستی‌ منظورتون از بورس چی‌ هست ؟ لطف می‌کنین اگه یککم تشریح کنین چه نوعی از ویزا یا چه شرایطی رو منظورتون هست. چون هم به دانشجوی دکترا هم به research position حقوقی پرداخت می‌کنن که نیاز نداره خودش چیزی هزینه کنه.
    در مورد من با توجه به اینکه بهمراه خانواده اقدام کردم، همیشه نیاز به استفاده از ترجمه شناسنامه داشتم برای نشان دادن ارتباط خانوادگی.
    در بیشتر موارد پولی که به دانشجوی دکترا داده میشه بورس نیست و معمولا از طریق پروژه ای تامین میشه. بورسی که من استفاده کردم ( در دوره کارشناسی ارشد ) از طریق اتحادیه اروپا ارائه شده بود.

Post پاسخ : ویزای فرانسه

دوستان کسی اطلاع داره که اگر کسی بیش از 6 ماه خارج از ایران باشه، برای ویزای داشنجویی حتماً از اون کشور گواهی عدم سوء پیشینه سفارت فرانسه درخواست می کنه یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nooralahzadeh نمایش پست ها
    دوستان کسی اطلاع داره که اگر کسی بیش از 6 ماه خارج از ایران باشه، برای ویزای داشنجویی حتماً از اون کشور گواهی عدم سوء پیشینه سفارت فرانسه درخواست می کنه یا نه؟
    نه فکر نمی کنم
    من بیش از چندین سال از ایران خارج بودم، اما سفارت فرانسه هیچ چیزی از من درخواست نکرد، نه گواهی عدم سو پیشینه از مالزی که زندگی می کردم و اقدام کردم و
    نه از کشورهایی که قبلا زندگی کرده بودم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MUSIQUE نمایش پست ها
    من از سفارت فرانسه در کوالالامپور ویزامو دریافت کردم، بعد از دقیقا 80 روز. یک شنبه پرواز دارم به پاریس
    سلام دوست عزیز،

می‌خواستم بپرسم شما که از غیر ایران اقدام کردین آیا ترجمه شناسنامه و کارت ملی‌ رو هم باید میدادین به سفارت فرانسه ؟

با سپاس قبلی‌

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    من فکر میکنم به زودی به یه عده از بچه ها زنگ میزنند. فکر کنم تنها فرق سفارت در لندن با تهران اینه که اینجا فورا ایمیل زدند ولی تو تهران تا اون آدمهای مشکل دار خودشون رو تکون بدند چند روزی طول میکشه. آخه کلا این فرانسویها و کسایی که باهاشون کار میکنند یه کم متوجه نیستند که آدمها کار دارند و زمان براشون مهمه.
    سلام دوست عزیز،

من به جواب این سوال به شدت نیاز دارم چون توی کل تاپیک کسی‌ بهش اشاره نکرده.

می‌خوام بدونم شما که ویزای فرانسه از غیر از ایران (در مورد شما انگلیس) گرفتین، چه مدارکی نیاز بود نشون بدین ؟

دلیل سوالم هم اینه که سایت سفارت فرانسه در سوئد مدارکی که برای ویزای scientific خواسته منطقی‌ تر و خلاصه تر از لیست مدارکی که بچه‌ها اینجا ذکر کردن (که در ایران باید نشون بدن). و مسالهٔ من اینه که امکان اینکه از ایران اقدام کنم رو ندارم، همچنین امکان تهیه چیزایی‌ مثل ترجمهٔ فرانسه شناسنامه که به تائید "نمیدونم کجا" در ایران رسیده باشه برام تقریبا غیر ممکنه. برای همین خیلی‌ برام حیاتیه که تجارب کسایی که از غیر ایران اقدام کردن رو بدونم و اینکه چه مدارکی بردن با چه مشخصاتی (چه زبانی به تائید کجا).

با سپاس فراوان