صفحه 83 از 89 نخستنخست ... 337374757677787980818283848586878889 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 890

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2011)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-قدرت-شریف

پیش فرض پاسخ : وضعیت ویزای فرانسه در سال ۲۰۱۱

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    دوست عزیز! بسیاری از بچه ها امسال برای رشته های برق و کامپیوتر پذیرش و ویزا گرفتن و رفتن. به نظر میرسه حساسیت روی رشته های مکانیک، فیزیک و این قبیل رشته ها باشه. هرچند اونا هم به طور کامل ریجکت نمیشن و فقط درصد ریجکتی های ویزای این رشته ها نسبت به سایر رشته ها بالاتره.
    کسی رو می شناسین که برای دکترا ویزا گرفته باشه تو رشته ی برق؟ من پریروز شنیدم بخشنامه اومده برقیای ایرانی رو دیگه برای دکترا قبول نمی کنن!
    قدر وقت ار نشناسد دل و کاری نکند / بس خجالت که از این حاصل اوقات بریم

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyarahimi نمایش پست ها
    کسی رو می شناسین که برای دکترا ویزا گرفته باشه تو رشته ی برق؟ من پریروز شنیدم بخشنامه اومده برقیای ایرانی رو دیگه برای دکترا قبول نمی کنن!
    من زیاد بچه های دکترا رو نمیشناسم. ولی خیلی از بچه ها امسال برای مستر رفتن و مشکلی نبود. یه توصیه: اصلا به این حرفا که بخشنامه اومده و اینا توجه نکنید. اگه چنین چیزی باشه اول از همه باید به دانشگاه ها ابلاغ بشه که بیخود وقتشونو صرف اپلیکنت های ایرانی نکنن. معمولا وقتی تعداد ریجکتی یه رشته زیاد میشه از این حرفا بعدا زده میشه.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

کاملا درسته، ولی مشکلی که معمولا وجود داره اینه که سفارت فرانسه دلیل ریجکت ویزا رو اعلام نمیکنه! مدارک مالی کم، رشته یا چیز دیگه.
    البته سفارت فرانسه دلیل ریجکت رو اعلام می کنه، به شرطی که نامه ریجکت بگیرید و سفارت هم موظفه که به شما نامه ریجکت بده. اما دلیلی که در نامه ریجکت نوشته می شه لزوما دلیل واقعی ریجکت نیست ولی سندی می تونه باشه برای پیگیری از اونطرف. من نمونه ای از یک نامه ریجکت ویزای توریستی رو خواستم آپلود کنم که هنوز مجوزش رو ندارم.

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

یعنی اصلا امکان نداره یک ماهه جواب ویزا بیاد؟ من واسه یه برنامه ی 5 ماهه می خوام اپلای کنم، فقط یک ماه وقت واسه گرفتن ویزا دارم! اصلا اپلای بکنم؟!

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadi_saeid نمایش پست ها
    یعنی اصلا امکان نداره یک ماهه جواب ویزا بیاد؟ من واسه یه برنامه ی 5 ماهه می خوام اپلای کنم، فقط یک ماه وقت واسه گرفتن ویزا دارم! اصلا اپلای بکنم؟!
    چرا نشه دوست عزیز؟!!اگه فروم رو بخونید میبینید که امسال بچه هایی بودن که زیر یک ماه ویزاشون اومده. حتی یک مورد 11 روزه هم داشتیم. این کاملا بستگی به شرایط، رشته و شانستون داره. البته احتمالش زیاد نیست، ولی خیلیا 1 ماهه ویزا گرفتن و بقیه در اکثر موارد بین یک تا دو ماه. دوستانی که بیشتر شده، عموما به خاطر تعطیلات آگوست بوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadi_saeid نمایش پست ها
    قبلا وقت ملاقات با کنسولگری را دفتر فرهنگی می گرفت. اما الان باید خودتون از کنسولگری وفت بگیرید که حداقل یک ماه بعد نوبت میده. ولی می تونید شانستون رو امتحان کنید حداقل برای وقت ملاقات

Junior Member

از بچه های دیگه که اخیرا جوابی از ویزاشون اومده لطفا هر نتیجه ای میگیرند اینجا عنوان کنند من به اینجا که نگاه میکنم احساس می کنم اکثرا ویزاشون رو گرفتند ولی با خانم ارشادی که صحبت میکنم میگه خیلی ها هنوز جوابشون نیومده
    یکی یه چیزی بگه
    برا من شد ۵۹ روز ...

سلام
    سوال مهمی داشتم:
    من ویزای دانشجویی از سفارت سوئد گرفتم تا آخر آپریل 2012. اما الان در مقطع دکترا از فرانسه پذیرش گرفتم. استادم گفته باید تا قبل ژانویه 2012 اونجا باشم. آیا می تونم با ویزایی که از سوئد گرفتم برم فرانسه و از کنسولگری اونجا ویزامو تغییر بدم و تمدید کنم؟ یک نفر همراه هم دارم.

امروز زنگ زدم به سفارت فرانسه و این سوالو مطرح کردم اما یک خانمی بود که گفت نمیشه و باید ویزا قبلیمو باطل کنم و از سفارت فرانسه دوباره اقدام کنم !!! مطمئن هستم که اشتباه میگه چون ویزاها همه شینگن هستن و من میتونم برم فرانسه.
    از لحاظ پروسه ویزا دادن نگرانم. تازه شنیدم که به همراه ویزا نمیدن. اول متقاضی باید بره بعدش همراهش اقدام کنه !!

کسی هست که همفکری کنه؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط bluebit نمایش پست ها
    سلام
    سوال مهمی داشتم:
    من ویزای دانشجویی از سفارت سوئد گرفتم تا آخر آپریل 2012. اما الان در مقطع دکترا از فرانسه پذیرش گرفتم. استادم گفته باید تا قبل ژانویه 2012 اونجا باشم. آیا می تونم با ویزایی که از سوئد گرفتم برم فرانسه و از کنسولگری اونجا ویزامو تغییر بدم و تمدید کنم؟ یک نفر همراه هم دارم.

امروز زنگ زدم به سفارت فرانسه و این سوالو مطرح کردم اما یک خانمی بود که گفت نمیشه و باید ویزا قبلیمو باطل کنم و از سفارت فرانسه دوباره اقدام کنم !!! مطمئن هستم که اشتباه میگه چون ویزاها همه شینگن هستن و من میتونم برم فرانسه.
    از لحاظ پروسه ویزا دادن نگرانم. تازه شنیدم که به همراه ویزا نمیدن. اول متقاضی باید بره بعدش همراهش اقدام کنه !!

کسی هست که همفکری کنه؟
    شما می تونید با ویزای دانشجویی سوئد برید فرانسه، ولی نمی تونید ویزا رو در فرانسه تغییر بدید و همونطور که سفارت گفته، باید دوباره تقاضای ویزای دانشجویی فرانسه رو بدید. درسته که ویزا شینگنه، ولی برای ویزای نوع D دانشجویی، شما نمی تونید با این ویزا در هرجای اروپا درس بخونید. ویزای دانشجویی برای تحصیل فقط دز همون کشور صادر کننده معتبره.

شما می تونید با ویزای دانشجویی سوئد برید فرانسه، ولی نمی تونید ویزا رو در فرانسه تغییر بدید و همونطور که سفارت گفته، باید دوباره تقاضای ویزای دانشجویی فرانسه رو بدید. درسته که ویزا شینگنه، ولی برای ویزای نوع D دانشجویی، شما نمی تونید با این ویزا در هرجای اروپا درس بخونید. ویزای دانشجویی برای تحصیل فقط دز همون کشور صادر کننده معتبره.
    یعنی من میتونم به همراهم (همسرم) بریم فرانسه اما از اونجا درخواست ویزای دانشجویی فرانسه را بدهم. درسته؟ من راه حل نیاز دارم که بتونم همراهمو با خودم از اول ببرم.

مورد بعدی اینکه استادم گفته ما باید منتظر جواب central national agency in France باشیم و اگر جواب آنها مثبت بود من میتونم برای گرفتن بلیط اقدام کنم !!! این central national agency in France چیه؟