صفحه 6 از 89 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 890

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2011)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

می‌خواستم بپرسم شما که از غیر ایران اقدام کردین آیا ترجمه شناسنامه و کارت ملی‌ رو هم باید میدادین به سفارت فرانسه ؟

با سپاس قبلی‌
    سلام خدمت شما
    ترجمه شناسنامه بله، همچنین شناسنامه پدر و مادرم هم، شاید چون اون موقع 18 سال نداشتم
    ولی کارت ملی، خیر

زنده باشید

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

یه سوال: این سایت پیگیری وضعیت ویزای فرانسه درست کار میکنه یا نه؟ من هر چی میزنم، میگه هیچ اپلیکیشنی با این مشخصات پیدا نشد!

Junior Member

با سلام

دوستان من این دومین پستی هست که می زارم من خودم لیسانس کامپپیوتر دارم و الان از دانشگاه ژوزف فوقیه تو گقونبل پذیرش لیسانس پروفسیونال(سال آخر لیسانس) کامپیوتر گرفتم و یه پذیرش اولیه هم از پاریس برای مستر 1 بیزینس که هر دوی اونها به انگلیسی هستند. حالا واقعا نمی دونم که شانس گرفتن ویزا برای کدوم بیشتر هست و از طرفی هزینه ها تو پاریس تقریبا دو برابر شهرستان هاست و این مسئله هم خودش خیلی استرس زا هستش. الان واقعا به همفکری شما نیاز دارم ممنوم می شم اگه کسی در این زمینه اطلاعاتی داره کمکم کنه
    مرسی

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط minam نمایش پست ها
    با سلام

دوستان من این دومین پستی هست که می زارم من خودم لیسانس کامپپیوتر دارم و الان از دانشگاه ژوزف فوقیه تو گقونبل پذیرش لیسانس پروفسیونال(سال آخر لیسانس) کامپیوتر گرفتم و یه پذیرش اولیه هم از پاریس برای مستر 1 بیزینس که هر دوی اونها به انگلیسی هستند. حالا واقعا نمی دونم که شانس گرفتن ویزا برای کدوم بیشتر هست و از طرفی هزینه ها تو پاریس تقریبا دو برابر شهرستان هاست و این مسئله هم خودش خیلی استرس زا هستش. الان واقعا به همفکری شما نیاز دارم ممنوم می شم اگه کسی در این زمینه اطلاعاتی داره کمکم کنه
    مرسی
    سلام،

در مورد هزینه ها، من 1 سال رن زندگی کردم و در حال حاضر پاریس دوره کاروزی ام. هزینۀ خوابگاه ما با نمونۀ مشابه تو پاریس (Supelec دانشکده رژیون پریزین هم داره) تقریباً یکسان بود (هر دو خوابگاه حدود ماهی 350-400 یورو که البته کمک هزینۀ دولتی caf به همۀ دانشجویان غیر بورسیه تعلق میگیره که بعضاً 40-50% هزینه رو پوشش میده)، اجاره خونه ها شاید 30% فرق میکرد بین اونجا با اینجا (البته نه با پاریس 15-1). هزینۀ های خورد خوراک و مواد غذایی نهایت 20% فرق داره. بعضی موارد هم یکسان هست.
    بلیط تک سفر مترو (اتوبوس شهری) رن 1.2 یورو بود و پاریس یه carnet ده تایی بلیط 12 یورو (البته تکسفره اش €1.8).
    هزینه ها در مجموع 2 برابر نیست اما بالاتر از شهرستانهاست. البته شهرستان هم با شهرستان فرق داره. شهرای بزرگ مراکز استان که امکانات مشابهی دارن هزینه ها مشابه هست.
    به نظر من انقدی اختلاف نیست تو این مسائل و بیشتر ببینید کدوم رشته مورد علاقه تون هست، کدوم مدرک و دانشگاه اعتبار بالاتری داره و آینده اش تقاضای بیشتری داره... چون به هر حال بحث عمری هست که تو این مسیر طی میشه و قیمت اون خیلی بالاتر از نهایت ماهی چندین یورو هست که با مدیریت مناسب هزینه ها قابل جبران هست و در آیندۀ حرفه ایش حتی به خوبی هم جبران میشه. این تجربه ای هست که به عینه دارم می بینم که مدارک معتبر، بسیار بازده بالایی دارن موقع استخدام و حقوق دریافتی.
    موفق باشین..

Junior Member

سلام آقا مسعود مرسی از جوابتون بار قبل هم کلی راهنماییم کردید
    من بحث اصلیم سر اینه که نمی دونم نکنه به خاطر اینکه خودم لیسانس دارم این دوره سال آخر برام مشکل ویزا ایجاد کنه و کلا شانسم رو از دست بدم برا اومدن به فرانسه
    کلا دانشگاه این دوره فاینال یر خیلی دانشگاه معتبری هم هست نسبت به اون دانشگاهی که برا مستر مدیریت پذیرش دارم تو پاریس. ولی همچنان نگرانم اصلا نمی دونم کسی تا حالا با شرایط من تونسته ویزا بگیره یا نه؟
    راستی یه سوال من برا کانادا پرونده دارم اینو بگم تو مصاحبه یا نه؟ اینجوری مطمئن می شن که من قصدم اونجا موندن نیست؟
    مرسی

Junior Member

سلام.من جواب ویزام اومده گفتن بلیط و مدارک رو بیار واسه ویزا.همینطور ازم گواهی محل سکونت خواستن.میخوام ببینم از دوستانی که جدیدا ویزا گرفتن(بعد از عید) چیکار کردن و چی بردن؟ چه جوری میشه یه گواهی فرمالیته تهیه کرد؟ ممنون میشم سریع جواب بدین چون دو روز دیگه دارم میبرم مدارکو تحویل سفارت بدم.بلیطم واسه سه هفته دیگه هست

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط amirs نمایش پست ها
    سلام.من جواب ویزام اومده گفتن بلیط و مدارک رو بیار واسه ویزا.همینطور ازم گواهی محل سکونت خواستن.میخوام ببینم از دوستانی که جدیدا ویزا گرفتن(بعد از عید) چیکار کردن و چی بردن؟ چه جوری میشه یه گواهی فرمالیته تهیه کرد؟ ممنون میشم سریع جواب بدین چون دو روز دیگه دارم میبرم مدارکو تحویل سفارت بدم.بلیطم واسه سه هفته دیگه هست
    مبارک باشه دوست عزیز! میتونم بپرسم شما کی برا ویزا اقدام کردید و چه رشته و دانشگاهی قبول شدید؟
    ضمنا برای گواهی محل سکونت با توجه به زمان کمی که دارید، هر جه سریعتر یک هتل یا جای دیگه رو رزرو کنید که شوخی بردار نیست. این مطلب می تونه براتون مفید باشه:
    http://www.etudfrance.com/?p=1030#more-1030
    http://www.etudfrance.com/?p=679

سلام
    تبریک میگم بهت
    به هیچ عنوان دنبال فرمالیته نباش که ویزات رو ریجکت میکنند، من برای یکی از دوستام این اتفاق افتاد. و اگه بفهمن که فرمالیته جور کردی دیگه قید اروپا رو باید بزنی
    هیچ کار سختی نیست به هر طریقی که میتونی یا بید از اونجا نامه ای بگیری که توش resreve یا reservation قید شده باشه، مطالبی که آرش داده خیلی خوبه، خصوصا Auberge de Jeunesse
    اگر هم نه زنگ بزن ببین چند روز هتل روز هتل باید رزرو کنی، حواست باشه زمان من رزرو هتل قبول نمیکرد و میگفت باید اگه هتل میگیری حتما پرداختش کنی و گواهی پرداخت رو بیاری، حالا خودت زنگ بزن بپرس که بدونی دقیقا چی میخواد اگرم میترسی زنگ بزنی عصبانی بشه یکی از این دوتا کار رو بکن که خیالت راحت باشه
    موفق باشی
    موفق باشی

Junior Member

از اولین اقدام دو ماه طول کشید دقیقا.ممنون اما این سایتها بکار من نمیاد.آخه فعلا جایی رو دارم تا بعدا که برم فرانسه بگردم اتاق پیدا کنم. اون دفعه شنیدم که می گفت هتل فقط واسه توریستی و تجاری میشه نه دانشجویی. اگه من یه رزرو اقامتگاه بگیرم که نوشته باشه کنسل کردن مجانی هست ؛ اگه بعد اینکه ایمیل تایید رو فرستاد بلافاصله کنسلش کنم چیزی کم می کنه یا نه؟ آخه نوشته کنسلی تا ۱ روز قبل ورود بدون هزینه هست. این شماره کردیت کارت که می خواد واسه تضمین هست فقط؟ یعنی موقع رزرو چیزی ازش بر نمی داره؟ آخه خودم کارت ندارم می خوام از کسی بگیرم و می خوام مطمئن باشم که چیزی بر نمی داره.
    ممنون میشم راهنماییم کنید دقیقا

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

از اولین اقدام دو ماه طول کشید دقیقا.ممنون اما این سایتها بکار من نمیاد.آخه فعلا جایی رو دارم تا بعدا که برم فرانسه بگردم اتاق پیدا کنم. اون دفعه شنیدم که می گفت هتل فقط واسه توریستی و تجاری میشه نه دانشجویی. اگه من یه رزرو اقامتگاه بگیرم که نوشته باشه کنسل کردن مجانی هست ؛ اگه بعد اینکه ایمیل تایید رو فرستاد بلافاصله کنسلش کنم چیزی کم می کنه یا نه؟ آخه نوشته کنسلی تا ۱ روز قبل ورود بدون هزینه هست. این شماره کردیت کارت که می خواد واسه تضمین هست فقط؟ یعنی موقع رزرو چیزی ازش بر نمی داره؟ آخه خودم کارت ندارم می خوام از کسی بگیرم و می خوام مطمئن باشم که چیزی بر نمی داره.
    ممنون میشم راهنماییم کنید دقیقا
    اگه جایی داری، گواهی همونو بیار دیگه. در مورد هتل، من توی بخش فرهنگی بهم گفته بودن که میشه و باید 2 هفته یه هتل رو بگیری. ولی فکر کنم Auberge de Jeunesse خیلی بهتر باشه، چون قیمتش برای رزرو خیلی کمتره. من دیده بودم حتی شبی با 3 یورو هم رزرو میکرد.
    یه سوال: شما از روزی که رفتی بخش فرهنگی دو ماه طول کشید یا از زمان کنسولگری؟ ضمنا می تونم بپرسم رشته ومقطع تحصیلیت چی بود؟